|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: fiktivni brak - da ili ne
7.10.2012 19:13:12   
koka i po
ja cu malo OT ko i uvijek user posted image
a da otvorimo temu- Sta smo u stanju uciniti za nasu djecu?
fino to rece nasa ruza i hanabanana.nikad ne reci nikad i ne daj Boze takvog nam iskusenja.
naime ni mi sami nismo svjesni sta smo sve u stanju uraditi dok nam se ne desi.vjerovatno bi pogazili svoje principe, pa neko i moralne izmedju ostalih.no sve to zavisi od karaktera i pogleda na zivot..
licno sam bila primorana da konkurisem za posao koji je ispod najnize granice mojih intelektualnih sposobnosti.ne smatram da sam zrtva niti se osjecam manje vrijednom.nego je to u stvari jos jedno novo iskustvo i vjerovatno stepenica na vise u trazenju onog posla koji bi meni odgovarao.ko ne zakoraci na prvu stepenicu vjerovatno nikad nece doci do vrha jer na zalost mi smrtnici nemamo krila.to je moje misljenje naravno,mada neko drugi nebi ovako razmisljao.moje dijete ne zna razliku izmedju sss i vss ali itekako zna razliku izmedju punog i praznog frizidera .tesko da se moja diploma moze servirati na tanjir i da se od nje moze najesti...pogotovo na ovom vremenu i prostorima na kojem zivimo, tacnije u drzavi u kojoj zivimo.medjutim to sam ja a neko bi vjerovatno sjedio i gledao odakle se vedri dok nebi zadovoljio svoj ego i nasao posao za koji je kvalifikovan.
i bih....bila bi spremna na fiktivni brak( i na mnogo,mnogo vise)ako bi mi to bio jedini izlaz i ako bi mojoj djeci omogucila bolji zivot.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: fiktivni brak - da ili ne
7.10.2012 22:20:24   
sabinos
meni je najzanimljivije sto u svakoj situaciji fiktivnog braka,muz ide da se fiktivno ozeni,pa mozda tamo i ostane...zene se fiktivno ne udaju izgleda

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: fiktivni brak - da ili ne
7.10.2012 22:24:20   
Galicia
Poznajem ja jednu udala se za papire, prije mjesec dana samo sto on to jos ne zna. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: fiktivni brak - da ili ne
8.10.2012 8:21:15   
veeseelaa
ja bi da me muka natjera, dobiješ papire i razidješ se

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: fiktivni brak - da ili ne
8.10.2012 8:45:30   
Medić*
Znam dosta pozitivnih i negativnih primjera fiktivnog braka. Kod pozitivnih primjera muz ili zena se sporazumno razvedu i vjencaju radi dokumenata, plate uredno i cim srede papire, ponovo se vjencaju sa bracnim drugom svojim.

Znam i onih ( npr moj daidza oko 10 000 e ) kojima dosta novca i truda propadne u takvim brakovima jer ih na kraju izrade. Pored materijalnih gubitaka imu tu i onih drugih sigurno....

Da me muka neka natjera ucinila bih to ili muz bi ucinio, dakle bilo bi sporazumno :)))

< Poruku je uredio medic slatki -- 8.10.2012 8:52:23 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: fiktivni brak - da ili ne
8.10.2012 8:56:10   
mama75
Joj ja znam za slucaj kada su se 2 sestre, odmah poslije rata, udale zbog papira u Njemackoj. Jedna je bila udata ovdje i razvela se od muza, a druga je bila slobodna. I desi se sljedece: od ove slobodne muz njemac umre iznenada i sva lova njoj ostane. Dugo je trajalo ispitivanje, kako, sta, da ga nije ubila, ali nakon nekog vremena zeni je sve pripalo. A ovoj drugoj novi muz nikako nije htio dati razvod. Zaljubio se covjek! Ne znam kako je to zavrsilo, jer sam izgubila kontakt sa djevojkom cije su ove 2 rodice. Ali vjerujem da se ovaj nas pojavio gore u Njemackoj i sredio to user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: fiktivni brak - da ili ne
8.10.2012 9:00:01   
mamabb
Ne znam...ne daj mi Bože takvih situacija u kojima bih morala i na ovu ideju obratiti pažnju...kad muka natjera nema tu puno moralisanja nego se hvataš za bilo šta da izađeš iz nedaće.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: fiktivni brak - da ili ne
8.10.2012 9:00:18   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama75

Joj ja znam za slucaj kada su se 2 sestre, odmah poslije rata, udale zbog papira u Njemackoj. Jedna je bila udata ovdje i razvela se od muza, a druga je bila slobodna. I desi se sljedece: od ove slobodne muz njemac umre iznenada i sva lova njoj ostane. Dugo je trajalo ispitivanje, kako, sta, da ga nije ubila, ali nakon nekog vremena zeni je sve pripalo. A ovoj drugoj novi muz nikako nije htio dati razvod. Zaljubio se covjek! Ne znam kako je to zavrsilo, jer sam izgubila kontakt sa djevojkom cije su ove 2 rodice. Ali vjerujem da se ovaj nas pojavio gore u Njemackoj i sredio to user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: fiktivni brak - da ili ne
8.10.2012 9:12:04   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: mama75

Joj ja znam za slucaj kada su se 2 sestre, odmah poslije rata, udale zbog papira u Njemackoj. Jedna je bila udata ovdje i razvela se od muza, a druga je bila slobodna. I desi se sljedece: od ove slobodne muz njemac umre iznenada i sva lova njoj ostane. Dugo je trajalo ispitivanje, kako, sta, da ga nije ubila, ali nakon nekog vremena zeni je sve pripalo. A ovoj drugoj novi muz nikako nije htio dati razvod. Zaljubio se covjek! Ne znam kako je to zavrsilo, jer sam izgubila kontakt sa djevojkom cije su ove 2 rodice. Ali vjerujem da se ovaj nas pojavio gore u Njemackoj i sredio to user posted image

user posted image user posted image user posted image


Ma garant je to nas sredio kako valja user posted image user posted image


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: fiktivni brak - da ili ne
8.10.2012 9:42:31   
minja_
IZVORNA PORUKA: Galicia

Poznajem ja jednu udala se za papire, prije mjesec dana samo sto on to jos ne zna. user posted image


Ja isto znam dvije sestre koje to nazalost nisu znale, a saznale su nakon pet godina braka, nakon sto su im supruzi stekli pravo na boravak i fino se razveli od njih. Oni nisu prethodno bili ozenjeni, nego su odlucili da se zene zbog papira i da odu iz BiH zbog teskog zivota, nasli djevojke u Ch, odurali svoje i razveli se. E to mi je tek dno dna. Hajde kada dvoje ljudi sporazumno ulazi u fiktivni brak, ali ovo, glumim da te volim, a nakon 5 godina noga...
Mislim da je to bas veliki rizik u zenidbama/udajama za nekoga u dijaspori, realno, ljudi ne mogu znati zasto je s njima neko u vezi.


(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: fiktivni brak - da ili ne
8.10.2012 9:51:51   
mamabb

IZVORNA PORUKA: minja_



Ja isto znam dvije sestre koje to nazalost nisu znale, a saznale su nakon pet godina braka, nakon sto su im supruzi stekli pravo na boravak i fino se razveli od njih. Oni nisu prethodno bili ozenjeni, nego su odlucili da se zene zbog papira i da odu iz BiH zbog teskog zivota, nasli djevojke u Ch, odurali svoje i razveli se. E to mi je tek dno dna. Hajde kada dvoje ljudi sporazumno ulazi u fiktivni brak, ali ovo, glumim da te volim, a nakon 5 godina noga...
Mislim da je to bas veliki rizik u zenidbama/udajama za nekoga u dijaspori, realno, ljudi ne mogu znati zasto je s njima neko u vezi.




Ovakvih slučajeva koliko hoćeš i s muške i ženske strane...cure ne izlaze s ovdašnjim mladićima nego čekaju praznikeuser posted image i dijasporu da dođe pa se daju u potragu.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: fiktivni brak - da ili ne
8.10.2012 15:48:12   
Galicia
U posljednje 2 godine znam sigurno 6 muskaraca koji su se ozenili sa djevojkama iz Amerike, iz mog grada ovdje. Eh sad, jel to ljubav, nije to ljubav, ne znam. A i ako jeste, dobro glume. Samo mi ne ide u glavu taj fenomen nikako. Odu zenice na odmor u BiH, upecaju "muza" i nakon godinu dana vec sretno udate, a nakon par mjeseci, on se vec snasao u novoj domovini.
Ja ih pitam, sto su 'morale" uvoziti muzeve, kad i ovdje ima finih momcica, dobih odgovor "Nema ovdje nista, sve materijalno nastrojeni, drogerasi, bez diplome". A one su lafo sa diplomom. Pa ni mm nema diplome, pa sta.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: fiktivni brak - da ili ne
8.10.2012 16:40:56   
Crnkica
IZVORNA PORUKA: sabinos

meni je najzanimljivije sto u svakoj situaciji fiktivnog braka,muz ide da se fiktivno ozeni,pa mozda tamo i ostane...zene se fiktivno ne udaju izgleda

pa mogu vam reći da ima i žena koje su se udale,ali su češči muškarci,ko veli,ako mlada bude zahtjevala bračne dužnosti da se ispunjavaju,to će svakako lakše muškima pasti,jer u većini slučajeva,radi migracijske policije moraju živjeti skupa.lakše je mužu dati guz**e nego njegovoj ženi.jer kako će oni da podnesu da im "vlasništvo" dira neko drugi.znam ženu koja se udala i kad se vjenčavala u tamošnjoj opštini,morala se na kraju kako sleduje poljubiti s mladoženjom,radi matičara da se nebi šta posumnjalo,a tu je prisustvovao i njen ex marido,možete mislit kako mu je bilo.i dobro se završilo,mislim da nije ni bila dugo sa papirašem,jer je to bilo tik poslije rata,kad su vremena bila drugačija i friške rane ratne,pa se našim svašta praštalo i moglo se vrdat,sad su i stranci pooštrili mjere.

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: fiktivni brak - da ili ne
9.10.2012 13:32:26   
ena23
poznam zenu koja se preudalaza papirasa, nasli se preko interneta, i to on arap. ona se naravno pokrila, skorosu se vjencali, povest ce svoju kcer sa sobomusvicarskukod novog babe a sin ce ostati u bosni posto je vec punoljetan. kad sam je pitala kako je mogla rekla mi je "nistagore na svjetu ne mozes zamisliti nego da ti djete kazena pijaci mama ja pozelila krastavice, a ti nemas jebene dvi marke da joj kupis."

nikad ne reci nikad.

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: fiktivni brak - da ili ne
9.10.2012 14:14:01   
mamabb

IZVORNA PORUKA: ena23

poznam zenu koja se preudalaza papirasa, nasli se preko interneta, i to on arap. ona se naravno pokrila, skorosu se vjencali, povest ce svoju kcer sa sobomusvicarskukod novog babe a sin ce ostati u bosni posto je vec punoljetan. kad sam je pitala kako je mogla rekla mi je "nistagore na svjetu ne mozes zamisliti nego da ti djete kazena pijaci mama ja pozelila krastavice, a ti nemas jebene dvi marke da joj kupis."

nikad ne reci nikad.



user posted image

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: fiktivni brak - da ili ne
9.10.2012 14:23:37   
SailorMoon
IZVORNA PORUKA: mamabb


IZVORNA PORUKA: ena23

poznam zenu koja se preudalaza papirasa, nasli se preko interneta, i to on arap. ona se naravno pokrila, skorosu se vjencali, povest ce svoju kcer sa sobomusvicarskukod novog babe a sin ce ostati u bosni posto je vec punoljetan. kad sam je pitala kako je mogla rekla mi je "nistagore na svjetu ne mozes zamisliti nego da ti djete kazena pijaci mama ja pozelila krastavice, a ti nemas jebene dvi marke da joj kupis."

nikad ne reci nikad.



user posted image


prvo ovo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  p0a onda ovo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  zalost, tuga...


_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: fiktivni brak - da ili ne
12.10.2012 9:19:34   
Crnkica
IZVORNA PORUKA: ena23

poznam zenu koja se preudalaza papirasa, nasli se preko interneta, i to on arap. ona se naravno pokrila, skorosu se vjencali, povest ce svoju kcer sa sobomusvicarskukod novog babe a sin ce ostati u bosni posto je vec punoljetan. kad sam je pitala kako je mogla rekla mi je "nistagore na svjetu ne mozes zamisliti nego da ti djete kazena pijaci mama ja pozelila krastavice, a ti nemas jebene dvi marke da joj kupis."

nikad ne reci nikad.

žalosno,da žalosnije nemože biti,i poslije ovakvih a i sličnih priča,da li bi se vi lično,odlučile za fiktivni brak i naravno povele svoju malodobnu djecu,i da li bi ako recimo partner odluči da živite zajedno,stavile svoju djecu i stranca pod isti krov?

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: fiktivni brak - da ili ne
12.10.2012 10:36:44   
ena23
vidi nesto, muz joj je postao pijanica zadnjih pet godina, prije toga su i nekako zivjeli noralno. ona se vrzmala od posla do posla, sadila, imala krave, cupala, vukla, teglila. od neisplacene plate do plate, a ovdje ne pricamo o hiljadama maraka nego o dostamanjim iznosima, (ona je zavrsila trgovacku skolu).u ratu izgubili sve, poslje rata se morali nanovo kuciti, muz kreno putemkud je kreno... ona drugog izlaza nije vidjela a ja zna m daje duuuugo sve od sebe davala.
zivot je nekom majka nekom maceha...
gledam joj slike na fejsu, cine se sretni ona i njen novi muz, kad sam vidjela novog kako drzi curicu za rukui setaju po lijepim parkovia svicarske nesto mi se steglo u grlu, njen babo nije je nikad drzao za ruku i setao sa njom.
ne znam...tesko je iz vruceg stana, site djece zeljne nicega i pnim friziderom pricati sta bi ja i kako bi. samo fakat, ne mogudazamislim nista gore nego da gledam svoju djecu gladnu. ne znam sta bih sve bila u stanju uraditi.
nikad ne reci nikad.

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: fiktivni brak - da ili ne
12.10.2012 13:51:19   
Crnkica
pa naravno da je dobro što je našla utočište pored normalnog muškarca,bar je za sad vjerovatno takav,neznamo ga,ali mislila sam da je žalosno nemoći kupiti djetetu obične stvari u životu,a nemoli nešto veće,pokloniti bicikl,platit vozački ispit sutra,opremit dječije sobe,sve je to luksuz za nekog ko nema para.ona je se dobro izborila želim joj sreću.user posted image

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: fiktivni brak - da ili ne
12.10.2012 22:11:31   
ena23
pae t, ona je otisla cisto radi papira, udala se za civjeka iz pukog interesa. ali cini mi se da je srecna. vidjet cemosta joj zivot nosi, i ja joj zelim sve najbolje :)

izgleda da svagdje vazi ona "sit se gladnom ne vjeruje"

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: fiktivni brak - da ili ne
31.10.2012 22:36:56   
Crnkica
http://dzuturum.blogspot.com/2010/05/fiktivni-brak-amerikanac-naplatio-15000.html

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: fiktivni brak - da ili ne
31.10.2012 22:46:47   
Ella_H
ena to zadnje sto si napisala sve govori,
niko nezna kako je biti u tudjoj koziuser posted image ,
zalosna prica stvarno.

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: fiktivni brak - da ili ne
22.1.2013 22:55:42   
Idina mama
Veliki je rizik udati / ozeniti se tako nepoznatom ososbom. I samo pravo boravka u inostranstvu ne rjesava ni jedan problem. Tek tada nastaje borba. Kako naci posao i kakav. Potpuno je druga prica slucaj zene koja je nasla muza preko interneta (jer nije imala para da izdrzava djecu itd.) Ona se udala i muz je izdrzava. Oni su dakle zaista muz i zena i to nije lazni brak. Ipak, bila bih na oprezu. Otvorila bih cetvere oci sta taj nepoznati muz radi sa mojom kcerkom.

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: fiktivni brak - da ili ne
22.1.2013 23:17:41   
Crnkica
ma i meni je to sve glede fiktivnog braka dosta upitno,sve je nekako pod upitnikom.za koga se vjenčati,kakav je tip da nije manijak,nasilnik..pa onda zajedničko stanovanje zbog migracijske koja u nekim zemljama noću upada sumnjivim partnerima u stanove,ako sumnjaju na lažni brak.
pa čekanje dok se ne dobije radna dozvola i to traje,pa traženje posla,kako šta i gdje mnogo je pitanja,zato fiktivni brak???? hvala ne.

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: fiktivni brak - da ili ne
23.1.2013 1:21:38   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: hatepsut

Iskreno,sumnjam da bi pristala na takvo nesto,cak i da sam slobodna. to ide veoma tesko(znam za pojedine zemlje da je procedura "zapetljana").a isto tako poznajem par gdje muz otisao isto tako vani,vjencao se s nekom i ostao da zivi s njom,zena i djete ostali u BiH.E sad sve je to opet rad novca user posted image

ja znam za slucaj gdje su se razveli da on ide u inostranstvo,i on godinama slao pare ona pravila kucu,hranila majstore da bi kad je to sve zavrseno on nasao neku balavicu,a nju istjerao iz kuce,jer ona nema nikakvo pravo,oni nisu bili u braku kad je kuca pravljenauser posted image

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *