|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
18.3.2010 12:06:43   
tea lana
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jako često vidjam bebe baš buce, glavica ko lubenicauser posted image user posted image user posted image  ja baš ne volim da mi je dijete bumbasto


potpisujem, ja bas volim sto moja lanica ima sitnu finu glavicu i sto je taman. mislim da su tu dosta krivi roditelji sto trpaju bebe svacim. evo ja tek sad pocinjem uvoditi cvrstu hranu, a neki pocnu i prije 4 mj. i ne paze na tabelu dohrane, nego daju bebama svasta i razvale im zeludac i misle sto je beba deblja da je to bolje! seljacka politika kljukanja


I moja Lana ima finu glavicu nit je debela nit je mrsava ko je zna zna o cemu pricam,a ja sam njoj uvela cvrstu hranu sa 4 mjeseca jela sarme sa sest mjeseci nit se razvalila niti je bolesna.


< Poruku je uredio tea lana RR -- 18.3.2010 12:13:52 >

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
18.3.2010 12:06:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jako često vidjam bebe baš buce, glavica ko lubenicauser posted image user posted image user posted image  ja baš ne volim da mi je dijete bumbasto


potpisujem, ja bas volim sto moja lanica ima sitnu finu glavicu i sto je taman. mislim da su tu dosta krivi roditelji sto trpaju bebe svacim. evo ja tek sad pocinjem uvoditi cvrstu hranu, a neki pocnu i prije 4 mj. i ne paze na tabelu dohrane, nego daju bebama svasta i razvale im zeludac i misle sto je beba deblja da je to bolje! seljacka politika kljukanja



Ima tu dosta i do genetike, građe...... Ako iko baš baš vodi računa o prehrani djece onda sam to ja! Pa eno moj user posted image  je debelindžo! Stvarno je "krupan" ali šta da radim, on uopšte ne jede puno osimn što po čitavu noć doji user posted image user posted image

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
18.3.2010 12:11:08   
škorpija
enisa al zato si ti fituser posted image , tičerice šaljem pp

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
18.3.2010 12:14:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

enisa al zato si ti fituser posted image , tičerice šaljem pp


user posted image user posted image  što jes jes user posted image  
Mah, evo imam dvoje djece. Kćerka super napredovala, taman, po 1 kg mjesečno a sin po 2 kg. I koje sad tu "kriv". Ista im mater, isti otac user posted image , na isti način ih hranim. Hebi ga tako je kako je. Svi bi mi voljeli da je sve idealno ali...... Nije meni uopšte drago što je krupan, najbolje znaju moja leđa.... user posted image

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
18.3.2010 12:43:20   
ziki
Moje mišljenje kod beba nije problem debljine. Moj nemirko je uvijek bio buco ali je i aktivan, prohodao je nedelju dana prije rođendana, bez hodalice i bilo kakvh pomagala. Kad je krenuo u obdanište redale se upale za upalama i smršo je katastrofa. Sad se malo opet poptavio i ja sam presretna, znam da nije od nezdrave hrane a i ne staje, samo trči, skače penje se.
E sad dolazimo na tačku odraslih, tu je problem. Višak kilograma izaziva razne poremećaje i bolesti i to vrlo ozbilne. Znam da nije lako skidat kilograme jer i sama imam viška al treba se uozbiljit prva ja, i treba bit karakter pa izdržat bez čokoladica i slatkiša.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
28.2.2011 11:40:58   
Anoniman
Posmatram ovu djecu oko sebe (skolski uzrast) mnogo ima pretilih, izgleda da se sve više približavamo američkim lošim navikama, baš me strah jer Gojaznost=bolest
zabrinjava me i podatak da smo po statistici 6 u svijetu a drugi u Evropiuser posted image
http://www.nezavisne.com/novosti/drustvo/Po-broju-gojaznih-BiH-druga-u-Evropi-76341.html

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
28.2.2011 11:52:54   
Anoniman
ja se ovoga bojim ko kugeuser posted image ...jer je genetika cudo...a moj A. je povukao sve od mm...a njegovi su tutokompleto svi pretili...ali bas citava familija...kako uza, tako i sirauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
28.2.2011 12:21:01   
Lulu_08
Ja se lično pravo bojim "odstupanja" u težini, premalo ili previše kilograma sigurno nije dobro kako ni za djecu tako ni za odrasle. Lično imam tendenciju da se debljam, odnosno lako mi se primaju kilogrami, tako da moram voditi računa o ishrani i aktivnosti. Ovo je najviše vezano za činjenicu da sam bila jako aktivno dijete i djevojka, puno sam se bavila raznim sportovima i živjela pod dobrim tempom. Sada moram izrazito paziti da ne jedem previše i nezdravo jer za par dana već dobijem 2kg u tom slučaju.

Luna je kao bebica dojila, i bila je malo bucmasta, ali u granicama normale, i nije me plašilo. Kako je izrasla u malu djevojčicu primjetim da je atletski građena, i ima izraženu muskulaturu kao i ja user posted image . Tako da svaki gram koji dođe kao višak se primjeti, i na vrijeme možemo korigovati slatkiše i zamjeniti ih zdravim grickalicama (voće, povrće itd.).

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
13.2.2013 17:18:24   
smajli80
Vidim zadnji post je bio dosta davno pa da malo podignem temu.

Nedavno sam se zgrozila kad sam čula.
U komšiluku kod moje svekrve žive neki naši daljnji rođaci i imaju dvoje djece.Dječaka od 8 i djevojčicu od 6god.
Majka te djece je pretila a otac ne,on je normalno građen.Ta djeca su od rođenja rođenja pa do unazad 4 godine bila normalne građe.I kad je dječak imao neki stomačni virus padne 2kg i otad počinje njihova *agonija*.
Majka bez imalo mjere počinje da hrani tu svoju djecu i oni danas teže user posted image 1kg
a djevojčica 6god 54kguser posted image user posted image user posted image

Stim da su neki dan kad im je bila slava vodili dječaka na ispumpavanje želudca jer mu je došlo zlo od hrane.
Med.radnici stalno opominju roditelje međutim oni ništa.Majka ne da čut da se djeca stave na dijetu a oca ionako niko ništa ne pitauser posted image

Da je država kako treba već odavno bi poslala socijalnog radnika u tu kuću da im malo priprjeti i opomene.

Dječak se već počeo povlačiti u sebe a zamislite šta će biti u pubertetuuser posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
13.2.2013 17:56:40   
škorpija

IZVORNA PORUKA: smajli80

Vidim zadnji post je bio dosta davno pa da malo podignem temu.

Nedavno sam se zgrozila kad sam čula.
U komšiluku kod moje svekrve žive neki naši daljnji rođaci i imaju dvoje djece.Dječaka od 8 i djevojčicu od 6god.
Majka te djece je pretila a otac ne,on je normalno građen.Ta djeca su od rođenja rođenja pa do unazad 4 godine bila normalne građe.I kad je dječak imao neki stomačni virus padne 2kg i otad počinje njihova *agonija*.
Majka bez imalo mjere počinje da hrani tu svoju djecu i oni danas teže user posted image 1kg
a djevojčica 6god 54kguser posted image user posted image user posted image

Stim da su neki dan kad im je bila slava vodili dječaka na ispumpavanje želudca jer mu je došlo zlo od hrane.
Med.radnici stalno opominju roditelje međutim oni ništa.Majka ne da čut da se djeca stave na dijetu a oca ionako niko ništa ne pitauser posted image

Da je država kako treba već odavno bi poslala socijalnog radnika u tu kuću da im malo priprjeti i opomene.

Dječak se već počeo povlačiti u sebe a zamislite šta će biti u pubertetuuser posted image user posted image

grozno, ja sam se stvarno bojala da moj a. iz jaaaako bucmaste bebe ne postane debelo dijete, ali srećom nije, jake je građe, ali ni blizu debelog, nedavno je kolegica s posla malca vodila kod nutricioniste jer je bio izuzetno gojazan i teškom mukom on skida te kilograme, a što je najgore ukinutli su to radno mjesto, znači jedan jedini dječiji nutricionista u sa, sada radi druge poslove, a toliko ej gojazne djec eu sarajevu, to tek vidim u igraonicamauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
13.2.2013 18:22:47   
smajli80
Dječak ima 71kg

Majka i ne pomišllja da ga vodi nutricjonisti jer on po njoj ima idealnu kilažu-strašnouser posted image

Moja djeca HB su normalne građe i dobro pazim kako ih hranim da ne bi došla u taj stadijum da ih moram voditi nutricjonisti.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 61
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *