|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cijene cuvanja djece
26.5.2010 13:32:30   
hanabanana
400 km - 450 km


(odgovor članu Lenora)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Cijene cuvanja djece
26.5.2010 13:43:51   
mamana
400 km - 450 km

Mislim da ovo OK cifra s obzirom na dob djece i da ćeš se brinuti samo o njima.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Cijene cuvanja djece
26.5.2010 13:52:11   
mamina princeza
i ja mislim da je cjena ok 400 - 450 mozda do 500 KM s obzirom da iakoje dvoje djece ipak su straija djeca a i neces im kuhati.
inace znam da se tet koje cuvaju dvoje djece ne placaju duplo u odnosu na onu koja cuva jedno ( ranije sam mislila da je to bas duplo).

IZVORNA PORUKA: ena23

Ja sam dobila povisicu od 50 KM (citavih user posted image ) na poslu i to sam drage duse prosljedila dalje, tako da je moja teta takodjer dobila povisicu- sa 300 na 350 KM user posted image mislim stvarno, kad poredim svoju tetu i neke od vasih, dodje mi da je izljubim, i mislim da je vise nego zaradila povisicu. muz se ne slaze al ko ga shisha, ne zna on sta znaci kad ti neko izpegla ves i opere i slozi sudje user posted image



I kod mene je isto.Od kada sam dobila povisicu ja svojoj teti na platu dodajem jos 50 KM. Moj muz je na samom pocetku govorio da je i 350 previse za tetu al meni ona puno pomogne i super je i meni nije zao dati.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Cijene cuvanja djece
26.5.2010 14:31:25   
Lenora
Hvala vam na brzim odgovorima user posted image Stvarno 400-450? Vau, mislila sam da je to previše.

A inače, tetama koje čuvaju skroz malu djecu (od nekoliko mjeseci i godinu) se plaća više od onih koje čuvaju malo stariju djecu, jel tako?user posted image

< Poruku je uredio Lenora -- 26.5.2010 14:32:27 >

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Cijene cuvanja djece
26.5.2010 14:36:55   
mamana
Za manju djecu se plača više. Ja svoju tetu plačam 300 KM, djete starosti tri godine, dolazi u 7 ide kuću u 15.30, vikend slobodan, samo čuva djte bez ikakvih drugi obaveza.

(odgovor članu Lenora)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Cijene cuvanja djece
27.5.2010 9:46:27   
Aki Sa
Moja teta dodje u 8 i radi do 16:00, kuha nama i cuva malenog od njegovog 5 mjeseca. Placam je 400 i obavezni pokloni za svaku prigodu.

Tako da ti mozes proci sa 400-450 sa dvoje djece, jer ce teta vjerujem voditi djete u skolu i nazad, pa raditi zadace???


_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Cijene cuvanja djece
25.10.2010 18:59:23   
harun03
Koliko vi plaćate žene za čuvanje dvoje djece, osam - devet sati dnevno, naravno ne
računajući vikend?

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Cijene cuvanja djece
25.10.2010 19:49:10   
škorpija

IZVORNA PORUKA: harun03

Koliko vi plaćate žene za čuvanje dvoje djece, osam - devet sati dnevno, naravno ne
računajući vikend?

ja za jedno plaćam 400 KM od 8.30 do 17.30, a za dvoje ne znam kako se to kreće

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu harun03)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Cijene cuvanja djece
25.10.2010 19:55:56   
Marina939
Mi svoju placamo 200 km, s tim da bebu (ima godinu) vodimo njoj, ne cuva je cijeli mjesec, svaki vikend je slobodna i jos jednu cijelu sedmicu. Ja kad radim prvu smjenu cuva je od 7 do 16 a kad sam druga od 13:30 do 16:30.

_____________________________

Jedno oko plavo prvi put me pogledalo 20.10.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Cijene cuvanja djece
14.11.2010 21:11:45   
Mala_Mo
POzdrav!

Mi smo sad u fazi trazenja tete, preko ovih agencija, jer su tete sa preporukama zauzete.
Spremni smo dati 400KM i citam ove komentare pojedinih mama, kako im je ta cifra nebulozna i kako nikad to ne bi dale.
Zamislite da ste vi placeni 200-300 km mjesecno? Da li bi vi bile sretne i obavljale radne obaveze u skladu sa trazenim?
Nekad ni same ne mozemo na kraj sa svojom djecom a drugima ih ostavljate za 200 km. Sramota.
Za posao koji obavljaju, a trazi se maximalna odgovornost cak i kad se njima samima ide u wc, i ova cifra je malo!

(odgovor članu Marina939)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Cijene cuvanja djece
14.11.2010 21:36:10   
Nadja08
Podrzavam.

(odgovor članu Mala_Mo)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Cijene cuvanja djece
14.11.2010 22:08:30   
teacher75
mi placamo 300 km za 4-7 sati dnevno (zavisno od mog rasporeda-1. i 2. smjena)- naravno radnim danima, vikendi slobodni. u pitanju je iskljucivo cuvanje user posted image , mada teta nekad malo i pospremi stan i opere nesto sudja, prostre ves i tako to kada user posted image spava. u cijenu je ukljucen i prevoz jer teta dolazi tramvajem

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Cijene cuvanja djece
14.11.2010 23:11:18   
sporty mamaa
Meni je jasno kada tete nece cuvati djecu ispod 350 - 400 km i vise, ali mi nije jano koliku placu moraju imati roditelji da bi mogli toliko platiti teti, jos platiti racune, pa ako imaju kredit ili kirijuuser posted image user posted image Evo ja trazim posao i kad ga aBd nadem dijete cu upisati u vrtic(iako se i svekrva ipak ponudila da ce cuvat dok ne bude veca), ali nema sanse da bi mogla izdvojiti i sa dvije place toliko... Imam kiriju, jos da platim 400 za tetu, nista mi nebi ostalo...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Cijene cuvanja djece
15.11.2010 9:27:35   
Mala_Mo
Hej Sporty,

Drugi je par rukava ako ne mozes jer nemas. Mene je iznervirao komentar da nekoj mami ne pada na pamet da joj da toliko, da joj je 200 dovoljno. Dovoljno za sta? Da kupi hljeb i mlijeko svojim ukucanima svaki dan?
Ja kad budem platila tetu 400, ostace mi 100 km:) Ali sta cu, bar ce mi savjest biti mirna, da tetu placam dovoljno da bi i ona bila ok.
Tako je dok ne krenu u vrtic, onda je jeftinije i lakse :)

_____________________________

Mali rozi pilić stigao u aprilu 2010 :)

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Cijene cuvanja djece
15.11.2010 13:55:28   
škorpija
jbg ko nema za tetu daće dijete u jaslice i kraj priče, ( što opet ne znači da ja tvrdim da teta bolja od jaslica i vrtića, bla, bla, bla, ovo pišem da mi neko ne okrene riječi i bezeze napravi konfklit na sonovu star teme jel starija koka ili jajeuser posted image )

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mala_Mo)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Cijene cuvanja djece
24.11.2010 11:12:01   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: Mala_Mo

POzdrav!

Mi smo sad u fazi trazenja tete, preko ovih agencija, jer su tete sa preporukama zauzete.
Spremni smo dati 400KM i citam ove komentare pojedinih mama, kako im je ta cifra nebulozna i kako nikad to ne bi dale.
Zamislite da ste vi placeni 200-300 km mjesecno? Da li bi vi bile sretne i obavljale radne obaveze u skladu sa trazenim?
Nekad ni same ne mozemo na kraj sa svojom djecom a drugima ih ostavljate za 200 km. Sramota.
Za posao koji obavljaju, a trazi se maximalna odgovornost cak i kad se njima samima ide u wc, i ova cifra je malo!


U potpunosti potpisujem!

(odgovor članu Mala_Mo)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Cijene cuvanja djece
24.11.2010 12:16:36   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: škorpija

jbg ko nema za tetu daće dijete u jaslice i kraj priče, ( što opet ne znači da ja tvrdim da teta bolja od jaslica i vrtića, bla, bla, bla, ovo pišem da mi neko ne okrene riječi i bezeze napravi konfklit na sonovu star teme jel starija koka ili jajeuser posted image )


pa nije baš tako, ja imam za tetu al dajem dijete od 1,5 godine u vrttić jer ne želim riskirati sa ovakvim ili onakvim tetama
Što je sigurno sigurno i sada znam da nisam pogriješila
Ja vrtić plaćam 300 KM, masa žena mi se nudila sa taj iznos da čuvva malenu pa da je i stoja više ja svakako taj iznos potrošim na benzin idući i vozeći malenu, tako da razlozi odabira tete i vrtića su raznoliki

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Cijene cuvanja djece
13.12.2010 0:10:59   
N_N
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: škorpija

jbg ko nema za tetu daće dijete u jaslice i kraj priče, ( što opet ne znači da ja tvrdim da teta bolja od jaslica i vrtića, bla, bla, bla, ovo pišem da mi neko ne okrene riječi i bezeze napravi konfklit na sonovu star teme jel starija koka ili jajeuser posted image )


pa nije baš tako, ja imam za tetu al dajem dijete od 1,5 godine u vrttić jer ne želim riskirati sa ovakvim ili onakvim tetama
Što je sigurno sigurno i sada znam da nisam pogriješila
Ja vrtić plaćam 300 KM, masa žena mi se nudila sa taj iznos da čuvva malenu pa da je i stoja više ja svakako taj iznos potrošim na benzin idući i vozeći malenu, tako da razlozi odabira tete i vrtića su raznoliki



Potpisujem veselu.
Mi smo tetu plaćali 350 KM. B sad ide u vrtić koji košta 280 KM + najmanje 100 KM na benzin jer nam vrtić nije usput pa ga posebno vozimo i vraćamo) ali je on super zadovoljan, tete krasne i tu više za mene nema kalkulacije!
I sad kad razmišljam da sam ga i ranije upisala kamo sreće a ne onako se nervirala sa tetinim "navikama" user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Cijene cuvanja djece
13.12.2010 0:13:51   
teacher75
mi placamo 300km al teta cuva user posted image u prosjeku 5-6 sati dnevno (nekad manje, a nekad vise, zavisno od moga posla). tetom smo prezadovoljniuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Cijene cuvanja djece
13.12.2010 0:51:21   
anidla
IZVORNA PORUKA: Marina939

Mi svoju placamo 200 km, s tim da bebu (ima godinu) vodimo njoj, ne cuva je cijeli mjesec, svaki vikend je slobodna i jos jednu cijelu sedmicu. Ja kad radim prvu smjenu cuva je od 7 do 16 a kad sam druga od 13:30 do 16:30.



slicna i kod nas situacija, mada kod nas teta jos i manje cuva Nou nego tvoja tvoju bebu,

Nasa teta radi ponedjeljkom i utorkom (nekad 3 sata, nekad 5 sati, zavisi) i svaku drugu subotu i placamo joj isto 200 KM



_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Marina939)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Cijene cuvanja djece
13.12.2010 9:27:30   
pocahontas
ja to gledam ovako-cijena cuvanja djece se generalno krece u SA od 300-400 KM puno radno vrijeme, s tim da teta naravno dolazi, a ne da dijete odlazi njoj... nek tih 300-400 KM obuhvata i kartu za prevoz, ali isto tako treba racunati da teta i jede u kuci gdje cuva dijete, a to je jos mjesecno min 50 KM troskova, odnosno njene uštede..svako od nas ko radi mora racunati sebi par KM za dorucak, pa je liuser posted image ? a teta na to ne mora da misli niti da trosi...(da vidim koliko bi tetu izašlo mjesečno kada bi sebi svako jutro samo 2 kifle kupila i malo sira ili pastete)....dakle, nije to vise 300-400 KM već 350-450 KM minumum....user posted image  

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Cijene cuvanja djece
13.12.2010 9:30:33   
teacher75
IZVORNA PORUKA: pocahontas

ja to gledam ovako-cijena cuvanja djece se generalno krece u SA od 300-400 KM puno radno vrijeme, s tim da teta naravno dolazi, a ne da dijete odlazi njoj... nek tih 300-400 KM obuhvata i kartu za prevoz, ali isto tako treba racunati da teta i jede u kuci gdje cuva dijete, a to je jos mjesecno min 50 KM troskova, odnosno njene uštede..svako od nas ko radi mora racunati sebi par KM za dorucak, pa je liuser posted image ? a teta na to ne mora da misli niti da trosi...(da vidim koliko bi tetu izašlo mjesečno kada bi sebi svako jutro samo 2 kifle kupila i malo sira ili pastete)....dakle, nije to vise 300-400 KM već 350-450 KM minumum....user posted image  

nasa teta ne jede i ne pije kod nas, tako je sama odlucilauser posted image a u tih 300 km joj je uracunat i prevoz

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Cijene cuvanja djece
13.12.2010 10:00:03   
miracle
Ja sam svoju plaćala 250 KM.Čuvala je mog sina u prosjeku 5-6 sati dnevno.
Ima je jelo kod nas,šta je htjela..Dobivala je poklone s vremena na vrijeme.

Imala je 15 dana godišnjeg,plaćenog naravno.


Moj sin sad ide u državni vrtić i ja sam prezadovoljnja,jer živim u manjem mjestu i nema velike gužve u vrtiću.user posted image




< Poruku je uredio miracle -- 13.12.2010 10:01:08 >

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Cijene cuvanja djece
14.12.2010 10:48:37   
škorpija
 joooj ne znam mm i ja radimo od devet do pola 6, ne znam kako bi to funkciopnisali sa vrtićem, mislim morao bi biti u vrtiću od pola 9 do 18 sati to mi je baš previše, ipak je drugačije kad je u svojoj kući i svom krevetu.
teta znači radi 9-10 sati svaki dan u prosjeku, i mislim da 400 KM nije puno, nekad uleti i viknedom po nekoliko sati kad ja radim. jede kao ptić i fakat joj ne mogu ništa prigovoritiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu miracle)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Cijene cuvanja djece
14.12.2010 16:56:10   
emma.L
Samo pomislite: preuzeti odgovornost za nečije dijete za 200 KM? Ne bih ni u ludilu, kada znam šta znači boriti se s djecom i koliko to napora zahtijeva. I to je puno duže ponekad od normalnog radnog vremena - teta treba biti tu prije nego mama krene na posao i čekati dok se ne vrati, pa ako mama gubi vrijeme u prevozu, teta još duže radi.
Moja svekrva je dolazila prije 8, a  u tri prijevoza dok dođe doma prolazilo joj je i po sat, sat i pol uvečer user posted image . Ako teta dobro čuva i voli dijete, nipošto nije skupo (naravno za one koji mogu sebi priuštiti). Dobre tete zaista zlata vrijede i trebaju se čuvati.
A nikada ne bih ni pomislila uračunavati teti ono što pojede iz frižidera u posao, kod nas je frižider uvijek svima otvoren. Karta za prijevoz je već stvar dogovora.


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *