|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iskustva žena koje su zatrudnile nakon 1 ...
30.1.2008 9:42:46   
Lena
Jučer nam je prijatelj od mog muža pričao da su on i njegova žena pokušavali 9 god i ništa,mislii su da su mladi i da imaju vremena pa se nisu sekirali puno,pa su se ženili i pokušavali još3 godine i ništa,odlučili su ići na sve moguće preglede,nema šta nisu napravili,zadnje su trebali pokušati sa umjetnom oplodnjom,već su bili spremni i pripremali se za mjesec ići kad je ona ostala trudna!!!!Sada mali Tomo ima 3 godine brzo.Prijatelj je rekao da žele još djece ali kad će se smiriti od svega što su prošli,i rekao je da NIKAD VIŠE ONI NEĆE IĆI NA PREGLEDE!Eto još jednog događaja naše preopterečene psihe.Ipak tijelo se buni kad nešto nije potrebno.


< Poruku je uredio malena27 RR -- 18.2.2012 22:56:48 >

(odgovor članu Lena)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Iskustva žena koje su zatrudnile nakon 1 ...
5.8.2013 22:41:16   
orhidija
Zanimaju me trudnice bivse da li je tacno da ova teza orgazam i zatrudnjivanje imaju veze?

(odgovor članu Lena)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Iskustva žena koje su zatrudnile nakon 1 ...
7.8.2013 10:15:21   
AAvalon
Lena, iz licnog iskustva ti kazem da 10 mjeseci nije nista... ljekari smatraju da ako se trudnoca ne desi tokom jedne ili dvije godine nezasticenog seksa da se moze poceti pricati o problemu sa zatrudnjivanjem. s obzirom da imas neredovne cikluse, ja bih na tvom mjestu nakon godine dana otisla ne obicnom ginekologu vec dobrom reproduktivnom ginekologu.

mjerenje bazalne temperature i plodne sluzi je nepouzdano, ako vec hoces da znas kad su ti plodni dani a ti kupi LH trakice i one ce ti najbolje pokazati. ne moze ni doktor kasike bacati i na osnovu neredovnih ciklusa reci tacno kad ti je O.

a za ovo opustanje, nemojte me molim vas nasmijavati vise... prosto me nerviraju vise price o tom famoznom opustanju. mozete se vi opustiti koliko hocete ali to nece otcepiti zacepljene jajovode ako postoje niti stvoriti spermice kod azoospermije. ne kazem da psiha nema nikakve veze sa trudnocom, naravno da ima, ali nemojmo da pretjerujemo. meni je uvijek smetalo kad mi neko (nakon vise godina pokusavanja) kaze da se opustim - jer to uvijek implicira da sam JA bila kriva i da zbog toga sto sam JA nervozna mi ne mozemo zatrudniti.

u nasem slucaju sam se mogla opustiti koliko god hoces, ali dijagnoza je bila takva da ne bi pomoglo. a posto ja nisam osoba koja bi cekala skrstenih ruku 10 godina u nadi da ce se jednom desiti samo od sebe, ja sam pravac dobrom doktoru i sad hvala dragom Bogu imam jednu MPO bebu

Lena, tebi svakako sretno, nadam se da ces ubrzo ostati trudna user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu orhidija)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Iskustva žena koje su zatrudnile nakon 1 ...
7.8.2013 10:25:54   
animagical

IZVORNA PORUKA: orhidija

Zanimaju me trudnice bivse da li je tacno da ova teza orgazam i zatrudnjivanje imaju veze?

user posted image ma super

(odgovor članu orhidija)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Iskustva žena koje su zatrudnile nakon 1 ...
7.8.2013 10:35:25   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: orhidija

Zanimaju me trudnice bivse da li je tacno da ova teza orgazam i zatrudnjivanje imaju veze?


Orgazam pomaze spermijima u njihovom putovanju jer dolazi do vaginalnog grca, ali orgazam apsolutno nije nuzan da bi do trudnoce doslo.

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu orhidija)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: iskustva žena koje su zatrudnile nakon 1 ...
12.8.2013 8:43:18   
Leva
Dijelim Visnjino misljenje. Na sve savjete o opustanju uvjek argumentiram pitanjem trudnoca silovanih zena. Mislite da je njima bilo lijepo, da su uzivale, bile opustene? Zatrudnjivanje jedino ima veze sa kvalitetom jajnih stanica, spermatozoida, prohodnoscu jajovoda i cistim pogadjanjem njidealnijeg momenta.

< Poruku je uredio Leva -- 12.8.2013 8:47:13 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: iskustva žena koje su zatrudnile nakon 1 ...
4.9.2013 12:56:57   
Rafaello
Molim iskusne zenice da me malo posavjetuju...naime, moj suprug i ja radimo na drugoj bebi. Prva dva puta sam ostala trudna bez problema, medjutim ovaj ciklus mi kasni uradila dva testa oba negativna...ali sam malo racunala i skontala da je proslo vec vise od godinu dana kako se trudimo nekada i fulimo mjesec ali ipak imamo nezasticene odnose...

Radila sam papa ok je, radila hormone stitne i oni su ok...sada sam zbunjena i ne znam sta mi je dalje ciniti?
Mislila sam da vadim hormone? Isplati li mi se privatno raditi posto, predpostavljam, da se preko doma zdravlja to otegne?
Gdje mi je najjeftinije da ih uradim?
Ili ako imate neki bolji prijedlog da me uputite sta da radim?

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: iskustva žena koje su zatrudnile nakon 1 ...
4.9.2013 13:07:25   
irisss
Privatno je hormnalni status oko 100 KM, barem je bio kad sam ja radila prije 2 god.,sumnjam da je sad jeftiniji:). Javi se svom soc. ginekologu i nek ti da uputnicu za dip (ako si iz Sarajeva), čeka se mislim najduze oko 10-tak dana. Mozda da i muž uadi spermiogram (odjel sterilitet na Jezeru), navodno se i kod njih u kratkom vremenskom periodu može pogoršati stanjeuser posted image

(odgovor članu Rafaello)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: iskustva žena koje su zatrudnile nakon 1 ...
4.9.2013 13:21:58   
Rafaello

IZVORNA PORUKA: irisss

Privatno je hormnalni status oko 100 KM, barem je bio kad sam ja radila prije 2 god.,sumnjam da je sad jeftiniji:). Javi se svom soc. ginekologu i nek ti da uputnicu za dip (ako si iz Sarajeva), čeka se mislim najduze oko 10-tak dana. Mozda da i muž uadi spermiogram (odjel sterilitet na Jezeru), navodno se i kod njih u kratkom vremenskom periodu može pogoršati stanjeuser posted image

Irisss, hvala na odgovoru, jesam i Sa. Kontam oni na DiP-u,barem u zadnje vrijeme, nikada nemaju reagenasa ni za sta, pa reko privatno da uradim ako nije neka astronomska cifra...sto se muza tice, dr. mi je rekao da je mm provjeren u pravljenju beba...a nisam znala da se i kod njih moze tek tako nesto poremetiti...user posted image

(odgovor članu irisss)
Neposredna veza do poruke: 59
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *