|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 11:29:20   
milenium

IZVORNA PORUKA: zumbulcica

Ja sam u pocetku (kad smo dosli kuci iz porodilista) bila takva.Dan mi je prolazio u sterilisanju svega i svacega, peglanju svega i svacega, pranju ruku (mojih, svaki put kada dotaknem bilo sta) i onda dodje neko (mm,seka,brat,mama,svekar) i cmace bebu, dira joj lice,ljubi rukice...i ja poluuuudimuser posted image .Ne sjecam se kad me je proslouser posted image valjda onda kada sam shvatila da se samo slamam bez potrebeuser posted image . U redu je svakodnevno bebi do 6mj. sterilisati flasice i dudu, ok je peglati joj robicu ali ne treba pretjerivati ni u cemu.Pozdrav


koda sam ja ovo pisala.kad sam došla iz rodilišta,još kad netko dođe i odmah s vrata počme bebu dirat,mazit,ljubit, a sezona gripe bila.user posted image
il npr iznio si smeće pa sad maziš bebu,pa daj operi ruke!

i neca je dobro zapazila,ne izuva se u kući i općenito nije običaj izuvanja u ovom kraju.

a što se tiče ostavljanja bebe,nije bilo riječi o ostavljanju na duži period već samo na jedan dan,a kad budemo išli na duže onda ćemo je povest. znam da je samo 1 dan al beba i taj 1 dan doji zar ne?! ali eto,sad je već počela jesti i ostalu hranu pa bi se tom ostalom hranom hranila taj dan.

zinanina ja i dalje branim svoj stav al počimala sam se pitat možda ipak nije tako,pa da vidim kako ostale mame radeuser posted image

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 11:30:43   
veeseelaa
ja masu toga nisam radila..... fkt nisam....
niti bi, smaranje a dijete s emora susresti i sa dobrim bakterijama


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 11:31:05   
milenium

IZVORNA PORUKA: zumbulcica

Naum pade mi situacija:
Mm dolazi sa puta, nije vidio bebu 2 dana a ja mu s vrata kazem, prvo se okupaj pa onda mozes uzeti bebu u rukeuser posted image , sada mi je krivo sto sam bila takva, valjda hormoniuser posted image


mm svaki dan kad s posla dođe i pođe prema bebi moje prve riječi su:jesi oprao ruke?!user posted image

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 11:33:01   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: zumbulcica

Naum pade mi situacija:
Mm dolazi sa puta, nije vidio bebu 2 dana a ja mu s vrata kazem, prvo se okupaj pa onda mozes uzeti bebu u rukeuser posted image , sada mi je krivo sto sam bila takva, valjda hormoniuser posted image


mm svaki dan kad s posla dođe i pođe prema bebi moje prve riječi su:jesi oprao ruke?!user posted image




user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 11:35:44   
canim
Millenium a kako pustite dijete da puze po podu ako ne skidate cipele pri ulasku u kucu? user posted image
Meni to ne skidanje obuce nikad nece biti jasno.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 11:45:28   
milenium
IZVORNA PORUKA: canim

Millenium a kako pustite dijete da puze po podu ako ne skidate cipele pri ulasku u kucu? user posted image
Meni to ne skidanje obuce nikad nece biti jasno.


posložila sam velike puzlena pod u jednoj strani,zauzmu pola dnevnog i obično se tu igra i puže,ako i siđe ponekad,ništa,operem mu rukice kasnije i eto.to je kad smo u kuhinji i dnevnom a inače,najviše vremena smo provodili u igraonicu,imamo ogromnu praznu sobu 4x4 u kojoj su samo igračke i obično se tu djete igralo,puzalo i sve,niti se imalo od što udarit,niti je imalo šta prevrnut,niti sam imala sta tu čistit,ma milina.jos ja sebi unijela jedan madrac i stavila na pod da se mogu izležavat i bit tu i gledat kako puže i igra se.rajuser posted image

< Poruku je uredio milenium -- 22.7.2013 11:46:51 >

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 14:11:07   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja masu toga nisam radila..... fkt nisam....
niti bi, smaranje a dijete s emora susresti i sa dobrim bakterijama



Potpis, uopste se ne zamaram je li uzeo cucu sa poda ili je prvo saprana pa vracena u usta; i jos masa stvari koje ste nabrojale.
Ja sam jela i sa poda, jela sam i zemlju, ljubila mace i cuke koje "navrate" Bog zna odakle u avliju... i evo me prava, zdrava. Pustam i mog djecaka da radi sve ove stvari.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 132
   [Obrisana poruka]
22.7.2013 14:13:11   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 133
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 14:17:03   
veeseelaa
Čak i starija kćerka kad uđe u kuću prvo traži da joj se ruke


to daaa
ai mi je smiješno upozaravati mm na isto, ustvari nemam ni potrebe jer se red zna, imali djece il bili samiuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 14:18:16   
vjestica

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: zumbulcica

Naum pade mi situacija:
Mm dolazi sa puta, nije vidio bebu 2 dana a ja mu s vrata kazem, prvo se okupaj pa onda mozes uzeti bebu u rukeuser posted image , sada mi je krivo sto sam bila takva, valjda hormoniuser posted image


mm svaki dan kad s posla dođe i pođe prema bebi moje prve riječi su:jesi oprao ruke?!user posted image



Istouser posted image

Čak i starija kćerka kad uđe u kuću prvo traži da joj se ruke peru...prešao joj OCD od matereuser posted image

otkad je to OCDuser posted image user posted image
zar to nije nešto što se ppdrazumjevauser posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 135
   [Obrisana poruka]
22.7.2013 14:20:19   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 136
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 14:21:03   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: zumbulcica

Naum pade mi situacija:
Mm dolazi sa puta, nije vidio bebu 2 dana a ja mu s vrata kazem, prvo se okupaj pa onda mozes uzeti bebu u rukeuser posted image , sada mi je krivo sto sam bila takva, valjda hormoniuser posted image


mm svaki dan kad s posla dođe i pođe prema bebi moje prve riječi su:jesi oprao ruke?!user posted image



Istouser posted image

Čak i starija kćerka kad uđe u kuću prvo traži da joj se ruke peru...prešao joj OCD od matereuser posted image

otkad je to OCDuser posted image user posted image
zar to nije nešto što se ppdrazumjevauser posted image


Pranje ruku je "pravilo" i kod nas; tacnije meni je to red tako je otkad znam za sebe; mm isto.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 14:24:48   
ziki
Ja djeci peglam sve i peglaću. Ne ispiram 2x jer ne stavljam mnogo detrdženta. Pliše perem 1x mejsečno. Muža i sve goste pušače sam izbacila ne terasu. I peremo ruke što uđemo u kuću, tako nas mame naučile. Ja u ovome ništa ne vidim čudno niti kakvo pretjerivanje.
Pretjerivanje bi bilo da sad alkoholom prebrišem podove i resto stanauser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 14:34:23   
salmy
Ja alkoholom perem sve,ribam podove sedmicno njime...dezinfekcija i deratizacija mi je obavezna jednom u 15 dana....ruke se peru non stop...nema pusenja...nema rukovanja
gosti kad dodju idu na pranje ruku i nogu...zaduzim ih papucama za hodanje po stanu...i tako


ja mislim da ne pretjerujemuser posted image ,mada mogu pretjerat kad hocu....
recimo danas sam bas bas pretjerala....lift sam dezinfikovala alkoholom i

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 139
   [Obrisana poruka]
22.7.2013 14:35:26   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 140
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 14:38:19   
veeseelaa
kako to radite alkoholom
kupite u apoteci pa razredite??

ja to ne radim, jel sramota?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 14:39:13   
salmy
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

kako to radite alkoholom
kupite u apoteci pa razredite??

ja to ne radim, jel sramota?

jasta je nego sramota...cuj ne cistis alkoholom...vala veselaaa strasnouser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 14:39:22   
bebacha
Peglam ono sto se treba peglat,plisane igracke perem jednom godisnjeuser posted image osim ako vidim da su prljave
imam sredstvo za dezinfekciju i to sam koristila u periodu kad se Alen ucio na tutu jer se x put upisko i kako na pod

pranje ruku po ulasku u kucu ne smatram nekakvim dokazom briznosti nego je to valjda pod moranje kod svakog,bar bi trebalo pit
kao i pranje poslije wwc-a
smatram da ne pretjeruje ni u cemu

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 143
   [Obrisana poruka]
22.7.2013 14:40:59   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 144
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 14:41:21   
ziki
Ja sad ne kontam nikako, što alkoholom brišete podove, ok ponekad sa čepom sirćeta u kanti vode dezinfikovat pod, ne češće od 1 mjesečno mada i to je mnogo ako se redovno usisava, al akoholomuser posted image


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 14:43:13   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: salmy

Ja alkoholom perem sve,ribam podove sedmicno njime...dezinfekcija i deratizacija mi je obavezna jednom u 15 dana....ruke se peru non stop...nema pusenja...nema rukovanja
gosti kad dodju idu na pranje ruku i nogu...zaduzim ih papucama za hodanje po stanu...i tako


ja mislim da ne pretjerujemuser posted image ,mada mogu pretjerat kad hocu....
recimo danas sam bas bas pretjerala....lift sam dezinfikovala alkoholom i


Ozbiljno?!
sta radis sa npr. zenskim gostima koje ti dođu u posjetu u štramplama? Tjeraš ih da se skidaju?

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 14:43:15   
Alma_27
ja peglam odjecu ali samo da bi bila ispeglana a ne zbog sterilizacije. nisam im pegala bodije kad su bili mali zato sto su od materijala koji se malo razvlaci. preko potkosuljice samo predjem peglom da je lakse slozim i preko majica isto tako.
ja podove i prasinu brisem najnormalnije. ruke peremo obavezno. to mi je najbitnije. ostalo standardno kao i mi odrasli. menije bitno da su cisti podovi, kuhinja i kupatilo. to djeca najcesce i "koriste" u stanu

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 147
   [Obrisana poruka]
22.7.2013 14:43:46   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 148
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 14:43:53   
salmy
Ja sam se zezala za alkohol....niti cistim njime niti imam namjeru

Podovi se peru sedmicno li po potrebi prontom za parket topla voda i ljepota

Ali imam komsinicu koja prozore pere alkoholom(rakijom)....kaze blistaju,ja probala i katastrofa sve ostale muzge i nesto kao masno

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: (ne)brižna mama
22.7.2013 14:44:16   
bebacha

IZVORNA PORUKA: ziki

Ja sad ne kontam nikako, što alkoholom brišete podove, ok ponekad sa čepom sirćeta u kanti vode dezinfikovat pod, ne češće od 1 mjesečno mada i to je mnogo ako se redovno usisava, al akoholomuser posted image



ja koristim neko sredstvo za ciscenje s ocatom
u dm-u kupila
bas fino smrdiuser posted image user posted image
al lijepo ocisti,nema onog umjetnog mirisa da guši,a i jeftin je

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *