|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolan rast zubića naših beba
15.1.2010 0:10:22   
Apotekarka
Bas pisem na temi bebe mom Antoniu kao da je stao rast ztubi...Od 3 mj je pocelko s trpanjem ruke u usta stalno,zatim je slijedilo mijenjanje po 5 majica dnevno koje su bez obzira na siper bile mokre,on je bio kemkav(jos je to he he),trpajuci ruke znao je plakat i onda sad sa 6 mj ne trpa ruke ni upola a ne curi mu nikako a zuba nigdje sem ako nije kutnjak nikaouser posted image ,je li tko imao slicnu situaciju?

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Bolan rast zubića naših beba
15.1.2010 9:36:00   
niki83
IZVORNA PORUKA: myb@by


IZVORNA PORUKA: teacher75

lana je bila predivna mirna beba, svima smo je hvalili i kucala sam u drvo da je ne ureknem.nisam je nikad morala uspavljivati, zaspala bi bez problema i budila se samo kad ogladni. od sinoc pred spavanje uzasno place,nece da zaspi, jedva je uspavam na siki, budi se nakon sat vremena. preko dana je ok, al smo i juce i danas setale sa slingom pa je to uspavljivalo. ne znam kakva ce sutra biti. odavno stavlja ruke u usta al u zadnja 2-3 dana sam bas primijetila da je to precesto,pa jos gura i siper ili dekicu ako joj se nadju pri ruci. sigurno su zubici:(

Teacher75 moja Ajša je pet dana starija od tvoje Lanice i ona nonstop trpa sipercic i dekicu u usta. Promjenim po tri sipercica u roku od sat vremena.


apsolutno su nam isti simptomi..sve bas kako ste navele...


_____________________________

N&N

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Bolan rast zubića naših beba
15.1.2010 9:40:52   
marinčii
joj mi muku mučimo već skoro pa dva tjedna s tim zubićima,i matej je bio mirna beba ma po cijeli dan bi mogla da ga i ne uzmem al sada je toliko nervozan,kmeza stalno bi se noso,probudi se u plaču,dva dana mi čak nije htio dojiti baš sam se bila nasekirala,sad ga trebamo uspavljivati a prije je uvik sam zaspo ma sve se promjenilo al ti zubići nikako da izbiju,valjda će brzo da nas što manje muče

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Bolan rast zubića naših beba
15.1.2010 18:11:58   
ZAMARI
to su zubici 100%.....moja bebica je taman bila na finoj rutini navecer pred spavanje i spavala je preko cijele noci dok prije 15-ak dana se sve nije pogorsalo i sada je nemogu nikako umiriti.Zaspala bi ona ali se vidi joj na licu kako iz smjeska se odjednom pocne grciti i plakati....user posted image  a preko dana vise uopste nece da se igra,dok je prije vec bila se navikla sama zabavljati sa par stvarcica,Sinoc smo bile budne vecinu veceri a danas je bio vjervatno najgori dan dosada!!!  nerazumijem kako vise nenicu?????uzas

_____________________________

Moj sin-moj ponos=08.05.2003
Moja kcerka-moja princeza=26.09.2009

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Bolan rast zubića naših beba
22.1.2010 14:03:58   
Super dada
Drage mame, da sumiram: za bolan rast zubica:

  • calgel,
  • paracetamol sirup,
  • cilibarna ogrlica,
  • hladni prsteni, napunjeni vodom,
  • i brdooooo strpljenja,
Ima li neko jos neki savjet za mene?


_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu ZAMARI)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Bolan rast zubića naših beba
22.1.2010 14:09:48   
hanin
Uz sve sto je Super dada navela, ja sam probala u desni utrljavati bijelo vino. I bilo je uspjesno.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dalia, moj Zivot, moja Sreca, moja Ljubav.....

(odgovor članu Super dada)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Bolan rast zubića naših beba
22.1.2010 14:27:00   
Super dada
Hvala hanin.

Moj user posted image je u fazi nervoze, a inace je mirno dijete, slabije jede i nemirno spava zadnja dva dana, tako da smo odmah zubice optuzili. Ko zna, mozda je nesto dr. u pitanju.


_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu hanin)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Bolan rast zubića naših beba
22.1.2010 22:45:01   
Idina mama
Pozdrav,
procitala sam samo neke od postova, pa mi se cini da i mi imamo problem sa zubicima. Kenjka, budi se tako cesto nocu da ne mogu vise ustajati i nosati, nego prebacim bebicu u nas krevet, dam sikanu, pa je ponekad uspijem smiriti brzo, a ponekad traje i vise od pola sata. Ne spava skoro uopce duze od sat-dva u komadu. Nekad se budi svakih pola sata, 20 minuta. Nekad grci nogice, prevrce se lijevo i desno, stenje. Ja mislila da je muci stomak, a mozda su zubici. Kako je bilo kod vas?

(odgovor članu Super dada)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Bolan rast zubića naših beba
23.1.2010 10:06:32   
niki83
i kod nas je isti problem..moja bebica je bila super, 2 mjeseca se budila nakon 5-6 sati nocu, ja se bas lijepo navikla, uspijem se i odmoriti, ali sad je pravo iscrpljujuce..svakih sat-dva ona je budna, nece ni krevetac vise, moram je stalno drzati kod nas u krevetu, ustvari ni mema smisla tako cesto ustajati i non-stop je dizati i vracati...i tako meni jedino ostaje da mislim da su zubici ili je taj neki kako ga zovu skok u razvoju, ali evo traje skoro vec citav mjesec..user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Bolan rast zubića naših beba
5.2.2010 22:42:38   
Super dada
Moj user posted image je zadnjih dana nervozan, stalno su rukice u ustima, "bali" na sve strane. Zadnja dva dana ima temp do 38*C. Stalno nadgledam kad ce vise izaci taj zubic, a nema ga nigdje.

Koliko su kod vasih user posted image zubici "izbijali"? Voljela bih da ovo ne traje dugo.


_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Bolan rast zubića naših beba
5.2.2010 22:45:48   
mamica87
Moj je stavljo rukice od 3 mjeseca i tad je poceo baliti a tek mu u 6 mjestu niko zubic.Mi  smo se pravo napatili bili i u hitnoj nismo znali sta mu je a doktor u hitnoj reko da mu to sve lici na epilepsiju-BUDALA ZIVA!!!Ja se bila prepala odveli ga na gradinu doktorica nije mogla vjerovati sta je rekao i sta je napisao na uputnicu!Sutradan mu niko zub isprepadao nasuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu Super dada)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Bolan rast zubića naših beba
5.2.2010 22:55:57   
Super dada
Imam ja odredjenog iskustva, tako da nisam u panici, nema nikakvih dr simptoma, cak ima i umjeren apetit, ali mi je zao ako to potraje pa i ova temperatura ga iscrpi.user posted image

Ali samo mi je upitnik iznad glave, koliko dugo ce to trajati. Ja kontam ako bude u pitanju zubic, onda ne moze duze od 3-4 dana. Valja mu "izbit".user posted image




_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Bolan rast zubića naših beba
6.2.2010 14:34:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamica87

Moj je stavljo rukice od 3 mjeseca i tad je poceo baliti a tek mu u 6 mjestu niko zubic.Mi  smo se pravo napatili bili i u hitnoj nismo znali sta mu je a doktor u hitnoj reko da mu to sve lici na epilepsiju-BUDALA ZIVA!!!Ja se bila prepala odveli ga na gradinu doktorica nije mogla vjerovati sta je rekao i sta je napisao na uputnicu!Sutradan mu niko zub isprepadao nasuser posted image user posted image user posted image

O Bože sačuvaj ne mogu da vjerujem...Znal on koliko treba vremena, testova, procjena da bi se donijela takva dijagnoza ma ne oni su prepametni sve na prvi pogled znaju...
Ja bi mu otišla i rekla nešto o njegovoj stručnosti...

Super dada moj je uvijek balio,  prvo su mu izbila donja 2 zubića pa onda 4 gornja odjednom, koliko je trajalo da izbiju ne znam al znam kad izbiju treba im mjesec dana da narastu...Sad imamo 6 zubića i prestao je baliti ali sad će i drugi da bi se ovako smijaouser posted image
I podvukla bi sa onog tvog spiska brdo strpljenja a sve ono drugo je placebo...

(odgovor članu mamica87)
  Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Bolan rast zubića naših beba
6.2.2010 14:52:32   
Skvo RR
Ja ti bas nemam neki savjet, mi smo uvijek balili pa cak mjesecima, prije prvih izbijanja, ali vezano za temperaturu, uvijek se pojavljivala noc prije konacnog izbijanja. Negdje sam  procitala da tu temperaturu ne priznaju pedijatri, ali da uvijek bude samo jedan dan tura, max do 38 stepeni, sve preko toga nije od zubica!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Bolan rast zubića naših beba
7.2.2010 0:04:02   
Super dada
I danas zubica nema. Ali danas nije imao temperature. Sad mi tek nista nije jasno.


_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Bolan rast zubića naših beba
12.2.2010 15:35:16   
mamaajna
NIKLI DONJI ZUBICI,kad nicu gornji,otprilike za koliko.ovi kruzici sto se hlade,meni se cini da su je vise iritirali i nervozili

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Super dada)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Bolna rast zubića naših beba
12.2.2010 20:20:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: andji

Žene da ne otvaram novu temu,valjda se mogu prišlepat ovdje...ako ne,nadam se da ćeme Dina uputiti gdje treba......
Naime sad sam gledala desni u Sergeja i tamo na mjesstu gdje treba biti gornja četvorka(SA JEDNE STRANE) ima neko nabubrenje,nateklo a pomodrilo(tamno plave boje)...baš je nabubrilo a modro....šta može biti?Baš sam zbunjena i uplašena,kontam da mu neće taj zub nići...ne znam šta je,ali ne dao Bog neka cista šta li...imal ko slično iskustvo,hvala vam,al baš sam uplašena


E i kod nas sad ista situacija, ja sam se toliko zabrinula, mislila sam da se povrijedio, sreća pa da vidim ovaj post od andji...sad sam odahnula pročitajući odgovor...znači normala bit ćemo bogatiji za još jedan zubić (četvorka)user posted image

(odgovor članu andji)
  Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Bolna rast zubića naših beba
27.2.2010 11:21:40   
delly
mi imamo 4 donja zubica ,prvi zubic dosao nismo ni 4 mj imali evo sad je 6. dan kako se moja dusa pati user posted image nocu nespava ,svega 3 sata,budi se ne u placu nego u vrisku jeca sve kako place i kako je boli , i jutros sam vidila da samo malo treba da izbije taj gornji vidi se ali nije izbio ali sam vidjela da su jos 3 nateknuta i bjele se pa nju muce 4 zubica samo molim boga da nece odjedamput, nervozna je i dan i noc,place , jede slabo ,spava slabo. i temp je 37.4 prava za zube

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Bolna rast zubića naših beba
27.2.2010 11:36:15   
sanja25
pozdrav svima nova sam i pratim vas vec godinu dana i mogu vam reci da ste mi kroz trudnocu bile bolje nego mama....user posted image
i mojoj user posted image su posli rast zubici ima ih sad  4 i super smo prosli nismo ni osjetili  samo je jednom zaplakala za prvi zubic i to je sve . pozdrav veliki.

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Bolna rast zubića naših beba
27.2.2010 13:10:20   
škorpija
sanja dobrodoošla, pridruži nam se i na temi bebe2009/2010

mom bebiju je niknuo i treći zubić, gornja jedinica, ali puuuno manje smo to osjetili nego donje jedinice, sad vrlo rijetko stavljam calgel i dentinox, možda jednom u 10 dana. nadam se da ćemo tako i nastavitiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu sanja25)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Bolna rast zubića naših beba
27.2.2010 13:31:23   
sanja25
meni je moja doktorica savjetovala ako bude potrebe za mazanjem da je ne mazem nikakvim gelom vec bijelim vinom jer je zdravije al ja nisam imala potrebe nikako mazat al et probaje ako zelite....
skorpija hvala na dobrodoslici.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Bolna rast zubića naših beba
1.3.2010 9:04:26   
delly
bome mi smo se namucili za gornju jedinicu ali evo izbio jutros user posted image user posted image user posted image sad imamo 5 zubica i jao meni user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu sanja25)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Bolna rast zubića naših beba
3.3.2010 23:57:48   
ssssss
ćao....
evo da vam se i ja pridružim........................

danas sam svojo bebi osjetila zubić.....a tek mu je 4 mjeseca i pet dana........žao mi ga..........user posted image
nije mi baš bio nervozan,tek sam sinoć čula drugi plač,koji me je zabrinuo,jer sam osjetila da je plač bola....odmah sam posumnjala na zubić,jer sam ga ja dobila sa tri mjeseca i deset dana, pa sam to oćekivala i kod svoje bebe.....malo mi je tokom dana plakao,ali može se izdržati....nadam se da će tako i dalje biti....bitno mi je da jede i spava,a to i čini....jedino što sam primjetila jeste da puno bali ali to čini već dugo,pa ima i dva mjeseca, i malo ima problema sa nosićem par dana.....

u apoteci sam kupila neki gengigel,pa se nadam da će mi on pomoći....je li iko od vas to koristio,da li je dobar ili mi možda preporučujete nešto drugo?

eto, ja vam svima želim da što prije prođete ovu bol......a i ja zajedno sa vama user posted image


(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Bolan rast zubića naših beba
4.3.2010 0:16:44   
milenium
IZVORNA PORUKA: Super dada

Drage mame, da sumiram: za bolan rast zubica:
  • calgel,
  • paracetamol sirup,
  • cilibarna ogrlica,
  • hladni prsteni, napunjeni vodom,
  • i brdooooo strpljenja,



dobrodošla,a da probaš nešto od ovoga?user posted image

(odgovor članu Super dada)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Bolan rast zubića naših beba
4.3.2010 12:04:55   
ssssss
hvala,bolje vas našla user posted image
evo danas mi je nervozniji,ali je super spavao.....
namazala sam mu sa onom kremom,pa ne znam je li mu gore ili mu ne pomaže,a možda to tako treba i da bude......
pa eto pokušat ću sa tim gelom, a paracitamol mu već dajem......
a za ogrlicu ne znam koliko valja,jer kažu da se ne smije skidati, a nešto me srah da mu je stavljam kad spava, jer je stvarno jako nemiran...stavim ga da spava na jednom mjestu,a kad se probudim on je sasvim na drugoj strani....
samo mislim da ovdje treba najviše strpljenja user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *