|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 18:17:25   
amra_sa
Vesela, vala i ja s vremena na vrijeme umačem hranu - ništa slađe, a i metnem noge na hastal, ha ya ... ne moram vazda biti uštirkana. A tek što budalesam kad me uhvati user posted image Ne mogu ni zamisliti kakva bih tek svekrva bila.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 18:17:42   
animagical

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ta mislim ko tog sina nauči jelu, ponašanju i vsemu da se mi u njega zagledamouser posted image


mladi se prilagode, a stari nikad user posted image


pa prilagodice se onda i mlado dijete jel

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 18:17:55   
lejla80
Pa zar nije najnormalnije da viđaju dijete svaki dan ako već žive u istoj kući..anonimna ne mora biti tu prisutna al ne vidim ni jedan razlog da udaljim dijete od dede i nane osim vlastite sebičnosti..na kraju krajeva svi ćemo ako aBd biti nane i dede

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 18:18:38   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ta mislim ko tog sina nauči jelu, ponašanju i vsemu da se mi u njega zagledamouser posted image


mladi se prilagode, a stari nikad user posted image



Nikad...
u ovim stvarima ''Martin u Zgareb, Martin iz Zagreba'' vazda bilo i ostalo.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 18:19:37   
veeseelaa
moja mama kaže da ja veze nema s njom user posted image
uvijek kritizira moje stavove

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 18:21:14   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Vesela, vala i ja s vremena na vrijeme umačem hranu - ništa slađe, a i metnem noge na hastal, ha ya ... ne moram vazda biti uštirkana. A tek što budalesam kad me uhvati user posted image Ne mogu ni zamisliti kakva bih tek svekrva bila.


ma ne možeš sa njom o tome...oni i topu jedu escajgom za iftar...i to viljuškom i nožemuser posted image
pusti to...nije ona anonimnauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 18:21:51   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moja mama kaže da ja veze nema s njom user posted image
uvijek kritizira moje stavove

A zašto bi onda unučad pokupila bilo šta od baka/nana i djedova?



_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 18:25:15   
veeseelaa
A zašto bi onda unučad pokupila bilo šta od baka/nana i djedova?


jel ti me zaj...., pa ako je dijete non stop kod moje mame biće ko buda user posted image user posted image user posted image a meni recimo to ne paše

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 18:30:26   
Medić*

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Ih, ja ne znam vala ni jednog dedu ili nanu koji ovo dopusta user posted image Bas ni jednog.




ako neko od sebe sam nije pristojan kako mislimo da nam dijete uči pristojnosti
??? nekom je normala da jede otvorenih usta, ne koristeći kašiku, da umače u hranu i sl
da sjedne i noge metne na sto
ne kaže ti direktno djetetu da to radi al ga svojim lošim primjerom uči lošem ponašanju



Naravno da se pristojnosti uci. Niko se naucen nije rodio.

Ne moraju oni to jelo otvorenih usta, umakanje, psovanje, uciti od nasih roditelja. Oni ce vecinom nauciti od nas samih.

Ja mnogo vise znam djece koji su naucili psovati od svoje mjke ili oca nego li od roditelja nasih, zato kazem da ne znam za one koji ih uce namjerno nedolicnom ponasanju, da ih razmaze svakako...

Ko nje osjetio umakanje tope tokom Ramazana nece ni osjetiti user posted image

Naravno da okolina utice na nase ponasanje, dosta ima genetskih predispozicija.. i da svakako trebamo biti obazrivi pred djecom..jer su male spuzvice...

ali fakat mi je dosta te price kako mi snajke i mladice bolje odgajamo svoju djecu a da nasi roditelji ne znaju. Sad se ja trebam praviti savrsena majka, mlada, obrazovana a pricati protiv svoje svekrve koja je tri hafiza odgojila, odskolovala, koja umace nekad
ahranu, koja nekada digne noge na sto iz zezancije....

Svi mi znamo sta je najbolje za svoju djecu ali kada negdje zagusti, opa odmah u pomoc sazivamo. O tome sam govorila user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 18:32:31   
Medić*

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

A zašto bi onda unučad pokupila bilo šta od baka/nana i djedova?


jel ti me zaj...., pa ako je dijete non stop kod moje mame biće ko buda user posted image user posted image user posted image a meni recimo to ne paše


Pa nisam luda da mi dijete vise provodi vremena kod mojih ili njegovih. Nisu ga oni rodli. neka ga svak dan ali opet sam ja tu vise sa svojom djecom :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 18:37:06   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

A zašto bi onda unučad pokupila bilo šta od baka/nana i djedova?


jel ti me zaj...., pa ako je dijete non stop kod moje mame biće ko buda user posted image user posted image user posted image a meni recimo to ne paše


bolje vala ko neko iz familije nego ko teta iz vrtićauser posted image čije korijene ne znam...kako ću se onda vaditiuser posted image

ma šalim se...
ne ne mogu djeca biti zaštićena od svakoga ko nama ne odgovara...kad tada u ovome svijetu pustit ćemo ih u škole i da sami biraju društvo i onda imamao samo svoj produkt koji se nosi sa tim novitetima na ovaj ili onaj način...


nana i dedo ne mogu njima naškoditi više nego što može izbor društva kasnije a mi smo uvijek roditelji kao što su nama naši roditelji bili i bili nam model ponašanja...
i ja sam sa svojom mamom provela život svoj...i dan danas ona je moj autoritet i prezam pred njom...moja Siki mene kad pogleda ja znam šta mi jeuser posted image
moje dijete u tom kontektu provodilo vrijeme sa mnom il sa njom isto mu ga dođeuser posted image
očito onda najbolje treće lice...biće oni su im bolji prijetlji i do nana i deda i nas samih jer mi smo pordukti nana i dedauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 18:40:43   
Halimaa
Ja sam do udaje živjela u zajednici, i po riječima moje mame, to je najgore što se u braku može dogoditi :) Opet, sve zavisi od ljudi. Ja se sjećam moga djeda koji je sa ciglom u rukama trčao i galamio kad bi mene čuo da vrištim ili plačem ( a plakala sam iz petnih žila kao svako lukavo dijete)...i tek sad shvatam kako je bilo teško mojoj mami da dva posesivna starca i još jednom zaovom jezičarom. Zato, treba napraviti neku ravnotežu. Po meni, djedovima i nenama vikendom i praznicima, to je naša obaveza i dobar odgoj, za čuvanje tu je vrtić, ja mislim najbolje rješenje. Državni nije toliko skup, ako imate dvije plate, mislim da se može odvojiti. Djetetu je bolje da bude sa djecom svoga uzrasta. Ili se strpi neko vrijeme, dok ne dodje neko bolje rješenje, neće mu napraviti toliko štetu za pola godine, godinu. Uglavnom, ja te razumijem. Većina baki i djedova nisu baš za svakodnevno čuvanje djece. U tim godinama ....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 18:46:20   
minja_
sta sam se ja naumakala hljebauser posted image , pa sam opet u stanju jesti ko insan na veceri od 9 slijedova i 12 komada escajga uz tanjire. a jos uvijek neku hranu jedem samo prstima, veci mi ceif kad ucestvuju sva cula.

ja bih prihvatila posao. kod kuce - kako je, tako je, iskoristi veceri i vikende sa djetetom u lijepom raspolozenju, bez velike drame i otpora prema svekijima, svi smo mi imali i djedove i nene, ali nikome od nas oni nisu zamijenili majku. Sto oni pogresno nauce, majka moze mudroscu ispraviti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 18:50:03   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: minja_

sta sam se ja naumakala hljebauser posted image , pa sam opet u stanju jesti ko insan na veceri od 9 slijedova i 12 komada escajga uz tanjire. a jos uvijek neku hranu jedem samo prstima, veci mi ceif kad ucestvuju sva cula.

ja bih prihvatila posao. kod kuce - kako je, tako je, iskoristi veceri i vikende sa djetetom u lijepom raspolozenju, bez velike drame i otpora prema svekijima, svi smo mi imali i djedove i nene, ali nikome od nas oni nisu zamijenili majku. Sto oni pogresno nauce, majka moze mudroscu ispraviti.


user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 18:54:13   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: minja_

sta sam se ja naumakala hljebauser posted image , pa sam opet u stanju jesti ko insan na veceri od 9 slijedova i 12 komada escajga uz tanjire. a jos uvijek neku hranu jedem samo prstima, veci mi ceif kad ucestvuju sva cula.

ja bih prihvatila posao. kod kuce - kako je, tako je, iskoristi veceri i vikende sa djetetom u lijepom raspolozenju, bez velike drame i otpora prema svekijima, svi smo mi imali i djedove i nene, ali nikome od nas oni nisu zamijenili majku. Sto oni pogresno nauce, majka moze mudroscu ispraviti.



konacno nesto pametno da procitamuser posted image user posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 18:59:36   
malenaa
Svi potisnu istinu da cemo abd biti svi nane,nene bake.. Ja ni svojima ni mm nista ne zamjerujem, presutim ako nesto lose izgovore ili su popustljivi, zasto ih povrijediti sa gluposcu, a kad nam trebaju da pricuvaju dijete tad ne misli nijedna na to kako su nekulturni, kako jedu i pricaju... Ili su samo svekrva i svekar nekulturni a nasi roditelji su bajni? Pa kako se udade onda za sina njihovog ko li je njega odgajao user posted image

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 21:56:56   
minja_

IZVORNA PORUKA: minja_

sta sam se ja naumakala hljebauser posted image , pa sam opet u stanju jesti ko insan na veceri od 9 slijedova i 12 komada escajga uz tanjire.


sad se sjetih kako smo kod nene Allahrahmetile jeli zijafete sa po petnaest razlicitih jela, na podu za sinijom, pola od toga rukamauser posted image user posted image user posted image

Anonimna, blago tebi, pa ti dijete jede, pa i sa djedom i nenomuser posted image sto ja deveram sa nejelomuser posted image

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 22:00:35   
Galicia
Anonimna, iskreno meni je tebe zao.
Problem nije u tome ko ce cuvati dijete.
Problem je u tvom suprugu i tebi i vasoj komunikaciji.
Mislim da nemate iste interese u zivotu. Da imate, ne bi doslo do ovih stvari.
Radi li on? Zasto ti moras ici u drugi grad da finansiras koga vec trebas finansirati?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 22:07:27   
rerica

IZVORNA PORUKA: Galicia

Anonimna, iskreno meni je tebe zao.
Problem nije u tome ko ce cuvati dijete.
Problem je u tvom suprugu i tebi i vasoj komunikaciji.
Mislim da nemate iste interese u zivotu. Da imate, ne bi doslo do ovih stvari.
Radi li on? Zasto ti moras ici u drugi grad da finansiras koga vec trebas finansirati?


od sviju postova,ovaj je user posted image

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 22:27:57   
hatepsut
Nista anonimna ja bi se rastala i selila s djetom u drugi grad.Bio bi daleko od tvog svekra i sveki,kao i od tvog muza.Vjerovatno ce tvoje djete nauciti sve lose,pa makni ih od njih.

Samo me zanima dali je i tvoj muz kao lose vaspitan,jer su ti isti ljudi njega odogojili.

Svi imaju problem s svekrom i sveki,niko s mamom user posted image u cemo je poenta,majkama se vise popusta user posted image

Meni je nekad gora moja ,nego sveki.Sveki kaze moji su davno bili mali,ti bolje znas.A mama de ovako,nemoj onako.Naravno ja svoju djecu odgajam po svom user posted image

Ja cu kroz pojedine probleme skontati da i ja imam problem user posted image Ocito ja imam manje vremena za razmisljanje o glupostima.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 22:45:48   
malena sharena
Znam jedino sta bih ja uradila. Prihvatila bih posao, upisala dijete u vrtic, dogovorila se s muzem da on provodi vrijeme s djetetom kad dodjuiz vrtica dok ja ne dodjem s posla, a ne da ih salje svojima ili da skupa idu da bi njemu bilo lakse. Ako ih pozele naravno da ce im otici, nekad pola sata, nekad sat, a to ne moze znacajno uticati na odgoj. Ustvari, ne bih se ni morala dogovarati jer je on takav da bi ga radije on cuvao, igrao se s njim, odveo ga negdje, nego sto bi isao sjediti kod svojih.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 23:17:12   
lepetetka
ma ja joj ne bih mogla čuvati dijete nema tih para, user posted image čuj da titram oko djeteta i da mi digne nos jer sam zaboga upotrijebila drugi tanjir user posted image

i da kao što reče malenaa svi ćemo mi aBd biti bake i deke,.... ja se topim kada vidim koliko moja E uživa sa dedom i nanom, ona se prilijepi uz njega, a mene samo podoji i razguli, nema "nako sjedit u krilu", a kod dede i nane uživa prosto, ja ne mogu da vjerujem svojim očima,,,ehh da su Bogdom živi i svekijevci pa da još koga imamo zijaretiti user posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 23:25:04   
muaaa

IZVORNA PORUKA: lepetetka

ma ja joj ne bih mogla čuvati dijete nema tih para, user posted image čuj da titram oko djeteta i da mi digne nos jer sam zaboga upotrijebila drugi tanjir user posted image

i da kao što reče malenaa svi ćemo mi aBd biti bake i deke,.... ja se topim kada vidim koliko moja E uživa sa dedom i nanom, ona se prilijepi uz njega, a mene samo podoji i razguli, nema "nako sjedit u krilu", a kod dede i nane uživa prosto, ja ne mogu da vjerujem svojim očima,,,ehh da su Bogdom živi i svekijevci pa da još koga imamo zijaretiti user posted image

Vjeruj ja namam snage ni procitati do kraja neke izjave,nemogu da svarim to nikako,nije moj mentalni sklop za toga...a ovo si u pravu

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 23:43:10   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ta mislim ko tog sina nauči jelu, ponašanju i vsemu da se mi u njega zagledamouser posted image


mladi se prilagode, a stari nikad user posted image


pa prilagodice se onda i mlado dijete jel


da naravno
al zašto bi gubili vrijeme ispravjajući dijete kad je bolje od malena da bude po našem tabijatu
sve može, naravno, ako se ima kad, ako se ima volje.... a ako ne, onda je onako kako ja rekoh, ha ya

ali fakat mi je dosta te price kako mi snajke i mladice bolje odgajamo svoju djecu a da nasi roditelji ne znaju


ja to nisam rekla, rekla sam da svako od nas ko je roditelj a želi po svom nahođenju dijete vaspitati treba ga popustiti, ako majka i otac ne žele da dijete "kupi" odredjene stvari od nekog tamo, šta sad treba??? insistirati???
i naše majke i očevi su imali priliku svoju djecu vaspitavati kako su htjeli, pa nek onda puste nas da mi radimo kako hoćemo, pa makar to bilo i ne ispravno itd
o tome je riječ u mojoj priči




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 23:47:55   
veeseelaa
Zato, treba napraviti neku ravnotežu. Po meni, djedovima i nenama vikendom i praznicima, to je naša obaveza i dobar odgoj, za čuvanje tu je vrtić, ja mislim najbolje rješenje. Državni nije toliko skup, ako imate dvije plate, mislim da se može odvojiti. Djetetu je bolje da bude sa djecom svoga uzrasta. Ili se strpi neko vrijeme, dok ne dodje neko bolje rješenje, neće mu napraviti toliko štetu za pola godine, godinu. Uglavnom, ja te razumijem. Većina baki i djedova nisu baš za svakodnevno čuvanje djece. U tim godinama ....


user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *