|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Izrazi vaseg podneblja
17.3.2013 10:37:12   
smajli80

IZVORNA PORUKA: MicoTico


IZVORNA PORUKA: smajli80

Moj kraj ima poprilično čist izgovor evo izdvojila bih par koji meni zaparaju uši

tujka(tu),vojka(ovde),nojka(tamo)

Ali pronađoh jedan zabavan klip koji su postavili novinari lokalne privatne TV snimajući priloge po gradu-malo se zabaviteuser posted image

http://www.youtube.com/watch?v=t938e2K0enM

Ajme, smajli, isplakala sam seuser posted image user posted image



Ma ja sam vrištala-sisna žlijezda i ostalouser posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Izrazi vaseg podneblja
17.3.2013 13:44:43   
amra_sa
Naspider , otkad znam za sebe u mojoj kući uvijek se npr. kafa sipala. user posted image I da vam pravo kaže ovaj izraz dolje, ja nikad ne koristim, mada znam da je pravilno dolje a ne dole. Meni je dole, i džaba. user posted image Nekad se prevarim pa kulture radi kažem dolje, ali to mi tako ružno zvuči.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Izrazi vaseg podneblja
17.3.2013 13:45:09   
saritaa

IZVORNA PORUKA: smajli80

Moj kraj ima poprilično čist izgovor evo izdvojila bih par koji meni zaparaju uši

tujka(tu),vojka(ovde),nojka(tamo)

Ali pronađoh jedan zabavan klip koji su postavili novinari lokalne privatne TV snimajući priloge po gradu-malo se zabaviteuser posted image

http://www.youtube.com/watch?v=t938e2K0enM




joj, joj user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ako te jednog dana sustigne bijeda, ti ne govori Stvoritelju o tome kako imas jako veliki problem.Okreni se svojoj bijedi i reci joj da ti imas jako mocnog Stvoritelja.

mamina princeza 25.02.2008.
mamin princ 01.10.2011


(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Izrazi vaseg podneblja
17.3.2013 13:51:25   
amra_sa
Gdje ti živiš Smajli, tamko ? user posted image Nana rahmetli za kompot vazda govorila hošaf, pa se mi zezali "Hoš hošafa" . Čorba je bila grah. Ili kad kaže razgaliti, napravi sok i kaže evo ti nek te razgali tj. osvježi.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu saritaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Izrazi vaseg podneblja
17.3.2013 13:53:06   
Adana

IZVORNA PORUKA: mamaajna

to ba po Sarajevu govore pridoslice i mahalski neskolovani ljudi,a ostali su vec odavno izbacili tu uzrecice



Ovo baš grubo zvuči... user posted image
Nisam ni pridošlica, ni neškolovana, a znam upotrijebiti tu poštapalicu, isto tako nisam ni jedina... tako da...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Izrazi vaseg podneblja
17.3.2013 13:57:50   
Adana
Granap.

Ja sam se baš iznenadila kada me drug iz Krajine upitao ''''a šta vam je granap, svi to spominju''''user posted image . Mislila sam da je to riječ koja se svuda koristi.

Pa onda: basamci, mahala, baška, vadiona, ložiona, jaran, levat, kokuz, klošar, frajer, fakat, crnjak, gotiva, bezze, cener, cvaja, daj ba, ušteliti se, palamuditi, namarati, ofirati, šatro, belaj, eki, drot, lafo, zažditi, ba, kontaš...

Sigurna sma da se neki od ovih izraza koriste i u drugim gradovima.

< Poruku je uredio Adana -- 17.3.2013 14:11:56 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Izrazi vaseg podneblja
17.3.2013 13:58:23   
amra_sa
I prije rata se govorilo ba koliko me sjećanje služi a pridošlice to još više upotrebljavaju čisto radi toga da bi se uklopili međ' raju. Ja to ba koristim, ali izbjegavam, generalno izbjegavam poštapalice. I da se razumijemo, nemam ništa protiv pridošlica, ali imam protiv seljakluka (neprimjerenog ponašanja), nekulture.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Izrazi vaseg podneblja
17.3.2013 14:19:13   
aazra

IZVORNA PORUKA: amra_sa

I prije rata se govorilo ba koliko me sjećanje služi a pridošlice to još više upotrebljavaju čisto radi toga da bi se uklopili međ' raju. Ja to ba koristim, ali izbjegavam, generalno izbjegavam poštapalice. I da se razumijemo, nemam ništa protiv pridošlica, ali imam protiv seljakluka (neprimjerenog ponašanja), nekulture.


Rijetko sta potpisujem al' ovo moram user posted image I naravno Enis Bešlagić, koji je na glupiranju na račun svojih sugrađana stekao popularnost u susjednoj nam zemlji user posted image

Nedavno sam ušla u manji konflikt s jednom osobom iz Hrvatske koja me uvjeravala da to sto je za njih humor, tipa Enisovog, za nas je (ona smatra) normalno, tako se glupirati i prenemagati. Morala sam je uvjeravati da mi to nismo. Hvala Enise!

_____________________________








(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Izrazi vaseg podneblja
17.3.2013 14:34:12   
Visnja RR
Mislim da nikad nisam rekla to BA .... ne smeta mi ako drugi koriste ... a ne stoji to BA svakom treba to znati reći ili napisati.... ono baš da legne ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Izrazi vaseg podneblja
17.3.2013 14:36:45   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: eldinky

u ovim izrazima su najjači mostarci,bar meni

glava mu ko cocin bubanj

'ta će on



ja nisam hercegovka ali cesto kažem da je glava ko cocin bubanj... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Izrazi vaseg podneblja
17.3.2013 14:39:11   
Hannica

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: eldinky

u ovim izrazima su najjači mostarci,bar meni

glava mu ko cocin bubanj

'ta će on



ja nisam hercegovka ali cesto kažem da je glava ko cocin bubanj... user posted image

Potpis na ovo.

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Izrazi vaseg podneblja
17.3.2013 14:42:36   
Adana

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: eldinky

u ovim izrazima su najjači mostarci,bar meni

glava mu ko cocin bubanj

'ta će on



ja nisam hercegovka ali cesto kažem da je glava ko cocin bubanj... user posted image


Isto ovako kao Višnja. user posted image I oduvijek sam to govorila, ako i moja raja.


Vezano za mostarce sviđa mi se kada kažu npr. u 7 i po. I ono njihovo mooooja... user posted image


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Izrazi vaseg podneblja
17.3.2013 14:50:30   
saritaa

IZVORNA PORUKA: aazra


IZVORNA PORUKA: amra_sa

I prije rata se govorilo ba koliko me sjećanje služi a pridošlice to još više upotrebljavaju čisto radi toga da bi se uklopili međ' raju. Ja to ba koristim, ali izbjegavam, generalno izbjegavam poštapalice. I da se razumijemo, nemam ništa protiv pridošlica, ali imam protiv seljakluka (neprimjerenog ponašanja), nekulture.


Rijetko sta potpisujem al' ovo moram user posted image I naravno Enis Bešlagić, koji je na glupiranju na račun svojih sugrađana stekao popularnost u susjednoj nam zemlji user posted image

Nedavno sam ušla u manji konflikt s jednom osobom iz Hrvatske koja me uvjeravala da to sto je za njih humor, tipa Enisovog, za nas je (ona smatra) normalno, tako se glupirati i prenemagati. Morala sam je uvjeravati da mi to nismo. Hvala Enise!



...ma nek nismo ustogljeni ko hrvati pa makar

evo jedna rijec koju je moja nena rahmet joj dusi cesto koristila user posted image

_____________________________

Ako te jednog dana sustigne bijeda, ti ne govori Stvoritelju o tome kako imas jako veliki problem.Okreni se svojoj bijedi i reci joj da ti imas jako mocnog Stvoritelja.

mamina princeza 25.02.2008.
mamin princ 01.10.2011


(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Izrazi vaseg podneblja
17.3.2013 15:06:50   
škorpija
Kad sam dosla u sa posebno me zbunjivala boranija, to je kod nas u bihacu kuhani spinat, a ovdje je to mahune, a mi to opet zovemo mohunje, pilav je kod nas riza, a ovdje siroki rezanci koji se kod nas kazu omac (sa c kao cicak, nemam afrikata na ovoj tastaturi) tikvenica je kod nas masircnic itd, uglavnim sam znac problema s hranom imal user posted image user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu saritaa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Izrazi vaseg podneblja
18.3.2013 11:41:35   
aazra
IZVORNA PORUKA: saritaa


IZVORNA PORUKA: aazra


IZVORNA PORUKA: amra_sa

I prije rata se govorilo ba koliko me sjećanje služi a pridošlice to još više upotrebljavaju čisto radi toga da bi se uklopili međ'' raju. Ja to ba koristim, ali izbjegavam, generalno izbjegavam poštapalice. I da se razumijemo, nemam ništa protiv pridošlica, ali imam protiv seljakluka (neprimjerenog ponašanja), nekulture.


Rijetko sta potpisujem al'' ovo moram user posted image I naravno Enis Bešlagić, koji je na glupiranju na račun svojih sugrađana stekao popularnost u susjednoj nam zemlji user posted image

Nedavno sam ušla u manji konflikt s jednom osobom iz Hrvatske koja me uvjeravala da to sto je za njih humor, tipa Enisovog, za nas je (ona smatra) normalno, tako se glupirati i prenemagati. Morala sam je uvjeravati da mi to nismo. Hvala Enise!



...ma nek nismo ustogljeni ko hrvati pa makar

evo jedna rijec koju je moja nena rahmet joj dusi cesto koristila user posted image


I ja koristim "makar" ne vidim razlog da se to naglašava...Znači između "uštogljen" i "primitivan" ne postoji ništa drugo user posted image ? Btw, niti su svi Hrvati "uštogljeni" niti smo mi "prosti i primitivni" samo nas neki koji na tome zarađuju dobre pare (na ismijavanju sebe i svog) takvima predstavljaju user posted image


< Poruku je uredio aazra -- 18.3.2013 11:42:15 >


_____________________________








(odgovor članu saritaa)
Neposredna veza do poruke: 40
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *