|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 14:45:41   
animagical

IZVORNA PORUKA: maxus svratila

Ako ti je toliko stalo do djeteta i njegova odgoja nemoras ici radit.

Ali, dize mi se kosa na glavi kad procitah da su muzevlji roditelji starinski ljudi. user posted image , e gospodjo ti isti starisnki ljudi su rodili i odgajali tog tvog muza, skolovali dali hljeb u ruke i sad su oni nekulturni sto nemaju zavrsene skole..........
Kako su ti odgojili muza, jel on nekulturan, odgovara li ti muzevo ponasanje i izgovor rijeci, a ako ti kod njih smeta samo sto nemaju sirok rijecnik, sto mozda izgovore pokoju izvornu Bosansku rijec onda nemam rijeci.......

Dede i nane vole i umaze unucad to mi je jasno, ako tebi ne odgovara da neko drugi vaspita tvoju djecu onda se odrekni karijere i vaspitaj dijete. Ne moze se na dvije stolice........


user posted image user posted image u potpunosti se slazem

mislim da ovdje nije fol u selidbi radi blizeg radnog mjesta, nego da se makne od tazbineuser posted image u svakom slucaju i to podrzavam, ako joj ovako ne odgovara...samo da dodam, na to treba misliti prije braka, a ne grlom u jagode, odoh ja da se udam, pa onda smeta svekrva, smeta svekar... meni moji npr nimalo ne smetaju,ali ne bih se ja ni udala da zivim s njima skupa, nana mi cuva dijete, mislim da su muza divno odgojili, unuka znam da maze,ali tako i treba..ima dijete roditelje da ga odgajaju, nane i dede su za posebnu vrstu ljubavi i paznje, ako ne pretjeruju naravno..jedno je dijete maziti, drugo kvariti...

(odgovor članu maxus svratila)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 14:54:56   
maxus svratila
Ma brate, kud me glava boli kud ovo procita, pa poBogu ne odgovaraju jojj starinski svekar i svekrva, to se gleda unaprijed.
Nisu svi skolovani, nit mogu svi bit skolovani, ja bih im bila zahvalna sto su mi muza skolovali, a oni vjerovatno znaju kako su ga skolovali, i bilo bi mi drago sto mi dijete hoce pricuvat, jer ima nekih koje nece vjeruj mi.
Ima svekrva koje hoce da im se placa da cuvaju unuce, a ako ugadjaju unucteu, pa sta, nek ugadjaju, to obicno dede i nane rade, nisu imali vremena da ugadjaju svom jdetetu od posla i od zelje da skuce u zivotu.

Ili ti nadji i plati ako vec hoces da radis nekog skolovanog da ti cuva dijete i posle obdanista, postoji i to......


_____________________________

Sve što sam starija to udobnije gaće biram!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 15:49:49   
jasmin
Joj cure jeste cudne user posted image ,pa nece se odreci ljubavi jer su svekiji starinski ljudi. I nije zena nista ruzno rekla time sto je navela da su starinski,po meni je veoma kulturno objasnila zasto ne zeli da joj dijete tu odrasta. Naravno da sve nane i djedovi vole unucadi i naravno da ces dozvoliti da dijete uziva tu njihovu ljubav i paznju,ali ne vidim dobar razlog zasto toliko osudjujete zenu kojoj se ne svidja da dijete svo svoje vrijeme provodi s njima user posted image . A to sto kazete da ona ostane s djetetom ako joj se ne svidja tudji odgoj,svakako sam za to i apsolutno se slazem s tim.
Za mene se ne podrazumijeva da mi neko treba priskociti u pomoc. Sama zatrudnih,sama rodih,mogu br`te sama i da odgajam,ha ja.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu maxus svratila)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 15:56:15   
maxus svratila
Ma nije ona nista ruzno rekla, ali, bili su oni starinski i kad su joj muza odgajali, i prije nego se udala za njeg.
Ne znam kako se onda zaljubila i zavoljela muza ako su ga starinski roditelji odgajali. Jel on imao tih nekakvih ispada.


_____________________________

Sve što sam starija to udobnije gaće biram!

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 15:58:55   
jasmin

IZVORNA PORUKA: maxus svratila

Ma nije ona nista ruzno rekla, ali, bili su oni starinski i kad su joj muza odgajali, i prije nego se udala za njeg.
Ne znam kako se onda zaljubila i zavoljela muza ako su ga starinski roditelji odgajali. Jel on imao tih nekakvih ispada.



Pa svi smo mi dozivjeli to nesto starinsko u odgoju. Ali dozivjeti ne znaci i zivjeti na tome. Mi,mladja generacija volimo da to polahko ispravljamo user posted image i to je za pohvalu,nikako za osudu. Evo i moji su starinski i muz je imao ispada,kao npr:razvali keks...ali je brzo naucio da se keks ne razvaljuje user posted image . I ja sam vjerovatno imala svojih ispada,no na nama je da ucimo i tezimo boljem,a ne da se pomirimo s tim da ce se to prenositi i na nasu djecu.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu maxus svratila)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 15:59:59   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Kad je vec rijec o djetetu, moj muz i ja imamo dijete, ali i meni treba pomoc. Naime, dijete mi ima blizu 2 godine. Nisam dugo mogla naci posao i sada trebam da dobijem ako Bog da posao divan, ali je izvan grada, tacnije u drugom gradu i morala bih putovati. Radno vrijeme je takvo da bih otisla ujutro i vise nego rano, a vratila se jako kasno, predvece. Iskreno, jako mi tesko to pada zbog djeteta od kojeg mi se tesko odvojiti, a jos mi je teze sto ga po citav dan ne bih vidjala. A ovakva poslovna prilika, s druge strane, se ne propusta. Pored toga, opterecena sam strahovima da ostavim dijete toliko dugo da bude odvojeno od mene u danu, a da vrijeme provodi s drugim ljudima. Zasto? Mi zivimo u istoj kuci s muzevim roditeljima. Oni su starinski ljudi, a pored toga i ne vole me bas pa me cesto provociraju preko moga djeteta govoreci mu nesto sto sam vec rekla da ne treba, dopustajuci mu sve protiv cega sam i sl. Znaci, iako bih dala dijete u obdaniste, ono bi opet puno vremena provodilo s njima. Istina, i moj muz bi bio tu, on bi vracao dijete iz obdanista i bio s njim kod kuce, ali on jako puno vremena voli da provodi sa svojim, a tako bi i moje dijete. Moj muz njima samo suti, a cak i on ponekad, iako zna da mi smeta da se dijete uci nekim nazivima ili zbunjuje (jer se ranije naucilo jednom nazivu, a sada, posto to nije po njihovom, govore mu drugacije), i sam to radi. Ne znam prvo sta da mislim o tome, a drugo, strah me izgubiti kontrolu nad svojim dijetetom od kojeg zelim napravit zdravu licnost i kulturnu. Nekoliko puta sam nabacila muzu da ne bi bilo lose da on putuje, da se preselimo u taj grad (bila bih rahatnija, a što je najvažnije imala bih više vremena za svoje dijete), ali on je protiv, otvoreno je protiv. Vezali ga za sebe ko konopcem. Sta da uradim? Poceli su mi svi ici na zivce, pa i muz. Sta bi vi? Molim pomoc.


ja bi našla vrtić u gradu gdje ceš aBd raditi i tamo bi vozila dijete i ostavljala na čuvanje prije posla a pokupila ga nakon posla
i problem riješen user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 16:01:31   
EEDITH
Sama zatrudnih,sama rodih,mogu br`te sama i da odgajam,ha ja.


pa i nisi baš sama user posted image user posted image ,mislim nemoguće

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 16:02:53   
jasmin

IZVORNA PORUKA: eldinky

Sama zatrudnih,sama rodih,mogu br`te sama i da odgajam,ha ja.


pa i nisi baš sama user posted image user posted image ,mislim nemoguće


Pod sama mislim bez mame,caleta i bez svekija,kao i svih onih koji daju netrazene savjete kako i sta trebam.
Muz se podrazumijeva user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 16:03:43   
veeseelaa
I ja sam vjerovatno imala svojih ispada,no na nama je da ucimo i tezimo boljem,a ne da se pomirimo s tim da ce se to prenositi i na nasu djecu.


ne znam jasmin, dijete se vaspitava dok je malo, ako nauči da šlapuće kad jede, jede iz tave/šerpe i sl, razbacuje, haos ostavlja u kupatilu i slični primjeri teško je to kasnije iskorijeniti
kao i druge navike.....
ja isto ne bi ostavljala dijete na čuvanje tamo gdje smatram da može pokupiti nešto što je za moj pojam jako ružno bilo da je navika u pitanju il nešto drugo



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 16:03:52   
maxus svratila
Uredu je, jest da se treba ici u Evropu, ali eto, moji roditelji nisu zavrsili skole, otac jest, mama nije.
Mene i brata su skolovali, znam sama kako su odvajali novce da zavrsimo fakultete, i sta sad, jel ja n emogu sutra svoje dijete ostavit kod te svoje neskolovane mame, koja je mene odhranila iskolovala i od svog grla odvajala da bi mi imali, i smatram da sam ispala kulturna.
Ucili su me da postujem sve, i skolovane i neskolovane i starinske i moderne ljude.
Mislim da ovu anonimnu ne muci posao, nego njoj j ezelja da se iseli od njih. Ako se stidi tih starinskih ljudi, i ako ne zeli da joj oni odgajaju dijete, nek plati skolovanog nekog da joj vaspita dijete....


_____________________________

Sve što sam starija to udobnije gaće biram!

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 16:04:42   
vjestica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Kad je vec rijec o djetetu, moj muz i ja imamo dijete, ali i meni treba pomoc. Naime, dijete mi ima blizu 2 godine. Nisam dugo mogla naci posao i sada trebam da dobijem ako Bog da posao divan, ali je izvan grada, tacnije u drugom gradu i morala bih putovati. Radno vrijeme je takvo da bih otisla ujutro i vise nego rano, a vratila se jako kasno, predvece. Iskreno, jako mi tesko to pada zbog djeteta od kojeg mi se tesko odvojiti, a jos mi je teze sto ga po citav dan ne bih vidjala. A ovakva poslovna prilika, s druge strane, se ne propusta. Pored toga, opterecena sam strahovima da ostavim dijete toliko dugo da bude odvojeno od mene u danu, a da vrijeme provodi s drugim ljudima. Zasto? Mi zivimo u istoj kuci s muzevim roditeljima. Oni su starinski ljudi, a pored toga i ne vole me bas pa me cesto provociraju preko moga djeteta govoreci mu nesto sto sam vec rekla da ne treba, dopustajuci mu sve protiv cega sam i sl. Znaci, iako bih dala dijete u obdaniste, ono bi opet puno vremena provodilo s njima. Istina, i moj muz bi bio tu, on bi vracao dijete iz obdanista i bio s njim kod kuce, ali on jako puno vremena voli da provodi sa svojim, a tako bi i moje dijete. Moj muz njima samo suti, a cak i on ponekad, iako zna da mi smeta da se dijete uci nekim nazivima ili zbunjuje (jer se ranije naucilo jednom nazivu, a sada, posto to nije po njihovom, govore mu drugacije), i sam to radi. Ne znam prvo sta da mislim o tome, a drugo, strah me izgubiti kontrolu nad svojim dijetetom od kojeg zelim napravit zdravu licnost i kulturnu. Nekoliko puta sam nabacila muzu da ne bi bilo lose da on putuje, da se preselimo u taj grad (bila bih rahatnija, a što je najvažnije imala bih više vremena za svoje dijete), ali on je protiv, otvoreno je protiv. Vezali ga za sebe ko konopcem. Sta da uradim? Poceli su mi svi ici na zivce, pa i muz. Sta bi vi? Molim pomoc.


ja bi našla vrtić u gradu gdje ceš aBd raditi i tamo bi vozila dijete i ostavljala na čuvanje prije posla a pokupila ga nakon posla
i problem riješen user posted image



potpis
konkretan odgovor, konkretan savjet, bez pljuvanja po anonimnoj i njenom problemu, i nerviranja šta bi onagtrebala ili ne bi trebal osjećati

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 16:05:22   
rerica
Starinski ljudi kako to zvuci ruzno user posted image

Dobro kazu stari ljudi kaa kazu "ne znas ti majko kako je evlad odgajat"....

eto vas sviju rode donijele i odgojile se toliko i svu pamet pokupile user posted image


_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 16:06:56   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa




ja bi našla vrtić u gradu gdje ceš aBd raditi i tamo bi vozila dijete i ostavljala na čuvanje prije posla a pokupila ga nakon posla
i problem riješen user posted image



potpis
konkretan odgovor, konkretan savjet, bez pljuvanja po anonimnoj i njenom problemu, i nerviranja šta bi onagtrebala ili ne bi trebal osjećati




bas tako. i duza voznja autom do vrtica i kuci moze posluziti za kvalitetno provedeno vrijeme sa djetetom.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 16:08:01   
jasmin

IZVORNA PORUKA: maxus svratila

Uredu je, jest da se treba ici u Evropu, ali eto, moji roditelji nisu zavrsili skole, otac jest, mama nije.
Mene i brata su skolovali, znam sama kako su odvajali novce da zavrsimo fakultete, i sta sad, jel ja n emogu sutra svoje dijete ostavit kod te svoje neskolovane mame, koja je mene odhranila iskolovala i od svog grla odvajala da bi mi imali, i smatram da sam ispala kulturna.
Ucili su me da postujem sve, i skolovane i neskolovane i starinske i moderne ljude.
Mislim da ovu anonimnu ne muci posao, nego njoj j ezelja da se iseli od njih. Ako se stidi tih starinskih ljudi, i ako ne zeli da joj oni odgajaju dijete, nek plati skolovanog nekog da joj vaspita dijete....



Slazem se.
Svi mi imamo svoj stav. Ali nismo svi za osudu. Bas ja to hocu i reci. Kome se ne svidja neka i ne ostavlja user posted image ,to je sva poenta. Medjutim,nikako je necu osuditi jer joj se to nesto ne svidja.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu maxus svratila)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 16:12:58   
veeseelaa
Starinski ljudi kako to zvuci ruzno user posted image


pa ovisi na šta se misli, pretpostavljam da se misli na neke prevazidjene običaje/ponašanja i sl koji nama mladima nikako ne leže, po karakteru ni načinu življenja


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 16:13:39   
Medić*
IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Kad je vec rijec o djetetu, moj muz i ja imamo dijete, ali i meni treba pomoc. Naime, dijete mi ima blizu 2 godine. Nisam dugo mogla naci posao i sada trebam da dobijem ako Bog da posao divan, ali je izvan grada, tacnije u drugom gradu i morala bih putovati. Radno vrijeme je takvo da bih otisla ujutro i vise nego rano, a vratila se jako kasno, predvece. Iskreno, jako mi tesko to pada zbog djeteta od kojeg mi se tesko odvojiti, a jos mi je teze sto ga po citav dan ne bih vidjala. A ovakva poslovna prilika, s druge strane, se ne propusta. Pored toga, opterecena sam strahovima da ostavim dijete toliko dugo da bude odvojeno od mene u danu, a da vrijeme provodi s drugim ljudima. Zasto? Mi zivimo u istoj kuci s muzevim roditeljima. Oni su starinski ljudi, a pored toga i ne vole me bas pa me cesto provociraju preko moga djeteta govoreci mu nesto sto sam vec rekla da ne treba, dopustajuci mu sve protiv cega sam i sl. Znaci, iako bih dala dijete u obdaniste, ono bi opet puno vremena provodilo s njima. Istina, i moj muz bi bio tu, on bi vracao dijete iz obdanista i bio s njim kod kuce, ali on jako puno vremena voli da provodi sa svojim, a tako bi i moje dijete. Moj muz njima samo suti, a cak i on ponekad, iako zna da mi smeta da se dijete uci nekim nazivima ili zbunjuje (jer se ranije naucilo jednom nazivu, a sada, posto to nije po njihovom, govore mu drugacije), i sam to radi. Ne znam prvo sta da mislim o tome, a drugo, strah me izgubiti kontrolu nad svojim dijetetom od kojeg zelim napravit zdravu licnost i kulturnu. Nekoliko puta sam nabacila muzu da ne bi bilo lose da on putuje, da se preselimo u taj grad (bila bih rahatnija, a što je najvažnije imala bih više vremena za svoje dijete), ali on je protiv, otvoreno je protiv. Vezali ga za sebe ko konopcem. Sta da uradim? Poceli su mi svi ici na zivce, pa i muz. Sta bi vi? Molim pomoc.RA


ja bi našla vrtić u gradu gdje ceš aBd raditi i tamo bi vozila dijete i ostavljala na čuvanje prije posla a pokupila ga nakon posla
i problem riješen user posted image



potpis
konkretan odgovor, konkretan savjet, bez pljuvanja po anonimnoj i njenom problemu, i nerviranja šta bi onagtrebala ili ne bi trebal osjećati


Da, konacno savjet.

Medjutim savjet se licno meni ne svidja. Lomiti dijjete (2 )pored toliko vrtica, muza, roditelja user posted image Nema tih para niti posla. Sve je to u prici lako. Mozda anonimnoj bude odg :)

< Poruku je uredio medic slatki -- 4.1.2013 16:15:34 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 16:16:15   
jasmin
Da je rekla seljaci,zvucalo bi ruzno...ovako starinski,meni nekako budi neku toplinu,asocira me na nanu i djeda koji ljubomorno cuvaju stare adete,sto je simpaticno,kao sto je i shvatljivo da to nekome nije prihvatljivo user posted image . Ovisi kako ko gleda na ono sto se kaze.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 16:16:30   
rerica
Jedno su rijeci,djela su drugo...

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 16:20:28   
veeseelaa
Medjutim savjet se licno meni ne svidja. Lomiti dijjete (2 )pored toliko vrtica, muza, roditelja user posted image Nema tih para niti posla. Sve je to u prici lako. Mozda anonimnoj bude odg :)


nemoj tako protiv mog savjeta user posted image user posted image user posted image
stvar je dugoročna, ta ona smatra da će joj dijete biti ne naučeno odredjenim vrijednostima koje ona smatra bitnim ostanel sa dedom i nanom
a i zamislite koliko će biti isfrustrirana svaki put kad dodje kući a dijete sve više i više liči na sveki

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 16:23:42   
EEDITH

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Medjutim savjet se licno meni ne svidja. Lomiti dijjete (2 )pored toliko vrtica, muza, roditelja user posted image Nema tih para niti posla. Sve je to u prici lako. Mozda anonimnoj bude odg :)


nemoj tako protiv mog savjeta user posted image user posted image user posted image
stvar je dugoročna, ta ona smatra da će joj dijete biti ne naučeno odredjenim vrijednostima koje ona smatra bitnim ostanel sa dedom i nanom
a i zamislite koliko će biti isfrustrirana svaki put kad dodje kući a dijete sve više i više liči na sveki


sad ponovo da otvorimo temu sveki user posted image

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 16:25:30   
veeseelaa
asocira me na nanu i djeda koji ljubomorno cuvaju stare adete,sto je simpaticno


da al ako ti adeti počnu da se nameću novom čanu porodice koji ima svoje adete il ih uopće nema onda nastaje problem
Osobito ako su svekar i svekrva čangrizavi, pa ukoliko im se ne udovolji adetu prave raskol medju sinom i snahom itd
ne treba se nikom ništa nametati

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 16:27:25   
Medić*

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Medjutim savjet se licno meni ne svidja. Lomiti dijjete (2 )pored toliko vrtica, muza, roditelja user posted image Nema tih para niti posla. Sve je to u prici lako. Mozda anonimnoj bude odg :)


nemoj tako protiv mog savjeta user posted image user posted image user posted image
stvar je dugoročna, ta ona smatra da će joj dijete biti ne naučeno odredjenim vrijednostima koje ona smatra bitnim ostanel sa dedom i nanom
a i zamislite koliko će biti isfrustrirana svaki put kad dodje kući a dijete sve više i više liči na sveki


Pa ima opciju cjelodnevnog vrtica i produzenog boravka, pa neka ga muz malo seta, tako nece sa njima biti puno user posted image

A koliko ce ona tek biti isfrustrirana svako jutro dijete voditi sa sobom u drugi grad, pa se vracati umorni s posla /vrtica. Mozda zena ide autobusom, dijete malo, ne podnosi voznju, a njoj nije bajno na poslu, pa nervoza i bla, bla----Nije to bas toliko lako kao sto mislimo, volim biti realna.

Jedino da se tamo odseli radnim danima, nadje stan i bude sa djetetom, a vikendom kod muza. A koji bi to muz htio. Moj ne bi, niti bih ja user posted image


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 16:38:47   
animagical
u svakom slucaju, da zapamtimo za ubuduce-ako necete da vam dijete lici na svekrvu, za pocetak-nemojte zivjeti u zajedniciuser posted image

jasmin, hvala za ovo razvaljivanje keksa, oplakala samuser posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 16:40:34   
veeseelaa
u svakom slucaju, da zapamtimo za ubuduce-ako necete da vam dijete lici na svekrvu, za pocetak-nemojte zivjeti u zajedniciuser posted image


ma nije pravilo, može se i živjeti jedno pored drugih a ne jedno s drugim ako ti već neke stvari ne pašu
sve je do postavke i do jasnih ciljeva i stavova

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 16:42:23   
EEDITH

IZVORNA PORUKA: animagical

u svakom slucaju, da zapamtimo za ubuduce-ako necete da vam dijete lici na svekrvu, za pocetak-nemojte zivjeti u zajedniciuser posted image

jasmin, hvala za ovo razvaljivanje keksa, oplakala samuser posted image


i šta ja sada da radim da rodim još jedno,moja E ista nana-sveki.user posted image ali mi je ko med

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *