|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
24.2.2013 10:45:05   
kolacic
Sve sam procitala i svaki komentar mi je vazan. Za sve koji citaju temu nebitno jesu se javili il nisu reci cu da ne dopuste da se pogube kp ja vec da upravljaju svojim zivotom sami. Promjene su evidentne. Sta ce biti od svega jos ne znam ali spremna sam i na razvod ako ostanem u prvom redu nesretna zena. Nemam sad puno vremena da pisem javljam se ne iz potrebe vec iz duznosti kpju osjecam prema divnim forumasicama koje brinu za mene.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
24.2.2013 10:54:22   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: jasmin

Nazirem kraj...
vi ćete se fino pomiriti,tema će se ugasiti,i svi ćemo budNemo sretni do kraja života.
Puno sreće kolacicu.

user posted image ,zena zna

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
24.2.2013 11:05:44   
jogoobela
dragi kolacicu, od juce citam ovu temu,ne mogu sebi doci, procitah svaki post, i prvo moram reci da jesi ti kriva sto si na samom pocetku to sebi dozvolila ali vjerovatno si mislila da ce biti bolje, da ce ga proci to vremenom, sto iz ljubavi sto iz zelje za boljim ... medjutim nije... sumnjam da si peksin zena sto neki kazu, odrzavas higijenu onoliko koliko mozes i mislis da je potrebno, ali nije dovoljno i nece biti nikad dovoljno cisto to si i sama svjesna, meni je stvarno zao ali mislim da mu nema pomoci, mozda neka strucna pomoc bi mu i pomogla ali on odbija kako si i sama rekla. na um pala mi je jedna moja rodica koja je imala tako probelma oko cistoce i td, jedno vrijeme je dobijala i batine ( molim te nemoj sebi to dozvoliti ni jednom )da bi se vratila roditeljima jedno vrijeme, nije se mogla zaposliti, pa nakon odredjenog vremena opet se muzu vratila i rodila jos jedno dijete ali njena patnja je sad jos gora, ima dvoje djece, jesu malo veci sad, ali ona i dan danas hoda sa modricama, prekriva sminkom i kad su najvece vrucine nosi dugi rukav da se ne vide modre ruke, muz joj je ostao isti, i dalje i pije i kocka i hoda ali ona to podnosi, ni sama ne znam zasto, vjeruj nije me ni briga, ima dovoljno mozga da skonta neke stvari... moj savjet ti je od srca da nadjes posao, bilo kakav, samo da izadjes iz kuce, platite zenu koja ce svaki dan dolaziti i cistiti, a ti se posveti sebi i djetetu, pa i ako ne uspije taj brak ti ces bar imati posao, bices finanscijski neovisna i skloni sebe i dijete od njega...
zelim ti puno srece da ustrajes u onome sto najvise zelis ali cuvaj sebe i zdravlje svoje i tu bebicu koju imate user posted image

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
24.2.2013 11:19:10   
Daliyah92
Od pocetka teme hocu da postavim neku pricu a nije mi se dalo. Vjerovatno je vec i znate, ali evo:

Sta si radila danas?

Muskarac je dosao doma sa posla i pronasao troje svoje djece vani na dvoristu, jos u pidzamama, sve blatne, a prazne kutije hrane i omota cokolade razbacane su po cijelom travnjaku.
Vrata zeninog auta su bila otvorena, ulazna vrata kuce takodjer, a nigdje nije bilo ni njihovog psa.
Usavsi u kucu pronasao je jos veci nered. Lampa je bila srusena, a tepih zguzvan pored jednog zida.
Televizor je radio na najglasnije u dnevnoj sobi, a soba je bila zatrpana raznim igrackama.
U kuhinji sudoper je bio nakrcan prljavim sudjem, hrana je bila razbacana po stolu i podu, vrata frizidera su bila otvorena, na podu je bilo razbijenog stakla, a u sredini kuhinje nalazila se mala hrpa pijeska.
Brzo je krenuo na kat preskacuci preko hrpa igracaka i odjece. Trazio je zenu sav zabrinut, mozda je bolesna ili joj se nesto dogodilo! ( user posted image )
Iz kupaonice je tekao mali potocic.
Zavirio je unutra i vidio hrpe mokrih rucnika, voda je tekla iz lavaboa, a u kadi je bila prljava voda prepuna pjene.
Kilometri toaletnog papira bili su razvuceni cijelom kupaonicom.
Pozurio je u spavacu sobu i tamo je nasao zenu u pidzami kako cita knjigu.
Pogledala ga je, nasmijala mu se i pitala ga kako mu je bilo na poslu.
Gledajuci je u nevjerici pitao ju je: "Sto se ovdje dogodilo danas??"
Ona se opet nasmijala i rekla: "Znas kada svaki dan dodjes zivcan sa posla i izderes se na mene, sto si radila po cijeli dan?!
On kaze: "Znam!"
"E pa danas to nisam radila!" kaze ona i nastavi citati.

user posted image user posted image



_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu jogoobela)
Neposredna veza do poruke: 479
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
24.2.2013 11:21:57   
jogoobela
daliyah user posted image
mozda kolacic da pokusa tako

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
24.2.2013 13:58:01   
jasmin
12. Očistite stan, međutim ne onako površinski, već temeljno. Naime, brisanje prašine, usisavanje, pranje podova i prozora te brisanje kuhinjskih i kupatilskih ormarića itekako će se odraziti na vašu liniju. Samo pola sata čišćenja otopiće 100 kalorija.

Ugodno s korisnim user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jogoobela)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
24.2.2013 14:25:35   
vjestica
de popustite ženu više sa čišćenjem, dosta je muž pegla s tim, treba te joj i vi prisjedati na muku

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
24.2.2013 14:26:18   
vjestica

IZVORNA PORUKA: jasmin

12. Očistite stan, međutim ne onako površinski, već temeljno. Naime, brisanje prašine, usisavanje, pranje podova i prozora te brisanje kuhinjskih i kupatilskih ormarića itekako će se odraziti na vašu liniju. Samo pola sata čišćenja otopiće 100 kalorija.

Ugodno s korisnim user posted image .

ja ne vidim ništa ugodno u čišćenju user posted image user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
24.2.2013 14:29:10   
vjestica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

mene moj suprug zove ljubice i ja njega...
od zabvljanja do dana danšanjeg...on kad mene zovne imenom ja znam nije nešto dobro...
zna me zovnuti didi jer me tako dječica od zaova zovu...
al imenom rijetko baš... i ja njega zovem makica il ljubica...


al kako ko se zove sa vrata il u kući il van je to veze sa ''količinom'' ljubavi nema nema navika...




Ljubica na jednu stranu....
Ali maca i kuca na sasvim drugu...
Ako me razumiješ :)



sjetih se one scene iz Zikine dinastije kad predstavljaju nekakvu zensku onom njihovom unuku i kazu: "ovo je Maca" a oni ce za njega: "a ovo je kuca" user posted image




ja ni ne smijem reći kako mene mm zove user posted image
bilo bi razvedi se user posted image

takođe user posted image user posted image
ili u najboljem slučaju da ga udavim u wc šolji user posted image
ali fakat objasnite trudnjači koju hvata trudnjački glupitis - koja je razlika između ljubice, umanjenice imena, i kuce i mace user posted image
meni je sve to tepanje
btw mene svi većinom zovu uamnjenicom iemnom, jednino mm pravim imenom
da se razvedem ili ga smao udavim user posted image user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
24.2.2013 18:02:27   
Daliyah92
Hahhahahaahah vi uvijek morate OT. Danas sam citala temu "kako se oblacite pred djecom" i valjala sam se od smijeha. Kako zacas predjete na nesto skroz drugo. Od oblacenja pred djecom preko carapa i obuce sa potpeticama pa do spavacica user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
24.2.2013 18:08:16   
teacher75
IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: jasmin

12. Očistite stan, međutim ne onako površinski, već temeljno. Naime, brisanje prašine, usisavanje, pranje podova i prozora te brisanje kuhinjskih i kupatilskih ormarića itekako će se odraziti na vašu liniju. Samo pola sata čišćenja otopiće 100 kalorija.

Ugodno s korisnim user posted image .

ja ne vidim ništa ugodno u čišćenju user posted image user posted image

ni jauser posted image user posted image radije cu otici na fitness sat vremenauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
24.2.2013 18:09:11   
teacher75
mene moj zove umanjenicom mog imena al samo kad je dobro raspolozen il kad mu nesto trebauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
24.2.2013 19:35:21   
kolacic
Eh, evo mene...

Tema je vidim mnogima zanimljiva, ali nadam se da ce nekima biti od koristi...

S muzem sam imala jako ozbiljan razgovor, koji sam ja vodila, bez tv net i ostalo. Sjeli smo pogledali se i rekla sam mu vrlo jasno: veceras cemo donijeti odluke o nasem zivotu. Smijesno mu je bilo dok sam pricala, kontao jedna od mojih "demagogija", medjutim sve sto sam duze pricala, svu mu je bilo manje smijesno...pomenula sam i razvod, kao mogucnost ako je to najzdravije rjesenje za nasu porodicu, ne zelim da dijete pati ako joj mama pati, nit zelimo da njeno djetinjstvo bude slicno mom, ako ne moze ona biti sretna i ja, nemamo sta mi raditi s njim.. druga mogucnost su bile promjene, naravno ne moje u prvom redu, nego zajednice promjene, trud i zalaganje za ovo sto je nama brak, a mi ga ne shvatamo kao temelj za lijep zivot.. sve sam navela bila sam i uzbudjena, svaka recenica me je pogadjala, drhtao mi je glas, cas je bio tih, necujan, pa sam se trzala i jasno i glasno ponavljala, da me shvati da veceras odlucujemo sve, ne sutra ne za sat, nego sad.
saslusao je sve, gledala sam ga bio je ganut, bio je nekako tuzan nije ni shvatao koliko mene sve jede, sveukupna situacija, koliko se nistim...i nakon svega rekao mi da je on za promjene, razvod nije ni spomenuo, tek saslusao do njega u razgovoru nismo ni dosli.
ali ja, unatoc svemu, bila sam spremna te noci prihvatiti oboje, moj zivot mi je vazniji i moja sreca i mog djeteta od bilo kojeg komentara okoline, ako je i razvod rjesenje, spremno sam bila odlucila da ga prihvatim.

mislim da sam poljuljana zena. ali ipak jaka, imam ja snagu koju crpim i iz vasih savjeta, jer vi ste moj prijatelj, jedini prijatelj koju moju pricu zna.
Najteze mi je bilo sto je sve zivjelo u meni, a niko nije znao.
Sad kad znaju nepoznati, ljudi koji me nepoznaju ali razumiju, ipak mi je lakse..

< Poruku je uredio kolacic -- 24.2.2013 19:37:25 >

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
24.2.2013 19:56:09   
Mirkica
kolacici drago mi je da si skupila snagi i razgovarala sa muzem , ma samo ti njega prodrmaj malo da vidi da se ne podrazumjevas i sve ce biti OK SRETNOOO





_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
24.2.2013 20:18:10   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: kolacic

Eh, evo mene...

Tema je vidim mnogima zanimljiva, ali nadam se da ce nekima biti od koristi...

S muzem sam imala jako ozbiljan razgovor, koji sam ja vodila, bez tv net i ostalo. Sjeli smo pogledali se i rekla sam mu vrlo jasno: veceras cemo donijeti odluke o nasem zivotu. Smijesno mu je bilo dok sam pricala, kontao jedna od mojih "demagogija", medjutim sve sto sam duze pricala, svu mu je bilo manje smijesno...pomenula sam i razvod, kao mogucnost ako je to najzdravije rjesenje za nasu porodicu, ne zelim da dijete pati ako joj mama pati, nit zelimo da njeno djetinjstvo bude slicno mom, ako ne moze ona biti sretna i ja, nemamo sta mi raditi s njim.. druga mogucnost su bile promjene, naravno ne moje u prvom redu, nego zajednice promjene, trud i zalaganje za ovo sto je nama brak, a mi ga ne shvatamo kao temelj za lijep zivot.. sve sam navela bila sam i uzbudjena, svaka recenica me je pogadjala, drhtao mi je glas, cas je bio tih, necujan, pa sam se trzala i jasno i glasno ponavljala, da me shvati da veceras odlucujemo sve, ne sutra ne za sat, nego sad.
saslusao je sve, gledala sam ga bio je ganut, bio je nekako tuzan nije ni shvatao koliko mene sve jede, sveukupna situacija, koliko se nistim...i nakon svega rekao mi da je on za promjene, razvod nije ni spomenuo, tek saslusao do njega u razgovoru nismo ni dosli.
ali ja, unatoc svemu, bila sam spremna te noci prihvatiti oboje, moj zivot mi je vazniji i moja sreca i mog djeteta od bilo kojeg komentara okoline, ako je i razvod rjesenje, spremno sam bila odlucila da ga prihvatim.

mislim da sam poljuljana zena. ali ipak jaka, imam ja snagu koju crpim i iz vasih savjeta, jer vi ste moj prijatelj, jedini prijatelj koju moju pricu zna.
Najteze mi je bilo sto je sve zivjelo u meni, a niko nije znao.
Sad kad znaju nepoznati, ljudi koji me nepoznaju ali razumiju, ipak mi je lakse..

mm zna biti ovakav, dok ne vidi da mi je zaista tesko zbog necega, da me je zaista povrijedilo on mrtav-hladan, kako tako ja ne znam user posted image
i da, drago mi je da je ste sad oboje, narocito tm spremni za nove promjene na bolje user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
24.2.2013 20:21:16   
Honey3
kolacic bravo za razgovoruser posted image
Vidis da njega treba malo pogurati,treba malo cesce razgovarati,on izgleda bas i nije shvatao sta i koliko tebe boli u vasem brakuuser posted image
zelim vam sve najbolje,i samo naprijeduser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
24.2.2013 21:35:26   
aida.
user posted image user posted image
Drago mi je za razgovor.. Nadam se da ce se stvari pocet popravljat i da ce ubuduce sve biti kako treba user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
24.2.2013 21:44:55   
jasmin

IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: jasmin

12. Očistite stan, međutim ne onako površinski, već temeljno. Naime, brisanje prašine, usisavanje, pranje podova i prozora te brisanje kuhinjskih i kupatilskih ormarića itekako će se odraziti na vašu liniju. Samo pola sata čišćenja otopiće 100 kalorija.

Ugodno s korisnim user posted image .

ja ne vidim ništa ugodno u čišćenju user posted image user posted image

Ma kad se ja doVatim usisivača,pa ono dooobro usisam user posted image .


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
24.2.2013 23:05:22   
shpagica
IZVORNA PORUKA: kolacic

Eh, evo mene...

Tema je vidim mnogima zanimljiva, ali nadam se da ce nekima biti od koristi...

S muzem sam imala jako ozbiljan razgovor, koji sam ja vodila, bez tv net i ostalo. Sjeli smo pogledali se i rekla sam mu vrlo jasno: veceras cemo donijeti odluke o nasem zivotu. Smijesno mu je bilo dok sam pricala, kontao jedna od mojih "demagogija", medjutim sve sto sam duze pricala, svu mu je bilo manje smijesno...pomenula sam i razvod, kao mogucnost ako je to najzdravije rjesenje za nasu porodicu, ne zelim da dijete pati ako joj mama pati, nit zelimo da njeno djetinjstvo bude slicno mom, ako ne moze ona biti sretna i ja, nemamo sta mi raditi s njim.. druga mogucnost su bile promjene, naravno ne moje u prvom redu, nego zajednice promjene, trud i zalaganje za ovo sto je nama brak, a mi ga ne shvatamo kao temelj za lijep zivot.. sve sam navela bila sam i uzbudjena, svaka recenica me je pogadjala, drhtao mi je glas, cas je bio tih, necujan, pa sam se trzala i jasno i glasno ponavljala, da me shvati da veceras odlucujemo sve, ne sutra ne za sat, nego sad.
saslusao je sve, gledala sam ga bio je ganut, bio je nekako tuzan nije ni shvatao koliko mene sve jede, sveukupna situacija, koliko se nistim...i nakon svega rekao mi da je on za promjene, razvod nije ni spomenuo, tek saslusao do njega u razgovoru nismo ni dosli.
ali ja, unatoc svemu, bila sam spremna te noci prihvatiti oboje, moj zivot mi je vazniji i moja sreca i mog djeteta od bilo kojeg komentara okoline, ako je i razvod rjesenje, spremno sam bila odlucila da ga prihvatim.

mislim da sam poljuljana zena. ali ipak jaka, imam ja snagu koju crpim i iz vasih savjeta, jer vi ste moj prijatelj, jedini prijatelj koju moju pricu zna.
Najteze mi je bilo sto je sve zivjelo u meni, a niko nije znao.
Sad kad znaju nepoznati, ljudi koji me nepoznaju ali razumiju, ipak mi je lakse..


Moje skromno mišljenje je da si ipak u ovih nekoliko dana postigla mnogo! Od njegove (uobicajene) price da si ti problem svega i njegovog nezadovoljstva, razgovor si dovela na sasvim drugi nivo na kojem tvoja nesreca dopire do njega.

Pokusaj sada u takvom raspolozenju gdhe ste oboje priznali da poblem postoji na obje strane i da ga zelite zajedno rjesavati, nagovoriti ga na odlazak u savjetovaliste i razgovor sa strucnjacima koji ce jos mnogo lakse i efikasnije njemu nacrtati neke stvari.

Zaista si u pravu, sve to jako oblikuje i vase dijete,pakad je on kao musko uspio toliko te opsesije ponijeti iz svog doma, zamisli kako na curicu to utice. Bas mi je bilo tuzno kad si pricala kako malena vec strahuje od nereda i prljavstine dok nesto pojede...neki ljudi bas nisu svjesni da izmisljaju probleme...

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 494
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
24.2.2013 23:14:53   
Mjeseceva Pratilja
Kolacicu, samo naprijed.

user posted image za promjene, prave razgovore.
user posted image i za muza. user posted image

Od srca vam zelim sve najljepse.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 495
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
25.2.2013 12:51:54   
nutella
Kolačiću nisam pročitala do kraja temu, došla sam do 14 stranice, ali registrovala se sada iako forum čitam godinama povremeno. Nemoj se ljutiti, ali ima puno kontradiktornosti u tvojim navodima od prvog do ovog gdje sam ja stigla-čas ti pare nisu problem on je galantan i lake ruke pa za par dana postaju problem i tu je priča o osnovnim potrebama svake kuće i njemu je puno 50 KM ostaviti, žene te nekoliko puta pitaju radiš li ili savjetuju da nadješ posao i time stekneš slobodu a ti vješto izbjegavaš to komentarisati, pospremaš kuću kada dođu gosti, slušaš jadikovke o braku svojih poznanica a ti se ne želiš njima povjeriti i glumiš da imate savršen brak, dijete osjeća iako se tebi čini da ne razumije, njegova porodica ima svoju nastranost, a i ti dolaziš iz nesređenog porodičnog okruženja,...

Vidi ja mislim da ste i ti i on psihički poljuljanje osobe, ne znate šta želite od života i idete iz krajnosti u krajnost. Mislim da je vaš problem ogroman jer niste samo problem jedno drugom, problem ste i sami sebi, jer ne stojite čvrsto na zemlji i zapustili ste do te mjere čitavu situaciju i u strašnom ste vrtlogu.
Ne napadam te, stvarno ti želim pomoći i to iz ličnog iskustva, jer sam prošla slične stvari, pokušavam ih srediti, a to znači da i djelimično dalje prolazim kroz njih.
Da ublažim kritiku, da ne misliš da sam zlonamjerna napisati ću ti par stvari iz mog života: mama je znala zapustiti kuću do te mjere da niko nije mogao doći ni u goste, tata je bio pedantan ali ne boloesno ali to nije mogao podnositi pa je sve manje vremena provodio u kući i opijao se, bili smo finansijski situirani extra-hodali, trošili, izgledali sretno, ali nisam naučila u svom djetinjstvu šta znači ljubav bračnih drugova-ja sam kao dijete primala puno ljubavi od roditelja, ali nisam primijetila njihovu ljubav. Ni dan danas ne znam pokazati svoje osjećaje, a vapim za nježnošću, iako imam i dijete seks je za mene bio tabu tema i danas se pokušavam sa svojim mužem riješiti tog grča koji je u meni, jer ne želim upropastiti i svoj i njegov život. Svjesna sam i da nađem drugog muža koji ne bi imao mane koje ima moj, neću biti sretna jer ja imam problem i moram raditi na sebi.

Ne želim post toliko dug da ga niko neće čitati, a mogla bih sada 10 stranica ispisati. Javiti ću se opet, a do tada ti savjetujem počni raditi na sebi-ne mislim pri tome da uzmeš krpu u ruke i promijeniš to, nego prvo budi u potpunosti iskrena i prema sebi i prema drugima, ne sakrivaj svoje mane ni nama ni drugima, a onda radi na popravljanju toga. Ako si totalno neuredna i prljava reci to je moj problem, ako si finansijski ovisna o njemu i nemaš gdje drugo reci to je moj problem, ako je nešto treće reci, samo tako možemo pomoći jedni drugima.

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
25.2.2013 17:03:17   
kolacic
IZVORNA PORUKA: nutella

Kolačiću nisam pročitala do kraja temu, došla sam do 14 stranice, ali registrovala se sada iako forum čitam godinama povremeno. Nemoj se ljutiti, ali ima puno kontradiktornosti u tvojim navodima od prvog do ovog gdje sam ja stigla-čas ti pare nisu problem on je galantan i lake ruke pa za par dana postaju problem i tu je priča o osnovnim potrebama svake kuće i njemu je puno 50 KM ostaviti, žene te nekoliko puta pitaju radiš li ili savjetuju da nadješ posao i time stekneš slobodu a ti vješto izbjegavaš to komentarisati, pospremaš kuću kada dođu gosti, slušaš jadikovke o braku svojih poznanica a ti se ne želiš njima povjeriti i glumiš da imate savršen brak, dijete osjeća iako se tebi čini da ne razumije, njegova porodica ima svoju nastranost, a i ti dolaziš iz nesređenog porodičnog okruženja,...

Vidi ja mislim da ste i ti i on psihički poljuljanje osobe, ne znate šta želite od života i idete iz krajnosti u krajnost. Mislim da je vaš problem ogroman jer niste samo problem jedno drugom, problem ste i sami sebi, jer ne stojite čvrsto na zemlji i zapustili ste do te mjere čitavu situaciju i u strašnom ste vrtlogu.
Ne napadam te, stvarno ti želim pomoći i to iz ličnog iskustva, jer sam prošla slične stvari, pokušavam ih srediti, a to znači da i djelimično dalje prolazim kroz njih.
Da ublažim kritiku, da ne misliš da sam zlonamjerna napisati ću ti par stvari iz mog života: mama je znala zapustiti kuću do te mjere da niko nije mogao doći ni u goste, tata je bio pedantan ali ne boloesno ali to nije mogao podnositi pa je sve manje vremena provodio u kući i opijao se, bili smo finansijski situirani extra-hodali, trošili, izgledali sretno, ali nisam naučila u svom djetinjstvu šta znači ljubav bračnih drugova-ja sam kao dijete primala puno ljubavi od roditelja, ali nisam primijetila njihovu ljubav. Ni dan danas ne znam pokazati svoje osjećaje, a vapim za nježnošću, iako imam i dijete seks je za mene bio tabu tema i danas se pokušavam sa svojim mužem riješiti tog grča koji je u meni, jer ne želim upropastiti i svoj i njegov život. Svjesna sam i da nađem drugog muža koji ne bi imao mane koje ima moj, neću biti sretna jer ja imam problem i moram raditi na sebi.

Ne želim post toliko dug da ga niko neće čitati, a mogla bih sada 10 stranica ispisati. Javiti ću se opet, a do tada ti savjetujem počni raditi na sebi-ne mislim pri tome da uzmeš krpu u ruke i promijeniš to, nego prvo budi u potpunosti iskrena i prema sebi i prema drugima, ne sakrivaj svoje mane ni nama ni drugima, a onda radi na popravljanju toga. Ako si totalno neuredna i prljava reci to je moj problem, ako si finansijski ovisna o njemu i nemaš gdje drugo reci to je moj problem, ako je nešto treće reci, samo tako možemo pomoći jedni drugima.



Draga, tvoj post mi je zapravo, jedini pokazao pravu istinu.

Recenica koju sam obiljezila, jeste zapravo prava recenica, da moje dijete osjeca ljubav i s jedne i s druge strane, ali nasu medjusobnu muza i mene, nikako. zato sto ja sad patim, ne zelim da moje dijete pati, i da izraste u osobu koja vapi za njeznoscu i koja ce imati problem u ispoljavanju svojih emocija prema drugim ljudima, koja ce zivjeti u nekom svom svijetu, i koja ce na kraju imati psihickih problema. Moj muz je gluh na sve to, njemu su to gluposti, on ne vidi to nista, ni njene strahove ni bojazni ni njene suze kad mama ispusti joj ruku a oko nje nepoznati ljudi, sve su to problemi sa kojima se ja s njom susrecem, a kad i vidi to ma hajde boga ti ona je dijete...user posted image
cak sam mu i video poslala prije pola sata na temu staha i srama kod djece, traje svega minut i po, komentar mu je ne smaraj me glupostima..
ja cu iz ovog svega, kazem pokusati, uz pomoc bracnog savjetnika samo pokusati rijesiti problem, ako ne uspijem ,moram lisiti svog djeteta problema koje sam ja prosla zbog loseg djetinjstva.

Dosta si pogodila, ni ja nisam psihicki stabilna licnost, borim se nekako da sagledam bar sve i da poslozim stvari, pomognem sebi koliko mogu, ali i moj problem potice iz djetinjstva koji je narusen nesigurnoscu jer otac mi je pio a majka postajala histericna i ljuta, nije me nikad razumjela i dan danas imamo problem u komunikaciji.

Sretna sam sto ima ljudi kao ti, koji se jave da pomognu, iako nikad nisu aktivni na forumu, ali ih ipak nesto navede da se jave user posted image Svidjaju mi se tvoji zakljucci i ne bjezim od njih.

Samo iskreno, velika razlika izmedju mene i njega, jjeste sto sam ja spremna da pogledam sebi u oci i priznam da imam problem, ako treba i da uz strucnu pomoc ga rijesim, a on je daleko od toga, nikad to ne bi priznao ni sebi ni drugima, samo sam ja problem. on ga nema.



< Poruku je uredio kolacic -- 25.2.2013 17:08:32 >

(odgovor članu nutella)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
25.2.2013 20:57:18   
nutella
Upravo zato što mislim da si napravila prvi korak, koji je najvažniji i spremna si ići dalje ja sam i odlučila da se registrujem i pokušam na bilo koji način da pomognem kako tebi, tako i onima koji su u sličnoj situaciji kao mi, ali nemaju snage još to priznati ni sebi, a kamoli drugima.

Ja sam prije godinu dana išla kod psihologa na par razgovora, čak sam ja bila ta koja je insistirala da mi propišu antidepresive, jer sam se loše osjećala i nisam htjela da to potiskujem, kao što su moji roditelji potiskivali svoja nezadovoljstva i doveli se do toga da je otac bio alkoholičar a majka nije bila u mogućnosti da kao žena bude stub jednog doma. Oboje su visokoobrazovani ljudi, omiljeni u javnosti, koja je s vremenom ipak primijetila njihove probleme, ali se nisu petljali direktno. Svi su mislili da ja imam savršeno djetinjstvo sa roditeljima koje mogu samo poželjeti, u kući punoj blagostanja, vikendima hodajući po izletima i restoranima, u toku raspusta na raznoraznim destinacijama, dijete čije želje postaju stvarnost čim ih obznani, ali nisu znali šta je iza zatvorenih vrata. Ja jesam primala ljubav oboje roditelja, ali se nisam u svim životnim aspektima izgradila kao ličnost, nisam gledala svoje roditelje zagrljene, zaljubljene, nisam pričala sa svojom majkom o intimnim stvarima, nisam s njima djelila svoje tajne, nakon određenog vremena sam se počela povlačiti u svoj svijet jer sam znala da i ljudi oko mene vide mog oca kada dolazi kući pijan-iako nije nikada povisio ton na mene ili moju majku, dovoljno ga je bilo vidjeti, nakon određenog niza godina nisam više mogla dovesti prijateljice kući jer je kod nas u kući uvijek bio nered i prljavština, pa sam i ja prestala ići kod njih kući, nije više bilo zajedničkih rođendana, oko mene se stvarao tunel srama i to je trajalo godinama.

Pored svega toga postala sam uspješna mlada žena sa dosta mana i vrlina, postigla u životu za par godina što neki ljudi ne postignu čitav život, ali nikada nisam izgradila svoj libido, jer ja kao dijete i djevojka nisam znala šta je to. Trznula sam se prije godinu dana kada je moj brak počeo da ulazi u krizu jednim velikim dijelom i zboj moje intimne nezrelosti i nezainteresovanosti. Ijoš uvijek nisam tako daleko od onoga gdje sam bila prije godinu dana, ali sam se vidno pomakla i zato ću se boriti dalje da spasim što se spasiti može, a kada sredim sebe onda ću drugačije uticati i na svog muža. Težak je to put i dugoročan, moraš biti svjesna toga, ali mislim da će na kraju ipak vrijediti. Nekada ćeš se osjećati da si se vratila na staro i da je sve bilo uzalud, ali ćeš puno prije moći ponovo doći do one najnaprednije tačke na kojoj si nekada bila i probijati se dalje.

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
25.2.2013 22:22:20   
Crnkica
bravo za nutellu i kolačić i sve druge žene koje imaju sličnih porodičnih problema kad su smogle snage da o svojoj muci progovore na našem forumu,a ja se nadam da će uz našu riječ podrške i virtuelni user posted image od mnogih dobrih ljudi sa ovog foruma uspjeti da riješe svoje probleme i vrate poljuljano samopouzdanje i snagu za dalje,kako zbog sebe sutra i zbog svoje djece.user posted image
ja se nadam da ćete nai ono što tražite.pozzzzzzzz

(odgovor članu nutella)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
26.2.2013 0:56:44   
kolacic

IZVORNA PORUKA: nutella

Upravo zato što mislim da si napravila prvi korak, koji je najvažniji i spremna si ići dalje ja sam i odlučila da se registrujem i pokušam na bilo koji način da pomognem kako tebi, tako i onima koji su u sličnoj situaciji kao mi, ali nemaju snage još to priznati ni sebi, a kamoli drugima.

Ja sam prije godinu dana išla kod psihologa na par razgovora, čak sam ja bila ta koja je insistirala da mi propišu antidepresive, jer sam se loše osjećala i nisam htjela da to potiskujem, kao što su moji roditelji potiskivali svoja nezadovoljstva i doveli se do toga da je otac bio alkoholičar a majka nije bila u mogućnosti da kao žena bude stub jednog doma. Oboje su visokoobrazovani ljudi, omiljeni u javnosti, koja je s vremenom ipak primijetila njihove probleme, ali se nisu petljali direktno. Svi su mislili da ja imam savršeno djetinjstvo sa roditeljima koje mogu samo poželjeti, u kući punoj blagostanja, vikendima hodajući po izletima i restoranima, u toku raspusta na raznoraznim destinacijama, dijete čije želje postaju stvarnost čim ih obznani, ali nisu znali šta je iza zatvorenih vrata. Ja jesam primala ljubav oboje roditelja, ali se nisam u svim životnim aspektima izgradila kao ličnost, nisam gledala svoje roditelje zagrljene, zaljubljene, nisam pričala sa svojom majkom o intimnim stvarima, nisam s njima djelila svoje tajne, nakon određenog vremena sam se počela povlačiti u svoj svijet jer sam znala da i ljudi oko mene vide mog oca kada dolazi kući pijan-iako nije nikada povisio ton na mene ili moju majku, dovoljno ga je bilo vidjeti, nakon određenog niza godina nisam više mogla dovesti prijateljice kući jer je kod nas u kući uvijek bio nered i prljavština, pa sam i ja prestala ići kod njih kući, nije više bilo zajedničkih rođendana, oko mene se stvarao tunel srama i to je trajalo godinama.

Pored svega toga postala sam uspješna mlada žena sa dosta mana i vrlina, postigla u životu za par godina što neki ljudi ne postignu čitav život, ali nikada nisam izgradila svoj libido, jer ja kao dijete i djevojka nisam znala šta je to. Trznula sam se prije godinu dana kada je moj brak počeo da ulazi u krizu jednim velikim dijelom i zboj moje intimne nezrelosti i nezainteresovanosti. Ijoš uvijek nisam tako daleko od onoga gdje sam bila prije godinu dana, ali sam se vidno pomakla i zato ću se boriti dalje da spasim što se spasiti može, a kada sredim sebe onda ću drugačije uticati i na svog muža. Težak je to put i dugoročan, moraš biti svjesna toga, ali mislim da će na kraju ipak vrijediti. Nekada ćeš se osjećati da si se vratila na staro i da je sve bilo uzalud, ali ćeš puno prije moći ponovo doći do one najnaprednije tačke na kojoj si nekada bila i probijati se dalje.


Najezim se na ovo sto citam...Noc je duga preda mnom, svi spavaju a ja sam sama..tesko mi je ovo sve sto mi se desava, ona vapi nece da je ja spremim za spavanje.. stalno ponavlja tata mama ja..tata mama ja..ja je spustim na krevet, on se pojavljuje u sobi, govorim mu sto ona govori, on pogleda hladno bezizrazajno, krv mi hladna potece venama, i trznu se da je prebaci u krevetac jer njega to ne zanima sto ona prica, on hoce da spava.. a samo sam trazila da na momenat legne pored nje, s jedne strane on, dok sam ja s druge strane i da je tako zagrlimo minut dva da osjeti ljubav...medjutim pored svega on se dreknuo da hoce da spava i otisao, a ona je postala tiha, necujna, suze su mi skliznule,..dusa mi moja jeca i sad dok pisem. ne mogu da spavam ne mogu da gledam ne mogu da pricam, samo placem placem placem a u grudima me stisce bol nalik sjekiri koja me razdire...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image

jadna sam. jadna. i sto je najgore moje dijete je jadno, ni krivo ni duzno. user posted image user posted image

(odgovor članu nutella)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *