|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Molim pomoć!
19.11.2012 17:31:25   
Galicia
IZVORNA PORUKA: vila_7

sto se ovog pitanja tice - kompromisa nema!

Al sto se inace tice kad neko ne zeli djecu,meni je sasvim OK - pa Boze moj, neko ne moze vjerovati da npr. ja hocu djecu....Nismo svi isti...Na kraju krajeva sebicniji su mi oni koji imaju djecu jer je red (a znam i takve) ili koji nemaju uslova a rode ih 10-tero, nego ako se dvoje sloze-ne zele djecu iz tog i tog razloga i nastave zajednicki zivot oboje zadovoljni....


Istina, i slazem se s tim.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Molim pomoć!
24.11.2012 11:44:32   
Jaca7
EVO FRIŠKE INFO: nedavno sam s njim razgovarala, on kaže da trenutno nema djetetu da obezbijedi ni lizalo kamoli normalan život. Kada riješi stan, posao i sigurnost razmišljat će o tome, sada ne želi. Istina, neke stvari se vremenom mijenjau i ja ga dovoljno poznajem da bi vremenom i htio dijete. Trenutno nema posla, nemamo svoj stan obezbijeđen i ja tu malo navaljujem što jest jest.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Molim pomoć!
24.11.2012 11:54:17   
Ramona11

IZVORNA PORUKA: Jaca7

EVO FRIŠKE INFO: nedavno sam s njim razgovarala, on kaže da trenutno nema djetetu da obezbijedi ni lizalo kamoli normalan život. Kada riješi stan, posao i sigurnost razmišljat će o tome, sada ne želi. Istina, neke stvari se vremenom mijenjau i ja ga dovoljno poznajem da bi vremenom i htio dijete. Trenutno nema posla, nemamo svoj stan obezbijeđen i ja tu malo navaljujem što jest jest.


E ovo je sada druga prica. Presao je iz nikako ne zeli djecu na sada ne zeli djecu.

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Jaca7)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Molim pomoć!
24.11.2012 15:40:07   
Jaca7
ja sam sretna što smo napokon otvoreno o tome razgovarali :)))

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Molim pomoć!
24.11.2012 15:48:58   
EEDITH

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: Galicia

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja nisam nikada nikog upoznala ko ne želi djecuuser posted image


Sve je vise ljudi koji se odlucuju na zivot bez djece. Ja ih u potpnosti razumijem.



Ima ih, ali ja to ne razumijem....

ja ih uopšte ne razumijem.iz više razloga

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Molim pomoć!
24.11.2012 16:36:31   
Galicia
ja ih uopšte ne razumijem.iz više razloga


Ja ti mogu navesti par razloga za koji se parovi ne odlucuju za zivot. Sasvim realni razlozi.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Molim pomoć!
24.11.2012 16:57:07   
Ella_H
Koja je poenta braka iliti zajednickog zivota?
Nerazumijem ih niti pokusavam. Druga stvar naravno
ako ljudi nemogu iz nekog razloga imati djecu, ali i za taj
problemcic ima lijek a to je usvojenje ili udomljavanje djece.
Kad bi covjek zaista cekao osim naravno nekolicine
da se sve te neke ''kockice'' posloze nebi nikad nista uradio
o djeci da nepricamo. Ja sam jako realna a to je nesto razlicito
od oholosti i sebicnosti sto vrlo cesto primjecujem na ljudima.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Molim pomoć!
24.11.2012 17:07:48   
Galicia
Postoje genetski prenosive bolesti, koje se mogu aktivirati i prenijeti na djecu a i ne moraju. Ljudi nekad riskiraju i ipak se odluce da imaju djecu. A postoje i oni sto ipak nisu sebicni i ne radjaju djecu samo da bi ih rodili nego im ne daju sansu da budu bolesni.

Finansije takodje igraju veliku ulogu. Meni je nezamislivo radjati djecu i oslanjati se na carsiju i familiju da mi djecu hrani.

Ima toga jos...


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 17:05:52   
koka i po

IZVORNA PORUKA: Galicia

Postoje genetski prenosive bolesti, koje se mogu aktivirati i prenijeti na djecu a i ne moraju. Ljudi nekad riskiraju i ipak se odluce da imaju djecu. A postoje i oni sto ipak nisu sebicni i ne radjaju djecu samo da bi ih rodili nego im ne daju sansu da budu bolesni.

Finansije takodje igraju veliku ulogu. Meni je nezamislivo radjati djecu i oslanjati se na carsiju i familiju da mi djecu hrani.

Ima toga jos...



sve su ovo opravdani razlozi za zivot bez djeteta.medjutim mnogo je onih koji nemaju nikakvih zdravstvenih smetnji pa se ipak odlucuju na takav zivot.dali je to samo hir ,sebicnost ili nesto drugo u to ne ulazim.finansije jesu bitne ali ne i presudne.sva zavisi koliko ko smatra da je djetetu potrebno pruziti.neki smatraju da je dovoljan normalan zivot bez pretjerivanja i mnogo ljubavi a drugi pak smatraju da je za srecu djeteta vazan playstation ,laptop,dobar mobitel i sl.
dijete se moze othraniti i bez pretjerivanja s puno ljubavi i jedino tako odgojeno dijete znati ce da cijeni ono sto ima.
kada bi svi cekali da se sve kockice posloze ,prva ja ga nebi nikada rodila.
zivot bez djeteta je besmislen zivot.zivot dobija smisao tek onda kada imas nekoga da se za njega boris,da ga bezuslovno volis,da prastas i kad nebi.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 17:32:51   
calahoe

IZVORNA PORUKA: koka i po


IZVORNA PORUKA: Galicia

Postoje genetski prenosive bolesti, koje se mogu aktivirati i prenijeti na djecu a i ne moraju. Ljudi nekad riskiraju i ipak se odluce da imaju djecu. A postoje i oni sto ipak nisu sebicni i ne radjaju djecu samo da bi ih rodili nego im ne daju sansu da budu bolesni.

Finansije takodje igraju veliku ulogu. Meni je nezamislivo radjati djecu i oslanjati se na carsiju i familiju da mi djecu hrani.

Ima toga jos...



sve su ovo opravdani razlozi za zivot bez djeteta.medjutim mnogo je onih koji nemaju nikakvih zdravstvenih smetnji pa se ipak odlucuju na takav zivot.dali je to samo hir ,sebicnost ili nesto drugo u to ne ulazim.finansije jesu bitne ali ne i presudne.sva zavisi koliko ko smatra da je djetetu potrebno pruziti.neki smatraju da je dovoljan normalan zivot bez pretjerivanja i mnogo ljubavi a drugi pak smatraju da je za srecu djeteta vazan playstation ,laptop,dobar mobitel i sl.
dijete se moze othraniti i bez pretjerivanja s puno ljubavi i jedino tako odgojeno dijete znati ce da cijeni ono sto ima.
kada bi svi cekali da se sve kockice posloze ,prva ja ga nebi nikada rodila.
zivot bez djeteta je besmislen zivot.zivot dobija smisao tek onda kada imas nekoga da se za njega boris,da ga bezuslovno volis,da prastas i kad nebi.


Boldana recenica je potpuno besmislena, da ne kazem uvrjedljiva cak.Zivot bez djece nije besmislen, pa pobogu kako to zive i prezive ljudi koji ih nemaju, a zive, bore se, neki su ovakvi a neki ,,onakvi" ljudi, bas poput nas koji imamo djecu.U porodici imam osobu koja nema djecu ,nema jer ih na zalost nije mogla dobiti, a vjeruj mi da je pozrtvovana, jaka ,sposobna i nadasve ispunjena osoba.Jako je puno ljudi koji nemaju djecu, neki ne zele,postujem, neki ne mogu a dali bi sve za dijete ,e pa na takve pomislis prije nego li napises nesto poput one boldane recenice.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 17:46:31   
simba00
ivot bez djeteta je besmislen zivot.zivot dobija smisao tek onda kada imas nekoga da se za njega boris,da ga bezuslovno volis,da prastas i kad nebi.


Eh, moja tema... naime, moj muž ne želi više djece (dobili smo bebu nedavno i on kaže da je to - to). Ja bih htjela još jedno, ustvari moj nagonski, majčinski instinktivni dio bi, ali racionalno kad posložim kockice - realno bi nam bilo jako teško imati još jedno dijete. Razlozi su, naravno kao kod većine parova u Bosni - finansijski... Mogla bih ja sad dati stotine argumenata ZA, i isto toliko PROTIV, ali ta odluka je na vama, zajednička je...

A Koka i po i Ella_H, veću glupost odavno nisam pročitala. "Koja je poenta braka ako nećete imati djecu" i "Život bez djece nema smisla" su otprilike izjave najzadrtijih, patrijarhalnih, ograničenih žena. Nemojte se ljutiti, ali tako je.

(odgovor članu calahoe)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 17:58:15   
salmy
IZVORNA PORUKA: koka i po


zivot bez djeteta je besmislen zivot.zivot dobija smisao tek onda kada imas nekoga da se za njega boris,da ga bezuslovno volis,da prastas i kad nebi.

user posted image    Koko bas si me razocarala
Moj zivot od 14 godina je imao smisao....a da nisam dobilauser posted image i dalje bi ga imao
Recenica je vise nego uvredljiva

< Poruku je uredio salmy -- 25.11.2012 18:01:16 >

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 18:03:24   
simba00

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: koka i po


zivot bez djeteta je besmislen zivot.zivot dobija smisao tek onda kada imas nekoga da se za njega boris,da ga bezuslovno volis,da prastas i kad nebi.

user posted image    Koko bas si me razocarala
Moj zivot od 14 godina je imao smisao....a da nisam dobilauser posted image i dalje bi ga imao
Recenica je vise nego uvredljiva


I ja sam sa svojim mužem bila zajedno smislenih 10 godina (od toga 7 u braku) i bili smo preprepresretni skupa.. Bilo nam je prelijepo, toliko smo stvari dijelili. Onda smo se odlučili za bebu i sad kad je beba tu, podjednako smo sretni user posted image Da nismo dobili bebu, naša ljubav bi idalje imala smisao.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 18:13:30   
Anoniman
Iskreno, ja jos nisam upoznala bračni par a da barem jedno ne zeli djecu...i ako ne zele to je iskljucivo zbog sebicnih ili egzistencijalnih razloga (ne uzimam u obzir prirodnu tj. zdravstvenu nemogucnost reprodukcije) . Ako malo razmislite, u pozadini takvog nehtijenja je ili strah ili sebicni porivi. A mislim da su Ella i Koka samo izrazavale svoje misljenje, iskljucivo svoje misljenje i ne treba da ih neko kritikuje zbog toga. Drazi mi je iskren stav nego licemjerstvo onih ljudi koji sute u vezi ovog a u biti dijele njihovo misljenje ili onih koji ce se prikloniti svacijoj prici jer u biti nemaju cvrst stav oko neceg (bez obzira bio on ispravan ili ne).

(odgovor članu simba00)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 18:15:35   
Ramona11
Meni se cini da ste pogresno protumacile ovo sto je Koka htjela reci.
Uglavnom meni je sebicno ne podariti djetetu brata ili sestru ako za to postoje mogucnosti. Tesko da bi svom djetetu uskratila da osjeti bratsku ili sestrinsku ljubav. Danas sutra kad nas kao roditelja ne bude, neka u zivotu ima nekoga. Neka se ne osjeti kao sam na svijetu.
Pa ako se u kuci hrani troje usta, naci ce se i za cetvrto.

Moj rodjak je bio jedinac. Oboje roditelja doktori nauka. Zbog teskog poroda nisu se odvazili ici na drugo dijete. Ona je oboljela od raka i umrla, za 15 dana otac mu dozivi infarkt i on umre. I znate sto sad taj moj rodjak govori?! Sve je u redu, samo im ne mogu oprostiti sto mi nisu podarili brata ili sestru. Da imam nekoga.
On sad ima zenu i dijete, posao san snova, obrce gomilu novca, ali ima prazninu u dusi, ogromnu.

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 18:38:56   
simba00
Ramona, jesi li ti dijete jedinica? Ako nisi, primjer koji si navela ne znači ama baš ništa. Znam i ja 2 primjera jedinaca koji su super sretni što su jedina djeca. I šta sad? Kakav je zaključak, gdje je ovdje objektivnost? Svako izražava svoj stav, naravno, ali je najopasnije generalizirati jer tako obično izvališ neku notornu glupost i pokažeš koliko plitko promišljaš o životu i šta si za svog života spoznala u tom nekom egzistencijalnom smislu...

A anonimna, to što ih ti ne poznaješ, ne znači da ne postoje user posted image Ja znam 3 para koja ne žele djecu a nije do sebičnosti - jedan par nema dovoljno materijalnih sredstava, drugi par ne želi jer imaju taman toliko da mogu voditi lagodan život (to je sebičnost?? - hajde, i o tome se može raspravljati). Treći par se bavi humanitarnim radom, ali ne žele vlastitu djecu nego pomažu ljudima. Sebičnost?

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 18:47:06   
Visnja RR
meni ta rijec "sebican" uzasno para usi... nidje veze...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 18:48:47   
Ramona11

IZVORNA PORUKA: simba00

Ramona, jesi li ti dijete jedinica? Ako nisi, primjer koji si navela ne znači ama baš ništa. Znam i ja 2 primjera jedinaca koji su super sretni što su jedina djeca. I šta sad? Kakav je zaključak, gdje je ovdje objektivnost? Svako izražava svoj stav, naravno, ali je najopasnije generalizirati jer tako obično izvališ neku notornu glupost i pokažeš koliko plitko promišljaš o životu i šta si za svog života spoznala u tom nekom egzistencijalnom smislu...

A anonimna, to što ih ti ne poznaješ, ne znači da ne postoje user posted image Ja znam 3 para koja ne žele djecu a nije do sebičnosti - jedan par nema dovoljno materijalnih sredstava, drugi par ne želi jer imaju taman toliko da mogu voditi lagodan život (to je sebičnost?? - hajde, i o tome se može raspravljati). Treći par se bavi humanitarnim radom, ali ne žele vlastitu djecu nego pomažu ljudima. Sebičnost?


Ti ocigledno ne dozvoljavas da neko ima suprotno misljenje od tebe i vlastiti smisao zivota.
Ne znam samo po cemu bi ovo bila notorna glupost i plitko razmisljanje?!
Mozda ima ovdje osoba koje se s tobom ne slazu niti 1% pa ti opet ne bi rekle da pricas gluposti i imas plitko promisljanje o zivotu.

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 18:50:17   
Visnja RR
i sada cete se vrijedjati???

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 18:52:13   
Ramona11
Nisam na tom nivou. Ispricavam se sto sam iznijela vlastito misljenje i ako sam koga uvrijedila, a mislim da nisam.

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 18:56:42   
Hanady RR
ja razumijem sve ljude ovoga svijeta u njihovim zajedničkim željama pa tako i aprove koje čime muškarac i žena koji zajedno odluče koliko djece hoće imati, na koji način i dali ih uopšte žele imati....
kao što ja razumijem one koji ih ne žele nikako onda sam sigurna i oni razumiju mene koja ih želim 3-4 komada..

ne smatram to sebičnošću...smatram to odlukom koju su zajedno donijeli iz ovih ili onih razloga...

Imam prijateljicu koja neće djecu, jer su sa njene strane u ženskoj lozi bolesti u anamnezi koja se svako malo ponavlja...nije spremna na taj rizik a našla je čovjeka koji s anjom u rizik taj ne želi ulaziti...
12 godina su u braku...tuđu djecu vole a svoju ne žele...
ja ih razumijem i niti jedan praznik, orđendan nije protekoa bez njih dvoje jer su dva super ispunjena bića koja svojim smjehom i dolaskom svakoj lući sunce donose...
meni nekada bude žao da ona takav divna ne bude nekome mama...al opet i sama pomislim jesam li u pravu da joj to želim jer ako dođe do genetske greške opet kod njenoga djeteta zar da ona do kraja života bez svoga osmjeha živi...jer znam da ona nema nsagu kao mnoge druge žene da to podnese hrabrije...nažalost.

Tako da...
svako ima svoje pravo i svoje pravo izbora...pozdravljam razgovor ppozdravljačice teme...to zaista jesu stavri o kojima odluke krajnje trebaju biti iste oba partnera.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 19:04:50   
simba00

IZVORNA PORUKA: Ramona11


IZVORNA PORUKA: simba00

Ramona, jesi li ti dijete jedinica? Ako nisi, primjer koji si navela ne znači ama baš ništa. Znam i ja 2 primjera jedinaca koji su super sretni što su jedina djeca. I šta sad? Kakav je zaključak, gdje je ovdje objektivnost? Svako izražava svoj stav, naravno, ali je najopasnije generalizirati jer tako obično izvališ neku notornu glupost i pokažeš koliko plitko promišljaš o životu i šta si za svog života spoznala u tom nekom egzistencijalnom smislu...

A anonimna, to što ih ti ne poznaješ, ne znači da ne postoje user posted image Ja znam 3 para koja ne žele djecu a nije do sebičnosti - jedan par nema dovoljno materijalnih sredstava, drugi par ne želi jer imaju taman toliko da mogu voditi lagodan život (to je sebičnost?? - hajde, i o tome se može raspravljati). Treći par se bavi humanitarnim radom, ali ne žele vlastitu djecu nego pomažu ljudima. Sebičnost?


Ti ocigledno ne dozvoljavas da neko ima suprotno misljenje od tebe i vlastiti smisao zivota.
Ne znam samo po cemu bi ovo bila notorna glupost i plitko razmisljanje?!
Mozda ima ovdje osoba koje se s tobom ne slazu niti 1% pa ti opet ne bi rekle da pricas gluposti i imas plitko promisljanje o zivotu.


Ramona, hajde pročitaj moje postove na ovoj temi (a nemoj viriti na druge :D) pa reci mi KOJI je moj smisao života? Ja ga nisam nigdje navela niti bih ga navodila ovdje, na ovom forumu. Ovdje smo da pričamo o trudnoći, djeci i sličnim temama (uglavnom). Ja bih voljela da čujem argumente tih osoba koje se ne slažu sa mnom, ali da ne vrijeđaju druge. Jer, pazi, šta misliš kako se osjeća žena koja godinama ne može imati djecu (a takvih ima na ovom forumu) i koja pročita da njen život nema smisla. Šta da radi, uzme štrik i objesi se?

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 19:05:54   
simba00
Ili žena s jednim djetetom poput mene (i mase drugih) koje čitaju tvoju nebulozu o tome da ne valja imati samo jedno dijete? Mislim, to jeste nebuloza. Kontaš?

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 19:07:11   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Ramona11

Nisam na tom nivou. Ispricavam se sto sam iznijela vlastito misljenje i ako sam koga uvrijedila, a mislim da nisam.


Pa mislim da nisi user posted image

ali evo ja cu dati osvrt na tvog rodjaka (nadam se da mi dopustas) rekla bih da njegovi roditelji nisu pogrijesili sto nisu inali vise djece nego su pogrijesili u odgoju tog jednog (sta bi bilo da su ih imali vise) ...zasto ovo kazem? ja sam jedino dijete mojih roditelja i nikad mi nista u zivotu nije falilo pa ni potreba za bratom ili sestrom mi nije falila... dovoljhno sam drustveno bice da imam par dobrih prijatelja koje volim kao da su mi rod ...ili par rodjaka( ne sve) koje volim kao da su mi ih roditelji rodili... a ni samoj sa sobom mi nikad nije bilo lose... ni onda kada sam 11 godina bila sama s muzem mi nije bilo lose ...cak sta vise bilo prelijepo...
ali da ne oprostim mojim roditeljima sto mi nisu rodili brata ili sestru je besmisleno (ili bolje reci bezobrazno).., to je njihov zivot ..odkud mi pravo da to radim da ja njih optuzujem...
kao sto niko nema pravo da meni prebacuje sto je moja odluka jos kad sam imala 25 g da imam samo jedno dijete...
***

Evo i hanady je lijepo napisala...
svako odlucuje u svom zivotu sta je za njega najbolje iz bilo kog razloga... a za sve postoji razlog koji je partnerima vodilja za odluku...
i ko smo mi da sudimo bilo kome?
i da, naravno mozemo diskutovati user posted image ali bez nekih teskih rijeci

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 19:15:24   
Ramona11

IZVORNA PORUKA: Ramona11

Meni se cini da ste pogresno protumacile ovo sto je Koka htjela reci.
Uglavnom meni je sebicno ne podariti djetetu brata ili sestru ako za to postoje mogucnosti. Tesko da bi svom djetetu uskratila da osjeti bratsku ili sestrinsku ljubav. Danas sutra kad nas kao roditelja ne bude, neka u zivotu ima nekoga. Neka se ne osjeti kao sam na svijetu.
Pa ako se u kuci hrani troje usta, naci ce se i za cetvrto.

Moj rodjak je bio jedinac. Oboje roditelja doktori nauka. Zbog teskog poroda nisu se odvazili ici na drugo dijete. Ona je oboljela od raka i umrla, za 15 dana otac mu dozivi infarkt i on umre. I znate sto sad taj moj rodjak govori?! Sve je u redu, samo im ne mogu oprostiti sto mi nisu podarili brata ili sestru. Da imam nekoga.
On sad ima zenu i dijete, posao san snova, obrce gomilu novca, ali ima prazninu u dusi, ogromnu.


Evo boldirala sam kljucne rijeci.
I prepricala sam slucaj rodjaka jer je meni blizak.
Nisam ulazila u to je li njegovo misljenje opravdano ili ne, samo sam navela primjer i namjerno ga izdvojila od dijela u kojem iznosim svoje misljenje.
I svakako ne bih rekla nekome da prica nebuloze.
Toliko.
Pozdravljam vas.


_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *