|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vozacice, savjet molim !
23.11.2012 18:28:43   
Nellica
E ovo me podsjeća na mene, ja sam davno položila ih ima i 10-ak godina, i vozila super dok je tata imao stari golf, kasnije audi , ma nema šanse jer je moj tata peka po pitanju auta, da mu nešto ne bude.
Kasnije me mmstalno tjerao da vozim, a ja stalno nalazila izgovore, i tako ovog ljeta mm treba na put 15 dana, a ja sam sa dvoje djece koju moram svaki dan voziti na kraj grada u vrtić :)  i počnem ja pomalo sa mm prva vožnja, mm je htio da isčupa mjenjač iz auta btw novi auto smo kupili 7 dana prije  :) ... ali se nisam dala polako ,ja polako poranim ujutro, djecu u sjedalice i laganini, trube sviraju baš me briga, i nisam nikoga ubila, razbila i sl.

_____________________________

5.12.2009.
28.04.2011. Mamina dva anđela!

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Vozacice, savjet molim !
23.11.2012 18:54:12   
Anoniman
Nikad nisam imala zelju da polazem vozacki i da vozim.
Medjutim, mm trebao u Njemacku poslovno na par mjeseci, a ja trudna+imam dijete od 3 godine. Skontam, fakat mi vozacki treba, ta necu nekog moljakati da me vozi do bolnice, a auto mi truhne na parkingu ispred zgrade.
I tako...sa trbuhom do zuba polozim vozacki.
Mm ipak nije otisao u Njemacku, ali ja nisam prestajala da vozikam.
Osladilo mi se.
Doduse, mm me fakat niakd nije provocirao dok vozim, cak me je ohrabrivao i kad sam bila totalni trofac.
Bilo je par gasenja na semaforu, prebacivanja u pogresne brzine, ali nikad nisam ni zagrebala ni tuknula auto.
Vazno je da se nauci osluskivati auto, pa da tacno znas kad treba promijeniti brzinu, vazno je steci pojam o velicini auta, procijeniti udaljenost od drugih auta prilikom prestrojavanja...ali to se se stice predjenim kilometrima.
Meni je otpocetka kako sam sjela za volan sve bilo savrseno jasno sta treba, kad i kako, ali mi je motorika kasnila za mozgom.
Predjeni kilometri ucine da se to dvoje ujednaci. E tad si prvi vozac.

Godinu i pol nakon sto sam dobila vozacku, mm je otisao u inostranstvo da radi na 15 mjeseci i onda sam nekako 100% ocvrsla. Isla sam svaki vikend mojima u Konjic, mjesecno jednom u Bu, dijete svaki dan vozila u vrtic...
Mislim da je kljucno da se vozi odmah nakon sto se polozi, da se pobijedi strah, da se ne odustaje iako se sav preznojis od muke i straha.

Sad...ne mogu zamisliti zivot bez vozacke dozvole i automobila.

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 23.11.2012 18:57:35 >

(odgovor članu Nellica)
  Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Vozacice, savjet molim !
23.11.2012 19:12:21   
Galicia
Ja se vama divim kako smjelo vozite. Saltanje i ja nismo na istoj frekvenciji tako da se sluzim samo sa automatikom.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Vozacice, savjet molim !
23.11.2012 20:27:00   
Hannan
Pa dobro Gali jest lakse automatik voziti, ali mene ubi dosada i monotonija u takvom autu. Meni je puno zanimljivije voziti auto sa mjenjacem kad osjetim onaj gas, kad preticem pa nabijem brzinu kako neko prije rece kako dodajem gas tako raste i adrenalin ja to kod automatika nisam osjetila.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Vozacice, savjet molim !
23.11.2012 20:42:25   
Selminja
Ja sam za nekih 8 godina otkako imam vozačku imala 2 veca i par sitnih udesa user posted image
Prvi puta sam se okrenula 2 puta na auto cesti i sletila na livadu naglavačke, s drugaricom u tudjem autu user posted image i sutra odmah ponovo vozila. Drugi puta me udario čovjek i opet redovno vozila. Da ne spominjem sitne udarce, tipa retrovizor, žmigavac i sl. Hoću da kažem, ne dajte strahu da vas pobijedi.

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Vozacice, savjet molim !
23.11.2012 21:22:24   
Galicia

IZVORNA PORUKA: Hannan

Pa dobro Gali jest lakse automatik voziti, ali mene ubi dosada i monotonija u takvom autu. Meni je puno zanimljivije voziti auto sa mjenjacem kad osjetim onaj gas, kad preticem pa nabijem brzinu kako neko prije rece kako dodajem gas tako raste i adrenalin ja to kod automatika nisam osjetila.


Ma razumijem ja to. Al ja se ne osjecam sigurnom sa mjenjacem. Ne mogu ja misliti kad trebam saltati, kad kvacilo...Prebrz mi je zivot i ovako...
Jest me brat ucio na mazdi njegovoj, davno je to bilo. Fino sam vozila od kuce do "poligona" koji je ispod brda, al kad se trebalo vracati i penjati uz brdo, eee tad je rat nastao u autu. Nisam sama izasla iz auta, nego sam bila istjerana. user posted image user posted image
Poslije toga me drug ucio na golfu na ravnici, al dzaba, nije to za mene.
Ali razumijem ja ljude koje vole tako te komplikovane stvari.
Npr mojoj mami fali mjenjac i vozikanje i saltanje. NIkako da se navikne na automatsku voznju. Dok mm koji je profi vozac, svoje auto je kupio automatsko.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Vozacice, savjet molim !
23.11.2012 22:14:03   
salmy
Meni nikad nece biti jasne zene koje poloze i nece da vozeuser posted image
Kumova zena polozila normala....Proslo 10 godina..zena nikad nije sjela da vozi...pa sto rekoh zeno draga? kaze necu...pa sto si polagala,djaba bacila lovu?kaze eto da imam vozackuuser posted image hahahhaha cuj da ima

Jeli vama lakse voziti u stikli ili ravnoj cipeli? ja redovno petu zgulimuser posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Vozacice, savjet molim !
23.11.2012 23:16:16   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: salmy

Meni nikad nece biti jasne zene koje poloze i nece da vozeuser posted image
Kumova zena polozila normala....Proslo 10 godina..zena nikad nije sjela da vozi...pa sto rekoh zeno draga? kaze necu...pa sto si polagala,djaba bacila lovu?kaze eto da imam vozackuuser posted image hahahhaha cuj da ima

Jeli vama lakse voziti u stikli ili ravnoj cipeli? ja redovno petu zgulimuser posted image


Meni je isto ali uvijek vozim ravnom, jer sam stiklu svaku zgulila, i plus prodere se dole onaj "otirac" za noge, pa izgleda bas ruzno user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Vozacice, savjet molim !
23.11.2012 23:16:49   
Hannan
Ja vozim iskljucivo u ravnom, patike, baletanke, ne vozim ni u papucama.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Vozacice, savjet molim !
23.11.2012 23:27:34   
salmy
Ja nedavno radila na Ilidzi u Mercatoru...i kasnim,frka trka....obukla ja stikle cizme..helanke...i u autu obucem teneuser posted image  zurim ja zaletila se...izlazim ne obracam paznju da su tene doleuser posted image hahhahahahah vidim ja mene zagledaju...
Skontam da sam fulila totalno...vratim se nazad i skidam ih...a lik u autu i nista mu nije jasno....veli ovo neka zezancija....Obucem se ja i mahnem mu...tek mu tada nista nije bilo jasno

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Vozacice, savjet molim !
23.11.2012 23:52:10   
Esmica
Vozila sam opet.
Sve dobro,zivi smo i zdravi.user posted image
S muzem,nekako sam sigurnija.
Joj on mi kaze zao mu mjenjaca kako mjenjam brzine.
Kaze njeznije to bona,polahko,nikud ne zurimo.
Al ja se sva usrkletim kad trebam promjeniti brzinu,to je cudo jedno.
Laksi mi je ovaj od golfa,laksi mu mjenjac,bolje prima gas,lakse mi je kad u brdu stanem,pa krenuti,to mi je s golfom bio problem.
Jos se nisam na komplikovanom mjestu parkirala,al hajd...
Isla sam do Pofalica skroz gore uz one mahale,pa nazad.
Muz mi najvise govori za to mjenjanje brzina,i gusim auto kaze,ne dajem mu dovoljno gasa u brdu,nekako gnjavim.
Ja znam,al valjda cu nadoci bolje ako Bog da....
Inace mene strah najvise hvata kad znam da trebam voziti,a kad sjednem za volan bude dobro,fino vozim.
Muza jos nervira davanje zmigavaca na svakoj krivini gdje zive duse nema,gdje nikad niko ne daje kako on kaze,al hajd,tako me naucili....user posted image


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Vozacice, savjet molim !
24.11.2012 0:01:38   
Teddy Bear
Bravo esmice, ti si sofercina, ja imam polozeno al jos uvijek ne vozim, kad me bude ah povukao i vozit cu... Nego mi na um pade, kad smo mi promijenili famoznog golfa II sjeo mm sav ponosan u Merca da se provozamo, kad ugasi mu se jednom , pa drugi put, pa kvacilo dok mu nalegne, kad polazi auto se dere, pa dok je potrefio rikverc... a ja mrtv hladna pitam sta ti je, kaze ma dok mi nalegne auto, promjena je to... samo sam rekla da sam dobro zapamtila tu njegovu promjenu. Znaju nama zvocat, a oni ko da su rodjeni u autu, i mislim da nije nikom svejedno kad tek polozi. user posted image

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Vozacice, savjet molim !
24.11.2012 0:20:11   
Hannan
Esmice draga pa ti si vec sofer ipo. Ti si sebi nekako cini mi se postavila visoke ciljeve.
Po ovome sto pises ja sam tako vozila sigurno sa godinu dana posjedovanja vozacke.
to sto on zvoca za zmigavac nek zvoca, ja volim sve po tabijatu i tako i vozim, evo nakon 5g vozanja ja prvo obidjem kola i pogledam gume, potom sjedam pomjeram sjediste, namjestam retrovizor, vezem se,izbacujem iz brzine ,palim, palim svjetla meni padaju od smijeha, neka reko samo vi.Obavezno se vezem isla 100 m ili 500Km, tako i dijete, ja kad vidim da je sjeo s nekim "tu do coska" a nije vezan ili nedo Bog na prvo sjediste poludim.
I ja sam izvaljivala mjenjac na to me je i instruktor upozoravao, muz me jednom natjerao samo jednim prstom da saltam da mi dokaze da tu ne treba sila, skontala sam nakom 2g naravno :)
Uhvatices ti njemu felu samo polako, poslije ces se sama sebi cudit kako je sve leglo na mjesto i u jednom trenutku ces skontati da uzivas u voznji i da bas pozelis provozati se.


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Vozacice, savjet molim !
24.11.2012 18:17:00   
Mrvica_83
Draga Esmice .. Potpuno te razumijem .. Ja sam vozacki ispit    morala polagati nedavno i to zbog posla - da bih mogla efikasnije obavljati sve zadatke user posted image Polozila jesam , iz drugog puta i sve je bilo ok .. Medjutim zbog trudnoce nakon polozenog ispota  malo sam pauzirala i onda nikako da nadjem snage i hrabrosti da sjednem u auto .. Sve mislim udarit cu , ne daj Boze ,   pjesake , druga auta i slicno ..A jos auto od posla ..  Mnogo mi je pomogla kolegica koja se sa mnom vozila 10-ak dana i bila pribrana , savjetovala , pomagala u svemu .. Od toga  u koju traku da se prestrojim , kako da parkiram  user posted image MM je takodjer bio dobar ali uz malu dozu straha prema mojim vjestinama pa sam se sa kolegicom osjecala mnogo bolje .. Uglavnom sad sam spremna da vozim sama i skontala sam samo da se osjecaj sigurnosti pojacava sa brojem predjenih kilometara user posted image Dakle vozi sto vise .. sa strpljivim suvozacem po mogucnosti  .. Ja sam takodjer bila istraumirana od drugih ucesnika u saobracaju - svirali su , obilazili me ali i to prodje .. "P" za pocetnika ne stavljam jer sam ustanovila da su komentari i sirene od drugih bile jos intenzivnije .. Kao pocetnik a jos i zena .. Pa gdje to moze valjati .. Stoga se sad svojski trudim da vozim kad god imam priliku  -  svaki dan i to po mogucnosti kada su guzve jer se tada najbolje naucis i izgubis bojazni koje imas .. Puno srece ti zelim i sigurna sam da ces uskoro biti sjajan vozac user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Vozacice, savjet molim !
25.11.2012 22:27:27   
Esmica
Jucer i danas je bio dan pun voznje.
Vozila sam svu djecu sa sobom.
Isla sam do mame,pa u dm nesto kupovala,ma obilazila sam grad.
Malo s djecom,malo sama,al uglavnom bez suvozaca.
Strah me popustio,sve je islo dobro hvala Bogu.
Cak imam osjecaj da tacno znam dokle smijem ici kad se parkiram i unazad.
Jednostavno samo mi doslo.
Imala sam par greski.
Prva je da sam vozila od dm na alipasinom,pa do Stupa bez upaljenih svjetala user posted image
Zanijela se zeMska.
A slag na tortu je bio kad smo se vracali kuci,i muz izasao,zabrinuo se,ocekivao nas mnogo prije,a ja dok sam nahranila malenu,i ostalo,pokasno krenuli.
I nikako da se parkiram na rikverc.Nikako da upravim auto.
Otvorim prozor,kaze on hoces da ja.Ma rekoh necu makar do sutra parkirala.
i upravih nekako,bas ga smjestih kako treba.Mada je trajalo.
E rekoh ovo je zato sto si ti gledao,odmah me dekoncentrises.Dosad sve islo dobro,kod mame se super parkirala.


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Vozacice, savjet molim !
26.11.2012 1:14:38   
Neca xxx
Super Esmice! user posted image user posted image
Nema veze sto je parkiranje trajalo duze. Tako se vjezba. user posted image

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Vozacice, savjet molim !
26.11.2012 10:46:57   
didasa
Bravooouser posted image user posted image

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Vozacice, savjet molim !
26.11.2012 13:04:58   
gvendolina
Esmica svaka castuser posted image

imam isti problem,polagala sam na manjem autu i ovo koje sada imamo mi je preglomazno i nikada ga nisam vozila,jednostavno se ne usudjujem krenuti negdje jer ne znam kako bi se parkiralauser posted image moracu se i ja natjerati da se oslobodim straha,samo da jos promjenim vozacku jer je istekla user posted image a meni dobro dodje opravdanje "istekla mi vozacka" da me mm ne pegla da vozim,jer mu je dosadilo biti licni soferuser posted image

(odgovor članu didasa)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Vozacice, savjet molim !
26.11.2012 14:42:29   
Alma_27
tuzlaci su se pravo zadeverali oko ovog novog kruznog toka (7 ulica frekventinih ide u kruzni tok)

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/forum/viewtopic.php?TopicID=1130916&MsgID=1184375#1184375

do sada se nije islo po pravilima kruznog toka ali su svi tako naucili. ja ne znam kako cu se ovdje voziti kakva sam smotana. sta mi vrijede godine iskustva u voznji kad sam takva user posted image

< Poruku je uredio Alma_27 -- 26.11.2012 14:44:50 >

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Vozacice, savjet molim !
28.11.2012 12:58:07   
Lulu_
obljepi auto stiroporom i sta ces...vjezbaj :)

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Vozacice, savjet molim !
29.11.2012 9:10:40   
sarisari

draga moja sve je stvar vježbe i samopouzdanja, ako misliš da nikada neces nauciti onda ce tako i biti, moras da vjerujes u sebe i sta te briga sta ko misli iza tebe sto vozi, samo cuvas da ne ugrozis druge i sebe i polahko, ako te muz nervira nemoj s njim da vozis neka on vozi kada ste zajedno a ti kada si sama
moje iskustvo: polozila sam cim sam napunila 18 god i to za "C" kategoriju to jeste za kamion , onako cisto iz zezancije naravno poslije polaganja nikada vise nisam imala priliku da vozim kamion ali neka ima, medjutim poslije polaganja malo sam vozila mamim i tatin auto pa nam je onda bila guzva nas troje na jedan auto ja se naljutila i nisam vozila narednih par godina jer nisam htjela da vozim auto od roditelja a kasnije ni od muza, nisam htjela da posudjujem reko kupit cu ja sebi aBd auto i tako je i bilo, znaci poslije par godina pauze kada sam završila fax i pocela raditi kupim auto, prvih par puta muz samnom se provozao po gradu i onda sama, sam se najbolje izvjezbas i hvala Bogu dragome do danas nikada ni ogrebotina, tako da ti je moj savjet sama i polahko, naravno dok se dobro ne izvjezbas ja ti ne bi preporucila da vozis djecu
sretno

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Vozacice, savjet molim !
29.11.2012 9:19:36   
veeseelaa
Sad...ne mogu zamisliti zivot bez vozacke dozvole i automobila


isto, meni je to bilo normalno za polagat čim sam stekla uvjete, tj punoljetsvom

ak sam i sveki predlagala da polae, mislim bezveze da ovisi kad e i gdje neko doi po tebe, ovako u svoju vozilicu i baj baj

no za moju sveki je vonja auta bauk, nije htjela ni probati, iako sam se nudila da je obuim

moja mama je vozaki ispit poloila prije 40 godina, kad je bilo relativno bauk da ena vozi
i babuka joj je kupio novu fiu user posted image  kod nas u obitelji se podrazumijeva da svi voze


< Poruku je uredio veeseelaa -- 29.11.2012 9:25:15 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 97
   [Obrisana poruka]
29.11.2012 9:23:54   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Vozacice, savjet molim !
29.11.2012 9:26:22   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: buba29


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Sad...ne mogu zamisliti zivot bez vozacke dozvole i automobila


isto, meni je to bilo normalno za polagat čim sam stekla uvjete, tj punoljetsvom



ja sam u četvrti srednje išla s autom,ja bi se usudila kamion voziti user posted image ,uopšte me nije strah i ne razmišljam o strahu


e tad sam bila maloljetna al sam znala da vozimuser posted image , pa sam često znala provozati se bez vozačke user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Vozacice, savjet molim !
29.11.2012 9:28:46   
veeseelaa
moja firma za šefa gradilišta na jednoj lokaciji ima ženu.... onako nekih pedesetih godina i ona ne vozi, nema vozački
ja ostala paf kad sam čula, pa ono kontam masu službenih automobila a ona na odredjene sastanke ide gradskim prevozomuser posted image
ja bi crkla kad sve mašine na gradilištui ne bi savladala pa i kran user posted image
samo da radoznalost ne ubije mačkuuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *