|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: (ne)brižna mama
20.3.2013 10:18:49   
EEDITH

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: eldinky


IZVORNA PORUKA: chuci

meni su jednom toliko dosadile ove farmerke iz oviesse koje stalno želi da obuče da su se ''sušile'' sedam dana. ona traži reko još su mokre user posted image


djeca imaju svoj stil user posted image user posted image


I moj bira sam. Ali mi to navece odaberemo i stavimo na stocicu tako da zna sta ce ujutru obuci. Ranije je bilo natezanja i ponovnog biranja, ali sada ne :)

Ako bas nesto trazi stiktno a meni je to dosadilo, kazem u masini je user posted image



i mi to spremimo naveče,ali ujutru druga priča,
a ja bih baš voljela da je ponekad sredim,valjda poslije ovih muškaraca da odćeifim user posted image

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: (ne)brižna mama
20.3.2013 11:12:07   
chuci
moja ne da ništa na kosu, jedva je počešljam a kosa joj ko svila nije frčkava ni zapetljana. šnalice, rajf, mašnice, pletenice ništa kod nas.

njoj glavno da može skakati i plesati u onome što obuče. a pošto još ne ide u vrtić onda ne pripremamo navečer gardarobu nego ona ujutro bira. pa se predomisli. sreća pa se sama zna presvlačiti. ima dana kada se presvuče po 10 puta.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: (ne)brižna mama
22.3.2013 17:08:02   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: chuci

moja ne da ništa na kosu, jedva je počešljam a kosa joj ko svila nije frčkava ni zapetljana. šnalice, rajf, mašnice, pletenice ništa kod nas.

njoj glavno da može skakati i plesati u onome što obuče. a pošto još ne ide u vrtić onda ne pripremamo navečer gardarobu nego ona ujutro bira. pa se predomisli. sreća pa se sama zna presvlačiti. ima dana kada se presvuče po 10 puta.


Identicno, prije sam joj mogla svezati i repic i kikice, i trakicu staviti, sad nema sanse, jedva me pusti da je i pocesljam.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: (ne)brižna mama
23.3.2013 6:40:20   
Lulu_08
Ja ne smatram briznost ili nebriznost to na koji nacin ces obuci djete - estetski gledajuci. Briznost bi po mom bila da li je ta odjeca cista, te da li odgovara vremenskim uslovima (da mu nije hladno/vruce...).

A kada smo kod odjece ja svojoj starijoj od nekih godinu dana samo mogu sugerisati sta da obuce, ima bas izricit stav user posted image . U vrtic pretezno nosi helankice (zimi deblje i sa stramplama ljeti tanje, krace) sa tunikama a nekada i majcicama+suknjicama ili haljinicama preko. Ono sto je vazno jeste da su joj cipelice/cizmice/patikice udobne jer ima nezgodno stopalo (veliko, siroko, kostunjavo...). Sigurno godinu dana nije htjela obuci farmerke niti pantalone - sada hoce i nekada trazi, ali one sminkerske, da bude kao "velika" a ja user posted image kontam pa dijete drago ionako mi rastes prebrzo cccc...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 1:26:44   
milenium
što vi mislite da li ja pretjerujem u ovim sutuacijama.evo npr bebi cuca padne na pod ja je ne dam bebi u usta s podna nego je prije prokuham(ne oblijem je ispod česme nego baš prouham) oblijem je kad je beba starija(npr6 mj),padne pelena na pod(ona pamučna bijela)ja je odmah ubacim u korpu za veš.peglam svu robicu i onu što dolazi iz tijelo(bodiće itd)a i onu što dolazi preko.,peglem i dekice male,svu robu dva puta ispirem,plišane igračke perem 1 mjesečno ili ako padnu na pod operem ih odmah tj ne dajem bebi s poda itd ima tih stuacija još...

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 1:48:31   
visnjica1
Pa i ja peglam svu bebinu robicu , cucu joj ne otkuhajem svakog casa ono sedmicno jednom, a perem je svako malo kad god joj spadne na pod, pelenu obavezno mijenjam svakodnevno i peglam, igracke ne perem kada padne na pod pa lakse mi je pod svaki dan brisati i dezinfikovati nego igracke prati user posted image .
Ne valja pretjerivati ni ucemu, treba djeci dopustiti da se navikavaju na sve jer sutra ce doci u dodir sti je nsto priljavije i hop razbolit ce se ili ce dobiti herpes itd. U svemu treba zlatna dolina

_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 1:49:53   
minja_
Meni to nije dobro za imunitet. Moje dijete je jelo i sa poda, ljubilo cuku, stavilo cipelu u usta (jest da nisam gledala, ali nisam posle ispirala usta jodom). Ne znam sta nije stavila u usta u toj istrazivackoj fazi. Dudu nije korostila, ali da jeste, samo bi je ocistila od dlacica o vratila u usta.
za tri i po godine popila je dva antibiotika, i to obicni amoksicilin. Viroze bi s nogu prelezala.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 2:06:06   
milenium
minja,moje starije dijete u 5 godina nije popilo nijedan antibiotik a ne 1 ili 2.
kad bih sad opisala kako se osijećam zauzela bih barem 3 stranice rr. što se tiče djece ne mogu si pomoć.mrzim kad se puši u njihovoj blizini a pogotovo kad netko bez pardona zapali iako sam ja diskretno rekla da kao to nije dobro itd.pa ispade na kraju da ja pretjeruje,pa kako se prije živilo,svi bili zdravi,svi s poda jeli itduser posted image

uglavnom htjedoh rec ne zanima me kako je bilo prije.ima i to svoju drugu stranu.nije ni prije bilo tako sve sjajno.

< Poruku je uredio milenium -- 22.7.2013 2:07:44 >

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 2:08:34   
amra_sa

IZVORNA PORUKA: visnjica1

Pa i ja peglam svu bebinu robicu , cucu joj ne otkuhajem svakog casa ono sedmicno jednom, a perem je svako malo kad god joj spadne na pod, pelenu obavezno mijenjam svakodnevno i peglam, igracke ne perem kada padne na pod pa lakse mi je pod svaki dan brisati i dezinfikovati nego igracke prati user posted image .
Ne valja pretjerivati ni ucemu, treba djeci dopustiti da se navikavaju na sve jer sutra ce doci u dodir sti je nsto priljavije i hop razbolit ce se ili ce dobiti herpes itd. U svemu treba zlatna dolina


Nisam peglala robicu,ali sam bila bolesnik što se tiče mijenjanja pelena i pranja guze. Oprati dudu kad padne na pod ok, ali otkuhavati svako malo mi već prelazi u pretjerivanje.

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 2:13:51   
milenium
nekad se zna desiti da kad mi neka mama kaže da dijete presvuče 2-3 puta na dan da je meni neugodno reći koliko puta ja presvlačim,pa se zapitam u kojem to svijetu ja živim,jesam li ja normalnauser posted image

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 2:20:14   
minja_
U prisustvu mog djeteta niko nikad nije pusio i tu na kompromisa.

Peglam zbog urednosti a ne sto mislim da povecavam dezinfekciju.


Svjesno smo nastojali da se prokuzi svom mogucom florom iz njene sredine. Vidjecemo sta ce godine donijeti.




(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 2:20:31   
milenium
pošto je sad sezona mora i to,ne bih se mogla opustiti kad bih otišla na more bez bebe(naime bebi još nije gotova putovnica)baka bi naravno pričuvala bebu al nije meni to to,ako me kontate.
tako da sad ja i mm još ne znamo hoćemo li ić,on bi ostavio bebu i išao a ja nebih bez nje (beba inače i doji),ali eto ispadoh ja nenormalna radi nekih stvari. najžalosnije što se neke žene isčuđavaju zašto ja dojimuser posted image a većina ih nije dojila nikako!!!
moje dojenje moja stvar,šta nekoga to briga!tako sam ljuta da bi i komp opalilauser posted image
inače počela sam i s dohranom ali to mi ide jako sporo,nije slatkorana beba da vrlo rado prihvaća hranu i da slasno mljacka kao neka djeca,al to je već druga tema.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 2:22:58   
milenium

IZVORNA PORUKA: minja_


Svjesno smo nastojali da se prokuzi svom mogucom florom iz njene sredine. Vidjecemo sta ce godine donijeti.



ne kontam ovo?šta ste nastojali sa florom,šta se trebalo kužit?user posted image

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 2:23:05   
minja_
Pelenu smo joj budnoj mijenjali svaka dva ili tri sata. Nocu nismo.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 2:30:07   
zumbulcica

IZVORNA PORUKA: milenium

nekad se zna desiti da kad mi neka mama kaže da dijete presvuče 2-3 puta na dan da je meni neugodno reći koliko puta ja presvlačim,pa se zapitam u kojem to svijetu ja živim,jesam li ja normalnauser posted image


Sve dok uzivas u svemu ovome, ok jeuser posted image .Ja sam u pocetku (kad smo dosli kuci iz porodilista) bila takva.Dan mi je prolazio u sterilisanju svega i svacega, peglanju svega i svacega, pranju ruku (mojih, svaki put kada dotaknem bilo sta) i onda dodje neko (mm,seka,brat,mama,svekar) i cmace bebu, dira joj lice,ljubi rukice...i ja poluuuudimuser posted image .Ne sjecam se kad me je proslouser posted image valjda onda kada sam shvatila da se samo slamam bez potrebeuser posted image . U redu je svakodnevno bebi do 6mj. sterilisati flasice i dudu, ok je peglati joj robicu ali ne treba pretjerivati ni u cemu.Pozdrav

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 2:31:53   
minja_
Kolika je beba? Svaka cast za dojenje.Nadam se da ce tm shvatiti da se na odmor moze otici uvijek, a priliku za zdrav bebin start imate rijetko. U to ukljucujem i dojenje. Ostaviti bebu i otici na odmor nije licno moj stil roditeljstva, ali ne ulazim u to kako drugi ljudi zive svoj zivot.


prokuziti- izloziti svim bakterijama koje ce joj svakako biti dio zivota u okruzenju u kojem zivi.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 2:35:30   
zumbulcica
Naum pade mi situacija:
Mm dolazi sa puta, nije vidio bebu 2 dana a ja mu s vrata kazem, prvo se okupaj pa onda mozes uzeti bebu u rukeuser posted image , sada mi je krivo sto sam bila takva, valjda hormoniuser posted image

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 2:55:04   
madam x

IZVORNA PORUKA: milenium

pošto je sad sezona mora i to,ne bih se mogla opustiti kad bih otišla na more bez bebe(naime bebi još nije gotova putovnica)baka bi naravno pričuvala bebu al nije meni to to,ako me kontate.
tako da sad ja i mm još ne znamo hoćemo li ić,on bi ostavio bebu i išao a ja nebih bez nje (beba inače i doji),ali eto ispadoh ja nenormalna radi nekih stvari. najžalosnije što se neke žene isčuđavaju zašto ja dojimuser posted image a većina ih nije dojila nikako!!!
moje dojenje moja stvar,šta nekoga to briga!tako sam ljuta da bi i komp opalilauser posted image
inače počela sam i s dohranom ali to mi ide jako sporo,nije slatkorana beba da vrlo rado prihvaća hranu i da slasno mljacka kao neka djeca,al to je već druga tema.


Prvo da pozdravim milenium, nismo se " vidjeli " 100 godinauser posted image

Ti možda malo pretjeruješ sa higijenom, ali nisi nenormalna nikako što ne želiš ostaviti bebu od 6 mjeseci i ići na more a nikako nisi nenormalna što dojiš svoju tako malu bebu.

Ja sam dojila 15 mjeseci i s ove tačke gledišta mi malo, žao mi što nisam još.

I kako to da tebe mišljenje okolin e pokoleba, gdje je ona lavica koju poznajemo.user posted image


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 3:43:23   
minja_
Milenium, za mamu sestomjesecne bebe ponasas se savrseno normalno user posted image
Zao bi mi bilo da si dohranu uvela zbog pritiska okoline. I sa dojenjem i sa dohranom, istina je ista, nije moguce odmoriti se i pauzirati od roditeljstva, posebno u tim prvim mjesecima. naravno da je bitno imati vrijeme za sebe, ali nije ista zumba prije i nakon djeteta user posted image , nema mozga na pasu, sve sad mjerite u odnosu na dijete, i vrijeme i sve ostalo.
u tom kontekstu, ja se ne bih odmorila na moru bez djetdta jer ne bih u glavi mogla napraviti pauzu. Zivot nije isti i nikada vise nece biti isti.

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 8:29:03   
smajli80
Milinium ti si sasvim normalna majka i nemoj da sumljaš u to.user posted image

Meni bi prije ostavljanje tako male bebe na duži period bilo user posted image user posted image .
Koliko god se trudim ne mogu da shvatim kako majka može ostaviti tako malu bebu i otići na more 5 ili 10 dana.
To je malo biće kome treba majčina toplina i zagrljaj.Pa barem do godinu dana.Išlo se godinama prije a hB i godinama poslije rođenja djeteta.Pa je je li baš stalo da se i ta jedna godina kad je djete skroz malo dase ostavlja.
A da nepričam da se život prije i poslije rođenja djeteta nemože porediti.
Svoj odmor i lijepe trenutke želim podjeliti sa svojom djecom.

Stvarno nemogu da vjerujem kako neko može biti tako sebičan.Uredu je odmoriti se,izaći,priuštiti sebi malo lufta ali ostaviti bebu od par mj.i otići na more je baš žalosnouser posted image



_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 9:36:05   
veeseelaa
Ja ne smatram briznost ili nebriznost to na koji nacin ces obuci djete - estetski gledajuci. Briznost bi po mom bila da li je ta odjeca cista, te da li odgovara vremenskim uslovima (da mu nije hladno/vruce...).


upravo tako
ja u nečem drugim vidim brižnost roditelja
u nastojanju za što boljim odgojem, obrazovanjem i nastojanju u stalnom poboljšanju uvjeta života za svoje dijete u sadašnjosti a i budućnosti

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 10:43:05   
veeseelaa
http://www.cafe.ba/vijesti/113544_Vezala-desetogodisnjeg-sina-lancima-da-ne-bi-postao-clan-bande.html

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 10:56:28   
Neca xxx
Ja cucu koja je pala na pod ne otkuhavam odmah, nego je samo saperem pod mlazom vode. Cuce otkuhavam otprilike 2x sedmično. Tako da bih mogla reći da je otkuhavanje cucle nakon što pade na pod u kući pretjerano i nepotrebno. Doduše, u mojoj kući se ne hoda u cipelama, a koliko se sjećam milenium je jednom napisala da se oni ne izuvaju prije ulaska u kuću. Tako da sa tog aspekta i ja bih otkuhavala cuclu nakon što padne na pod.

A što se tiče odlaska na more bez bebe, to nije moj stil i ja to ne bih uradila. Uostalom, kako ostaviti bebu koja doji? user posted image U tom slučaju više nije samo pitanje majčine blizine i slično, nego se javlja konkretan problem kako će se beba hraniti dok je mama na moru.

Moja beba ima dva mjeseca i ja je ne ostavljam nigdje. Doji, pa mi je lakše voditi je svugdje sa sobom i nahraniti kadaje gladna, nego tempirati podoje i onda dok sam odsutna strepiti da li je možda gladna, žedna i slično.

Milenium, sada pasoše za bebe rade po ubrzanoj proceduri i budu gotovi za 7 dana. Tako da možete svi zajedno ići na more. user posted image

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 10:59:03   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: milenium

što vi mislite da li ja pretjerujem u ovim sutuacijama.evo npr bebi cuca padne na pod ja je ne dam bebi u usta s podna nego je prije prokuham(ne oblijem je ispod česme nego baš prouham) oblijem je kad je beba starija(npr6 mj),padne pelena na pod(ona pamučna bijela)ja je odmah ubacim u korpu za veš.peglam svu robicu i onu što dolazi iz tijelo(bodiće itd)a i onu što dolazi preko.,peglem i dekice male,svu robu dva puta ispirem,plišane igračke perem 1 mjesečno ili ako padnu na pod operem ih odmah tj ne dajem bebi s poda itd ima tih stuacija još...


dauser posted image

opusti se, izludit ćeš!

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 11:14:30   
Bebica11
Milenium ako vam se hoda u obuci po kuci kako spomenu Neca onda se slazem s njom da bih I ja prala pelenu ako padne nampod I otkuhala cucu. A ovako u kucama gdje se izuva I drzi cistim pod onda ne..samo bih pod mlaz vode a pelenu ne bih prala...

I meni ne ide u glavu na more bez bebeuser posted image al fakat... sto kolega od mm kaze "meni je odmor s mojom djecom" tj svaki odmor planiraju porodicno. Kad jedan otac tako kaze ne znam kako ima majki da ostave bebu od dva mj. A vec sam cula za dva takva slucaja..da Bog sacuva

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *