|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Najdraži citat ili pjesma
27.1.2010 2:25:06   
Hanady RR
laku noć i meni je vrijeme...samo još 2 stranice ''u slovenačkim gorama'' da prožderem user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Najdraži citat ili pjesma
27.1.2010 2:25:35   
Visnja RR
ja dosla da iskljucim svjetlo i zakljucam vrata

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Najdraži citat ili pjesma
28.1.2010 20:15:51   
dana3
http://www.ringeraja.ba/forum/Citati_iz_knjiga%2C_casopisa%25%25%25/m_52618/tm.htm



isto:(

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Najdraži citat ili pjesma
28.1.2010 20:35:38   
martajay
Ko zna (ah, niko nista ne zna.
Krhko je znanje!)
Mozda je pao trak istine u me,
A mozda su sanje.
Jos bi nam mogla desiti se ljubav
Desiti - velim,
Ali ja ne znam da li da je zelim,
Ili ne zelim.

(pocetak pesme "Povratak", Dobrise Cesarica)


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Najdraži citat ili pjesma
2.2.2010 20:01:48   
martajay
your slightest look easily will unclose me
though i have closed myself as fingers,
you open always petal by petal myself as Spring opens
(touching skilfully, mysteriously) her first rose

(i do not know what it is about you that closes
and opens; only something in me understands
the voice of your eyes is deeper than all roses)
nobody, not even the rain, has such small hands

e e cummings
, quoted in Hannah and Her Sisters (film by Woody Allen)

< Poruku je uredio martajay -- 2.2.2010 20:02:12 >


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Najdraži citat ili pjesma
5.2.2010 18:09:02   
acudesa
Postovi prebačeni sa  Citati iz knjiga, časopisa

IZVORNA PORUKA: sarah

Ne znam gdje ovu temu da ubacim, pa sam je smjestila ovdje, a ako joj je mjesto negdje drugo zamolicu moderatore da je premjeste.

Sigurno postoje neki citati iz knjiga, casopisa i sl. koje ste procitali, a koji su vam se svidjeli. Ako je tako bilo bi lijepo da ih podijelite sa nama.

Kad sam isla u srednju skolu zapisivala sam u jednu svesku citate koji su mi se svidjali, pa cu neke od njih podijeliti sa vama.


IZVORNA PORUKA: sarah

„Kada bismo uvijek širom otvorili srce da uživamo u svemu dobrome što nam ga Bog sprema za svaki dan, imali bismo dovoljno snage da podnesemo i zlo kada naiđe".
 
 
„Čovjek u bolu, u nesreći, nauči mrziti, kao što u veselju i sreći nauči ljubiti. Velik mora da je onaj um koji u bolu i nesreći umije voljeti, ne zavidjeti".




IZVORNA PORUKA: sarah

„Kada bismo uvijek širom otvorili srce da uživamo u svemu dobrome što nam ga Bog sprema za svaki dan, imali bismo dovoljno snage da podnesemo i zlo kada naiđe".
 
 
„Čovjek u bolu, u nesreći, nauči mrziti, kao što u veselju i sreći nauči ljubiti. Velik mora da je onaj um koji u bolu i nesreći umije voljeti, ne zavidjeti".



IZVORNA PORUKA: sarah

„Ono što je jednog covjeka zauvijek osramotilo u očima ljudi i pred njegovom rođenom savješću, vidno je i prisutno svima. A ono što je sveto, čestito i uzvišeno bilo u njemu, ostalo je uglavnom neviđeno i neznano, jer se javljalo samo u bljesku, na mahove, kao munja u dubokoj noći, kad svi spavaju".
 
 
„Riječi ne dolaze iz želje, nego s jezika. Jezik izbaci u svijet svoje riječi i rasplinu se kao dim. Ništa se nije dogodilo. Svijet želi govoriti, ali svoje želje ne iskazuje riječima, štaviše, riječima ih sakriva i zaklanja. Riječi su maska. Čovjek ne želi ono što govori".



IZVORNA PORUKA: Blue rose

--- Nemoj da umreš dok ne vidiš tri rajske ljepote na ovom svijetu:
Al Hambru
Tadž Mahal
Zalazak sunca na Bosforu.
 
Ako su te ljepote hiljaditi dio raja, onda je moja Bosna bar za jednu zehru ljepša od njih!---




IZVORNA PORUKA: lavica

PRIJATELJSTVO SE NE BIRA,
ONO BIVA,
KO ZNA ZBOG ČEGA
KAO LJUBAV.
 
                        SELIMOVIĆ



IZVORNA PORUKA: sarah

„Prevariti se u jednoj velikoj nadi nije sramota.
Sama činjenica da je takva nada mogla da postoji vrijedi toliko da nije suviše skupo plaćena jednim razočarenjem, pa ma kako teško ono bilo".
 
 
„Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali. A nije trebalo.
Trebalo je živjeti."
 
 
„Trebamo znati šta se može reći, kada i na kojem mjestu, a šta ne".




IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

"Kakva bi tisina nastala kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju."

"Ima istina u koje nije dobro vjerovati."

"Nisu losa vremena,nego covjek."

"Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah mislis na zahvalnost,onda nisi darovao vec prodao."

"Znati mnogo stvari,ne znaci biti mudar."

"Kad kujes svoju srecu,ne udaraj bliznje po prstima."

"Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot."

"Covjek koji ne pravi greske,obicno ne radi nista."

"Ko hoce nesto da ucini,nadje nacin,a ko nece nesto da ucini,nadje opravdanje."

"Daj vise odmora jeziku nego rukama."

"Bez postovanja nema ljubavi."

"Bez obzira na ono sto cini,svako na zemlji uvijek igra glavnu ulogu u povijesti svijeta."

"Ma,koliko bila okorjela necija cud,rastopit ce se na vatri ljubavi.Ako se pak ne promjeni,to znaci da vatra nije bila dovoljno jaka."

"Bogatstvo je lijep cilim kojim se cesto pokrivaju prljavi zidovi."

"Mrtva usta ne govore."

"Ko trazi vece,izgubi ono iz vrece."

"Pesimist vidi teskocu u svakoj prilici.Optimist vidi priliku u svakoj poteskoci."

"Zuri se polako."

"Ne zna da besjedi,a ne umije da cuti."

"Ako nekoga mrzi mnogo ljudi,to mora da je dobar covjek."

"Sta vrijedi covjeku da stekne sva dobra ovog svijeta,ako izgubi dusu."

"Stednja je mudrost trosenja."

"Daj,al' se ne hvali da si dao."

"Usuditi se-to je cijena uspjeha."

"Reci mi s kim se druzis,pa cu ti reci ko si."






IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Moj omiljeni....

"Četrdeset mi je godina ružno doba: čovjek je još mlad da bi imao želja a već star da ih ostvaruje. Šteta što nemam deset godina više pa bi me starost čuvala od pobuna ili deset godina manje pa bi mi bilo svejedno. Jer trideset godina je mladost, to sad mislim, kad sam se nepovratno udaljio od nje, mladost koja se ničega ne boji, pa ni sebe".

Meša Selimović



IZVORNA PORUKA: hanabanana

" Boj se ovna, boj se govna, kad ću živjeti? "



IZVORNA PORUKA: Hanady

"Život i mudrost. Šta je iko više mogao da poželi?" Clive Barker



IZVORNA PORUKA: marinčii

Tad volimo se,
nek to vječnost bude mala,
ljubav ,ja i ti
Jer čovjek je brod bez luke,
vrijeme val bez žala,
prolaznici mi...
                (Alphonse la Martine)



IZVORNA PORUKA: snijeg

"..imamo u duši i sve ono što je ikada živjelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali...svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

Herman Hesse


"Ne sudi - da ti ne sude"

Gorki





_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Najdraži citat ili pjesma
5.2.2010 19:23:12   
acudesa
Najbolji filmski citati:

IZVORNA PORUKA: bubamara80

Hajmo, najbolji filmski citati koji su vam ostali u sjećanju?


IZVORNA PORUKA: almai

Titanik-Leonardo Di Caprio kad rece'ako ti skocis,skacem i ja'



IZVORNA PORUKA: bubamara80

ima jedan romantični ne znam hoću li vjerno prenijeti ali evo-radi se o filmu Odbjegla nevjesta kada Richard Gere kaže kako je trebao zaprositi ženu " Znam da će biti uspona i padova, znam da će u jednom trenutku jedno od nas dvoje poželjeti da izađe iz ovoga, ali znam i to da ću se čitav život kajati ako te ne upitam hoćeš li se udati za mene?" 


IZVORNA PORUKA: bubamara80

"Prohujalo s'vihorom". Tu Clark Gable govori Vivan Leigh legendarne rjeci: "Frankly, my dear, I don't give a damn!" (Iskreno receno, draga, bas me briga)

Marlon Brando iz "Kuma": ''I'm going to make him an offer he can't refuse.'' (Dacu mu ponudu koju nece moci odbiti)



IZVORNA PORUKA: Maida*

Nemoralna ponuda:
Jesam li ti rekao da te volim?
-Nisi!
Volim te!
-Jos uvijek!
Izauvijek.



Ako nekog volis pusti ga da ode, ako ti se vrati zauvijek je bilo tvoje!!



IZVORNA PORUKA: Crvena

IZVORNA PORUKA: Maida28

Nemoralna ponuda:
Jesam li ti rekao da te volim?
-Nisi!
Volim te!
-Jos uvijek!
Izauvijek.



Ako nekog volis pusti ga da ode, ako ti se vrati zauvijek je bilo tvoje!!

Gdje me nadjeuser posted image , ja taman posla da napisem Nemoralna ponudauser posted image



IZVORNA PORUKA: Nadi

Priča iz Bronxa: Nobody cares: Nikog nije briga.



IZVORNA PORUKA: bubamara80

sinoć gledamPrljavi Ples na Novoj pa i ovaj da dodam
- Nobody puts Baby in corner -




IZVORNA PORUKA: mojamura





Pa da napišemo par poznatih rječenica iz filmova


poslednji dio Die hard:
"Yipiyayeah motherfucker!"






IZVORNA PORUKA: budućamama

Terminator:
I 'll be back.



IZVORNA PORUKA: mojamura

Pulp Fiction

Vincent: And you know what they call a... a... a Quarter Pounder with Cheese in Paris?
Jules: They don't call it a Quarter Pounder with cheese?
Vincent: No man, they got the metric system. They wouldn't know what the [censored] a Quarter Pounder is.
Jules: Then what do they call it?
Vincent: They call it a Royale with cheese.
Jules: A Royale with cheese. What do they call a Big Mac?
Vincent: Well, a Big Mac's a Big Mac, but they call it le Big-Mac.
Jules: Le Big-Mac. Ha ha ha ha. What do they call a Whopper?
Vincent: I dunno, I didn't go into Burger King.


Vincent: You know what they put on French fries in Holland instead of ketchup?
Jules: What?
Vincent: Mayonnaise.
Jules: Goddamn.
Vincent: I've seen 'em do it, man. They [censored] drown 'em in that shit.


Fabienne: Whose motorcycle is this?
Butch: It's a chopper, baby.
Fabienne: Whose chopper is this?
Butch: It's Zed's.
Fabienne: Who's Zed?
Butch: Zed's dead, baby. Zed's dead.







< Poruku je uredio acudesa RR -- 5.2.2010 19:46:43 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Najdraži citat ili pjesma
5.2.2010 19:29:27   
leona81
evo od mene citat
Jerry Maguire: I love you. You... you complete me. And I just...
Dorothy: Shut up, just shut up. You had me at "hello".

i slikovito

http://www.youtube.com/watch?v=NpWAlvWNZj0


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Najdraži citat ili pjesma
7.2.2010 0:51:35   
Hanady RR
... Kada covek dublje zagleda u dusu sveta
lako shvati da na svetu uvek postoji
jedna osoba koja ceka onu drugu,
bilo to nasred neke pustinje
ili nasred nekog velikog grada...
I kada se te osobe sretnu
i njihovi pogledi se ukrste,
sva proslost i sva buducnost
gube svaki znacaj...
i samo postoji taj trenutak..."

(Paulo Koeljo - Alhemicar)

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Najdraži citat ili pjesma
7.2.2010 0:52:40   
Hanady RR
"....i Neizgovorene Reèi ostaju da trepere u lišæu starog drveta zauvek, rekoh joj, kao miris tvoje kose na mom èešljiæu od jantara… “ Zauvek?” pitala je uplašeno…
O,ne ,ispravih se, izvini, zaboravio sam da “zauvek” ne postoji…
Jednog dana, dakako, strovaliæe se i to stablo, oprljiæe ga Oluja šenluèeæi gromovima nad ravnicom, složiæe se kao kula od karata pod teretom Neizgovorenih Reèi, ili polegnuti tiho i neprimetno, kao kazaljke na tri i petnaest, ko æe ga znati?
Ali naiæiæe èerga tog leta, i to ne Meèkari ili Džambasi, ni Gatari ni Korpari, nego Veseli Sviraèi Tužnih Oèiju, praæeni crnim kosovima iz visokih Prekodonskih stepa, i još izdaleka, uspravivši se u sedlu,primetiæe u gustoj travi naroèitu raèvastu granu boje majskog sumraka, od koje bi se mogla izdeljati odlièna viola.
I, više nego dovoljno godina kasnije, možda neèija, možda proseda, možda bez ikoga, ti æeš ugledati belog leptira na jorgovanu, i širom otvoriti prozore mameæi ga da ti sobu opraši polenom i proleæem.
A ulicom æe upravo prolaziti mali Cigan sa violom, videæeš samo drozdovo pero na šeširu kako promièe za šimširom, i zaèuæeš Neku Staru Dobru Nepoznatu Pesmu, koju prvi put slušaš, a godinama je znaš…
I zaplakaæeš istog èasa…
I najzad shvatiti koliko sam te voleo…"



(“Jedan od onih života“, Ð. Balaševiæ)

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Najdraži citat ili pjesma
7.2.2010 0:54:26   
Hanady RR
-Idi, pogledaj ponovo ruze. Shvatices da je tvoja jednistvena na svetu. Vrati se onda da mi kazes zbogom, a ja cu ti pokloniti jednu tajnu.
Mali princ ode da ponovo vidi ruze.
-Vi uopste ne licite na moju ruzu, vi jos nista ne znacite, rece im on. Niko vas nije pripitomio, i vi niste nikoga pripitomile. Vi ste kao sto je bila moja lisica. Bila je to obicna lisica slicna stotinama hiljada drugih. Ali ja sam od nje napravio svog prijatelja, i ona je sada jedinstvena na svetu.
Ruze su se osecale veoma nelagodno.
-Lepe ste, ali ste prazne, rece im on jos. Covek ne moze da umre za vas. Naravno, obican prolaznik poverovao bi da moja ruza lici na vas. Ali ona sama znacajnija je od svih vas zajedno zato sto sam ja nju zavoleo. Zato sto sam nju stavljao pod stakleno zvono. Zato sto sam njoj napravio zaklon. Zato sto sam radi nje poubijao gusenice (sem one dve-tri radi leptirova). Zato sto sam nju slusao kako se zali, hvalise ili kako ponekad cuti. Zato sto je to moja ruza.
I on se vrati lisici.
-Zbogom, rece joj on...
-Zbogom, odgovori lisica. Evo moje tajne. Sasvim je jednostavna: Covek samo srcem dobro vidi. Sustina se ocima ne da sagledati.
-Sustina se ocima ne da sagledati, ponovi mali princ da bi zapamtio.
-Vreme koje si ulozio oko tvoje ruze cini tu ruzu tako dragocenom.
-Vreme koje sam ulozio oko moje ruze... rece mali princ da bi zapamtio.
-Ljudi su zaboravili tu istinu, rece lisica. Ali ti ne treba da zaboravis. Ti si zauvek odgovoran za ono sto si pripitomio. Ti si odgovoran za svoju ruzu.
-Ja sam odgovoran za svoju ruzu, ponovi mali princ da bi zapamtio.

Iz Malog Princa.............
Ovaj mali sanjar uvek dotakne moje srce.....cesto mu se vracam...ta knjiga je jedna od onih bez kojih ne mogu...Uvek mu se vracam i kada sam tuzna i kada nisam....Kako bi svet bio predivno mesto, kada bi svi pronasli Malog Princa u sebi...Kada bi gledali srcem, kada bi sanjali, kada bi ziveli svoje snove....Kada bi negovali svoje Ruze, svoja prijateljstva, svoje ljubavi...jer Ruza je ljubav, Ruza je prijateljstvo, Ruza je decija nevinost, nista skupo, nista materijalno a opet najvece blago..

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Najdraži citat ili pjesma
7.2.2010 0:54:51   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: leona81

evo od mene citat
Jerry Maguire: I love you. You... you complete me. And I just...
Dorothy: Shut up, just shut up. You had me at "hello".

i slikovito

http://www.youtube.com/watch?v=NpWAlvWNZj0


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Najdraži citat ili pjesma
7.2.2010 0:56:37   
Hanady RR
Samo oni koji se plase da zauzmu neki stav u zivotu prihvataju na sebe ulogu dobre duse. Uvijek je neuporedivo lakse vjerovati u sopstvenu dobrotu, nego se sukobiti sa drugima i boriti se za svoja prava.
Sigurno je lakse otrpiti uvredu ne uzvrativsi je, nego smognuti hrabrost i upustiti se u borbu sa jacim od sebe; uvijek mozemo reci da nas baceni kamen nije pogodio, a onda tek nocu, u samoci, dok nas sustanar ili supruznik spava, oplakivati, u potaji, svoj kukavicluk!"


- Paulo Koeljo -

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Najdraži citat ili pjesma
7.2.2010 0:58:09   
Hanady RR
".. Prema jednoj legendi postoji ptica koja peva samo jednom u svom zivotu, lepshe nego bilo koji drugi stvor na ovoj Zemlji. Od trenutka kad napusti gnezdo ta ptica trazi trnovito drvo i nema mira dok ga ne nadje. Uvuche se medju njegove isprepletene grane i pevajuci, nabode svoje telo na najduzi, najoshtriji trn. Dok umire, njen bol prerasta u pesmu daleko lepshu od pesme slavuja ili sheve. Cena te predivne pesme je zivot, ali chitav svet zastaje da slusha, a Bog na nebu se osmehuje. Jer ono najbolje shto postoji, moze se dobiti samo po cenu velike boli.. ili bar tako legenda kaze..."

Ptice umiru pevajuci, Kolin Mekalou


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Najdraži citat ili pjesma
7.2.2010 0:58:38   
Hanady RR
"Danas sam cvrsto ubjedjen da niko nikog ne gubi jer niko nikog ne posjeduje. To je istinsko iskustvo slobode: imati najvazniju stvar na svijetu a ne posjedovati je"

- Paulo Kueljo 11 minuta -

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Najdraži citat ili pjesma
7.2.2010 1:05:46   
Ilhana RR
I hate the way you talk to me, and the way you cut your hair.
I hate the way you drive my car.
I hate it when you stare.
I hate your big dumb combat boots, and the way you read my mind.
I hate you so much it makes me sick; it even makes me rhyme.
I hate it, I hate the way you're always right.
I hate it when you lie.
I hate it when you make me laugh, even worse when you make me cry.
I hate it that you're not around, and the fact that you didn't call.
But mostly I hate the way I don't hate you.
Not even close, not even a little bit, not even at all.


Jao kako volim ovaj film...

10 things I hate about you...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Najdraži citat ili pjesma
7.2.2010 1:08:10   
Hanady RR
Sve su ljubavi sretne na isti nacin, a nesretne na svoj."

L.N.Tolstoj, Ana Karenjina

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Najdraži citat ili pjesma
7.2.2010 1:10:27   
Hanady RR
"...Ima u dusi mojoj oziljak koji samo u snu boli.
I ne znam od kog bola on je ostao,i da li je to bilo jutro ili suton kad se urezao u moju dusu..." Takva je nasa dusa.
Ispunjena uspomenama koje nas rastuze,nasmeju,zabole. Ponekad namjerno diramo te stare oziljke iako znamo da nas ceka neprospavana noc. Pa onda kroz prozore gledamo u neko tudje nebo i uzalud trazimo one zvjezde ka kojima smo nekad davno upirali ceznjive poglede i samo njima odavali tajne prvih mladalackih ljubavi.Pa se naprezemo da cujemo onaj ljetni povjetarac sto je saputao u krosnjama drveca ispod kojeg smo se,drzeci svoju prvu ljubav za ruke,skrivali od radoznalih pogleda. Ali...umjesto tog sapata samo uzdah srca svoga cujemo. Prohujalo je vrijeme i mnoge vode protekle....nema vise ni parnjaca ni zvizduka vozova koji su najavljivali da smo blizu onog koji nas na nekom sivom peronu ceka uzdrhtalog srca.Niti iscekivanja postara da nam glas od voljene osobe donese pa da po ko zna koji put procitamo rijeci koje su drhtavom rukom pisane; "ljubim te", "mislim na tebe", "nedostajes mi".Pa prislonimo pismo na grudi i uzdahnemo od nekog slatkog bola sto nam kroz srce mine... Od svega ostase samo uspomene od kojih se pobjeci ne moze.Cak i kada bi znali put sto vodi u zaborav,mi nebi posli njime.Vec se uvijek istom stazom vracamo sto vodi do mora uspomena.I uronimo u te talase koji nas miluju,nose,vuku u dubine....I plovimo,plovimo ka onim nekim dalekim,nedostiznim obalama sto nas svake noci zovu i mame. I onda se odjednom probudimo jer se uplasimo da cemo potonuti u tom uskovitlanom moru uspomena.A kad se pogledamo u ogledalo...vidimo ispod ociju nekoliko sitnih kapi...blistavih...slanih..."

(D.Maksimovic)

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Najdraži citat ili pjesma
7.2.2010 1:11:37   
Hanady RR
Na pocetku svih staza i puteva, u osnovi same misli o njima, stoji
ostro i neizbrisivo urezana staza kojom sam prvi put slobodno prohodao.

To je bilo u Visegradu, na tvrdim, nepravilnim, kao izglodanim
putevima, gde je sve suvo i cemerno, bez lepote, bez radosti, bez
nade na radost, bez prava na nadu, gde neki gorak zalogaj, koji
covek nikad nije pojeo, poigrava u grlu sa svakim korakom, gde
zega i vetar i sneg i kisa jedu zemlju i seme u zemlji i sve sto
ipak nikne i rodi se, zigosu i saviju i pognu toliko da bi ga, kad
bi mogli, pobili drugim krajem u zemlju, samo da ga vrate u
bezoblicje i tamu iz koje se otelo i niklo.

To su bezbrojne staze koje kao konci i gajtani saraju brda i
padine oko varosi, uviru u beli drum ili nestaju pored vode i u
zelenim vrbacima. Nagon ljudi i zivotinja nacrtao je na te puteve
a nuzda ih ugazila. Tu se tesko i polazi i ide i vraca. Tu se sedi
na kamenu i zaklanja pod drvetom, na suvu mestu ili u oskudnu hladu,
radi odmora, radi molitve ili seljackog prebrajanja pazara. Na tim
stazama koje vetar mete i kisa pere a sunce okuzuje i raskuzuje,
na kojima se sreta samo izmucena stoka i ljudi cutljivi, tvrda
lica, tu sam ja zasnovao svoju misao o bogatstvu i lepoti sveta.
Tu sam, neuk i slab i praznih ruku, bio srecan opojnom srecom
do nesvestice, srecan od svega onoga cega tu nema, ne moze da
bude i nikada nece biti.

Ivo Andric ("Staze")

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Najdraži citat ili pjesma
7.2.2010 1:13:41   
Hanady RR
i dosta od mene za večeras...moj dnevnik koji sam počela pisati u ratu 17.maja 1992 pa sve do danas svaki dan...baš svaki...pun je citata i sjećanja...polako ga prekucavam i mislim da nekada može postati zanimljivo štivo...prekucavanje sam zaustavila negdje oko 2001 al budem ja to sustigla.

P.S višnja slobodni ugasi svjetlo...user posted image


< Poruku je uredio Hanady -- 7.2.2010 1:14:21 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Najdraži citat ili pjesma
7.2.2010 13:53:42   
mama_debeljuca
''Ako na stazi zivota potrcis i padnes,podigni se,ocisti prasinu,jer ne gubi onaj sto pada vec onaj sto ostaje da lezi.''

''Ljudi nikad nisu toliko zli da ne mogu da cine i dobro djelo.''

''Nema neosvojive Kule,samo je bitno kakav si ratnik!''

''Najvrednije i najljepse stvari na svijetu ne mogu se vidjeti ni dodirnuti.One se mogu samo osjetiti srcem.''

_____________________________

:-)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Najdraži citat ili pjesma
11.2.2010 1:05:03   
milenium
''Najgore ti je danas nekome reći istinu, jer ako kažeš istinu nisi prijatelj... samo ako kažeš ono što oni žele čuti, onda te svi vole ''

ovo nije iz nijedne knjige i nije iz nijednog filma ali je moj citat dana!

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Najdraži citat ili pjesma
15.2.2010 0:55:30   
Hanady RR
Kahlil Gibran

Prorok


...Kad vas ljubav pozove, poðite za njom, Premda su staze njene tegobne i strme. A kad vas krila njena obgrle, prepustite joj se, Premda vas maè, skriven meðu perima njenim, može povrediti. A kad vam progovori, verujte joj, Premda vam glas njen može unistiti snove, k'o što severac opustoši vrt. Jer, baš kao sto vas krunise, ljubav æe vas i razapeti. Isto kao što vas podstièe da rastete, isto tako æe vas i okresati. Kao sto se uspinje do visina vaših i miluje vam granèice najtananije što trepere na suncu, Tako æe se spustiti i do vašeg korenja i protresti ga u njegovom prijanjanju za zemlju. Poput snoplja pšeniènog, sakupiæe vas u naruèje svoje. Omlatiæe vas, da bi vas ogolila. Prosejaæe vas, da bi vas otrebila od kukolja. Samleæe vas, do beline. Umesiæe vas, dok ne postanete gipki; A onda æe vas izložiti svojoj svetoj vatri, tako da postanete sveti hleb za svetu Božiju svetkovinu.

Sve æe vam to ljubav uèiniti, ne biste li spoznali tajne svoga srca i u spoznaji toj postali deo srca života.
Budete li, pak, u strahu svome tražili samo ljubavni mir i zadovoljstvo, Bolje vam je onda da pokrijete golotinju svoju, i odete sa gumna ljubavi, U svet koji ne poznaje godišnja doba gde æete se smejati, al' ne punoæom smeha svog i plakati, al' ne do poslednje suze svoje.

Ljubav ne daje ništa osim sebe i ništa ne uzima, osim sebe. Ljubav ne poseduje, niti dopušta da je poseduju; Jer, ljubav je dovoljna ljubavi.

Kad volite, ne treba da kažete: "Bog mi je u srcu", veæ: "Ja sam u srcu Božijem."
I nemojte misliti da možete usmeriti puteve ljubavi, jer ljubav, ako joj se uèinite vrednima, usmeriæe vaše puteve.

Ljubav nema drugih želja nego da se ispuni. Ali, ako volite a morate još i da želite, neka vam ovo budu želje: Da se istopite i budete kao potok razigrani što peva svoj milozvuk noæi. Da spoznate bol prevelike nežnosti. Da vas rani sopsvtveno poimanje ljubavi; I da krvarite drage volje i radosno. Da se probudite u praskozorje sa srcem krilatim i uputite zahvalnicu za još jedan dan ljubavi; Da otpoènete u poslepodnevnom èasu i razmišljate o ljubavnom zanosu; Da se s veèeri vratite kuæi sa zahvalnošæu, A potom da usnite s molitvom za voljenog u srcu i pesmom slavljenièkom na usnama.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Najdraži citat ili pjesma
15.2.2010 0:57:19   
Hanady RR
"Prvo: Bog je zrtvovanje.
Patimo u ovom zivotu i bicemo srecni u buducem.

Drugo: ko se zabavlja, taj je dete.
Zivimo u neprestanoj napetosti.

Trece: drugi znaju sta je za nas najbolje, jer imaju vise iskustva.

Cetvrto: nasa je duznost da druge usrecimo. Treba da im cinimo po volji, cak i ako to podrazumeva velika odricanja.

Peto: ne treba piti iz pehara srece, jer nam se to moze osladiti - a necemo ga uvek imati u rukama.

Sesto: treba prihvatiti sve kazne.
Svi smo mi gresnici.

Sedmo: strah je najbolji strazar - necemo se izlagati opasnostima.


Ovo su zapovesti kojih nijedan ratnih svetlosti ne moze da se pridrzava."

Prirucnik za ratnika svetlosti, Paolo Koeljo


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Najdraži citat ili pjesma
15.2.2010 0:59:45   
Hanady RR
"Ne...
Nismo mi bili ljubavnici...
Nikad...
Samo smo se ponekad malo gledali, kad nas nisu gledali...
I to je sve...


Oboje smo nosili na lančiću po polovinu jedne davno polomljene tajne, ali nismo pokušavali
da je sastavimo, ko zna zašto, i ta tajna lebdela je nad desetogodišnjim okeanom prošlog vremena kao
ukleta lađa...
Negde ovde daleko...
Negde tame blizu...
Ni na nebu, ni na zemlji...

Nikad mi nismo bili ljubavnici…Samo smo se ponekad, u nocima punog meseca malo trazili po dugim talasnim duzinama Ceznje…


I to je sve…

Jedan od onih života, Balašević

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *