|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Babyvac
6.5.2012 22:06:44   
salmy
mene zanima,imali se kupiti onaj dio sto dolazi u crijevo?

sto ja objasnihuser posted image user posted image
onaj mali stakleni dio koji se ubaci u crijevo

ono za onouser posted image user posted image

(odgovor članu hana)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: Babyvac
24.5.2012 11:03:53   
Mya_81 RR
PRENOS POSTOVA

IZVORNA PORUKA: rock
Drage moje!
Mi smo stari puna dva mjeseca i vec na drugoj kontroli nisu nam dali vakcinu jer je bebacu nos zacepljen, uz terapiju da vadimo sekret non-stop. Kupila sam aspirator Arriana (na usisivac) i pravo sam zadovoljna, medjutim nisam sigurna koliko cesto smijem na taj nacin da vadim sekret, nekako mi djeluje agresivno? Jutros kad sam mu vadila vidjela sam u spremniku da je bilo i malo sukrvice pa sam se bas prepala user posted image . Imate li vi ovakvih iskustava i ako imate jos koji savjet za rjesavanje zabusenog nosica bili bi vam neizmjerno zahvalni!user posted image


IZVORNA PORUKA: hanabanana
Mislim da je svakodnevna higijena dovoljna.
Znači, čišćenje nakon tuširanja, štapićima za uši.

Nama je otorinac rekao da ni u kom slučaju ne čistimo sa ovim spravama koje idu na usisivač.
Nemam pojma, objašnjavao je, normalno je da ima sekreta, i ovako samo šteti se sluznica nosa. Otprilike tako.

Druga stvar je ako dijete slini, jer tako malim mora se držati nos prohodnim. Ali i tada bih izabrala manje agresivnu varijantu.


IZVORNA PORUKA: doublemum
rock-moja preporuka-probaj na sebi, prije no što probaš na bebi!
Moja mama je meni "ružila" i za aqua maris sprej-pa kad sam njoj špricnula i ona se smirila!
Ja sam baby-vac probala na sebi i ne čini mi se agresivan(naročito je dobar zbog beba jer ne znaju ispuhati sekret iz nosić,a taj sekret sebi nađe put dalje)



_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: Babyvac
24.5.2012 11:09:14   
canim
Rock i ja sam svojoj curici od tako negdje 2 mjeseca pa sve negdje do 4 mjeseca skoro svaki dan jedan put u danu nosic cistila tim aspiratorom jer jednostavno sekret nisam mogla izvaditi nicim iz nosa, kapi, sljez nazalost nije pomagalo i isto kao i kod vas vakcine sto smo trebali primiti u tom periodu su odgodjene zbog nosica.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: Babyvac
2.10.2012 17:19:56   
Lavić
Drage mame,moje pitanje je sigurno vama glupo,ali ja moram...user posted image
htjedoh danas kupiti aspirator Nosi koji se prikljuci na usisivac,ali mi apotekarke rekose da misle kako nije za upotrebu u kombinaciji sa usisivacem na vodu.
Imate li ikakvih iskustava?

_____________________________

Lavić nam je stigao 1. augusta 2011. godine

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: Babyvac
2.10.2012 17:21:48   
palachinken

IZVORNA PORUKA: Lavić

Drage mame,moje pitanje je sigurno vama glupo,ali ja moram...user posted image
htjedoh danas kupiti aspirator Nosi koji se prikljuci na usisivac,ali mi apotekarke rekose da misle kako nije za upotrebu u kombinaciji sa usisivacem na vodu.
Imate li ikakvih iskustava?

Mislim da zavisi od snage usisivača. Vidi na netu upustvo za upotrebu tog aspiratora, sigurno ima i sigurno piše.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: Babyvac
2.10.2012 21:29:58   
Lavić

[/quote]
Mislim da zavisi od snage usisivača. Vidi na netu upustvo za upotrebu tog aspiratora, sigurno ima i sigurno piše.
[/quote]
Prvo sam ja to izgooglala,i na stranici pise da se koristi za sve tipove usisivaca,ali ja opet volim cuti iskustva.
Kupila,probala,ali se decko toliko drecio da sam odustala.
Probacu sutra opet,sve me strah da mu sta ne naskodi.
Valjda se i u ovome covjek treba usteliti.
Pozzzz

_____________________________

Lavić nam je stigao 1. augusta 2011. godine

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: Babyvac
2.10.2012 21:37:20   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lavić



Mislim da zavisi od snage usisivača. Vidi na netu upustvo za upotrebu tog aspiratora, sigurno ima i sigurno piše.

Prvo sam ja to izgooglala,i na stranici pise da se koristi za sve tipove usisivaca,ali ja opet volim cuti iskustva.
Kupila,probala,ali se decko toliko drecio da sam odustala.
Probacu sutra opet,sve me strah da mu sta ne naskodi.
Valjda se i u ovome covjek treba usteliti.
Pozzzz


ja ga koritim skoro 3 godine na usivač na voduuser posted image
savršeno ok radi i obavi zadatak...
ja sma jedna do onih mama koje jako vole babyvac i mnogo mu vjeruju...

eh sad...beba plače...
najprije nemoj ti da se bojiš...
drugo bebu ne boli...probaj na sebi...stavi fiziološku i vdijet ćeš...nema bola....

eh a 11.5.2010 ovako sma ja savjetovala mamicama
''prije upotrebe babyvac-a djetetu treba u nosić staviti kao-dvije fiziološke otopine, tipa sunce moje malo, nakon toga koristiti bayvac. E asd za nemirne bebače koji ne žele kapi jer ih one ''nanerviraju'' pa onda neće prijazno da prihvate ni baby vac...treba bebača prvo dobro umiti, posebno vodom zapljuskati nosić. Djete treba upoznati sa babyvacom, ja svojim curama dam da se malo igraju sa njim...kad su jako nervozne i neće same da ga drže pa onda ja uhvatim i postavim na mjesto...bez ikakvih problema, stavim bebu u krilo, lijevom rukom stisnem rukice bebe i desnom stavim babyvac zu nozdrvu. To može izgledati kao nešto što će djetetu stvoriti frustraciju...ali neće se desiti ništa negativno, roditelji često svoju nervozu od straha korištenja prenesu na bebača, a potreban je osmijeh i opuštenost...jer s moje tačke gledišta veća je frustracija kada nemogu da jedu, piju i spavaju u punog nosića sekreta.

Dva roditelja vrlo lako za nekoliko sekundi svome djetetu mogu olakšati disanje bayvacom, jedno drži u krilu na način kako sam gore rekla samo koristi obje ruke, drugi roditelj glavicu djeteta držai lijevom rukom a desnom koristi babyvac...to je samo nekoliko sekundi za lagodniji način disanja djeteta.

ako djete ne sjedi isto se radi na način da onaj roditelj koji drži djete stoji i drži bebu uz sebe u stojećem položaju...često djeci polijeganje stvar problem jer misle da će da ih uspavamo...a zanmo kako djeca nevole spavanje osim u slučajevima teške pospanossti.

E da i na sve ovo treba reći da nakon nekoliko korištenja, djeca najčešće sama traže korištenje babyvac-a jer im olakšava ono što im u nosići stavra problem.''

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: Babyvac
3.10.2012 11:01:30   
Lavić
Hanady, svaka castuser posted image
pokusacu ponovo veceras,valjda cu to malo bolje obaviti.
Moj problem je sto mi dijete ne miruje nikad,ali bas nikad,i onda mi je tesko umiriti ga i ocistiti nosic.

_____________________________

Lavić nam je stigao 1. augusta 2011. godine

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 358
   RE: Babyvac
3.10.2012 13:16:31   
Mya_81 RR
Samo bez straha da će mu naškoditi, jer neće sigurno. I mislim da se više manje svako dijete na početku opire, a poslije kao što Hanady kaže, sami čuvaju onaj dio što ide u nosić user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: Babyvac
3.10.2012 14:11:44   
salmy
IZVORNA PORUKA: salmy

mene zanima,imali se kupiti onaj dio sto dolazi u crijevo?

sto ja objasnihuser posted image user posted image
onaj mali stakleni dio koji se ubaci u crijevo

ono za onouser posted image user posted image
Opet pitam

Ovo je najbolja stvar koja postoji....izvlacim mu bez ovog djela,i opet je ok.Ali kako doci do njega?jednostavno nam puko

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: Babyvac
9.11.2012 13:16:49   
ajla86
od koje dobi se smije ovo cudo koristiti???pumpica nam slabo djeluje a nosic je pun...curici je 44 dana....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: Babyvac
9.11.2012 13:19:57   
Lady26
Smijes vec koristiti....
Na usisivac max 1600w a to ti pise na babyvac-u
Obavezno prije toga uspricati nesto u nosic, neki sprej (sunce moje malo, aquamaris, fiziolosku) i onda cistiti...
Samo njezno i ne gurati duboko u nozdrvu, ipak je bebica...

< Poruku je uredio Lady26 -- 9.11.2012 13:20:33 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: Babyvac
9.11.2012 13:38:44   
ajla86
e super..mucim je samo sa ovim smecem od pumpice ali nista nepostizemo.gdje se kupi??u apoteci jel tako...jel ima vise proizzvodzaca ili samo jedan...ako kome nije mrsko da mi kaze koji je bolji ako ih ima vise

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: Babyvac
9.11.2012 13:49:39   
chuci
ja znam samo za jedan. u plavoj kutiji dođe. ne znam za druge. neki dan moja prijateljica kupila u apoteci na čaršiji

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: Babyvac
9.11.2012 17:56:29   
Hanady RR
ja znam za onaj arianaa
http://babyvac.eu/

ovaj u plavoj kutiji je u prodaji u našim apotekama...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: Babyvac
13.11.2012 10:55:23   
MRVA2
koja je sad cijena baby vac-a? trebala bih ga kupiti jer od ovih pumpica nemam koristi.

_____________________________

Naša princeza Meryem 17.02.2012.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 366
   RE: Babyvac
13.11.2012 11:14:16   
zagy
Čini mi se da je bio 42 KM u Sarajevo apotekama.

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu MRVA2)
Neposredna veza do poruke: 367
   RE: Babyvac
20.12.2012 16:58:50   
Ninushka
Je li mama 2009 još uvijek kontakt za nabvku baby vac? treba mi info

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 368
   RE: Babyvac
20.12.2012 17:34:57   
Hannica
Ninushka imas babyvac u apoteci farmacia u bosanci i u sarajevskoj.Oko 17 KM.

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: Babyvac
20.12.2012 17:54:39   
Ninushka
Ja sam ga nabavila od mame 2009. Samo što su moji prijatelji u pomami za istim, potrfilo se da je moj zavrsio kod jednih a i drugima je hitmo potreban. Nisam znala da ima i u našim apotekama, hvala javiću im.

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 370
   RE: Babyvac
20.12.2012 20:06:07   
Miimy
jel neko u skorije vrijeme kupovao u Sarajevu koja je cjena gdje ima kupiti za 17 km cula sam da je obicno oko 4o km

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 371
   RE: Babyvac
20.12.2012 20:52:42   
Hannica
U Zenici,oko 17 KM,prosle godine sam ga kupila pa se ne sjecam najbolje.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: Babyvac
20.12.2012 20:54:08   
Hannica
Ovakav... http://www.njuskalo.hr/djeca-ostalo/nosni-aspirator-nosi-oglas-4086083

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 373
   RE: Babyvac
20.12.2012 21:03:21   
ajla86
ja sam htjela kupiti i prijateljica dosla da mi prezentuje tu famoznu stavr...ali Ajsa neda pumpicu blizu nosa a kad je ona krenula prema njoj a za njom usisivac jedva samo djete smirili..sva poplavila od placa,izvija se uvija...ma nije bilo sanse da je smirim.
nekako se borim sa pumpicom....ona neslini ono vec valjda od grijanja ima sline one cvrste...koje pumpica uspjesno izvuce kad hanuma dozvoli pristup nosu....
neznam kako vi uspijete svojim izvuci...dal je nju vise strah usisivaca nemam pojma a i pumpica joj je veliki dusman..nsiam pametna

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 374
   RE: Babyvac
20.12.2012 21:07:54   
hapymum
Moja H neda nosu ni blizu,ali ja joj fino drzim glavu uz pomoc mm ona place urlice ali to se brzo zavrsi i svi sretni

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *