|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 14:09:59   
Apotekarka
Ja uvecane limfne cvorice imam vec 4 pune godine hodala sam oko dr ,nalaza tonu uradila dr sumnjaju da ih je jaka upala aktivirala neki su se povukli,neki smanjili a neki ostali,ispocetka sam se sikirala bila izmrsala od nerovoze sad vise niti obilazim dr niti idem gdje u tom svemu sam odbolovala mononukleozu a citav zivot jake upale krajnika i grla sam imala...Kontam nbolje ne dirati ako se dobro osjecam,nikakvih drugih simtoma nemam tipa osip po kozi,skabost,povracanje....Nadam se da nisu opasni i nastojim ne misliti o njima,moja rodic a ih ima vise od 10 godina nastali su od nelijecene jake upale,s vremena na vrijeme ih ultrazvucno pogleda i to je to...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Sultaniija)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 21:46:44   
amra_sa
Gdje ih napipaš ? - da se ovako laički izrazim ... Meni se ispod pazuha pojavljuju neke pomalo bolne na dodir kvržice i iščezavaju. Zbog čega se to dešava ? Primijetila sam da mi se stvaraju nakon upotrebe stika i dezodoransa, čini mi se najbolje bi bilo da ništa ne stavljam ispod pazuha a gdje ću da ništa ne koristim user posted image

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 21:48:16   
Apotekarka
Moje su na vratu ovu sto mogu napipoati koj< je uvijek tuiza uha tacnije na potiljku a pod pazuhom nemam a cula sam da mogu iskociti kad se to mjesto pod pazum iritira depilacijom,mojoj kolegici se desilo i povuklo....

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 21:50:34   
amra_sa
Znači tvoji su uvijek tu ? Meni se znaju po 2/ 3 pojaviti ispod jednog pazuha i nakon par dana nestaju. Tačno kad smanjim sa stikovima i dezodoransima oni nestaju.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Uvecani limfni cvorici
4.7.2013 21:51:56   
Apotekarka
Taj jedan sto opipam uvijek je tu jedino bio nestao u trudnociuser posted image user posted image ,jos par osjetrim na vratui da me nboluckaju kad imam upalu grla,imala sam ih preko 10 nisu svi opipljivi bili nego uz utvrdjeni kasnije su se neki povukli skroz neki smanjili...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Uvecani limfni cvorici
5.7.2013 0:20:06   
malenaa
Mama alma- nama doc rekla pravac more mashallah dijete dobro nema potrebe ne ici, jer su samo kraste ostale. Danas se u bazenu kupao citav dan i super je mashallah bas zivnuo.
Jer ja sam sve radila kako mi je doc govorila jer jedinoj njoj vjerujem kad je uvijek bila u pravu oko dine, kko njoj ideno godinu dana nema antibiotika.
Savjetovala mi i kupanje a mnogi nedaju. i stvarno nisam osjet da ina pljuske mozda samo prvi san temp

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Uvecani limfni cvorici
25.12.2015 20:34:26   
me lady
pozz svima imam sina od 4. godine prije par dana pred spavanje sam primjetila povecane limfne cvorove odmah sam otisla na pedijatriju na Jezero, bila je dezurna doktorica koja inace radi na hematologiji. Pregledala ga je i rekla necemo odmah sumnjati na leukemiju (na sto sam skoro pala u nesvijest i jos ne znam gdje samuser posted image ) nego cemo mu propisati Macropan i provjeriti da nije neka infekcija i da dodjem na kontrolu kod nje za 7 dana. Nakon besane noci otisla sam njegovoj pedijatrici i ona je rekla da sumnja na mononukleozu jer ide u vrtic i rekla da i dalje pije Macropan i kontrola isto nakon 7 dana. Ja ne znam sta da radim, cvorovi se ne povlace jedan je malo veci koza normalne boje i pokretni su na dodir i nalaze se tacnije na dijelu vrata ispod potiljka. Djecak je sad dobro sve normalno jede i veseo je. Desilo se da prije 20-tak dana me zvala teta iz vrtica i rekla da se zali da ga boli glava i u tom periodu je bio neraspolozen umoran i slabo je jeo, konatm da tad nije imao mononukleozu pa mu se sad odrazilo na limfne cvorove. Ima li iko slican slucaj user posted image user posted image

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Uvecani limfni cvorici
25.12.2015 20:47:55   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: me lady

pozz svima imam sina od 4. godine prije par dana pred spavanje sam primjetila povecane limfne cvorove odmah sam otisla na pedijatriju na Jezero, bila je dezurna doktorica koja inace radi na hematologiji. Pregledala ga je i rekla necemo odmah sumnjati na leukemiju (na sto sam skoro pala u nesvijest i jos ne znam gdje samuser posted image ) nego cemo mu propisati Macropan i provjeriti da nije neka infekcija i da dodjem na kontrolu kod nje za 7 dana. Nakon besane noci otisla sam njegovoj pedijatrici i ona je rekla da sumnja na mononukleozu jer ide u vrtic i rekla da i dalje pije Macropan i kontrola isto nakon 7 dana. Ja ne znam sta da radim, cvorovi se ne povlace jedan je malo veci koza normalne boje i pokretni su na dodir i nalaze se tacnije na dijelu vrata ispod potiljka. Djecak je sad dobro sve normalno jede i veseo je. Desilo se da prije 20-tak dana me zvala teta iz vrtica i rekla da se zali da ga boli glava i u tom periodu je bio neraspolozen umoran i slabo je jeo, konatm da tad nije imao mononukleozu pa mu se sad odrazilo na limfne cvorove. Ima li iko slican slucaj user posted image user posted image


draga polako....

moja starija kćer je imala mononukleozu...
mi smo imali sreću da smo imali susret sa pedijatricom koja je imala iskustvo sa tim infektivnim oboljenjem...
uglavnom, bude se malo umorana, i glavobolja, neko ima ture a neko upaljeno grlo, neko smao malo crveno a i mojoj curici je sve krenulo do čvorića...uvećanih na vratu...

onda smo radili UZ pa su i unutrašnji bili jako uvećani...

uglavnom trebali bi krvi nalazi da pokažu šta je...AST i ALT su jetrini enzimi koji su uvećani u slučjau mononukleoze...da budeš murna uradite ih odmah ujutro...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu me lady)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Uvecani limfni cvorici
25.12.2015 21:07:10   
me lady
Dakle mononukleoza bi se mogla ustonviti samo krvnom slikom? Koliko je to trajala, i nakon koliko su se povukli cvorici, kod njega su velicine klikera tako da se izrazim i sad nema niti jedan simptom osim cvorica ali je imao prije sve i curenje nosa i sve sto sam nabrojala,a citala sam da kod manje djece mononukleoza obicno prodje kao prehlada. Najvise me zabrinulo sto je ta dr rekla da bi ga ostavila na ispitivanjuser posted image , pregledali su mu stomak jetra nije bila uvecana.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.12.2015 22:05:42   
tinkivinki
me lady jesu oni radili krvnu sliku dječaku?

(odgovor članu me lady)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.12.2015 22:09:41   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: me lady

Dakle mononukleoza bi se mogla ustonviti samo krvnom slikom? Koliko je to trajala, i nakon koliko su se povukli cvorici, kod njega su velicine klikera tako da se izrazim i sad nema niti jedan simptom osim cvorica ali je imao prije sve i curenje nosa i sve sto sam nabrojala,a citala sam da kod manje djece mononukleoza obicno prodje kao prehlada. Najvise me zabrinulo sto je ta dr rekla da bi ga ostavila na ispitivanjuser posted image , pregledali su mu stomak jetra nije bila uvecana.


pored redovne krvne slike radi se AST i ALT to su jetrini enzimi...oko 24 sata čeka se rezultat...
međutim pored toga radi se i elisa iz krvi...ona se čeka oko 5 do 10 dana čak...

ti nlazi pokažu daj ej mononukleoza...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu me lady)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.12.2015 22:16:26   
me lady
Radili su mu krvnu sliku i bila je gotova za 10 min napisala je hitno, ja ne znam jel moguce da je to. Bila sam van sebe rekla je da pije sirup i kontrola nakon 7 dana.

< Poruku je uredio me lady -- 27.12.2015 22:18:16 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.12.2015 22:40:09   
canim
pa limfni cvorovi kod male djece mogu biti uvecani i od obicne nahlade, ili ako ima uvecane krajnike i slicno, nemora biti mononukleoza a kad se uvecaju njima treba bas puno vremena da se vrate.

(odgovor članu me lady)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.12.2015 23:14:15   
Ben 10
Kod nas je razlog uvecanih cvorica bila streptokoka. Dr nam je rekao da njemu moze da bude i od alergija jer je alergicar. Dugo su mu bili uvecani, sve smo nslaze uradili bili ok uzv vrata ok samo bris grla pokazao strptokoku. Poslije smo prestali da pipamo o vratila se.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 64
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *