|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pravni savjet?
8.11.2012 12:55:54   
veeseelaa
ma sve ti može notar odraditi, on zvadi zk i konstatirta da stan nije pod teretom

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: Pravni savjet?
20.11.2012 11:48:57   
mayra
Imam pitanje... Juce mi je isteklo porodiljsko bolovanje, tacno godinu dana. S obzirom da sam se tuzila sa firmom kad sam zatrudnila, malo je zategnutaa situacija i mislim da me sad ceka otkaz, jer sam juce otisla redovno na posao, a sef mi je rekao da idem kuci, dok oni razmisle pa ce mi javiti u toku sedmice odluku. kakav je sad moj status, jel se ja vodim kao u radnom odnosu, koja su mi prava itd...

_____________________________

Ja sam vasar.Eto sta !
Ja sam tristo cuda.
Muzika sam. Guzva. Smeh.
Vrteska. I luda.

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: Pravni savjet?
20.11.2012 13:06:13   
hanabanana
Ti opet na posao sve dok ti napismeno ne daju da ne dolaziš.
Jer ako ne dodješ, mogu ti dati otkaz zato što nisi došla na posao, što je povreda radnih dužnosti.
Znači bez pisanog traga, ne ostaj kući.

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: Pravni savjet?
20.11.2012 16:03:46   
ziki
Može li se sa bolovanja dat otkaz?Mislim uposlenik ode na bolovanje i u toku istog da otkaz, računa li se u otkazni rok bolovanje ili ne?

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 479
   RE: Pravni savjet?
10.1.2013 22:59:39   
Amam
Evo i mene ovdje...Moja prica je malo duza,naime u firmi je vec duze vremena teska situacija,te kasne plate,te kasne s uplatama P i Z osiguranja,nemogu knj ovjeriti,da bi nam u junu mj prestali davati platu,preko racuna,nego na ruke,do tad nam je jedan dio isao na racun,drugi u koverti,od tog juna,svi uposlenici su dobivali jednak iznos u koverti,medjutim i taj iznos je kasnio, a problem sa P i Z je i dalje isti.
Nedavno su nas pozvali u firmu i dali nam izjavu,u kojoj mi izjavljujemo da smo dobili te plate,i da pristajemo da poslodavac nastavi s takvim isplatama dok ne bude u mogucnosti za drugacije.To je bilo sad u pon,da bi vec danas me pravnik pozvao da dodjem u sjediste firme u roku 1/2 h i ponudio mi sporazumni ugovor o raskidu radnog odnosa,oni su meni duzni,jos 7 plata,plus te koverte,a danas su mi pinudili iznos jedne,do jedne i pol plate,s tim da ce mi izmiriti dugovanja za PiZ zakljucno s 31.10.
Nisam potpisala,ali me interesuje kakve su mi mogucnosti,mogu li se ja prijaviti na biro s obzirom da ce mi 11 i 12 mj ostati "ne pokriveni"?Oni meni nude taj iznos i ostatak da mi daju u ratama,kad sam zatrazila pisani izvjestaj o dugovanju prema meni,nisu mi htjeli dati,nisu mi htjeli dati ni taj sporazumni raskid,ni kopiju,ni da mi faxaju.

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: Pravni savjet?
15.1.2013 18:49:32   
Hanady RR
Anam pišem ti PP

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: Pravni savjet?
16.1.2013 22:09:57   
Amam

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Anam pišem ti PP



user posted image Hvala....

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: Pravni savjet?
16.1.2013 22:10:47   
Hanady RR
ne brini...sve izdrži...
sporazumni ne potpisuj ni slučajno...sretno


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: Pravni savjet?
17.1.2013 18:08:35   
Amam

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ne brini...sve izdrži...
sporazumni ne potpisuj ni slučajno...sretno


user posted image Hvala mnogooo

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: Pravni savjet?
19.1.2013 17:49:58   
Latinka
Evo i mene ovdje.
Prošle sedmice sam se,nakon porodiljskog, vratila na posao. U firmi su prvo,kao moju zamjenu,zaposlili nekog momka koji je u ljetos dao otkaz,pa je onda došla neka žena. Eh sad. Ja sam došla i samo me premještaju s jedne stolice na drugu, iduću sedmicu ću biti na radnom mjestu kolege iz kancelarije jer on neće biti tu-dalje ne znam šta. Juče sam bukvalno sjedila za vratima i radila. Šefica ništa ne govori osim da dir.još nije ništa rekao šta i kako dalje. A u neka doba čujem da će meni nabaviti drugi kompjuter. Na mom komp.ima licenca za korištenje programa na moje ime i sve mi nekako ne sluti na dobro. Koliko sam shvatila,ova žena je došla po preporuci nekog od šefova.

Za ovu firmu radim već više od 7 godina,na neodređeno.

Šta mi je činiti?
Da sačekam da prođe naredna sedmica ili da odmah u ponedjeljak odem do direktora?



_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: Pravni savjet?
19.1.2013 18:20:44   
Hanady RR
Latinka...

osim jednom neprofesionalnoga odnosa tvoga poslodvac u trenutnom opisu ja ne nalzim ništa sa parvne strane što bi tebi bilo porblematično...

Istina bila si na podrodiljnom dopustu i ako tvoje mjesto zahtjeva zamjenu  a nisu imali mogućnost preraspoređivan zaposlenika koje imaju onii su imali pravo uzeti osobu drugu na ugovor na određeno vrijeme...kakav ugovor ima osoba na tvom mjestu to ne znamo...ali ako je i na neodređeno vrijeme onda toj firmi treba zaposlenika još...pa i ta gospođa...

nekako indicije o nnovom račćunaru vjerovtano podrazumjevaju i ponovno instaliranje programa u kome jesi radi lincenciranog na tvoje ime jer gospođi su moguće pormjenili pristup kada ti nisi bila tu pa je njena šifra na istom...

Mislim da smao treba da se strpiš i ne sikiraš...
u slučaju da ti daju otkaz kao tehnološkom višku...naravno tužit ćeš ih...jer po zakonu nisi ti višak nego zaposlenik koji je poslije tebe zaposlen u firmu...
u slučaju da ti ponude sporazumni raskid ugovora nećeš ga prihvatiti naravno...
mada mislim da ova dva slučaja nemaju veze sa tobomi isto te ne očekuje...samo direktor treba reorganizirati malo poslove i ti ćeš ponovno imati mjesto rada kako ti i piše u ugovoru na neodređeno vrijeme...godine rada tu pod takvim ugovorom su tvoj veliki plus za sve buduće...

Sretnouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: Pravni savjet?
19.1.2013 18:44:50   
Latinka
Hvala ti, Hanady user posted image
Javiću šta je bilo


_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: Pravni savjet?
19.1.2013 18:49:31   
Hanady RR
OK...
slobodno ako načuješ nešto il neke strahove na tebe prenusi javi...da rjšavamo na vrijemeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: Pravni savjet?
29.1.2013 22:16:12   
Ramona11
Latinka sta bi s tobom? Je li se rijesila situacija?

Zna li neko koliko se otprilike ceka izlazak inspekcije na teren?
Ja ko na iglama user posted image

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: Pravni savjet?
29.1.2013 22:18:07   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Ramona11

Latinka sta bi s tobom? Je li se rijesila situacija?

Zna li neko koliko se otprilike ceka izlazak inspekcije na teren?
Ja ko na iglama user posted image


ovisi...
al 7-10 dan uobičajno ...
dok najdalje 30 dana


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: Pravni savjet?
29.1.2013 22:22:53   
Ramona11

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Ramona11

Latinka sta bi s tobom? Je li se rijesila situacija?

Zna li neko koliko se otprilike ceka izlazak inspekcije na teren?
Ja ko na iglama user posted image


ovisi...
al 7-10 dan uobičajno ...
dok najdalje 30 dana



user posted image hvala Hanady
Sve se nadam da ce do kraja sedmice. Valja u petak nazad na posao, a pojma nemam ni kud cu sa sobom. Bit ce da cu 8 sati stajati na hodniku user posted image . Koliko cujem radnicima zabranjeno i da me spominju user posted image

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: Pravni savjet?
30.1.2013 15:47:38   
Ramona11
Hanady izvinjavam se sto dosadjujem opet. Poslala sam ti pp user posted image

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: Pravni savjet?
30.1.2013 18:31:59   
Hanady RR
ma ne brini tu smo d apomognemo što možemouser posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: Pravni savjet?
14.2.2013 13:31:39   
Latinka
Evo da se javim kako sam obecala.
Prve dvije sedmice sam bukvalno sjedila za vratima. Kad je ovoj teti istekao ugovor - nisu ga vise produzavali zbog situacije u firmi. I na tome je i ostalo. Zao mi je zbog nje (nekako sam se osjecala k'o da sam joj otela hljeb iz ruku), ali ona se odmah snasla dalje.

Znaci, vratila se ja u svoju stolicu user posted image

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 494
   RE: Pravni savjet?
14.2.2013 13:33:50   
Latinka
Hanady, hvala jos jednom user posted image

Ramona, je li bila inspekcija?

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 495
   RE: Pravni savjet?
14.2.2013 13:34:51   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Latinka

Evo da se javim kako sam obecala.
Prve dvije sedmice sam bukvalno sjedila za vratima. Kad je ovoj teti istekao ugovor - nisu ga vise produzavali zbog situacije u firmi. I na tome je i ostalo. Zao mi je zbog nje (nekako sam se osjecala k'o da sam joj otela hljeb iz ruku), ali ona se odmah snasla dalje.

Znaci, vratila se ja u svoju stolicu user posted image


čestitamuser posted image
drago mi je da je rješeno u tvoju korist...user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: Pravni savjet?
15.2.2013 8:22:36   
Ramona11

IZVORNA PORUKA: Latinka

Hanady, hvala jos jednom user posted image

Ramona, je li bila inspekcija?


Drago mi je zbog tebe user posted image

Nacula sam da je inspekcija dolazila kod mene u firmu ali ovi to kriju.
Cekamo da moj advokat dobije zapisnik inspekcije pa cemo vidjeti sto dalje.
Mislim da cemo predati tuzbu na sud.

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: Pravni savjet?
18.2.2013 14:04:24   
taze_mlada
razmisljam o ranijem povratku na posao.. imam li pravnih prepreka za isto? zaposlena sam na neodredjeno vrijeme. ili da samo evo recimo kolkiko je sutra odem kod sefice i u pravnu sluzbu i najavim svoj povratak recimo od 1.3.?

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: Pravni savjet?
18.2.2013 14:10:41   
Nedi
Vratila sam se malo ranije na posao i sve bilo ok sa papirologijom al veze nemam koja je procedura bila. Mozak stao...ne radi

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: Pravni savjet?
18.2.2013 14:16:21   
taze_mlada
ma i ja sam sa orvim djetetom ali tad me kao recimo sefica zvbala nazad pa sam se samo cini mi se pojavilana poslu i posto tad nisam primala platu od firme samo obavijestila opstinu da sam pocela raditi, ustvari donmijela im potvrdu iz firme...e sad niko me ne zove nego ja samoinicijativno se vracam neka 4 mjeseca ranije....

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Prirodni ili gazirani sokovi
Leptiri

Prirodni ili gazirani sokovi

Prirodni (78%)

Gazirani (8%)

Ne volim sokove (14%)


Broj svih glasova: 49

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *