|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
29.7.2010 13:51:09   
Mya_81 RR
Škorpija, zašto misliš da mu nije dovoljno? Koliko nam to dečko pije?

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
30.7.2010 10:19:46   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Mya_81

Škorpija, zašto misliš da mu nije dovoljno? Koliko nam to dečko pije?

on večera u pola 10 neku kašicu sa žitaricama i voćem i nakon toga popije 200 ml Hipp3, i onda često opet bude gladan oko 6, uglavnom zasad pijemo oko 400 ml AD mlijeka, a uzme možda još 100-200 ml običnog mlijeka u kašicama. ma kontam možda bi ga hipp 4 zasitio da presapav svaku noć

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
30.9.2010 15:19:54   
Dinkica
Da prijavim da moja malena od prije 10ak dana pije obično Megle mlijeko 3.2 ujutro i naveče po 180 do 200 ml. Planirala sam joj davati Aptamil3 do druge godine ali milsim da je i do godinu i po solidno. Obzirom da ima dobar apetit i fino jede raznovrsnu hranu sa jelovnika za njen uzrast osjetila sam da je previše da joj dajem aptamil, pa ne znam nisam stigla pitati pedijatra u vezi toga, tu sam promjenu napravila na svoju ruku, ako neko ima stručno mišljenje rado bih čula.

Za bratovou djevojčicu istog uzrasta u Svicarskoj pedijatar je rekao da mogu preći na obično što masnije mlijeko odmah nakon godinu. Tako su i uradili. Ali eto ja sam čekala još pola godine a kad odem kod naših pedijatara, dok dijete primi vakcinu, počne plakati, slabo šta stignem pitati user posted image




_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
30.9.2010 17:23:44   
Anoniman
ja sam Andreju od jucer uvela restrikcije...sada ima jednu pred spavanje i jednu oko 5-6 ujutro...to je to...ne dam viseuser posted image ...i mogu rec da bolje jede

(odgovor članu Dinkica)
  Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
10.12.2010 14:34:41   
emma.L
Kod nas se dogodilo upravo ono čega sam se bojala: otkako smo ukinuli flašicu- muku mučimo da popije šolju mlijeka. Slamčica, bez slamke, sa krašem, medom ili bez - jednostavno je moramo stalno ucjenjivati i dogovarati i obećavati nešto ili zapričavati. I na kraju ostane pola. A do prije mjesec dana je pila flašicu ujutro i uvečer i to joj je bio vrhunac dana - obično, sa dodacima, kozje, bez problema i to vrti kosicu i isključi se totalno.
Žao mi je, ali s obzirom da hoće popiti jogurt uz ručak ili pojesti onako onaj čvrsti jogurt nije da neće nikako mlijeko unositi u organizam. Mislim da ćemo sada tek uvesti čokolino (do sada smo ga držali na minimumu), barem uvečer.
Ovo će mi stvoriti problem sa toplim napitcima, jer ne voli kamilicu, majčinu dušicu, mentu, voćne čajeve. Samo šipak hoće popiti.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
10.12.2010 14:37:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: emma.L

Kod nas se dogodilo upravo ono čega sam se bojala: otkako smo ukinuli flašicu- muku mučimo da popije šolju mlijeka. Slamčica, bez slamke, sa krašem, medom ili bez - jednostavno je moramo stalno ucjenjivati i dogovarati i obećavati nešto ili zapričavati. I na kraju ostane pola. A do prije mjesec dana je pila flašicu ujutro i uvečer i to joj je bio vrhunac dana - obično, sa dodacima, kozje, bez problema i to vrti kosicu i isključi se totalno.
Žao mi je, ali s obzirom da hoće popiti jogurt uz ručak ili pojesti onako onaj čvrsti jogurt nije da neće nikako mlijeko unositi u organizam. Mislim da ćemo sada tek uvesti čokolino (do sada smo ga držali na minimumu), barem uvečer.
Ovo će mi stvoriti problem sa toplim napitcima, jer ne voli kamilicu, majčinu dušicu, mentu, voćne čajeve. Samo šipak hoće popiti.
a neskvik...tako je moj zavolio kravlje

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
10.12.2010 14:40:35   
emma.L
Mislim da ni to neće pomoći. Voli ona mlijeko, ali joj više nije gušt jer nema flašice a bome ni vremena cura da cijedi to nešto pažljivo. U stvari, kad bolje razmislim, zašto bi se trudila da to bude uvečer i ujutro, kao vojnik? Mislim da bi ga ona i popila onako u letu kao što se navraća na sokić ili vodu. user posted image  ma treba meni nekad da nadođem. Glavno da sam jutros MM-u rekla "ja za ovo više nemam živaca, ti preuzmi ako hoćeš, a ako ne, nek' ne pije nikako"- naravno on je bio kriv jutros u 7 user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
10.12.2010 14:44:19   
Anoniman
ali to nije mlijeko...to je neeeeeeeeeeskvikuser posted image user posted image user posted image ...ko nema vremena za toplu cokoladuuser posted image

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
10.12.2010 15:02:18   
Blue rose RR
Emma.L , a zašto si joj ukinula flašicu?
Moja još uvijek pije mlijeko (i samo mlijeko) iz flašice, i to ujutro i uvečer pred spavanje, i ne pada mi na pamet da joj taj gušt ukinem, a već joj je pet godina.




_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
10.12.2010 15:05:37   
Hanady RR
I ja ne razumijem zašto si joj ukinula bočicuuser posted image

mislim da je sasvim Ok da dijete ujutro popije mlijeko iz bočice.
Moja starija je prestala sa bočicom jer joj se seka rodila, ali pije iz babylove flšice sa kljunom ( ona većih dimenzija). Njoj je 4 i pol godine.

A mlađa ima 2 godine (skoro) i pije iz bočice....




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
10.12.2010 15:10:26   
jasmin

IZVORNA PORUKA: emma.L

Kod nas se dogodilo upravo ono čega sam se bojala: otkako smo ukinuli flašicu- muku mučimo da popije šolju mlijeka. Slamčica, bez slamke, sa krašem, medom ili bez - jednostavno je moramo stalno ucjenjivati i dogovarati i obećavati nešto ili zapričavati. I na kraju ostane pola. A do prije mjesec dana je pila flašicu ujutro i uvečer i to joj je bio vrhunac dana - obično, sa dodacima, kozje, bez problema i to vrti kosicu i isključi se totalno.
Žao mi je, ali s obzirom da hoće popiti jogurt uz ručak ili pojesti onako onaj čvrsti jogurt nije da neće nikako mlijeko unositi u organizam. Mislim da ćemo sada tek uvesti čokolino (do sada smo ga držali na minimumu), barem uvečer.
Ovo će mi stvoriti problem sa toplim napitcima, jer ne voli kamilicu, majčinu dušicu, mentu, voćne čajeve. Samo šipak hoće popiti.



Mozda bojkotuje zbog flasice.To joj je ocito bio pravi cejf.A nije dovoljno velika da shvati da treba piti iz case ili na slamkicu.Ja sam svojoj izbacila flasicu mozda mjesec dana prije nego je napunila 3 god.I to smo isli postepeno.Prvo smo izbacili nocnu flasicu i poceli piti samo jutarnju.Onda,nakon odredjenog vremena smo sjele i dogovorile se da je mlijeko jednako lijepo i bez flasice,da je dovoljno velika djevojcica da pije iz case.Prihvatila je bez ikakvih problema i otisla je sama baciti flasicu u smece.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
10.12.2010 15:16:07   
Hanady RR
i da mislim da je razlog samo bočica....
a vi ste i oko tute sada u fazi...
pa mislim da se malo i prepala da hoćete da odjednom bude velika....

vratite joj jednouser posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
10.12.2010 15:17:09   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: dadada

ja sam Andreju od jucer uvela restrikcije...sada ima jednu pred spavanje i jednu oko 5-6 ujutro...to je to...ne dam viseuser posted image ...i mogu rec da bolje jede


moracu i ja Ajdinu uvesti restrikcije,nece da doruckuje nakon sto popije mlijeko. Ali ko ce ustati tako rano dadada,mi ustajemo tek oko 9 user posted image
A pije ujutru,popodne prije spavanja i jednu navece.. ne previse oko 600 ml dnevno





_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
10.12.2010 15:38:49   
rokoko
IZVORNA PORUKA: emma.L

Kod nas se dogodilo upravo ono čega sam se bojala: otkako smo ukinuli flašicu- muku mučimo da popije šolju mlijeka. Slamčica, bez slamke, sa krašem, medom ili bez - jednostavno je moramo stalno ucjenjivati i dogovarati i obećavati nešto ili zapričavati. I na kraju ostane pola. A do prije mjesec dana je pila flašicu ujutro i uvečer i to joj je bio vrhunac dana - obično, sa dodacima, kozje, bez problema i to vrti kosicu i isključi se totalno.
Žao mi je, ali s obzirom da hoće popiti jogurt uz ručak ili pojesti onako onaj čvrsti jogurt nije da neće nikako mlijeko unositi u organizam. Mislim da ćemo sada tek uvesti čokolino (do sada smo ga držali na minimumu), barem uvečer.
Ovo će mi stvoriti problem sa toplim napitcima, jer ne voli kamilicu, majčinu dušicu, mentu, voćne čajeve. Samo šipak hoće popiti.


Moje iskustvo je ovakvo i mislim da se ne treba previše brinuti,ako dijete sve ostalo jede.Moja Maša,4 i po godine,je PRESTALA PITI MLIJEKO sa 11 mjeseci,ponekad je pila po 30ak ml što je bilo smiješno i ja sam prestala pokušavati.Jogurt i sve mliječno je jela.Poslije druge godine počinje ponovo piti mlijeko i to iz šolje,samo mlijeko ili neskvik sve dolazi u obzir.I dalje ga pije,a jogurt vrlo rijetko.
Aleksa je pio na flašicu skoro do druge godine.Polako smo prestajali,najviše zbog doručkajer je uglavnom mrljavio zasićen mlijekom.Sad i on,možda i zato što ima društvo,piije iz šolje sa slamkom.
Sad kad smo bili na kontroli sa Unom koja ima 13 mjeseci dr kaže da dnevna količina mlijeka za tu dob ne treba prelaziti 500ml.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
10.12.2010 15:38:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gvendolina

IZVORNA PORUKA: dadada

ja sam Andreju od jucer uvela restrikcije...sada ima jednu pred spavanje i jednu oko 5-6 ujutro...to je to...ne dam viseuser posted image ...i mogu rec da bolje jede


moracu i ja Ajdinu uvesti restrikcije,nece da doruckuje nakon sto popije mlijeko. Ali ko ce ustati tako rano dadada,mi ustajemo tek oko 9 user posted image
A pije ujutru,popodne prije spavanja i jednu navece.. ne previse oko 600 ml dnevno




pa i mi ustajemo oko 9...nisam ja rekla da se mi ustanemo...mama napravi flasicu i nastavi spavatiuser posted image ...a ovo za jelouser posted image ...trajalo par dana pa se vratio na starouser posted image

(odgovor članu gvendolina)
  Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
10.12.2010 15:48:50   
emma.L
Nismo mi u fazi tute, mi samo pričamo sada i nudimo je, a ne učimo i ne sjedamo nikada kad ona neće (što uostalom nikad nije ni bio slučaj). Dakle s aktivnim pokušajima učenja na tutu smo završili prije dva mjeseca i poravnili. A sa flašicom krenuli prije dvadesetak dana. Možda zaista jeste njoj to preblizu user posted image , uopće mi nije palo to na pamet.  
I moja prijateljica ima curicu od 4.5 godine koja uvečer pije mlijeko na flašicu. Sorry, ali meni to baš nekako ružno vidjeti. To mi ne dolazi u obzir.
A budući da bi jela samo pavlaku i sir, mislim da nema razloga zabrinutosti. Svejedno mi je žao što ne pije baš mlijeko. Možda i ona opet dođe u fazu sama od sebe. Vidjet ćemo.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
10.12.2010 15:55:13   
teacher75
i ja se brinem jel dovoljno mlijeka pije L. buduci da doji jos samo tokom noci mozda 2 puta i nekada 1 ujutro da li je dovoljno sto joj ujutro napravim nesto na mlijeku kravljem za dorucak (griz, poparu ili puru) i dodam 2-3 kasike mladog sira ili ABC i nekad pred spavanje napravim cokolesnik ili nesto slicno. ona nece flasu, nikad nije hjtela, jedva popije par gutljaja vode dnevno

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
10.12.2010 19:01:31   
leona81
moja bebica pije caj i vodu, oko 200 ml dnevno a mlijeko nema sanse...doduse doji jos puno puta i po noci i po danu...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
12.12.2010 22:25:29   
Mya_81 RR
Mi imamo jednu pred spavanje i jednu ujutro kad se probudi, ukupno najviše 0,5L. S tim da pije kraš ekspres i kašikicu meda joj stavim. Mlijeko bez kakaa nema šanse da bi popila, a ni med sam, pa je onda nastala ova kombinacija.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
12.12.2010 22:27:04   
Skvo RR
Uma nikako ne pije mlijeko..samo pljune.......evo jos malcice pa skoro godina dana.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
12.12.2010 22:29:57   
sheri
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Uma nikako ne pije mlijeko..samo pljune.......evo jos malcice pa skoro godina dana.

a jogurt? ili bilo sta od mlijecnih proizvoda?


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
12.12.2010 22:30:25   
Visnja RR
svaki dan popije jogurt i oko 2 dcl Aptimila...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
12.12.2010 22:32:07   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: sheri

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Uma nikako ne pije mlijeko..samo pljune.......evo jos malcice pa skoro godina dana.

a jogurt? ili bilo sta od mlijecnih proizvoda?



Pije jogurt, jede mladi sir, pavlaku, tvrdi sir...ma sve, ali mlijeko ne....



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
12.12.2010 22:34:10   
Mya_81 RR
Skvo, ma znas i sama da je bitno da na bilo koji način nadomjesti kalcij...

Recimo, ni mm nije nakon godine htio više piti mlijeko, a moja mama je od tih mliječnih mogla samo mlijeko, ali ništa drugo.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
12.12.2010 22:34:24   
škorpija
ajdin mlijeko neće nikako ni čokoloadno ni sa kakaom, ali zato ga jede sa nestle žitaricama , a voli i voćni jogurt, abc sir, pavlaku itd, valjda mu je dovoljno, prestao je prijed dva mjeseca da pije i Ad

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *