|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
10.2.2010 14:21:48   
škorpija
Sto se tice placanja godisnjeg od 2-3 sedmice, ako je nama placen zasto i teti ne bi bio, jer mi idemo svojom voljom na godisnji, sve ostalo je stvar dogovora.
Sorry ako sam Vas udavila svojm postom al svi imamo pravo na svoje misljenje.

kad bolje ramislim , stvarno je tako, ja ću svojoj teti plaćati punu platu i kad smo na godišnjem a i kad moja mama dođe da čuva mog bebija pa ona ne bude trebala dolaziti tih dana

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
10.2.2010 20:19:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

Sto se tice placanja godisnjeg od 2-3 sedmice, ako je nama placen zasto i teti ne bi bio, jer mi idemo svojom voljom na godisnji, sve ostalo je stvar dogovora. 

kad bolje ramislim , stvarno je tako, ja ću svojoj teti plaćati punu platu i kad smo na godišnjem a i kad moja mama dođe da čuva mog bebija pa ona ne bude trebala dolaziti tih dana

I ja smatram da bi teti trebao biti plaćen godišnji od 2-3 sedmice.  Meni je zaista bio problem naći tetu koja će pristati na pola iznosa za mjesece kad sam na raspustu (januar, juli i avgust).  Mislim da u mom slučaju nije logično da plaćam puni iznos jer ipak govorimo o tri mjeseca a ne o tri sedmice.  Srećom, uspjela sam naći tetu koja je na to pristala. 
Teta će tim mjesecima čuvati Esmu najviše pet dana u mjesecu i to po par sati, stoga mislim da je ok ovaj naš dogovor.

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 102
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
11.2.2010 17:17:38   
leli§
koliko ja znam cijene cuvanja djece se pretezno krecu izmedju 200-400km u Sarajevu... naravno ima i onih od 150 i onih od 700km... ali su ti slucajevi rijetki...

samo bih da se obazrem na komentare koji su vezani za to koliko je malo a koliko je puno... hvala Bogu pa ima onih ljudi koji mogu izdvojiti 500 km pa nadalje za cuvanje svog dijeteta ---to kazem jer je to znak da onda u bosni ima i onih kojima je poprilicno dobra plata a ima i odredjeni broj zena koji dobijaju 500km mjesecno za cuvanje---objema stranama super---hvala Bogu.

oni sto placaju manje--- koliko ja znam svako se prostre koliko moze. i mislim da niko ne pokusava ustedjeti na teti, i na dobrobiti svog djeteta. ali ko ima platu od 700km ne moze ni slucajno izdvojiti vise od 300km, a veliki broj je onih koji imaju toliku platu...

eh sad sto se tice toga kako je teti 8-9 sati i je li 300km malo---kada uzmemo u obzir da ljudi rade na gradjevini za 20km dnevnicu onda 15km dnevnica za cuvanje bebice u toplom, finom po meni i nije toliko malo. (ovo govorim u odnosu na teze poslove koji i nisu bas toliko placeni). da je 15km dovoljno, naravno da nije, ali nije ni onih 20 zaradjenih mukotrpnim radom.

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
12.2.2010 14:04:42   
Majčica
Koliko god se teti cuvalici da - njoj malo, a vama puno. Divim se zenama koje cuvaju dijete za tako male pare, ali takav nam je standard da se vise ne moze izdvojiti. Moj djecak ide u jaslice, a da sam trazila tetu cuvalicu ne bih mogla izdvojiti vise od 300, mozda 350KM. A dobro je rekao muz od jedne moje poznanice - ne bih ja cuvao dijete ni za 2000KM (znate svi kako se covjek umori s djetetom, nije ovo daleko od istine).

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
12.2.2010 14:11:47   
Lenka
Molim za mišljenje koliko je realno dati platu teti za dvoje djece , s tim što jedno ima skoro 5 godina a drugo 2

hvala unaprijed

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
12.2.2010 15:53:20   
Anoniman
Kao što sam već u ranijim postovima pisala, ja svojoj teti plaćam 350 KM. Ujutro joj ostavim spremnu odjeću, pelene, kreme.... skuhan ručak za user posted image , kompot, svoje izdojeno mlijeko..... Ona nema ama baš nikakvih obaveza (niti da čisti niti da pegla niti da kuha) osim da ga presvlači, nahrani, izvede van i uspava. Mislim da je ta cijena ok (obzirom na standard u našoj zemlji) a ako budem u mogućnosti sigurno da ću joj povećati platu, sad za sad je tako....

(odgovor članu Lenka)
  Neposredna veza do poruke: 106
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
12.2.2010 20:06:39   
škorpija
lenka moja prijateljica ima djecu sličnog uzrasta i plaća teti 550 KM.

Ja sam danas razgovarala sa svojom tetom, ona je tražila 400 KM i ja sam pristala, s obzirom da će raditi 9 sati dnevno to je najamnje koliko joj mogu dati  

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
15.2.2010 9:13:05   
taurus
Ne bih da ulazim u bili čije finansije, ali mislim da je realna cijena čuvanja djeteta 300-350km i eventualno još kupon za prevoz. Treba biti svjestan da se sa manje od 300 km ne može apsulutno ništa i ne treba onda očekivati da i teta čuvalica živi od tako malog iznosa. Sve zavisi i od toga šta očekujemo od tete. Meni je bitno da je moj dječak zadovoljan i da mu se teta maksimalno posvećuje, da ga izvodi i da ga svaki dan nešto novo nauči, da razgovara sa njim itd. Ne treba ništa da radi po kući jer nije spremačica a u tom slučaju ne bi se mogla dovoljno posvetiti djetetu. Samo zadovoljna teta može učiniti i dijete zadovoljnim a to je opet uslovljeno novcem. Ne kažem da mi je lako odvajati 350 km plus kupon ali eto nekako se preživi i sve za ljubav i sreću mog dječaka. Sretna sam jer ga ujutro ne budim, ne izvodim na ove minuse i što je u ove tri godine svega dva puta bio bolestan. Naravno kad dođe vrijeme vrtić je nezamjenjiv za razvoj djece ali ipak ih treba pustiti da malo porastu, ojačaju i razviju određeni imunitet s vremenom.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Cijene cuvanja djece
21.5.2010 21:29:18   
cija
ja sam našla djevojku za čuvanje....300 KM ...od 8h do 15h .A meni treba do 17h.Ona 8 godina i čisti u jednoj firmi,tako da joj je to dadatni prihod,a inače je čuvala i ranije djecu.

Održavaće mi kuću..ono osnovno (usisavanje,prašina,podovi,kuhinja,kupatilo,ponekad nešto ispeglati,otićii na pijacu ,u kupovinu -tokom šetnje- , pripremiti nekad nešto za ručak -isjeckati luk,staviti da se nešto odmrzne i sl.)

U 15h će je voditi kod svekrve,a možda nekad neko mogne doći tad da je pričuva.

vidjećemo kak će to funkcionisati. Cijena je 300 KM. Zenica

< Poruku je uredio maja78 RR -- 21.5.2010 21:38:35 >


_____________________________

Naša bebica Ajlin-Annam je na svijet došla 19.06.2009 u 17.25h

(odgovor članu fairies)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Cijene cuvanja djece
21.5.2010 21:49:33   
Anoniman
auuu zene alaj vi placate meni je puno 400 kmuser posted image
Kod nas tete cuvaju 200km
vrtic je 1''0km
Prijateljici cuva bebu teta za 200km ona ima i svoji dvoje djece pa tako uz njih vrijeme prodje nedaje hranu sad neku osobitu da joj pise sta ce bebi jesti.Maleni ima 2god.
Sta ja znam to,je samo moje misljenje

< Poruku je uredio maja78 RR -- 21.5.2010 21:52:17 >

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Cijene cuvanja djece
21.5.2010 21:58:14   
titi
ja odkako cuvam svoju bome po meni bi trebalo biti dobro placen posaouser posted image , a da mi daju platu i neznam koliku nikada nebi mogla raditi ovaj posaouser posted image
kod nas u Bosni ljudi nezaradjuju velike plate pa si to nemozemo priustiti dobro zaraditi ili dobro platiti sto se tice ti teta, ali ostaje ono da koliko zarade opet je malouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Cijene cuvanja djece
21.5.2010 22:24:25   
aya
Ja sam novom tetom prezadovoljna (molim Boga da se nece pokvariti) prvovobitno samo dogovorili 350,00KM, a u opisu poslova joj je bilo: cuvanje djeteta od 07:30- 17 (najkasnije 17:30), peglanje njene robe i odrzavanje sobe gdje ona boravi, rekla je da je raspolozena da po potrebi i vikend dodje.
Medjutim, za razliku od ranije tete (koja mi je krv na slanku pila) ova je pocela da pegla za sve (sve sto nadje u susilici ili na zici), pere, usisava, brise parkete, pripremi mi neke stvari za rucak (ocisti i opere povrce), cak je za kratko vrijeme koje boravi kod nas par puta i hljeb napravila ( prethodno me pitala da li mi jedemo domaci hljeb), tako da smo se suprug i ja odlucili da joj povecamo cijenu na 400,00KM. Naravno, jako sam raspolozena, ako budem u mogucnosti da joj dam i vise.
user posted image  je za kratko vrijeme naucila da se uspavljuje bez ljuljanja (losa navika stecena sa prethodnom tetom), zatim poslije svakog ustajanja user posted image  ide na tutu....

_____________________________

Sunce moje malo 21.august 2009
24.februara cura rekla "ma - ma" :-)
05.03. smo nasli jedan mali zubic

(odgovor članu titi)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Cijene cuvanja djece
21.5.2010 23:04:44   
taurus
Draga Aya to je super teta, čuvaj je dobro i nije puno 400 km za sve što ti radi.

(odgovor članu aya)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Cijene cuvanja djece
22.5.2010 9:46:10   
maja78 RR
aya ti ovo nisi trebala napisati da se teta ne pokvari (sala mala), svaka cast teti i zasluzila je da joj povecate kad vec imate mogucnosti

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Cijene cuvanja djece
22.5.2010 16:31:20   
aya
Maja78, vjeruj mi da sam se odrekla nekih svojih potrebstina (jos uvijek ne radim, nego sam uzela tetu jer spremam pravosudni ispit - moram zavrsiti prije nego se vratim na posao). Ali, prosto me bilo Boga strah, jer sam prije nje imala tetu koja je radila 6h za 350,00KM, pri tome se svadjala samnom i svaki dan sam iza nje cistila pepeljare i brdo nekih dr. stvari (ima vise na temi: mali problemi sa tetom cuvalicom). Zaista kad pogledam te dvije osobe, zbog svoje mirne savjesti sam odlucila dati joj trenutno maximum koji mogu. Zaisa mi je bitno da imam osobu koja ce biti koliko-toliko zadovoljna kod nas.

_____________________________

Sunce moje malo 21.august 2009
24.februara cura rekla "ma - ma" :-)
05.03. smo nasli jedan mali zubic

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Cijene cuvanja djece
22.5.2010 16:54:18   
teacher75
koliko znam u sarajevu je normalna cijena 400 km za 8 sati dnevno cuvanja user posted image , neke cak ne rade nista po kuci nego samo cuvaju user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu aya)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Cijene cuvanja djece
22.5.2010 17:10:53   
škorpija
Mislim da to nije puno, a teta čuvalica nije kućna pomoćnica i njen prioritet treba da bude i ostane beba. Aya super ti je tetauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Cijene cuvanja djece
22.5.2010 17:14:35   
maja78 RR
aya svaka ti cast, jako posteno od tebe

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Cijene cuvanja djece
22.5.2010 23:50:08   
teacher75
IZVORNA PORUKA: škorpija

Mislim da to nije puno, a teta čuvalica nije kućna pomoćnica i njen prioritet treba da bude i ostane beba. Aya super ti je tetauser posted image

ma i meni je normalno da ne rade nista osim cuvanja user posted image nego sam onako komentatarisala da je normalno sto je aya dala 400km teti cuvalici, zasluzila je i vise obzirom da radi i ostale stvari osim cuvanja user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Cijene cuvanja djece
23.5.2010 3:41:52   
veeseelaa
meni je nenormalno za čuvanje djeteta dati 400 KM
Ok mi je samo u slučajevima ako će i nešto deverati po kući al samo za čuvanje kakvi
Kolika bi mi trebala biti plata ako bi teti davala 400 KMuser posted image user posted image user posted image user posted image
300 KM mi je ok user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 23.5.2010 3:42:17 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu š t a)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Cijene cuvanja djece
23.5.2010 9:56:03   
w.pooh
U Tz se cijene kreću od 200 do 300 KM

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Cijene cuvanja djece
23.5.2010 10:31:00   
faris06
Ja placam 350 KM , s tim da je teti 300 plata , a 50 "topli obrok"tj da ona i fari mogu na kaficu, sok , sladoled, nekad picu. Mada sad kako sam na porodiljskom teta mi i dalje dolazi ali u 9,30 h i bude do 13h sa oboje djece, a onda ja preuzimam Henu, a ona i Fari idu setati ili kod nje jer stanuje zgrada do nas. E sad on nekad tamo bude i do 19 h jer im on dodje kao clan porodice, posto su tetin muz i sin ludi za njim. Ona Farisa cuva od 10 mjeseca tj, vec vise od tri godine i mi smo postali kao porodica. Nema obavezu da mi ista uradi po kuci, mada ona  sama slozi sudje, ves, ako mene nema skuha nesto, ali ona to sve jer tako ona zeli. Kad me teta koja mi je cistila stan dok sam bila trudna ispalila dan pred porod , jer nije mogla doci navodno umorna , ona se sama ponudila da sve sredi i ocisti, a naknadu bilo koje vrste nije htjela da uzme. Doduse moram da kazem da ni ja nisam sitnicava, nije sve idealno, ali to je zanemarivo kad vidim kako nju moja djeca vole. Eto zelim samo da prenesem svoja pozitivna iskustva sa nasom tetom koja je postala i mamina jedna od najboljih prijateljica ( teta nam je mladja zenica od 47 godina).
samo se nadam da nece postati nana dok ja svoju djecu ne podignem , jer ja ne zmnam kako bi organizovala svoj zivot bez nje. Vojimo te teta Mia!

_____________________________

Dva mala Indijanca

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Cijene cuvanja djece
23.5.2010 16:50:21   
škorpija
joooj vesela sve zavisi koliko teta radi, moja s bebijem bude 9 - 9,5 sati dnevno, pa vala ne bih ni ja za mnej od 400 radila toliko sati. puno jeste, ali dijete je skupa zauser posted image a user posted image , kućnu pomoćnicu je lako naći, a dobru tetu bogami nije

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu faris06)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Cijene cuvanja djece
23.5.2010 21:07:08   
ena23
Ja sam dobila povisicu od 50 KM (citavih user posted image ) na poslu i to sam drage duse prosljedila dalje, tako da je moja teta takodjer dobila povisicu- sa 300 na 350 KM user posted image mislim stvarno, kad poredim svoju tetu i neke od vasih, dodje mi da je izljubim, i mislim da je vise nego zaradila povisicu. muz se ne slaze al ko ga shisha, ne zna on sta znaci kad ti neko izpegla ves i opere i slozi sudje user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Cijene cuvanja djece
26.5.2010 13:11:14   
Lenora
Drage mame,

lijep pozdrav za sve vas user posted image

Uskoro bih trebala na razgovor za čuvanje dvoje djece od 5 i 7 godina. Radila bih radnim danima od 7.30 do 17 u Sarajevu..  Ne trebam ništa raspremati po kući, samo čuvati djecu, davati im ručak koji će njihova mama spremiti i igrati se s njima user posted image

Možete li mi reći koliko je uredu da tražim za to? Posao se ne čini ko zahtjevan, ali će mi oduzeti puno vremena.

Molim za brze odgovore i hvala vam od srca :)user posted image

< Poruku je uredio Lenora -- 26.5.2010 13:15:13 >

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *