|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 16:04:25   
jasmin

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Napisala bila dužu poruku i ode ... Hvala Jasmin na odgovoru, imala bih ti još pitanja postaviti, imam nekih nedoumica i nejsanoća, lagano ću ...
Neki dan čitam da se poslije smrti voljene osobe sastaju na onom svijetu, npr. roditelji sa djecom, muž ima istu ženu kao i na ovom svijetu i obrnuto, žena istog muža itd. To me je pravo obradovalo i utješilo, sve to daje smisao životu, na neki način po toj logici i smrt nije tako strašna (a užasno se plašim smrti, bolesti, patnje ... ) Šta ti misliš i znaš o ovome, znaš li kakav je stav islama oko ovog pitanja i teme ? Da li ćemo mi zaista biti sa voljenim osobama na onom svijetu ?
Šta ako je neko od meni voljenih osoba sa kojima želim biti na onom svijetu zaslužio dženet, a neko džehenem ? I ja isto tako ? Ako ne budemo na istim nivoima, ne znam kako da se tačno izrazim, pretpostavljam da znaš na šta mislim ?


Tačno je da će oni koji umru,a budu vjernici i budu od onih kojima će se Allah smilovati i uvesti ih u Džennet,biti zajedno sa svojim porodicama. Ako neko bude na većem stepenu,biće međusobnih posjeta. A ako neko bude u Džehennemu...sve ovisi od statusa...možda biva u Džehennemu dok se ne očisti,pa ga onda Allah svojom milošću uvede u Džennet i opet budu zajedno. A o onome ko će biti vječno u njemu...nema sastanka. Da nas Allah sačuva Džehennema,i da nas počasti Džennetom. Amiiin.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 16:07:53   
EEDITH
kako draga imaš volje odgovarati na sva ova pitanja user posted image

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 16:11:52   
jasmin

IZVORNA PORUKA: eldinky

kako draga imaš volje odgovarati na sva ova pitanja user posted image

Navikla sam...uvijek ljudi nešto pitaju.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 16:13:16   
amra_sa
Eh super, i ti si me obradovala. user posted image
Drugo pitanje, kakv stav imaš o posjeti mezarjima kod muslimana. U mojoj familiji žene ne idu na dženazu, ne posjećujemo mezarja, čak ni naših najbližih. Nemamo baš taj običaj, dok sam čula da žene u krajini (muslimanke) idu na dženazu, obilaze mezarje, nose cvijeće. Mi to ne radimo. Kad sam pitala zašto, odgovor je bio da je to oponašanje druge vjere. Šta misliš o ovome, šta je ispravno, kakve običaje ti imaš ?

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 16:15:37   
shpagica
Jasmin, i ova tema mi nekako govori da te ljudi dozivljavaju drugacijom.

Pretpostavljam da se ti ne osjecas nimalo drugacijom, pa kako takav odnos ljudi dozivljavas / tumacis?

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 16:17:09   
Galicia
Ja sam iz Posavine, i kod nas je obicaj da zene obilaze mezarje i nose cvijeca.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 16:18:03   
jasmin
IZVORNA PORUKA: amra_sa

Eh super, i ti si me obradovala. user posted image
Drugo pitanje, kakv stav imaš o posjeti mezarjima kod muslimana. U mojoj familiji žene ne idu na dženazu, ne posjećujemo mezarja, čak ni naših najbližih. Nemamo baš taj običaj, dok sam čula da žene u krajini (muslimanke) idu na dženazu, obilaze mezarje, nose cvijeće. Mi to ne radimo. Kad sam pitala zašto, odgovor je bio da je to oponašanje druge vjere. Šta misliš o ovome, šta je ispravno, kakve običaje ti imaš ?

Tačno je da žene ne prate dženazu. Ti običaji su,očito,preuzeti iz drugih vjera. Mada nije haram,pokuđeno je.
Dozvoljeno je nekada otići na mezar,radi uzimanja pouke,da ćemo jednom,kad tad,svi leći pod zemlju. Bez cvijeća user posted image .

http://www.slideshare.net/moh12/zenama-je-pokudjeno-da-prate-dzenaze-jasavic-16013363

< Poruku je uredio jasmin -- 14.3.2013 16:21:03 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 16:22:52   
jasmin

IZVORNA PORUKA: shpagica

Jasmin, i ova tema mi nekako govori da te ljudi dozivljavaju drugacijom.

Pretpostavljam da se ti ne osjecas nimalo drugacijom, pa kako takav odnos ljudi dozivljavas / tumacis?

Ne osjećam se drugačijom,ali shvatam da me ljudi tako nekada doživljavaju i ne smeta mi ta činjenica.
Smatram da je to nešto normalno...različitim očima promatramo svijet.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 16:32:25   
amra_sa
Ja Jasmin doživljavam sasvim normalnom osobom, toliko je normalna da je to nekim ljudima čudno. I drago mi je da je tako mlada a pametna. Cijenim je, draga je.




_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 17:02:04   
Volim Te!
Moja seka ide u Medresu, 3.godina, kaze meni seko ja cu da stavim niqab,al kad se budem udala user posted image i ja to postujem,to je njen izbor a ona je dusa moja.Samo ne volim kad me zafrkava pa kaze ja cu nekom bit druga zena,ili ce moj muz dovest drugu zenu,nema veze nije mi krivo user posted image
Eh ovo napisah na ovoj temi,jer uvijek kad nasa Jasmin pise,setim se seke moje.Ne mogu nikad zaboravit kad je usla u porodjajnu,izljubila mene i uzela bebu da joj prouci ezan user posted image

_____________________________

Prije nego sto si se rodila nosila sam te ispod svog srca...Od trenutka kada si dosla na ovaj svijet,do trenutka kad ja odem sa njega,zauvijek cu te nositi u srcu...

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 17:32:19   
sporty mamaa
jasmin a jesi li skroz pokrivena, nikab je skroz je li?

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 17:38:31   
jasmin

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

jasmin a jesi li skroz pokrivena, nikab je skroz je li?

Jesam,otkrijem oči,ali ne previše,dovoljno da lijepo vidim.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 17:56:19   
smajli80
Jasmin imam 2 pitanja za tebe

Vidim da si na jednoj od predhodnih stranica objasnila kako Islam gleda na brak sa više partnerica pa me zanima tvoje lično mišljenje o tome i poznaješ li ikoga ko živi na ovaj način?

Drugo pitanje

Ko od muških članova tvoje porodice-brat,otac,djever,sin(osim TM)može da te vidi otkrivenu.I kako to funkcjoniše u zajednici.Da li se svaki put pokriva(š) kad se izlazi pred njih.

Nikad nisam vidjela ženu u Nikabu i sve mi je to pomalo mistično i zanimljivouser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 18:04:02   
jasmin
Ja sam baš u odgovoru na slično pitanje iznijela i svoj stav,našla sam muškaraca koji ima mišljenje da mu se i s jednom izboriti user posted image . Rekla sam i da nema potrebe da ja pišem išta o tome,jer nisam u tom fazonu,trenutno...mada kako rekoh,nikad ne reci nikad za bilo šta.
Poznajem par osoba koji žive i funkcionišu na taj način.


Mogu me vidjeti otac,brat,amidža,dajdža,svekar,sestrići,bratići.
Djever ne.
Ne živim u zajednici,imamo svoj dio u porodičnoj kući.
Mi prakticiramo odvojena sijela,tako kada mi i dođe djever u goste,on sjedi s mm u jednoj prostoriji,a ja s njegovom suprugom u drugoj. Gdje ima potrebe da se sretnemo,pokrijem se user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 18:05:30   
chantal
Super tema user posted image

Jedno pitanje,možda malo neobično,ali me baš zanima,ukoliko si ti jasmin upoznata s tim,šta spada u farz radnje prilikom gasuljenja umrlih,da li onaj ko gasuli mora biti pod abdestom,je li hajz smetnja da se prisustvuje i čak pomaže pri gasuljenju...?
Tražila sam na internetu o ovom,ali sam baš malo informacija našla...a baš bih voljela znati

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 18:09:59   
jasmin

IZVORNA PORUKA: chantal

Super tema user posted image

Jedno pitanje,možda malo neobično,ali me baš zanima,ukoliko si ti jasmin upoznata s tim,šta spada u farz radnje prilikom gasuljenja umrlih,da li onaj ko gasuli mora biti pod abdestom,je li hajz smetnja da se prisustvuje i čak pomaže pri gasuljenju...?
Tražila sam na internetu o ovom,ali sam baš malo informacija našla...a baš bih voljela znati

Ovo su fikhska pitanja i najbolje je,zbog preciznosti odgovora,da pitaš na nekoj islamskoj stranici rubrika pitanja i odgovori.
Nisam se susretala s njima.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 18:12:16   
chantal
Ok,hvala svakako user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 18:15:58   
smajli80

IZVORNA PORUKA: jasmin

Ja sam baš u odgovoru na slično pitanje iznijela i svoj stav,našla sam muškaraca koji ima mišljenje da mu se i s jednom izboriti user posted image . Rekla sam i da nema potrebe da ja pišem išta o tome,jer nisam u tom fazonu,trenutno...mada kako rekoh,nikad ne reci nikad za bilo šta.
Poznajem par osoba koji žive i funkcionišu na taj način.


Mogu me vidjeti otac,brat,amidža,dajdža,svekar,sestrići,bratići.
Djever ne.
Ne živim u zajednici,imamo svoj dio u porodičnoj kući.
Mi prakticiramo odvojena sijela,tako kada mi i dođe djever u goste,on sjedi s mm u jednoj prostoriji,a ja s njegovom suprugom u drugoj. Gdje ima potrebe da se sretnemo,pokrijem se user posted image .



ZaValjujemuser posted image na odgovoru.

Ako me još šta bude zanimalo pitaću teuser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 18:17:37   
jasmin

IZVORNA PORUKA: smajli80


IZVORNA PORUKA: jasmin

Ja sam baš u odgovoru na slično pitanje iznijela i svoj stav,našla sam muškaraca koji ima mišljenje da mu se i s jednom izboriti user posted image . Rekla sam i da nema potrebe da ja pišem išta o tome,jer nisam u tom fazonu,trenutno...mada kako rekoh,nikad ne reci nikad za bilo šta.
Poznajem par osoba koji žive i funkcionišu na taj način.


Mogu me vidjeti otac,brat,amidža,dajdža,svekar,sestrići,bratići.
Djever ne.
Ne živim u zajednici,imamo svoj dio u porodičnoj kući.
Mi prakticiramo odvojena sijela,tako kada mi i dođe djever u goste,on sjedi s mm u jednoj prostoriji,a ja s njegovom suprugom u drugoj. Gdje ima potrebe da se sretnemo,pokrijem se user posted image .



ZaValjujemuser posted image na odgovoru.

Ako me još šta bude zanimalo pitaću teuser posted image

Molim lijepo,samo izvoli user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 18:19:56   
sporty mamaa
j. A bane li itko nenajavljen?? Sta onda. jesam moronuser posted image user posted image

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 18:22:34   
jasmin

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

j. A bane li itko nenajavljen?? Sta onda. jesam moronuser posted image user posted image

Ma neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
Svi znaju.
Žene da,ali žene mi ne smetaju user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 18:31:55   
Galicia
Pricas li sa djeverom?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 18:33:48   
jasmin
Pričam shodno potrebi sa svakim.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 18:36:54   
Galicia

IZVORNA PORUKA: jasmin

Pričam shodno potrebi sa svakim.


Ja sa svojim i ne bas.
Dosadan je onako. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 19:33:29   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: jasmin

Pričam shodno potrebi sa svakim.


Ja sa svojim i ne bas.
Dosadan je onako. user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image
user posted image user posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *