|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
3.5.2013 8:58:43   
Anoniman
Posto je tema ,,Razvod braka" zakljucana pitanje cu postaviti ovdje i molim pravnike da mi odgovore.Interesuje me koliko vremena traje razvod,preciznije koliko vremenski traje postupak sporazumnog razvoda ?Znam da nam je sudstvo zatrpano ovakvim predmetima,pa me interesuje postoji li sansa da se to obavi u periodu od 2 mjeseca od predavanja zahtjeva za posrerdovanje u centru za socijalni rad?Molila bih vas za odgovor.Imamo 2 djece jednog tinejdzera i jedno dijete koje uskoro puni 3 godine.

(odgovor članu MicoTico)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
3.5.2013 9:33:36   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Posto je tema ,,Razvod braka" zakljucana pitanje cu postaviti ovdje i molim pravnike da mi odgovore.Interesuje me koliko vremena traje razvod,preciznije koliko vremenski traje postupak sporazumnog razvoda ?Znam da nam je sudstvo zatrpano ovakvim predmetima,pa me interesuje postoji li sansa da se to obavi u periodu od 2 mjeseca od predavanja zahtjeva za posrerdovanje u centru za socijalni rad?Molila bih vas za odgovor.Imamo 2 djece jednog tinejdzera i jedno dijete koje uskoro puni 3 godine.



Sem ovog me interesuje jos da li pri centrima za socijalni rad ili nekim drugim ustanovama postoji mogucnost psiholoske podrske ili neceg slicnog jer ce mi trebati, a nisam u mogucnosti nazalost placati privatno takve usluge?Da naglasim ,nije u pitanju Sarajevski kanton pa ako neka od vas zna nesto o ovoj problematici molim vas da mi odgovorite.Nisam trenutacno u mogunosti niti raspitivati se jer nisamo u BiH,vracamo se uskoro i tada cu i sama poduzeti vise od postavljanjanja pitanja po forumu.Da naglasim jos ovo ,suprug zeli razvod razlog je pocetak zajednickog zivota sa drugom zenom.Hvala vam unaprijed

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
3.5.2013 11:31:41   
Anoniman
Niko ne zna nista odgovriti na moja pitanja?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
3.5.2013 11:43:01   
Bebica11
Anonimna moja drugarica je predala u decembru a rociste je bilo zakazano u martu takodjer sporazumni(iz istih razloga kao i kod tebe) a prije toga su se sve dogovorili u Centru za socijalni rad(imaju troje djece), a mislim da ima ta pomoc i u drugim gradovima, trebalo bi, ne brini se i ne daj se, zivot je previse vrijedan da te jedan poraz slomi:*

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
3.5.2013 11:44:42   
Bebica11
ps. DOK mladje dijete ne napuni 3godine on se ne moze rastaviti od tebe bez tvoje volje, eto cisto da znas i tu informaciju

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
3.5.2013 11:44:52   
Mrvica_83
Draga nemam iskustva u vezi sa pitanjima koje si postavila user posted image Ali ljavljam se da podignem temu i da zamolim zenice koje mozda nesto znaju o tome da ukazu pomoc ??? Sigurna sam da ces dobiti odgovor na svoja pitanja .. Zelim ti sve najbolje !!

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
3.5.2013 11:49:49   
Mya_81 RR
Ne znam zaista koliko sve to skupa traje, ali u centru mozes malo urgirati da se to pozuri. Ipak, o obje strane ovisi koliko će ukupno trajati jer mislim da oboje morate biti prisutni. A sto se tice psiholoske pomoci, vjerujem da je ostupna, ako ne preko centra onda u nekim savjetovalistima za žene.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
3.5.2013 11:54:23   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Bebica11

Anonimna moja drugarica je predala u decembru a rociste je bilo zakazano u martu takodjer sporazumni(iz istih razloga kao i kod tebe) a prije toga su se sve dogovorili u Centru za socijalni rad(imaju troje djece), a mislim da ima ta pomoc i u drugim gradovima, trebalo bi, ne brini se i ne daj se, zivot je previse vrijedan da te jedan poraz slomi:*



Hvala ti puno na javljanju informacijama koje si mi dala.Znam da on ne moze nista podnjeti dok mlađe dijete ne navrsi 3 godine,al to se taman poklapa sa periodom u kojem se i on dolazi u BiH,ma nije ni bitno razovd je neupitan .Vrijeme trajanja postupka me interesovalo jer je on ubijeđen da ce sve to u toku od 2 mjeseca zavrsiti,a ja kao imam od ranije negdje u glavi podatke da razvodi ne idu bas tako brzo pa ni sporazumni da to traje malo vise od tih famoznih 2 mjeseca.
Mrvica _83 hvala puno i tebi na podrsci ,bice sve dobro, stvari ce se sloziti kako moraju i trebaju.Djeca su mi najbitnija,da ih sto vise postedim stresova koje sve ovo donosi.

(odgovor članu Bebica11)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
3.5.2013 11:58:10   
bebaa
moja sestra je bila u centru ze socijalni rad i takođe se raspitivala iz istih razloga kao i ti...i rekli su joj da oeriod mirenja traje 3 mj...
međutim sam čula i za slučja gdej su plaćeni advokati i sve se završilo u par dana......

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
3.5.2013 12:00:43   
Mya_81 RR
Nije potrebno proci period mirenja u koliko oboje to ne zele, mada ne znam koliko u tom slucaju sve to skupa traje. Ali mirenje nije pod moranjem. Naravno, ako se plate advokati onda sve to skupa moze trajati osta krace, bez advokata i nekim svojim tokom sigurno traje puno vise od dva mjeseca. Neka se vala strpi, mada ce i tebi sigurno biti lakse kad sve to prodje i kad se mognes ona skoncentrirati iskljucivo na sebe i djecu. Da je tesko tesko je, ali da prodje to je sigurno user posted image Sretno!!!

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 3.5.2013 12:01:29 >


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
3.5.2013 12:01:15   
Mirkica
ja da dignem temu i da dam podrsku ansoj Anonimnoj user posted image i drzi se tako hrabro za sebe i za djecu.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
3.5.2013 12:05:15   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Nije potrebno proci period mirenja u koliko oboje to ne zele, mada ne znam koliko u tom slucaju sve to skupa traje. Ali mirenje nije pod moranjem. Naravno, ako se plate advokati onda sve to skupa moze trajati osta krace, bez advokata i nekim svojim tokom sigurno traje puno vise od dva mjeseca. Neka se vala strpi, mada ce i tebi sigurno biti lakse kad sve to prodje i kad se mognes ona skoncentrirati iskljucivo na sebe i djecu. Da je tesko tesko je, ali da prodje to je sigurno user posted image Sretno!!!

socijalci tako zahtjevaju radi djece ne radi njih,da se proba eventualno sve popraviti...mada nema logike ako oboje znaju kakav je ishod i da je neminovni doći do razvoda...ali eto zakon je takav...zato kazem ako imaš love idi i ti preko advokata da se ne mučiš i ne patiš...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
3.5.2013 12:05:27   
Bebica11
Moja drugarica i njen bivsi uzeli su istog advokata i sve je on zavrsio za njih dosta brzo, jedino sporo ide u Centru jer oni kad su djeca tu pokusavaju to 'mirenje' ,....al eto kad ce sudija zakazati rociste ne ovisi ni o advokatu sve ovisi koji je sudija zapadne, al minimum 3mj se ceka

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
3.5.2013 12:08:25   
Anoniman
Hvala vam svima na odgovoria i rijecima podrske :)
Meni se u principu ne zuri, ne gajim iluzije niti zelim vise spasavati brak,al mi se ni ne zuri da se moram razvesti u tih narednih 2 mjeseca,to je njegova zelja.Eh ,ne znam koliko je spreman placati advokate i ine persone da ubrza sve to.U svakom slucaju vam puno hvala ,budem se javila kad se stvari pokrenu,a mozda i budem imala jos pitanja.
Bice sve dobro,treba samo vremena da se covjek sabere i preboli.

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
3.5.2013 12:13:01   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Hvala vam svima na odgovoria i rijecima podrske :)
Meni se u principu ne zuri, ne gajim iluzije niti zelim vise spasavati brak,al mi se ni ne zuri da se moram razvesti u tih narednih 2 mjeseca,to je njegova zelja.Eh ,ne znam koliko je spreman placati advokate i ine persone da ubrza sve to.U svakom slucaju vam puno hvala ,budem se javila kad se stvari pokrenu,a mozda i budem imala jos pitanja.
Bice sve dobro,treba samo vremena da se covjek sabere i preboli.

Ma preboli se to, ja sam mislila da ce moja drugarica bas patiti jer njen je bas podlo nastupio, trudnu je ostavio i otisao zivjeti s drugom, i ona je mislila da ga malo 'zavlaci' :) jer se njemu zurilo, i ta druga mu ostala trudna nakon godinu pa ga pritiskala i na kraju on ucijenio moju drugaricu da nece nista davati za djecu bez presude i onda su to zavrsili. Ona je jako lose bila al vjeruj cim se to na sudu zavrsilo kao da je ta agonija prestala, stvari se iskristalizirale i ona je lakse krenula dalje, sad je hB odlicno:)

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
3.5.2013 16:02:20   
EEDITH
mislim da još ima neka kvaka oko toga ko podnosi zahtjev za razvod,da on plaća i troškove,
još se malo raspitaj,
sretno draga,misli na sebe

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
4.5.2013 15:01:31   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Život je takav...mene raduje činjenica da je ona spamostalana žena , ima svoj dinar...
Ima hB i tebe i rpditelje koji ste joj podrška a ne oni koji se stide ''šta će mahla reći'' pa je tjarti d amu prašta ili se tome vraća...

ja vjerujem tebi je teško...
no njoj je sigurno teže...al ona mora biti jaka radi djece koju ima i život je pred njom...

teško je svakome ko čuje za takve situacije ali iste nisu kraj života ni u čemu...Bolje da mirno zto riješe, zajedno doavno nisu...
dogovore sve što treba i nastave u duhu dobrih odnosa koliko toliko radi djece...
njima objašnjavati postupke oca koji nisu najbolji ni za koga nema potrebe...
vrijeme uvijek pokaže...

Njoj budute podrška, ona je svjesna da je već razvedena žena...
ipak nisu već duže zajedno


draga hanady....sestra mi poslala mail nije mogla da priča na telefon...kaže pričala s njim s obzirom da je pošlo već 5 mj. šta dalje...i znaš šta je odgovorio...pa jeste dugo vremena i ja više nemam živaca da čekam...hej on nema živaca...i rekao joj da je bolje da okrene novi list kao što je i on okrenuo ali da će biti tu šta god da treba...nije problemza djecu...tu je za njih u svako doba...
a tetka ga opet vidjela s tom ženom...ah nisam pisala da je otkriveno ko je i šta je i da je udovica 8 godina starija od njega i ima dijete...ne kontam ga...sestra u mailu zvuči ok kao drago joj da konačno zna na čemu je...ali me strah za nju...krhka je,osjetljiva,nije jezičara kao ja...nadam se da će se sve završiti u najboljem redu i da će krenuti u novi život s osmijehom...volim je...user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
4.5.2013 23:48:40   
hanabanana
Ma nema se tu sta kontati, covjek se zaljubio I jedan je od rijetkih koji nije htio voditi dupli zivot. Tvoj on sestri svu srecu zelim.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
14.5.2013 13:15:49   
veeseelaa


ja imam pitanje

ako je firma dobila rješenje o prinudnoj naplati odredjenih potraživanja, odnosno poreza i slično
Može li ista sada pristupiti prenosu imovine na treća lica bez posljedica?
svakako cilj je da se izbjegne zapljena imovine

čuh negdje da se takvo što može poništiti, i da sudovi odnosno organ koji potražuje porez može zapljeniti imovinu koja je u momentu izdavanja rješenja o plaćanju poreza poklonjena trećem licu od strane dugovaoca

koji pravilnici il zakoni isto uredjuju?

Znam za Zakon o postupku prinudne naplate al isti nigdje ne spominej ovakvo što

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
14.5.2013 13:27:30   
damma
IZVORNA PORUKA: veeseelaa



ja imam pitanje

ako je firma dobila rješenje o prinudnoj naplati odredjenih potraživanja, odnosno poreza i slično
Može li ista sada pristupiti prenosu imovine na treća lica bez posljedica?
svakako cilj je da se izbjegne zapljena imovine

čuh negdje da se takvo što može poništiti, i da sudovi odnosno organ koji potražuje porez može zapljeniti imovinu koja je u momentu izdavanja rješenja o plaćanju poreza poklonjena trećem licu od strane dugovaoca

koji pravilnici il zakoni isto uredjuju?

Znam za Zakon o postupku prinudne naplate al isti nigdje ne spominej ovakvo što


Zakon o Poreznoj upravi ima odredbe koje se odnose na prinudnu naplatu.
Udji na stranicu PUF BiH i tamo imas Zakon o poreznoj upravi, čini mi se da je član 50 i neki, al provjeri. Nemam ja vremena a nasla bi ti ja. Ako je predmet pljenidbe, bez obzira sto je kod treceg lica imovina ce se zaplijenit..

< Poruku je uredio damma -- 14.5.2013 13:28:50 >


_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
14.5.2013 13:40:39   
veeseelaa
da li se isti primjenjuje i kad je u pitanju rješenje o pljenidbi od strane Uprave za indirektno oporezivanje BiH?

ljubim

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
14.5.2013 14:18:46   
damma
vidi malo ove propise
Zakon o postupku indirektnog oporezivanja (''''Službeni
glasnik BiH'''', broj 89/05),
Zakon o postupku prinudne naplate indirektnih poreza (''''Službeni glasnik BiH'''',
broj 89/05)
Pravilnik o provedbi Zakona o postupku prinudne naplate indirektnih poreza
(''''Službeni glasnik BiH'''', broj 21/06)


< Poruku je uredio damma -- 14.5.2013 14:23:35 >


_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
14.5.2013 15:10:34   
Bambolina
Može prenijeti imovinu na treće lice, ali ako su u pitanju nepokretnosti, notar traži potvrdu o izmirenim porezima i doprinosima. Ako i nađe notara koji pristane da izvrši takvu transakciju, u ugovoru će navesti da je ta "treća" strana upoznata s činjenicom da postoje dugovanja za poreze i doprinose i sa mogućim posljedicama. A te posljedice su poništenje ugovora i zapljena prenesene imovine, za koje si čula da je moguće.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
14.5.2013 20:58:28   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa



ja imam pitanje

ako je firma dobila rješenje o prinudnoj naplati odredjenih potraživanja, odnosno poreza i slično
Može li ista sada pristupiti prenosu imovine na treća lica bez posljedica?
svakako cilj je da se izbjegne zapljena imovine


Može ako ne postoji sudska odluka kojom je ograničeno odnosno zabranjeno raspolaganje imovinom.

IZVORNA PORUKA: veeseelaa čuh negdje da se takvo što može poništiti, i da sudovi odnosno organ koji potražuje porez može zapljeniti imovinu koja je u momentu izdavanja rješenja o plaćanju poreza poklonjena trećem licu od strane dugovaoca


Zainteresovana strana može tražiti osiguranje, i to obično odmah urade upravo tako što se izdestvuje sudska odluka o zabrani raspolaganja imovinom. Ako nema takvog osiguranja, a imovina se poklanja - svako ko hoće da se namiri iz imovine će tražiti poništenje takvog ugovora o poklonu, i uspjet će vjerovatno sa tužbom.

Namirenje države, ide prije svih.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
16.5.2013 17:17:39   
koka i po
hanabanana imas pp

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *