|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
15.7.2010 10:37:09   
Anushka
pokusala sam sinoc ali nema sanse, do 3 se nije smirio dok nisam dala mlijeko a mm radi i ustaje u 5h pa mi i njega zao patiti. dok je dojio spavao je nakacen, do 13 mjeseci, sam je prestao, ali je samo presao na flasu.. evo i ja se izjada na drugoj temi o slabom apetitu i kontam da je do mlijeka al evo vidim ima djece piju puno mlijeka i jos dobro jedu.. sinoc se bas najeo, klonuo je koliko se natrpao za promjenu ali opet je poslije toga popio 200ml mlijeka pokusavat cu postepeno odgadjati davanje mlijeka ali on bas nece nista drugo..
jos je ovdje mlijeko sa nekim "dobrim" bakterijama i puno je vitamina (bar na ambalazi tako pise) i znam da mu godi, ali sto je puno puno je... uhhh
je li ajsa prestala bojkotovati vrtic? jede li ista tamo?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
15.7.2010 11:06:05   
veeseelaa
malenu ne vodim u vrtić ove hefte, vidjeću dal ću nastaviti, cijeli esej o vrtiću sam napisala na temi Polazak u vrtić
kod mene je baš vesela situacijauser posted image
Meni takodje svi govore da smanjim tečnost ukoliko želim da malena jede čvrstu hranu, ja probavala al nije dalo rezultata...

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
15.7.2010 11:44:10   
Anushka
sad vidim rasplet price.. al da ne idem off topic, ja sam upravo i izbacila sokove pa i cajeve, nista grickalica, samo voda i mlijeko, al on vjeruj sam otvori frizider, izvadi mlijeko otvori ga i naginje i pije sam onako iz tetrapakauser posted image  sve sakrivam visoko da ne moze dohvatiti.. mislim da bi mogao zivjeti od mlijeka i pavlake.. cak puter hoce ali nema sanse marmeladu ili dzem kakav cak ni sa puterom.. jogurt isto voli i pije iz case jos od 7 mjeseca.. sve se vodim da on nekako zna sta mu treba i da mu ocito mlijeko godi u ovim kolicinama.. ali opet nemam mira posebno kad vidim drugu djecu kako metu ispred sebe , neki dan mu dadose kinder pingvin i dva zalogajcica pojede ostalo pljuje, melja po rukama i baca-- dok njegov vrsnjak tako slasno pojede sam sve za 2 minute ali ima i genetike ja sam do puberteta bila teska na jelu i skoro isto se ponasala samo ja ni meso nisam htjela.. hvala ti na "razgovoru" trebao mi jeuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
15.7.2010 11:54:48   
M kao Mama
Anuška, pusti ga neka pije i jede šta hoće, mlijeko, mlijeko organizam mu traži, na taj način nadoknađuje ono što ne jede. Ne znam, šta drugo da ti kažem, ja muku živu imam sa svojom i ona slabo jede.

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
15.7.2010 13:37:56   
Anushka
mama alma hvala ti.. pustam, pa me uhvati panika, pa opet se utjesim, pustim pa opet.. tako mjesecima... evo sam se opet utjesilauser posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
22.7.2010 8:34:41   
dacy
moje pile mlijeko samo neće nikako, zato mu ja skuham mlijeko i mljevenu plazmu i to popije ujutru i navečer po 240 ml. I naravno jede čokolina, griz, kinder pingvinei sl. Nisam zabrinuta jer barem na ovaj način sa plazmom popije mlijeko


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
22.7.2010 8:40:09   
emma.L
dacy, pa tvoje pile pije više mlijeka nego moje koje ga hoće na sve moguće načine user posted image  - valjda joj mali pupa, pa ne može toliko stati. Popije po 200 ml ujutro i uvečer, ponekad uvečer sa medom i krašem, i nekad za doručak ima mlijeko u grizu, čokolinu, drobi... ali trudim se da ako je neka mazalica (maslac, džem, sir), da pije uz to čaj, jer osim vode i mlijeka slabo što pije (ne voli sokove nikakve).
Ali zato pavlake i sireva nakupovati ne mogu.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
22.7.2010 8:48:18   
dacy
Pa tvoja cura barem hoće sve te mazalice, moj im neće ni blizu user posted image . Maslac, džem, sir, pavlaka, neće ni da stavi usta

_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
22.7.2010 9:29:37   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

MI imamo jednu flasicu pred spavanje Aptamil 3user posted image


Ovo sam pisala u maju....

Mi vise mlijeko ne pijemo...Uma sve jede, i to (moram se malo pohvaliti) sama....bez brljanja i slicno kao velika....cak i supice...user posted image  
A vezano za mlijeko jok...ni AD, koji je jedino htjela...obicno kravlje....ne...griz ne...e sad nekada joj kroz cokolino ubacim mlijeko...zamaskiram...user posted image
Ali pije jogurt, jede pavlaku, sir...Eto...user posted image
Uglavnom ne opterecujem se sa tim.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
22.7.2010 13:39:05   
Majčica
IZVORNA PORUKA: dacy

Pa tvoja cura barem hoće sve te mazalice, moj im neće ni blizu user posted image . Maslac, džem, sir, pavlaka, neće ni da stavi usta

Ni mojuser posted image . Kaze "nece meko" i to cim mu u usta stavim bilo koji namaz. Nista mlijecno osim cokolina ne jede, vec sam pisala.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
22.7.2010 14:29:09   
škorpija
moj voli AD mlijeko, a obično neće ni da lizne, doduše nisam probala sa nesqukivom ili kraš ekspresom, možda će to pomoćiuser posted image
davala sma mu čokoladno mlijeko ali je pljuvao

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
22.7.2010 14:32:48   
Visnja RR
Asji je vec 2-3 m AD osnovna hrana user posted image
Pije ga cesto ..po mao... po 60 ml ili 90... cim ogladni trazi meko...
pored Hipp multivitaminskih sokica to je jedino sto jede/pije...
da, pije i CAJku... predvece mali monte... ne svaki dan vocnu kasicu od marelie... i ponekad komadic, sirnice ili kolutic poli salame...
bojkotuje hranu....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
22.7.2010 14:44:14   
maja78 RR
moj je odbio ad sa godinu, a malo kasnije i obicno mlijeko, ali jede pavlaku, puter, sir, jogurt ponekad, cokoliko na rijetko sa puno mlijeka
i to mu napravim sa kozjim neka bude jace
e sad je skonto slamcicu i jutros mu kupim cokoladno na slamku i popio
i prije je ponekad htjeo krasexpres ali ne uvijek
pa eto volila bi da pije vise ali hajde unosi na druge nacine


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
22.7.2010 15:22:25   
iv@ncica
moj  A.  od  kad  ne  doji nije  htio  piti  mlijeko..pa  ga  unosimo  kroz  kasice  ujutro  i  navecer  pomalo..ono  s  keksom,  grizom,  cokolinom  nekad..nedajem  bas  pudinge i  monte....nekad  malo...a  jede   sira,  pomalo  jogurta  i  slll...iako  to  nisu  bas  neke  porcije..ali  jede  sve..pa  ga  vise  i  ne  gonjam  da  pije  mlijeko,  a  probali smo  sve  nacine..ali  nije  losa   fora  sa cokoladnim  mlijekom  d a i  to  probam user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
22.7.2010 15:32:41   
Dinkica
Adna pije ujutro i navece po 180 ml Aptamila 3 i tako planiramo dok ne napuni 2 godine akoBogda, pa cemo onda AD mlijeko zamjeniti obicnim ali iz case. Inace fino jede sirku i pavlaku. 

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
22.7.2010 15:36:58   
lila25
a kako dajete mlijeko i plazmu,jeli obicno mlijeko ili napravite AD pa u njeg stavite plazmu..

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
22.7.2010 15:38:28   
Tidzi
Ja sam od jedne starije zene dobila savjet da probam napraviti porciju, ali manju...
stavim malo svjezeg sira, a dosta pavlake ili kajmaka i to sve lijepo posolim i izmjesam i dajem samo tako sa kasikicom. I stvarno je upalilo. Oboje to sada obozavaju. Mada su poceli da jedu i sa hljebom ili kiflama.
Mama mi kaze da onaj stariji, sad je u Bosni, trazi samo da jede kajmak sa kiflama, ali nece ako mama nije posolila kajmak.
Ja sam vec pisala na ovoj temi i ja sam zadovoljna koliko moja dijeca piju mlijeka i unose mlijecnih proizvoda.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
22.7.2010 15:42:02   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Dinkica

Adna pije ujutro i navece po 180 ml Aptamila 3 i tako planiramo dok ne napuni 2 godine akoBogda, pa cemo onda AD mlijeko zamjeniti obicnim ali iz case. Inace fino jede sirku i pavlaku. 


i ja sam mislila ovako ali kad je probala obicno mlijeko rekla je "pih kaka" user posted image
cokoladno mlijeko isto tako...napravila facu i rekla "drugo" sto znaci da hoce AD a ne to...
inace voli jogurt i ponekad sir sa pavlakom...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
22.7.2010 15:55:42   
maja78 RR
lila25 pa mozes napraviti i sa ad mlijekom
ja pravim plazmu (sve to zovem cokolino) hihihihi sfurim mljevenu ili obicnu plazmu  sa vrelim mlijekom i obavezan je takav jedan obork dnevno, ili griz znaci sve te cokolinaste stvari
a ti ako ces sa ad mlijekom kad ga umutis (ad) stavi malo vise vode, jer ce plazma upiti

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
22.7.2010 16:11:39   
dacy
IZVORNA PORUKA: lila25

a kako dajete mlijeko i plazmu,jeli obicno mlijeko ili napravite AD pa u njeg stavite plazmu..


ja kuham 240 ml običnog mlijeka sa 3 kaškice plazme, bitno mi je da samo malo prokuha i da se plazma rastopi i to je to. Moj sin to pije oko god. dana i sviđa mu se, a i ja sam prezadovoljna jer barem tako unosimo mlijeko u organizam


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
22.7.2010 21:34:17   
princeza
Moja Adnica ima 1,5 i popije otprilike po 200 ml kravljeg prokuhanog mlijeka ujutru i navecer.Dojila sam je tacno godinu dana i bez ikakvih problema je prihvatila kravlje mlijeko.U pocetku sam joj stavljala plazmu ali mi nije htjela,tako da smo ostali na cistom mlijeku.Lijep pozdrav user posted image

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
23.7.2010 9:28:35   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Dinkica

Adna pije ujutro i navece po 180 ml Aptamila 3 i tako planiramo dok ne napuni 2 godine akoBogda, pa cemo onda AD mlijeko zamjeniti obicnim ali iz case. Inace fino jede sirku i pavlaku. 


i ja sam mislila ovako ali kad je probala obicno mlijeko rekla je "pih kaka" user posted image
cokoladno mlijeko isto tako...napravila facu i rekla "drugo" sto znaci da hoce AD a ne to...
inace voli jogurt i ponekad sir sa pavlakom...



a jesi li joj davala obično mlijeko iz flašice ili čaše? Imam osjećaj da bi Adna i surutku pila iz flašice user posted image , više se brinem kako ću je odviknuti od nje user posted image nego kako će se priviknuti na obično mlijeko. Baš ću probati ovih dana čisto da vidim, umlačit ću kao što bude i Aptamil, ko fol napravila mama meeeeeeko i da vidim hoće li.


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
24.7.2010 7:57:55   
lavić Simba
Molim za savjet,ja sam presla na HIPP 3 prije 2 dana a lavic i dalje pije 700ml jeli to puno...jer na kutiji pise 1-2 obroka po 240ml a on se meni budi 2 puta navece i pije po 120ml ....sve ukupno oko 700-750ml pa neznam posto je ova jaca?????user posted image

< Poruku je uredio lavić Simba -- 24.7.2010 8:00:10 >


_____________________________

mamina radost....moj mali djecak
03.10.2009.
prvi zubic sa 9.5 mjeseci
prohodao sa 11 mjeseci

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
24.7.2010 8:51:54   
Mya_81 RR
Ja ne bih rekla da je to nešto puno. Te mjere na kutiji su uvijek kao neki prosjek, ali naravno da ima djece koji piju manje ili više. Zato ne brini.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu lavić Simba)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
25.7.2010 15:44:08   
škorpija
neka lavić pije koliko može, to će se smao od sebe smanjivati vremenom kad bude sve voše jeo čvrstu hranu.

uh što kod nas nema HIPP 4, nama više ni 3 nije dovoljna

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *