|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sulejman veličanstveni
10.10.2012 15:19:22   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: sabinos

fol niko ne gleda a svi sve znaju o serijiuser posted image
ja gledam i gledat cuuser posted image


tako je


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 76
   [Obrisana poruka]
10.10.2012 15:23:56   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu anđelo)
  Neposredna veza do poruke: 77
   RE: sulejman veličanstveni
10.10.2012 15:24:27   
veeseelaa
ko ne gleda nek ne komentira user posted image user posted image user posted image vako ste vi meni za knjigu user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: sulejman veličanstveni
10.10.2012 15:37:31   
bombina
ma nekad gledam nekad ne gledam...ne znam,nervira me sto je puna historijskih gresaka...nas su u medresi ucili da je sulejman bio pravedni vladar,veliki vojskovodja,osvajac,zakonodavac,historijska licnost bez premca itd.itd., i kad sebi stvoris neku sliku o tom covjeku,eh onda dodje neka serija i pokvari ti tu sliku..ovdje je predstavljen kao ne znam kako da kazem,kao da se njegov zivot vrtio samo u haremu i oko harema...onda jos...nije bilo nikakve sanse da ova gospodja hurem bude ovako drska,da se neko ovako ponasao na dvoru,letjela bi mu glava ( ustvari bila bi objesena,jer se u vrijeme sulejmana kanunija nisu odsjecale glave,kao u seriji, nego su vjesani krivci)...AL IPAK GLEDAMuser posted image

_____________________________

AMINA-15.2.2011. rodila se mamina princeza

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: sulejman veličanstveni
10.10.2012 15:40:11   
madam x
Ja gledam i pravo mi zanimljivo,8-9 godina ni jednu seriju nisam gledala i sad pratim ovu, šta ima veze što ima grešaka, tj. što se činjenice ne poklapaju...kostimografija im je divna...Sulejman tako muževanuser posted image kaže mm sinoć, eh kad bih ja bio Sulejman, klanjale biste se vi meni, ko biva ja i djecauser posted image user posted image user posted image rekoh, da je Bog do jedan Sulejman u Bosni, da ovo oko izbora raŠĆera i uvede red jednom.

Eh, tako jedva čekam opet večerasuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: sulejman veličanstveni
10.10.2012 15:56:37   
anđelo
http://abom.ba/2012/08/24/cuvajte-se-sulejmana-velicanstvenog/


al nema veze,što se tiče one historijske pozadine ja sam potkovana,ovako samo se zabavim...:)

serija i jeste snimana za zabavu,a za edukaciju su uvijek bile knjige user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: sulejman veličanstveni
10.10.2012 16:03:02   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: anđelo

IZVORNA PORUKA: Iman83

A evo nađoh i na netu:

Naziv İstanbul se prvi put spominje u 10. stoljeću u armenskim i arapskim, pa onda turskim izvorima. Ime dolazi od grčkog izraza "εἰς τὴν Πόλιν" ili "στην Πόλη" , što znači „u gradu”. Ovaj se naziv koristio u govornom jeziku i prije osmanskog osvajanja grada, te se tako koristio i za vrijeme osmanske vladavine, premda je službeni naziv bio قسطنطينيه, (Kostantiniyye).

Dakle, spominjao se još u 10.vijekuuser posted image

Po informacijama mog kolege historičara još za vrijeme El-Fatiha taj naziv je bio ponekad upotrebljavan.




Kolega dobro zbori,ponekad,ali nije taj naziv zaživio među stanovništvom.Dakle duugo će proć vremena pa će se on početi koristiti službeno

Istanbul znači grad islama,i dao mu ga je Fatih nakon osvajanja.....vidiš ,pitaj kolegu,šta je relevantnije za historijsku nauku,korištenje neta ili arhiv,biblioteka,baš me zanima šta će reć...user posted image


Pa ja rekoh da mi je on rekao, pa sam evo i sličan podatak našla na netu.

A slažem se sa Sabinos...čini mi se Hanady da si ti gledala puno više od 4 epizode.
user posted image


nisam fakat..2 na netu pogledala jer nisma startal sa svim ana TV-u...i dvije pogledam nakon toga na Tv-u i tu odlučim da se bezveze nerviram...inače volim i knjige i filmove i serije zasnovane na histoijskim činjenicama...ovo me idmah nanerviralouser posted image
svako veče sam ja na netu u vrijeme sulejmana..nigdje živog roba na ringeraji tadauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: sulejman veličanstveni
10.10.2012 16:08:29   
anđelo

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: anđelo

IZVORNA PORUKA: Iman83

A evo nađoh i na netu:

Naziv İstanbul se prvi put spominje u 10. stoljeću u armenskim i arapskim, pa onda turskim izvorima. Ime dolazi od grčkog izraza "εἰς τὴν Πόλιν" ili "στην Πόλη" , što znači „u gradu”. Ovaj se naziv koristio u govornom jeziku i prije osmanskog osvajanja grada, te se tako koristio i za vrijeme osmanske vladavine, premda je službeni naziv bio قسطنطينيه, (Kostantiniyye).

Dakle, spominjao se još u 10.vijekuuser posted image

Po informacijama mog kolege historičara još za vrijeme El-Fatiha taj naziv je bio ponekad upotrebljavan.




Kolega dobro zbori,ponekad,ali nije taj naziv zaživio među stanovništvom.Dakle duugo će proć vremena pa će se on početi koristiti službeno

Istanbul znači grad islama,i dao mu ga je Fatih nakon osvajanja.....vidiš ,pitaj kolegu,šta je relevantnije za historijsku nauku,korištenje neta ili arhiv,biblioteka,baš me zanima šta će reć...user posted image


Pa ja rekoh da mi je on rekao, pa sam evo i sličan podatak našla na netu.

A slažem se sa Sabinos...čini mi se Hanady da si ti gledala puno više od 4 epizode.
user posted image



evo nećemo više o ovome majkemi user posted image user posted image ,al ne mogu kad mi se u struku dira,onda ne mogu šutit.

na netu ništa nije mjerodavno,svak piše šta hoće.Ima i dobrih informacija naravno,ali mora stajati ime čovjeka ,naučnika iza toga,i izvor odakle je nešto preuzeo

što se kolege tiče,upravu je bio ,osim za 10 st.ali svakako vjerujem da se nije dobro izrazio,ili da ga ti nisi dobro razumjela ili šta god drugo....user posted image

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: sulejman veličanstveni
10.10.2012 16:59:59   
Hannan
Mi smo pregledali sve sto je do sad prevedeno, sad cekamo da turci emituju novu epizodu.

Meni nikako nije jasno da je neko ocekivao da uz seriju uci historijske cinjenice, normalno da ce biti ubacenih stvari i poredanih onako kkao reditelj smatra da bi masama bilo zanimljivo i da ih drzi pred ekranom.
Sad kas sam pregledala 2 sezone serije mogu reci da se sve vrti oko spletki Hurem -Mahidevran,Sutlana Majka -Hurem, Hurem - Ibrahim i obrnuto, Pa cak i Hatidza koja mi je dugo vremena bila fina i ona krenu u akciju...tek poneka borba i nesto van harema.

< Poruku je uredio Hannan -- 10.10.2012 17:01:28 >


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: sulejman veličanstveni
21.10.2012 21:19:56   
Medić*
Evo doprinos temi, za ljubitelelje Sulejmana :)

http://www.balkandzije.net/index.php/zanimljivosti/148-poucna-prica-sultan-sulejman-i-starica

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: sulejman veličanstveni
2.11.2012 22:57:48   
Ben 10
Evo nesto zanimljivo...

http://www.bljesak.info/web/article.aspx?a=bf8568fb-e22a-49e1-bd42-57ae1b88a290&c=5de70792-d2d5-4648-8125-5206af0d3357

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: sulejman veličanstveni
2.11.2012 23:04:14   
Dida79

IZVORNA PORUKA: Ben 10

Evo nesto zanimljivo...

http://www.bljesak.info/web/article.aspx?a=bf8568fb-e22a-49e1-bd42-57ae1b88a290&c=5de70792-d2d5-4648-8125-5206af0d3357


Ja sam se bas iznenadila kad sam vidjela u jednoj od epizoda ovu scenu..meni je serija odlicna i sa nestrpljenjem cekam prevod 72 epizode

Kako je krenulo ima da ih nema hahahaha

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: sulejman veličanstveni
2.11.2012 23:10:03   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Ben 10

Evo nesto zanimljivo...

http://www.bljesak.info/web/article.aspx?a=bf8568fb-e22a-49e1-bd42-57ae1b88a290&c=5de70792-d2d5-4648-8125-5206af0d3357


Bas sam sinoc citala o tome.

Lijepo mi zvuci nasa sevdalinka u cijeloj prici.



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: sulejman veličanstveni
2.11.2012 23:15:14   
anđelo
super,nek su u to ubacili divno user posted image
Nije to ništa neobično
mislim da se ovim htjelo dočarati multietničnost Osmanskog carstava
to vam je nekad toliko šarenoliko bilo,toliko naroda različitih ,kultura,običaja ,a sve u jednom carstvu, naravno i na dvoru

kao danas Amerika npr. user posted image

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: sulejman veličanstveni
17.11.2012 23:50:58   
veeseelaa
lele što je dooobar onaj Bali beg
nuto ga



< Poruku je uredio veeseelaa -- 17.11.2012 23:52:03 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: sulejman veličanstveni
17.11.2012 23:51:45   
veeseelaa
http://www.mojodmor.rs/uploads/images/zanimljivosti/2012/MesecTurske/bali_beg.jpg

uh uh


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: sulejman veličanstveni
17.11.2012 23:55:27   
neki x

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

http://www.mojodmor.rs/uploads/images/zanimljivosti/2012/MesecTurske/bali_beg.jpg

uh uh


Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj bleso,hoces da me ubijes,a jooooooooooooooooooooooj

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: sulejman veličanstveni
18.11.2012 0:14:29   
veeseelaa
hahahah ovom mi brkove halalila user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: sulejman veličanstveni
18.11.2012 0:15:05   
veeseelaa
a sve sam se pitala hoćel ko moćan odigrati kkavu ulogu u Selejmanu
kad ono leleeee user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: sulejman veličanstveni
18.11.2012 0:16:22   
veeseelaa
meni je Bali beg Veličanstveni Sulejman user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: sulejman veličanstveni
18.11.2012 0:19:36   
Dida79
Neka te vesela polako ti sa Bali begom user posted image

Steta nece se dugo zadrzati u seriji user posted image kamo srece da on glumi Ibrahima to bi tek onda serija bilauser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: sulejman veličanstveni
18.11.2012 0:21:10   
veeseelaa
a ne dopada mi se Ibrahimov karakteruser posted image
sad nešto kontam šta ja ustvari tražim,  sex il ozbiljnu vezu user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: sulejman veličanstveni
18.11.2012 0:23:21   
Dida79

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a ne dopada mi se Ibrahimov karakteruser posted image
sad nešto kontam šta ja ustvari tražim,  sex il ozbiljnu vezu user posted image user posted image



Da ga garavi glumi vjeruj da ne bi mahanisala

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: sulejman veličanstveni
18.11.2012 0:23:31   
neki x

IZVORNA PORUKA: Dida79

Neka te vesela polako ti sa Bali begom user posted image

Steta nece se dugo zadrzati u seriji user posted image kamo srece da on glumi Ibrahima to bi tek onda serija bilauser posted image

Vala bas...

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: sulejman veličanstveni
18.11.2012 0:24:45   
neki x

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a sve sam se pitala hoćel ko moćan odigrati kkavu ulogu u Selejmanu
kad ono leleeee user posted image


Jasta vala...I Ibrahim i Sulejman-nidje veze likoviuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *