|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autizam
21.8.2011 12:51:03   
Anoniman
evo još jedna zanimljiva stranica sa radnim listićima, može pomoći svim učiteljicama na forumu a ima ih mašalahuser posted image
http://www.bravekidgames.com

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Autizam
11.12.2011 12:16:52   
Anoniman
evo mene opetuser posted image

Razradila sam za sada dobar model, ja i moj učenik komuniciramo, autoagresija se vidljivo smanjila, napredak se vidi i ja sam presretna, roditelji su presretni... te moram podijeliti to sa vamauser posted image .

Za one osobe koje se susreću sa djecom i omladinom sa autizmom istakla bih jedan bitan detalj (koji nisam do sada znala) što se tiče autoagresije ne smijete pokazivati nikakve emocije u toku tog njegovog/njenog stanja a to se postiže vježbom samog sebe. Meni je trebalo oko mjesec dana, mora vam biti sve jedno što on/ona udara jer osjete vaše lupanje srca, znojenje, strah i to njih podstiče da budu uvijek takvi kad nešto hoće po svome, nauče tako komunicirati.

Nisam nikad pomislila da ću raditi baš ovaj posao, na faxu smo se samo malo dotakli o autizmu, i čak mislila sam da ih je veoma malo, ali nije, neki su još uvijek u kućama, sklonjena od očiju javnosti- nažalost. Apelujem na sve roditelje da na vrijeme uključe svoje dijete za rano osposobljavanje jer poslije je kasno i veoma teško promijeniti već naučeni model ponašanja.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Autizam
11.12.2011 13:23:17   
klemzi
Svaka čast Breskva...kako je to samo velika stvar user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Autizam
11.12.2011 13:39:24   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: klemzi

Svaka čast Breskva...kako je to samo velika stvar [sm=bravo.gif]user posted image

e fakat jest... kako sam samo duševno ispunjena nema tih para koje bi me mogle ovako usrećiti. Ja vjerujem da vremenom dođe do zasićenja, i da se gubi motivacija kada se duže radi sa ovom djecom, ali eto bar sam na početku doživjela pomak koji me tjera da dam što više od sebe da pomognem ovoj djeci i omladini a svakako i njihovim roditeljima.

(odgovor članu klemzi)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Autizam
11.12.2011 19:34:25   
juni
Svaka cast Breskva, divno je cuti da ima vidljivog pomaka user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Autizam
4.3.2012 10:00:48   
Niobe
Preporučujem svima da pročitaju članak do kraja, garantujem da niko neće ostati ravnodušan.

http://www.ikm.hr/?dsplType=5&IDcl=86&headline=suGLASNICI-PREKIDAJU-%C5%A0UTNJU&fb_source=message

_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Autizam
15.3.2012 9:47:03   
rose

IZVORNA PORUKA: Niobe

Preporučujem svima da pročitaju članak do kraja, garantujem da niko neće ostati ravnodušan.

http://www.ikm.hr/?dsplType=5&IDcl=86&headline=suGLASNICI-PREKIDAJU-%C5%A0UTNJU&fb_source=message



dobar tekst, da se zapitas...

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Autizam
15.3.2012 11:46:23   
malena sharena
Ja sam se zapitala user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Autizam
17.4.2012 15:08:33   
Halimaa
Pozdrav! Pitanje za Tuzlanke!
[

Evo ja sam od prije nekog vremena posumnjala u ponašanje svog dječaka, posebno s obzirom na govor koji se prilično slabo razvija i nerazumljiv je... Uglavnom, otišla sam u Lukavac gdje postoji Centar za rad sa autističnom djecom, i porazgovarala, dovela i dijete. Bez neke konačne dijagnoze, preporučili su mi da je potrebno da ga dovodim na vježbe govora i ostale terapije jer ima neki oblik pervazivnog ponašanja koji " bi mogao" preći u autizam. Kako ovo nije konačna ocjena, jer je dijete prvi put doslo, zanima me postoji li u Tuzli neki sličan Centar i uopšte kako to funkcioniše sa pregledom i dijagnozom djeteta u Tuzli, mora li se prvo kod pedijatra a zatim kod psihologa pri domu zdravlja... jer voljelja bi ne ostati samo na jednom mišljenju...Malo je reći da sam u panici. :/

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Autizam
17.4.2012 19:23:18   
klemzi
Ne mogu ti pomoći, jedino da pružim podršku, i malo podignem temu...
Nema naše Breskve, ona bi ti znala odgovor na ovo pitanje user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Autizam
17.4.2012 21:21:34   
klemzi
Evo čula sam se s našom Breskvom preko fb, ona ti preporučuje ovo.
Centar za ranu intervenciju u domu zdravlja Tuzla (predškolski dispanzer) potraži sestru Damiru ona će te dalje uputiti. Evo i ova stranica http://urdosa.com/ to je udruženje roditelja djece sa autizmom, oni će te također najbolje uputiti šta da radiš jer su oni sve to prošli.

Ja se nadam da će sve biti ok user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Autizam
18.4.2012 16:08:59   
Halimaa
Hvala na informaciji! bili smo, u međuvremenu, na tuzlanskoj pedijatriji, pa da ukratko ispričam čitav događaj, možda če nekome sličnog iskustva biti lakše! Znači,od doktorice sam trazila uputnice za psihologa i logopeda, ona je samo kratko pitala "je li to preporuci", ja sam rekla da nije nego je samoincijativno i ukratko sam ispričala o ponašanju, ona je napisala uputnice, niti je pogledala dijete niti mi je idala bilo kakvu informaciju! Otisli smo zatim na psihijatrijski dio, da bi doktorica kod koje sam usla, i ne vidjevši dijete, pitala " a zašto tako plače ( mali je plakao iz petnih žila iza vrata), to je sigurno autizam. evo vam uputnica za psihijatriju na Solini, tamo će mu vjerovatno dati neke LIJEKOVE". drage mame, vjerovatno bi se svima podigla kosa od užasa na ovakav razgovor! Jos ne mogu vjerovati kakve osobe rade sa našom djecom! Uglavnom, ponovo sam se vratila Lukavac, gdje su mi u centru objasnili da sam se uspaničarila, da uopće nije riječ o autizmu, nego treba raditi na njegovom govoru i malo na ponašanju. Tuzlanska pedijatrija, bez pomoćne štele, je strahota. Natjeraju vas da vlastito dijete doživite kao stranca. user posted image

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Autizam
18.4.2012 16:14:57   
Malenaoduvijek
halimaa tako mi je zao da moras prolaziti kroz ovo sve sa svojim momcicem..

ja sam sa svojim starijim svasta prolazila i znam koliko je bitno razgovarati sa "normalnim" psihologom,logopedom i ostalim .

puno srece i nadam se najboljem za tvog deckica
user posted image

ako zelis da razmijenimo iskustvo slobodno me kontaktiraj na pp

< Poruku je uredio MALA1994 -- 18.4.2012 16:15:33 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Autizam
2.5.2012 10:12:24   
ljiljana.zv
Zdravo svima

Interesuje me da li je neko od vas cuo za lijecenje autizma u Kini, uz pomoc odredjenih tretmana i "praha"? Da li postoje organizovana putovanja iz BiH i uopste da li iko zna da li je ova metoda uspjesna i koliko?

Naime, mom prvom rodjaku, kome je sada vec osam godina, dijagnoziran je autizam, iako je tetka probala sve tretmane, ukljucivsi i konzumaciju vitamina, posebne dijete, nista nije pomoglo. Nedavno je saznala za ove tretmane u Kini i zamolila me da prodjem forumima i pokusam saznati nesto vise o tome. Pa bih vas zamolila, ako znate bilo kakve informacije, da mi se javite...

Hvala unaprijed! :)

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Autizam
28.6.2012 22:25:14   
dipl.defektolog
Posjetite stranicu www.govornik.com
Lijep pozdrav...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Autizam
29.6.2012 20:15:52   
Halimaa
hvala puno na ovom linku,mislim da je odličan! Moje dijete srećom govori ali ima lakšu disfaziju, tj. govor mu se razvija sporije nego bi trebalo u njegovoj dobi. još jednom hvaaala.

(odgovor članu dipl.defektolog)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Autizam
3.7.2012 7:42:37   
dipl.defektolog
user posted image Odlicno, mozete vjezbati sa Vasim djetetom uz: Ucimo brojke i slova sa Hlapicem
Odlicna, edukativna i zanimljiva igrica. Sretno :-)

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Autizam
2.1.2013 20:11:54   
malena sharena
Veceras u 20:45, na HRT1 prikazuje se prva od pet epizoda dokumentarnog serijala Susreti s autizmom. Svake naredne srijede u istom terminom bice emitovana po jedna epizoda. Naziv prve epizode je Prava istina?
Scenarist i redatelj Mladen Santrić prikazao je fenomen autizma kroz priče i sudbine većeg broja obitelji i njihove djece. Zagreb, Split, Hvar, Čiovo, Novi Marof, Nedelišće, Berlin i Danville u Kaliforniji - gradovi su i mjesta u kojima žive protagonisti serijala, a zdravstvena, rehabilitacijska, psihološka i socijalna komponenta njihovog života povezana je autorskom potragom za odgovorom: koliko znamo o uzrocima, prevenciji i oporavku i što možemo učiniti.

< Poruku je uredio malena sharena -- 2.1.2013 20:17:20 >


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu dipl.defektolog)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Autizam
20.8.2013 11:04:32   
ksena
http://www.nezavisne.com/novosti/drustvo/Porod-sa-dripom-uzrokuje-autizam-205694.html

_____________________________

Nije srećan onaj ko ima šta želi, već onaj koji ne želi ono što nema.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Autizam
21.8.2013 11:58:41   
AutismSpeaks
Obavezno posjetiti ovu stranicu

http://www.edusbih.org/edus/index.php?lang=bs

Pozdrav svima

_____________________________

IAKO TE NE GLEDAM,VIDIM TE
VIDIŠ LI TI MENE?

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Autizam
5.7.2014 21:54:40   
ferguson
da osvjezim temu, a usput i pozalim se nekome....
mi smo malenog poceli voditi doktorima prvo radi govora, isli smo kod dva logopeda, pa smo dosli do psihologa, koji je preporucio drugog psihologa da bi dosli do dr Zubcevica.....
vise uopste neznam jesam li pametna, maleni ima 2,5 godine, govori mama i tata, nekad je imao jos dvije rijeci koje su se izgubile, savrseno dobro razumije neke osnovne naredbe i izvrsava ih u zavisnosti od raspolozenja. ima nervozne ispade kad mi se izvija na pola ceste jer nismo skrenuli u igraonicu, vristi, ujeda mene, sebe i pravi mi rane gdje god stigne, nakon dvije minute sve je ok jer me je odveo u DM,,,na izlasku iz DM, odprilike ista scena. nekad je umiljat vise od bilo kakve curice, grli me, ljubi, tepa mi...ma za poželiti. kontakt ocima tesko uspostavlja sa strancima, a na ime se odaziva nekad na prvi put, a nekad se ne okrene ni nakon puta.
dr Zubcevic je nakon mozda nekih pola sata pregleda ustanovio poremećaj u razvoju govora, ponašanja, i neke obrise autizma. na nalazu pise samo prvo dvoje, koje sam i predpostavljala, ali za autizam sam mozda i sama nagadjala, ali sam to gurnula "pod tepih"
rekao je da sto prije moram da ga upisem u vrtic i u Edus ili Buducnost...e pa sad zamislite moje frustracije kad sad udaram u zidove radi godisnjih odmora...skoro da nemogu nista.
na kraju pregleda doktor mi rece da smo na vrijeme uocili problem i da je uz intenzivan rad moguc dobar napredak....moje pitanje je bilo "sta napredak podrazumijeva u nasem slucaju"...a on je rekao"pa da vam dijete ide u redovnu skolu" znaci placem evo i sad dok pisem. u meni se nesto prelomilo, do maloprije dijete koje sam gledala i cekala da krene u vrtic, u skolu, da mi dovedu prvu djevojku, da gaa ozenim......nemogu vise

< Poruku je uredio ferguson -- 5.7.2014 21:55:23 >


_____________________________

Sto ne boli, to nije život, što ne prolazi to nije sreća...

(odgovor članu AutismSpeaks)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Autizam
5.7.2014 21:59:47   
jasmin
ferguson, draga, nemoj da gubiš nadu, poslušajte savjet doktora, ako bude rađeno po pravilima, ići će i u školu i dovešće djevojku, i oženiće se i imaćeš unučiće aBd i biće sve ok user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu ferguson)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Autizam
5.7.2014 22:03:41   
Hanady RR
Draga ferguson...polako milauser posted image
Najprije nije sve tako crno...
na vrijeme ste ragirali i to je dobdo, to je super pozitivno....
Znam šok je...čovjek snuje al Bog određuje...al najvažnije do svega na vrijeme primjećeno, diganosticirano imat će i napredak i dobre rezultate...

Ja lično nemam iskustvo sa istim...
la biću slobodan sipričati priču mojih dobrih prijtelja...
prije treće godine shavtili su da kod malenog to nešto nije kako treba...obavili sve vsrte analiza i govor problematični rješavali kod logopeda...
malenog su dvije godine vodili u vrtić na dobrinji, taj program ''jedan na jedan'' poludnevno da boravi i sada napredak je očit...
ja laik sam isti primjetila...
maleni prije nije htio meni prići, uz najbolju volju omiljene šarene igračke u rukama ja nisam supostavila komunikaciju sa njim nikada...
u februaru ove godine bio je kod nas doma...ništa nije govorio, igrao se kao da nas nema...4 mjeseca kasnije došao je opet...s vrata me poveo u sobu gdje sma mu davala za igranje dječiji laptop...tražio ga svojim rječnikom, ne čistim al sma ga ja razumjela i rekla mami da se ne mješa...
onda smo se ja i on igrali, bio je krasan...onda je zavo moje cure u igru a prije je do toga pravio scene...znači jedan veiliki napredak se desio...

eto pozitivno iskustvo može ti olakšati trenutno stanje...
moraš da shvatiš da je njemu teže nego tebi...
moraš naći, snagu, volju da ovo prevaziđete i biće sve OK...

ja ne znam ime tog dole vrtića...dali je to neki do ovih koji su ti predložili, mogu se raspitati kod prijateljice...ona je prezadovoljna...maleni će sada do spetmebra preći u cjelodnevni vrtić Mjedenica gdje ne rade jedna na jedan ali rade sa djecom koja postignu napredak u vrtićima drugog oblika rada koje nevedoh...
eto

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ferguson)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Autizam
5.7.2014 22:16:12   
ferguson
to je znaci vrtic za djecu sa nekim poremecajima koliko mogu shvatiti, nama je dr naveo ova dva centra koji se placaju po satu, ali nije to ni bitno,a pored toga moram ga ubaciti u regularni vrtic, da bi dijete imalo kontakta i sa djecom bez poteskoca. ako mi mozes naci ime vrtica bila bih ti zahvalna. u srijedu smo naruceni na opservaciju u Edusu, a buducnost mi se nije svidjela nikako.

_____________________________

Sto ne boli, to nije život, što ne prolazi to nije sreća...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Autizam
5.7.2014 22:25:54   
Hanady RR
Hoću sutra ću je zvati...
mislim da se radi također o satima mislim da su oni išli 3 sata dnevno...a sada su prebačeni u Mjedenicu u taj vrtić jer je moguće nakon toga dole...
koliko u mojoj glavi zvoni to je i EDUS ima veze, oni rpojekat rade puitem tog satovnog vrtića i Mjedenice kasnije...
al obećavama sutra ću ti javiti tačno dok se sa njom čujem

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ferguson)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *