|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
16.4.2009 21:39:00   
mudrost
drage moje.. imamo jedan problemcic, a ne znamo sta je, pa ako mogu mame koje su imale nesto slicno da nam odg.. naime, kad mi bebac doji odjednom krene da place.. sve je uredu upocetku i onda se samo odmakne i krene plakat..kad je podignem sve je uredu,placa nema.. ne znam da li su grcevi,ali da jesu plakala bi i kada ne jedeuser posted image  zabrinuta sam, moze li biti problem moje mlijeko iliuser posted image  unaprijed hvala!!! 

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
16.4.2009 22:41:23   
lejlaze
jesi li pokusavala ti izmuzat mlijeko, da li puno izlazi. mozda joj je previse pa ne moze progutati. 

_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu mudrost)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
16.4.2009 22:43:34   
Babyy
dali ti bebi prducka nakon toga...  mpja bebi pre brzu sisa i cim se makne od sike vrisak... i primetila sam da je boli kad prducka

_____________________________

ANDINO 03.03.2009 DuSa MoJe DuSe

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
16.4.2009 22:44:56   
Romali
Ja isto mislim da krene prejak mlaz kojeg beba ne može savladati. Najbolje da tad izvučeš dojku i pustiš da taj mlaz izađe u pelenu npr., pa onda opet ponudiš bebi.
I nama se slično dešavalo, ne brini.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
16.4.2009 22:46:31   
magde
ne brini i moja beba kad joj gurnem sise tojest cucla place ali kad uhvati sve je ok.bitno je kolkava ti je beba koliko meseci ima i dali dobro jede a svako majcino mleko je odlicno za beba znaci kolkava ti je beba ondak cu ti reci

(odgovor članu mudrost)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
17.4.2009 12:27:33   
mudrost
mojoj bebi ce uskoro dva mjeseca aBd...
imam puno mlijeka,ali nisam ispumpavala mlijeko,jer sam procitala da se nece uspostaviti pravilna ponuda-potraznja.. probacu da taj prvi mlaz ispustim u gazu pa da ona onda jede..
a *babyy nekad se i mojo bebi desava da ne moze da prducka,pa je nekad i to naljuti..
znaci to je sve normalnouser posted image  joj, kad god se nesto cudno desi, ja odmah panicim,takva samuser posted image
hvala vam puno za odgovore,mamice drageuser posted image

(odgovor članu magde)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
23.4.2009 16:29:14   
Anoniman
Mozda neko moze da pomogne, pa vas molim da se javite. Mislila sam da moja beba ima "normalne" grceve iako ih nije imala toliko izrazene prije kao sada. Danas smo posjetili doktora i on kaze da je to u stvari posljedica uzimanja antibiotika. Unistena je crijevna flora. Eh, sad trebala je vec da se ponovo uspostavi. Sad je tacno tri sedmice kako smo zavrsili sa antibioticima. Dr je rekla da koristimo cepice napravljene na biljnoj bazi. Mene je strah da gurnem cepic duboko u guzu. Je li neko imao iskustva sa ovom crijevnom florom? Kad ce proci problemi sa stomakom? Kako da gurnem cepic? Beba je u 8. sedmici.

(odgovor članu mudrost)
  Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
23.4.2009 20:04:03   
Dinkica
Dindin, cepice slobodno guraj, babica je mojoj bebi u bolnici mjerila temperaturu onim obicnim debelim toplomjerom, fino gurnula u guzu, kad sam to vidjela onda sam se i ja malo ohrabrila u vezi toga, a mislila sam da necu smjeti ni onaj tanki digitalni staviti u guzu. Bebici cuvam fige, bice njoj bolje akoBogda od tih cepica.

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
24.4.2009 9:58:07   
Anoniman
Ma, nekako nije mu bolje od cepica. Mozda je jos rano da kazem. Tek sam dva stavila, a trebala bih stavljati 7 dana. Zadnja dva dana i noci je gore. Cim jede, nakon 5 min pocinje da stenje i da se izvija, kenjka. Kad ispusti vjetar, place, visti, boli ga. Napreze se da kaki, pa ne moze. Kakio bi poslije svakog podoja. Ja ga nosam, masiram stomacic, skinem pelenu da moze bolje dizati nogice. ponekad uspije da se pokaki, pa pnda odmah place. gladan i onda ide sve iz pocetka. Ja nista ne mogu da uradim, ni bebin ves da operem. Mama mi je trenutno ovdje i pomaze, ali uskoro ide. mm je tako smotan user posted image Valjda ce biti bolje.

Hvala Dinkice, hvala svim mamama na odgovorima. Da mi nije RR ne znam sta bih. Ovdje nemam nikog...

(odgovor članu Dinkica)
  Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
24.4.2009 10:24:41   
HanaBana
Ja sma hani davala kapi za grceve i puno su joj pomogli. Kupila sma ih u apoteci na upit: Imate li sta za bebe protiv grceve:) a masirala sma joj stomacic uljem u pravcu kazaljke na satu. Ne brini proce mada znam da je extremno teskouser posted image user posted image Dindin drzim fige da sto prije ti grcevi prodju.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
24.4.2009 10:26:56   
lejlaze
i ja sam Darisu dalaval kapi, masirala stomacic, pomagalo je i nogice sam mu savijala u koljenu, prema stomaku i tako pritiskala stomacic. Hvala Bogu izasli smo iz te faze, prosli su sa 3 mjeseca.


_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
24.4.2009 12:54:56   
mudrost
*dindin i moja user posted image  ih jos uvijek ima.. sve kako si opisala i moja to ima..doduse,ovih zadnjih dana je hB sve manje i manje..vec smo usli u treci mjesec pa se nadam da ce brzo i proci..mojoj smizli nista nije pomagalo osim nosanja,ja je privijem uz sebe i tako se smiri i zaspi malo..i ja jedva cekam da mi mama dodje sad, mm mi poceo radit,pa sve to sama deveram..znam kako ti je, i ja sam sama ovdjeuser posted image
nadam se da ce user posted image  brzo grcevi proc,aBd!!!
pusa vama dvoma!

_____________________________

nasa dusa Šejma 22.2.2009

...za cim moja dusa zudi,u Dzennetu Tvome ima...

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
24.4.2009 13:16:44   
Anoniman
Mudrost, dala si mi nadu. I mi ulazimo uskoro u 3. mjesec, pa ce valjda biti bolje... Da mi je barem da se beba malo naspava. Ima podocnjake od nespavanja. Tako mi ga je zao...user posted image
Jos jednom hvala vam na javljanju. Pozdrav mamama, a pusa bebama.


< Poruku je uredio Dindin -- 24.4.2009 13:22:00 >

(odgovor članu mudrost)
  Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
24.4.2009 13:23:39   
Skvo RR
Evo rijeci podrske...ja imam iskustva sa grcicima, mogu da kazem slobodno da sam ih doktoritala....to je grozan period..potpuno znam kako ti je, jer mi je jos svjeze...ja sam bila sama sa bebicom, mm na poslu...kada god dodje sa posla, place ona, placem ja...
Ono sto je nama pomagalo je: (ako mogu tako reci) 
Espumisan kapi,
Od toplog ulja oblog na tibi i nosanje do besvijesti....

Dobra stvar je sto ta faza prodje..a ti cuvaj zivce i ne brini za kucu i ostale poslove, ja kada sam poravnila i borila se samo protiv grceva oslobodila sam se.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
24.4.2009 13:29:49   
mamana
Taj perid grčeva je strašan i za bebu i za mamu. Mi smo prvo kokistili te kabi Simplex, ali one nisu imale nikakav efekat. Onda smo kulpili sirup Kolik baby koji nam je stvarno pomogao, imate ga u svim bolje snadbijevenim apotekama (Dina). I posto moja beba nije dojila hapa Aptamil Confort 1,koja je namjenjena za ishranu novorođenčadi sa grčevima i probavnim smetnjama (zatvor). Masaža stomačiča sa jekodermom nam je takođe dosta pomogla. 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
24.4.2009 13:35:49   
bebano
IZVORNA PORUKA: skvo

Evo rijeci podrske...ja imam iskustva sa grcicima, mogu da kazem slobodno da sam ih doktoritala....to je grozan period..potpuno znam kako ti je, jer mi je jos svjeze...ja sam bila sama sa bebicom, mm na poslu...kada god dodje sa posla, place ona, placem ja...
Ono sto je nama pomagalo je: (ako mogu tako reci) 
Espumisan kapi,
Od toplog ulja oblog na tibi i nosanje do besvijesti....

Dobra stvar je sto ta faza prodje..a ti cuvaj zivce i ne brini za kucu i ostale poslove, ja kada sam poravnila i borila se samo protiv grceva oslobodila sam se.


Sve ovo potpisujem!! I jos povremeno masiranje stomacicia i savijanje nogica.
Sretno i vjeruj "sutra" se ni ti ni bebica toga necete ni sjecati jer i to je faza koja ce brzo proci.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
27.4.2009 11:56:26   
Anoniman
Hvala svima za podrsku. Nakon perioda velikih patnji za mog malenog(a i za mene) jedan dan nam je bilo bolje, pa onda opet citav dan i noc plakanje i nosanje, pa onda opet malo bolje i tako... I ja masiram stomacic. Imam kremu od ulja kima, pa time masiram (Windsalbe). Dajem povremeno Sab Simplex kapi. Probala sam sa Lefax-om (to je isto sto i Espumisan), ali nije pomoglo. Stavljam cepice. Cini mi se da je od toga malo bolje. Ako koga zanima, to su cepici "Carum Carvi Kinderzäpfchen". Na biljnoj bazi: kim, kamilica, med, masnoca...Doktorica mi preporucila. Mogu se stavljati duzi period. Cini mi se da "podmazu" debelo crijevo, pa bebica lakse kaki. Ali, kao sto rekoste, samo nosanje zaista pomaze. Stavim bebu sebi na stomak tako da je njegov stomacic na mom stomaku. Lice zavuce u siku i smiri se uglavnom.
Nadam se da ce se prorijediti ovi bolovi. Tako mi ga je zao. Cesto placem s njim.user posted image
Pozdrav svima i jos jednom hvala.

(odgovor članu bebano)
  Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
29.4.2009 20:52:43   
noaa
ja sam dala curici baby colic sirup i sad me strah kako se umirila,izgleda da djeluje,spava a ja stalno provjeravam dise li user posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
28.6.2009 14:22:43   
mamin_zivot
Mojoj bebi je 12 dana, polahko se pripremam za grceve..
Interesuje me da li se moze prepoznati po placu kad grcevi pocnu??
Da li se smije dojiti za vrijeme placa, da se ne bi beba zagrcnula?

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu mudrost)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
28.6.2009 14:47:20   
manuela RR
Grčiče ćeš prepoznati vrlo lako,bebica jako oštro plače obično u isto vrijeme svaki dan i skuplja nogice prema stomaćiću,zacene se plaćući.user posted image
Nama su grčići počeli  sa 14 dana i trajali su 3 mjeseca i 8 danauser posted image
Jedino što nam je pomoglo bilo je Espumisan L emluzija i nosanje dok bol ne popustiuser posted image

< Poruku je uredio manuela -- 28.6.2009 14:57:30 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
28.6.2009 14:55:29   
MELLI
Evo manuela ti je već rekla otprilike kako to izgleda.Tačno ćeš znati kada počnu(ako počnu).Što se dojenja tiče smiješ bebu dojiti, kad god želiš,koliko želiš i naravno kad god ona traži.Pazi samo da se dobro ispodriguje poslije,jer zrak koji ostane u tibi poslije obroka ,najčešće je uzrok grčevima.
Meni kapi koje je spomenula manuela i nisu baš pretjerano pomagale,nekad da ,a nekad neuser posted image
Ono što je moju bebu umirivalo kod grčeva je,mlaz vode koji bih joj pustila u kupatiluuser posted image
Jedino je tamo šutila,tako da smo mi, prva tri mjeseca,najveći dio vremena provodili tamouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
28.6.2009 20:26:08   
gvendolina
Mi smo imali grcice prvi mjesec i onda su samo prestali.Bas kad smo se ponadali da je skroz proslo ponovo su poceli i evo vec mjesec dana se mucimo svaku vece.Prekjucer sam kupila sirup NURS HARVEYS i evo vec dvije veceri hB ne placeuser posted image user posted image user posted image
Uzimali smo i kapi sab simlex ali nisu nam tako dobro pomogle,nadam se da ce potrajati jer se pravo napatimouser posted image  

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
28.6.2009 21:11:11   
NANICA
IZVORNA PORUKA: gvendolina

Mi smo imali grcice prvi mjesec i onda su samo prestali.Bas kad smo se ponadali da je skroz proslo ponovo su poceli i evo vec mjesec dana se mucimo svaku vece.Prekjucer sam kupila sirup NURS HARVEYS i evo vec dvije veceri hB ne placeuser posted image user posted image user posted image
Uzimali smo i kapi sab simlex ali nisu nam tako dobro pomogle,nadam se da ce potrajati jer se pravo napatimouser posted image  


Sirup se smije davati tek kada bebica napuni mjesec dana

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
29.6.2009 8:44:27   
mnn
imali smo i mi grčeve...uh naptili se...sad hvala Bogu više nemamo.davala sam mu ja čaj od koromača, pa kapi sab simplex ništa od toga nije pomoglo..a i masirala sam ga,pa dizala mu nogice...ništa..dok susjeda nije dala bočice dr browns i mi spašeni, grčevi nestali odmah..kao da nisu ni bili i masiram ga kremom miriše po mentolu, to je susjeda dobila od prijateljice iz austrije, to mu puno pomaže kad se desi tvrda stolica.

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
7.7.2009 9:59:27   
Mya_81 RR
Drage, treba mi pomoc.....

Mislim da nas muce grcevi, ali ono sto mene brine i poprilicno zbunjuje je da se to kod nas javlja poprilicno cesto tijekom dana i noci - mrvica se neprestano grci, dize nogice i rukice, stenje, ali tek ponekad zaplace....sad sam zbunjena jer ono sto sam inace procitala o grcevima pise da bebe jako placu i da se ti grcevi javljaju otprilike u isto vrijeme...

Dajem joj espumisan (cini mi se da se tako zovu) kapi, ali mislim da nam nisu od velike pomoci...

Ne znam jesu li u pitanju zaista grcevi ili nesto drugo?




< Poruku je uredio Mya_81 -- 7.7.2009 10:12:37 >


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *