|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
21.3.2009 8:59:07   
Anoniman
Jao to je previse. Moja prijateljica je placala zenu po 10 km dnevno, a sad kako radi malo duze placa 15 km, ali ne znam ni ja kad dodje kuci. Dat 10 km da proseta do skole, je puno, kome je nuzda radice za manje. Danas je vrijeme kad svi snizavaju plate, pa i ti njoj, a sad ce lijepo vrijeme pa mozes je i ti vodit, jedno u kolica drugo za ruku i polahko.

(odgovor članu Emina*)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
27.6.2009 22:57:55   
Dalila Sa
IZVORNA PORUKA: remzy

da i ovdje sto napisem
e ovako posto ja neradim i kod kuce sam ,tako da mi netreba teta cuvalica,ali kako mi muz radi na Bjelasnici ,7 dana je gore a 14 odmara,a Lamija mi krenula u prvi razred,tako da tu imam jednu djevojku koja vodi Lamiju u skolu ,samo to vrijeme dok je muz van Sarajeva i mi joj placamo 10KM po danu,ona samo primi Lamiju iz kuce odvede je do skole i vrati je ,i to je sve...
Ja ,licno, mislim da je to malo poskupo,hanume sta vi kazeteuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Draga Remzy mislim da je to malo skupo user posted image
evo zašto,moja prijateljica za 200km vodi u školu dvoje djece (jedno drugi a drugo četvrti razred) i vraća kući, nisu uvjek ista smjena,radi po kući,znači čisti,pere,pegla i svešto joj ta žena kaže da uradi,i po potrebi čuva bebu od godinu dana kad nije kod nane,a zna se češće desiti.A još da napomenem da je zna zvati i subotom i nedeljom kad joj trebaju gosti doći da raspremi kuću i opere.
Meni je ovo pravo izrabljivanje,ali moja prijateljica ne sluša šta joj mi govorimo,ona je malo stidna i povučena pa joj bezveze reći da joj malo plaća.
Ma tako je to,uvjek se nađe budala za iskorištavanje.
Uh odoh ja sa teme,izvinite,al mi je malo žao i krivo user posted image

_____________________________

06.01.2009.god. Ajnur

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
27.6.2009 23:14:14   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: NANICA

Ne mogu jer ce user posted image  imati 6 mjeseci a nisam cula da u nekom imaju jaslice za tako male bebe. (tea lana mi je dala broj jednoga vrtica) ali moram razmotriti sve opcije. Kad pocnem raditi, radit cu narednih 6 mj. skraceno


uzimaju i bebe sa 6 mjeseci al ti za bebicu donosiš hranu i pelene
Mislim da je cijena oko 270 KM za 8-9 sati
Možeš čak i krevetac od bebe odnijeti u obdanište

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
27.6.2009 23:35:23   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: remzy

da i ovdje sto napisem
e ovako posto ja neradim i kod kuce sam ,tako da mi netreba teta cuvalica,ali kako mi muz radi na Bjelasnici ,7 dana je gore a 14 odmara,a Lamija mi krenula u prvi razred,tako da tu imam jednu djevojku koja vodi Lamiju u skolu ,samo to vrijeme dok je muz van Sarajeva i mi joj placamo 10KM po danu,ona samo primi Lamiju iz kuce odvede je do skole i vrati je ,i to je sve...
Ja ,licno, mislim da je to malo poskupo,hanume sta vi kazeteuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



oooooooooo pa to je preskupo stvarno
bez obzira sto je sarajevo

Ja svojoj selmici placam 3 km po sahtu i prezadovoljna sam.
djevojka studira pedagogiju i obozava djecu,radila je prije kod mene u salonu i tako da je bas dugo poznajem. a vidim i na naomih da joj druzenje sa njom bas godi.
nekada dodje sama pa je pokupi u setnju,kad se plaho pozele i to naravno ne naplati

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
29.6.2009 23:40:14   
malena_t
Mojoj zaovi teta cuva dijete od 8 do 17 svaki radni dan za 200 km. Dolazi po nju svako jutro i vodi je svojoj kuci.

Ja ziva ne znam sta cu kad dodje vrijeme da se vratim na posaouser posted image Nije toliko za novac, koliko do toga kome ostaviti dijeteuser posted image

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
29.6.2009 23:46:50   
meli
ja djevojci koja cuva emana placam 150 KM a cuva ga od pola 9h do pola 3h. nekad ostane i duze kod nje. a nekad ga cuva i vikendom. tako se krecu cijene cuvanja kod nas. mislim ipak da nema cijene kad nadjes nekog adekvatnog. to se platiti ne moze.
prije nego sto ga je ova djevojka pocela cuvati, cuvala ga je moja tetka. cuvala ga je 5 jeseci i za to vrijeme on se nije uspio navici na nju. a na aidu se navikao za 10 dana. ne moze se platiti kad vidis da ti je dijete zadovoljno, da rado ide onome ko ga cuva.

(odgovor članu malena_t)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
29.6.2009 23:54:22   
anitaMO
moja prijateljica plaća za čuvanje djeteta 400 km.od 8 do 5.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
30.6.2009 11:18:49   
Skvo RR
Nasa "dada" pocinje 1. septembra i cijena je 500 KM, za cuvanje
od 8:30 - 17:30, u nasem stanu.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
30.6.2009 11:21:07   
tea lana
IZVORNA PORUKA: skvo

Nasa "dada" pocinje 1. septembra i cijena je 500 KM, za cuvanje
od 8:30 - 17:30, u nasem stanu.


da to nije poskupo
skvo

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
30.6.2009 11:24:53   
Skvo RR
Pa "dada" je po struci vaspitacica i Uma joj je trece dijete...Prvo dvoje je cuvala od godine do skole. Tako da meni treba trajno rjesenje, neko pouzdan, ko ce tu biti sigurno u narednom periodu. U cijenu je ukljuceno i peglanje. :)
A i zena mi se bas dopala, jer sam je nasla po preporuci, tako da mi je cijena ok...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
30.6.2009 11:26:24   
tea lana
IZVORNA PORUKA: skvo

Pa "dada" je po struci vaspitacica i Uma joj je trece dijete...Prvo dvoje je cuvala od godine do skole. Tako da meni treba trajno rjesenje, neko pouzdan, ko ce tu biti sigurno u narednom periodu. U cijenu je ukljuceno i peglanje. :)
A i zena mi se bas dopala, jer sam je nasla po preporuci, tako da mi je cijena ok...user posted image


ma i ja sam po stuci vaspitacica/skoro pa imam i zvanje pedagog ali bas je skupo.Ali ako mozes priustiti sebi i ako su joj preporuke odlicne sto da ne.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
30.6.2009 14:02:00   
Gigana
kao što rekoh, ja plaćam 350 KM i ponekad mislim da je i to malo kad vidim šta ta žena radi za moje dijete.  Na nju se mogu potpuno osloniti, dođe mu kao druga nana, toliko ga voli i pazi da ja nemam šta da joj kazem.  O obdaništu razmišljam ozbiljno, ali mislim da ću ipak još sačekati, barem dok ne napuni 3 godine.  Sad mogu samo reći:"Daj Bože zdravlja mojoj teti čuvalici pa da i dalje čuva moje malo sunce".

Ja se samo stavim u položaj tih žena koje čuvaju djecu.  Nije im nimalo lako, a povrh svega, tu je i ogromna odgovornost za tuđe dijete.  Lakše je, čini mi se, raditi neki fizički posao, nego čuvati tuđe dijete (barem što se mene tiče).


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
30.6.2009 14:06:40   
Romali
Baš sam iznenađena kad čujem da tete čuvaju dijete 8 sati dnevno za 150- 200 KM. Misilm, dobro za vas koje to uspijete naći, svakako.
U Mostaru to nije tako malo. Ne znam nikog ko daje ispod 300 KM, ama baš nikog.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
30.6.2009 14:12:22   
mamina princeza
I ja svoju tetu placam 350 cuva mi bebu od 8- do 4 . zavisno od njenog spavanja ona pegla djeciji ves, kuha djetetu rucak - obicno joj ja ujutro sve ostaim sta da skuha.
izvodi je napolje fino je uci svasta bas sam zadovoljna i vrijedi svake pare, mozda i vise


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Cijene cuvanja djece.
30.6.2009 17:17:56   
mirnac
hej zene drage
moje bebe ce imati skoro godinu kad pocnem raditi, 15.10., nasla sam i jednu tetu, to jest ona je pristala, ali mm i ja jos nismo razgovarali s njom. Znaci vecinu problema sam rijesila otprilike, ali sta sa dvoje djece? Nemam pojma ni sta da joj ponudim(?), ja radim od 8-16,30 a mm do 16h, ali je nekad na terenu i po 3-4 dana, cak razmisljam da je pitam moze li prespavati kad njega nema.
cula sam da se cuvanje dva djeteta inace ne placa duplo skuplje kako sam prvo mislila(?)





_____________________________

Leila i Ema 25.10.2008.

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Cijene cuvanja djece.
11.7.2009 17:03:22   
Maknica
Kod mene je bila takva situacija prije 3 godine. Mali je imao 6 mjeseci, nosila sam ga zeni na cuvanje, sa svom hranom, opremom i sve sto uz njega ide. Prvo ga je cuvala na pola radnog vremena za 150KM, a onda po 8 sati za 250KM. Od pocetka prosle godine smo joj povecali na 300KM (cuva ga od 7:30 do 16:30, nekad i duze kad je muz na terenu, posto ga on kupi. Dakle, kod njene kuce, izvodi ga na igraliste, ne kuha mu nista posto svejedno nista i ne jede). To mi je rodica i jako smo s njom zadovoljni, a na jesen kad stariji krene u obdaniste, cuvace mi ponovo malca od 6 mjeseci, za istu cijenu, nadam se.

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Cijene cuvanja djece.
12.7.2009 20:29:50   
ElmaB
Draga Mirna, ja tetu koja cuva moje blizance plaćam 600 KM. Svaki dan ih cuva od pola osam do pola pet i svaku drugu subotu dodje od pola osam do pola dva! Eto, pa da znas orjentaciono!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mirnac)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Cijene cuvanja djece.
17.7.2009 23:40:37   
NANICA
Evo da se prijavimo ovdje.
Nasli smo tetu cuvalicu user posted image user posted image user posted image .
Maknice, hvala na informacijama jos jednom. Puno su mi pomogle pri orijentaciji.
A sada da podjelimo nase informacije sa vama kojima ce mozda trebati.
Teta ce cuvati Pahuljana od 8-14h 6 mjeseci za 300KM a kada napuni godinu aBd onda ce ga cuvati od 8-17 za 350KM.
Sretni smo sto smo i taj dio zavrsili user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Cijene cuvanja djece.
17.7.2009 23:44:04   
Romali
Super si prošla, barem mislim tako obzirom da si u Sa.
Nadam se da ćete biti zadovoljni vašom tetom, posebno mali Pahuljan user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Cijene cuvanja djece.
17.7.2009 23:45:10   
NANICA
Hvala ti ljubice puno. I mi se nadamo da cemo biti zadovoljni. Teta nam se bas svidjela user posted image

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Cijene cuvanja djece.
17.7.2009 23:51:08   
Rina26
Kod nas žene uzimaju 250KM mjesečno

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Cijene cuvanja djece.
18.7.2009 0:06:04   
Anoniman
Nanice mislim da to nije skupo.....
Sad su takve cijene. Moja prijateljica plaća 350 KM, teta joj dolazi kući a u komšiluku su.

(odgovor članu Rina26)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
24.8.2009 13:18:03   
suna
Drage moje zenice....procitah sve postove a nigdje ne nadjoh radno vrijeme kao kod mene....jest da nemamo jos ni 2 mj.ali sam u velikom belaju oko trazenja tete...imam god.dana pravo naravno na porodiljsko odsustvo a ako zovnu ranije sta cu vidite ovih nadolazecih vremena,imam lijepo radno mjesto i jako uglednu firmu stalni ugovor i sada da napustim a djeca narastu....pa me opet uzme neka crna misao niko ga nece paziti kao ja...moje radno vrijeme je dvokratno od 09,00h.-13,00h i od 18,00h-21,00h..znate li nekog ko uopce tako radi i ima tetu za cuvanje ili cu ja morati naci dvije user posted image user posted image user posted image ...koliko joj placati???MM ne moze pomoci jer cesce je na putu...napisite mi vase misljenje znacit ce mi mnogo


_____________________________

"Ništa značajnije ne može učiniti otac za svoju djecu, nego to da voli njihovu majku."

više volim što nemam sve a imam VAS,nego da imam sve a nemam VAS

(odgovor članu malasara)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
28.9.2009 14:18:07   
Suzana
enisa_sara,

Hm... ja sam se vodila cijenom od 350 KM (kao ono... 300 KM čuvanje djeteta, 50 KM za prevoz), jer je to kao neka ustaljena cijena za grad Sarajevo...
Prva teta koju sam angažovala nije uopšte znala reći koliku bi htjela platu, jer sam išla na tu varijantu da ona prva kaže. Drugoj sam odmah ja rekla i ona je potvrdno odgovorila, jer je i ranije čuvala pa zna da je to tu negdje...

Što da ne, reci koliko ti nudiš!



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
28.9.2009 14:35:58   
senka kurt
Mi smo imali nevjerovatnu sreću ( kucam u drvo). Dakle, dogovorili s tetom 350 KM, kao za čuvanje Sina, a onda ona rekla da je u taj novac uključeno i spremanje kuće, kuhanje ili već šta treba.

U početku nisam baš vjerovala da to može sve stići, ali veeeeeeeelika mi je korist kad dođem s posla, a ispeglano rublje, usisano, složeno suđe, podovi blistaju...

Kako imamo mogućnost povremeno "virnuti"šta nam se dešava u kući, već smo sasvim sigurni da i Sinu ništa ne fali.

Pitala sam je treba li joj još dodatni novac za prijevoz. Kaže, imam iskaznicu. Jedini "luksuz" joj je Nes- ov tri u jedan. Jeeeeeeeeeeeeeeeee!

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *