|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvecani limfni cvorici
11.6.2013 14:13:50   
Sultaniija
pozz svima,
Prije par dana sam kod sina primjetila dva cvora na glavi ne znam jesu li l.c. jedan je odmah iza uha gdje pocinje kosica manji a drugi je na drugoj strani iza uha ali visocije i malo je veci nego ovaj drugo pomjeraju se na dodir ne primjetim da ga boli, ali me bas strah, nisam kod kuce nisam u Bosni uopste ne znam da li trebam doktoru zbog toga, on ima 20 mjeseci malo je prehladjen nicu mu zubici ne znam ima li veze s tim i sinoc je imao temperaturu. Ima li neko da zna nesto viseuser posted image user posted image

_____________________________

29.11.2011. 10:30h mamina ljubav, sreca i cijeli svijet :)

(odgovor članu magbi)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Uvecani limfni cvorici
11.6.2013 14:15:25   
Hanady RR
ne vjerujem da je opasno...
no ako je prehlađen svakako i isto se pojavilo ja ne bih da to doktor ne pogleda

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Sultaniija)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Uvecani limfni cvorici
29.6.2013 17:47:28   
azra I ADI
Evo da i ja podijelim svoje iskustvo...Mali mi ima 4 godine i nakon jake alergijske reakcije mu ce upali pljuvačna submandibularna žlijezda.Prvo mu naša pedijatrica davala antibiotike, ali nisu djelovali i pošalje nas maksilifacijalnom hirurgu da vidi, da to punktira, jer je VJEROVATNO bila upitanju gnoj.I tako mi odemo kod MF hirurga, kad tamo ne smiju mu ništa dirati dok se na hematologiji ne ispita šta je to, pa na hematologiju zaglavimo 28 dana-horor živi, vadili mu i koštanu srž-sumnjali na leukemiju...Pošto hvala Bogu nije to,pošalju nas na CT i na ORL da to izvade.Nakon svih preživljenih strahota ipak se ispostavilo da jeste bila u pitanju gnojna cista upalnog karaktera koja je u njemu počela i truhnuti čekajući da je izvade!Oni i njihova dijagnostika!Hvala bogu, sve se dobro završilo,mada on ima još par upaljenih čvorića, ali kažu da treba vremena da se smanje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Uvecani limfni cvorici
30.6.2013 7:45:50   
almondray
Draga ženo , bas sam se pitala kako je mali.HB pa je sve dobro žavršilo.Znači izvadili su mu operacijom, ako sam dobro razumjela?
Eto mom su u septembru otekle žlijezde a tek sam u skorije vrijeme primjetila da su se povukle

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 8:11:34   
ElmaB
Zanima me zna li neka od Vas ili je imala iskustvo ili čula nešto o tome, da li se biopsija ili punkcija limfnih čvorova na vratu djeteta može raditi pod anestezijom? Samo da napomenem da je oteklina na jednoj strani velika i bolna. Hvala Vam.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu coki)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 8:20:29   
Ben 10
Moja je prijateljica radila svome djetetu pod lokalnom anestezijom.
H je imao uvecane limfne zljezde na vratu ,ali nije nista bilo za biopsije ,samo smo radili uz.Njemu se uvecaju cim ga malo alergija uhvati,prehlada ,virus.Sa jedne strane je izrazenija ,a dr nam je rekao da ima uvecane sa obje strane.

< Poruku je uredio Ben 10 -- 4.7.2013 8:21:12 >


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 8:22:51   
gerberka
kad ugledah temu zaledih se..koliko sam samo pitala i provjeravala za dva limna cvorica na vratu mog sina..neki dan opet upitah dr i kaze da su bezazleni, da ce tako stajati ko zna koliko..nastali i ostali od teskog poroda i upale pluca zbog gutanja zamucene plodne vode..uglavnom prosli smo ptretrage i pretrage i sve ok.


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 8:24:23   
ElmaB
Mi smo radili UZ i prijedlog je biopsija ili punkcija i svašta još nešto pa me zanima da li može pod anestezijom. Hvala ti puno na brzom odgovoru.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 8:25:54   
gerberka

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

E draga...ja čekam da s ejavite...
ja sma ti napisla naše iksustvo...

al da ti jažem ako to ne otiče...to može biti ''zasotatak'' od neke upale prije...
nemoj brinuti...
ima kod nas gerberka ovdje na forumu, njen sin sa 6 mjeseci mu se pojavili ti čvorići i sada stoje...smao ih prate a radili su nalaze na mononukleozu nema je, al jesu limfociti uvećani...kaćžu oivuče se to...
njemu je ostalo do neke prehlade, od prije


bas ovako sve

evo i limnfociti opadaju vrmeno
bili smo na 0,76
ref vrijednosti su od 0 - o.30..zadnji nalaz o,37
jeste, od upale ostalo, ali uvijek protrnem kad se malac okrene pa ga uocim golim okom na vratu..velicine graška, ali ja ga vidim iz aviona

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 8:27:33   
gerberka

IZVORNA PORUKA: Ben 10

Moja je prijateljica radila svome djetetu pod lokalnom anestezijom.
H je imao uvecane limfne zljezde na vratu ,ali nije nista bilo za biopsije ,samo smo radili uz.Njemu se uvecaju cim ga malo alergija uhvati,prehlada ,virus.Sa jedne strane je izrazenija ,a dr nam je rekao da ima uvecane sa obje strane.


i moj sin ima dva sa obe strane vrata po jedan..nama rekose ni uzv ne treba jer su mekani, nisu bolni, ne rastu...



_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 8:28:50   
gerberka

IZVORNA PORUKA: ElmaB

Zanima me zna li neka od Vas ili je imala iskustvo ili čula nešto o tome, da li se biopsija ili punkcija limfnih čvorova na vratu djeteta može raditi pod anestezijom? Samo da napomenem da je oteklina na jednoj strani velika i bolna. Hvala Vam.


ElmaB ko je pregledao dijete? nekad uz upalu reaguju..mislim nisam u toku..sorry..da mi malo pojasnis...

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 8:35:06   
Ben 10

IZVORNA PORUKA: gerberka


IZVORNA PORUKA: Ben 10

Moja je prijateljica radila svome djetetu pod lokalnom anestezijom.
H je imao uvecane limfne zljezde na vratu ,ali nije nista bilo za biopsije ,samo smo radili uz.Njemu se uvecaju cim ga malo alergija uhvati,prehlada ,virus.Sa jedne strane je izrazenija ,a dr nam je rekao da ima uvecane sa obje strane.


i moj sin ima dva sa obe strane vrata po jedan..nama rekose ni uzv ne treba jer su mekani, nisu bolni, ne rastu...




Ima i on sa obje strane ,samo ja sa desne ne vidim nista ,a na lijevoj strani ko zno graha i cim mala promjena u organizmu on se bas vidi golim okom dok lezi.Sam mi nekada kaze kada valjda osjeti da ce se razboliti ,mama vidi mi zljezdicu.
On je alergicar i nama su rekli da to ima uticaja.
Kada mu se prvi put prije 2g pojavilo prvo je oteklo ispod usiju ko zausnjaci i ja ga odvedem kod dr ,krvna slika ok ,malo leukociti uvecani.Ali ono se ne vraca danima i odvedem opet ,uradimo briseve grla i nosa i tada je imao streptoskoku i bio antibiotike ,ali te se zljezdice nikada nisu vise povukle.Dr nam je rekao samo da pratimo ,ako budu bas rasle i bolne ,onda da radimo punkciju ,pa mozda i operaciju.Promjena nekih velikih nema.


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 8:46:27   
ElmaB

IZVORNA PORUKA: gerberka


IZVORNA PORUKA: ElmaB

Zanima me zna li neka od Vas ili je imala iskustvo ili čula nešto o tome, da li se biopsija ili punkcija limfnih čvorova na vratu djeteta može raditi pod anestezijom? Samo da napomenem da je oteklina na jednoj strani velika i bolna. Hvala Vam.


ElmaB ko je pregledao dijete? nekad uz upalu reaguju..mislim nisam u toku..sorry..da mi malo pojasnis...

Gerberka izvini zaista nisam u stanju sve pisati, samo me zanima ovo za biopsiju ili punkciju. Nadam se da ću uskoro ako Bog da sjesti i sve Vam fino napisati.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 8:56:06   
Ben 10
Sretno!!!
Nadam se da ce najbolje da se zavrsi!!!

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 9:15:12   
Lulu_08
Elma nadam se da je sta god bilo u pitanju bezazleno aBd, a ne vidim zasto se ne bi moglo raditi pod anestezijom, lokalnom ako nista.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 9:28:53   
gerberka
Ben10 tako je i kod nas..ne raste i nadam se da nece nikad.
ElmaB ok , razumijem te, htjela sam pomoci ako sta mogu jer mi je prijateljica sinu operisala.
A punkciju mozes pod anestezijom.

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 9:29:03   
malenaa
Citam ovo i bas se prepadoh.. mali ima pljuskavice iza uha i u korjenu kose (vratni dio) mu iskocile kuglice kao klikeri doc je vudjela to inako letimicno kqko joj rekoh nije ni dirala nego samo rekla upala ali glupaca nije gledala, mi planiramo subotu ili nedjelju na more trebam li ga voditi da ispitam to prije???

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 9:37:53   
ElmaB

IZVORNA PORUKA: gerberka

Ben10 tako je i kod nas..ne raste i nadam se da nece nikad.
ElmaB ok , razumijem te, htjela sam pomoci ako sta mogu jer mi je prijateljica sinu operisala.
A punkciju mozes pod anestezijom.

Hvala ti PUNO, ta mi je informacija trebala vezano za anesteziju da znam imam li pravo to tražiti ako mi sami ne predlože.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 10:14:06   
gerberka
ElmaB, kako ja znam to ne traje dugo ni pod lokalnom, a opca anestezija nije bezazlena..pa eto ti se konsultuj sa dr kada ih upitas za nju. Zelim vam da sto prije to bude iza vas oboje user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 10:21:25   
ElmaB
Bitno mi je samo da ga ne boli prilikom tog zahvata i da se en istraumira, zato sam pitala za anesteziju. Hvala još jedanput.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 10:46:48   
dinaa
Elma zelim vam da to sto bezbolnije prodje i da dijete bude dobro a hoce aBd.
Mojoj curici se cvorici jos nikad nisu povukli,nevide se golim okom ali ona ih sama napipa a i ja isto,ali dr.nam opet nedavno rece da oni bas dugo mogu tako ostati i bitno je da ne rastu i ne bole,rekla mi je da nikakve pretrage nije potrebno raditi sve dok oni miruju jer ona kaze da su se zlijezde uvecale prilikom jake upale krajnika,hajde im sad vjeruj,kad procitam svasta zaledim se.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 11:05:05   
Ašoni
Malenaa, u vrijeme kad je moja djevojčica imala pljuskavice, takođe je imala iza oba uha kuglice koje opisuješ. Prošlo je samo od sebe, kada je prebolila pljuskavice.

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 12:57:17   
malenaa
Asoni hvala mila lakse mi je sad :)

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu Ašoni)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 13:55:53   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: malenaa

Citam ovo i bas se prepadoh.. mali ima pljuskavice iza uha i u korjenu kose (vratni dio) mu iskocile kuglice kao klikeri doc je vudjela to inako letimicno kqko joj rekoh nije ni dirala nego samo rekla upala ali glupaca nije gledala, mi planiramo subotu ili nedjelju na more trebam li ga voditi da ispitam to prije???



malena, zar smijete na more nakon pljuskavica, ja čulaneki dan dr. kaže da e ne preporučuje barem mjesec i po izlaganjejakom suncu i izbjegavati more,

elma, ako ćeš raditi na Koševu onda se moraš raspitati za anesteziju, ja sam radila punkciju i kada sam pitalaza anesteziju samo su mi se nasmijali i rekli da to nije ništa, čak ni lokalnu mi nisu dali, nadam se da je za djecu to malo drugačije, sretno

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 14:05:26   
ElmaB

IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: malenaa

Citam ovo i bas se prepadoh.. mali ima pljuskavice iza uha i u korjenu kose (vratni dio) mu iskocile kuglice kao klikeri doc je vudjela to inako letimicno kqko joj rekoh nije ni dirala nego samo rekla upala ali glupaca nije gledala, mi planiramo subotu ili nedjelju na more trebam li ga voditi da ispitam to prije???



malena, zar smijete na more nakon pljuskavica, ja čulaneki dan dr. kaže da e ne preporučuje barem mjesec i po izlaganjejakom suncu i izbjegavati more,

elma, ako ćeš raditi na Koševu onda se moraš raspitati za anesteziju, ja sam radila punkciju i kada sam pitalaza anesteziju samo su mi se nasmijali i rekli da to nije ništa, čak ni lokalnu mi nisu dali, nadam se da je za djecu to malo drugačije, sretno

Hvala mama Alma.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *