|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Babyvac
14.2.2011 9:27:44   
mamity


Hanady hvala još jednomuser posted image


_____________________________

mamina pahuljica 12.05.2003
mamin sunčan 14.04.2010

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Babyvac
26.2.2011 9:57:24   
taurus
mojoj E je sada mjesec dana i već par dana nosić joj je začepljen, negdje unutra između grla i nosa, znam to bude kod svih beba, jer ne mogu reći da je prehlađena-nos ne curi
probavala sam sa kapima i vatom, ali ništa, kihne i to je sveuser posted image
jutros sam uspijela sa nuk pumpicom da nešto malo izvučem
ne znam je li premala za babyvacuser posted image

(odgovor članu mamity)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Babyvac
26.2.2011 10:56:34   
Mya_81 RR
Ne vjerujem da mogu biti premali za bebyvac...i u bolnici ih aspiriraju kad ima potrebe za tim kad se još rode...
Još ako imaš usisivač gdje možeš podesiti snagu još bolje...staviš na najmanje i neće biti problema...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Babyvac
26.2.2011 17:06:36   
taurus
imam usisivač na vodu sa nekoliko onih filtera i baš je jak- 2000w i nema opciju smanjivanja jačine
a imam i onaj obični usisivač sa kesom on je 1500w i može se smanjivati
ja se samo bojim da joj ne bude prejako pa da ne izazovem krvarenje iz nosa, jer je mala
a nešto i ne volim ovaj usisivač sa kesom, ali eto čitala sam da nema veze koja je vrsta usisivača

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Babyvac
26.2.2011 18:27:18   
Mya_81 RR
Svakako koristi za babyvac ovaj usisivač s vrećicom. Podesi na najmanje i bit će ok. Mi koliko dugo koristimo tu spravicu još nikad nismo imali problema s krvarenjem, a zaista smo je koristili puta i puta...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Babyvac
26.2.2011 23:59:48   
taurus
večeras sam probala babyvac na starijem djetetu i super mu je očistio nos
poslije mi se žalio da ga boli glavauser posted image
ne znam je li moguće da ga je od toga zabolila ili me folira
koristila sam ovaj jači usisivačuser posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Babyvac
27.2.2011 0:01:54   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: taurus

večeras sam probala babyvac na starijem djetetu i super mu je očistio nos
poslije mi se žalio da ga boli glavauser posted image
ne znam je li moguće da ga je od toga zabolila ili me folira
koristila sam ovaj jači usisivačuser posted image


ne znam stavrno...kod mene s enikko nije žaliouser posted image a i mi koristimo gorenje usisivač za baby vac...jak je baš i nema da smanjim jačinu takva je kakv je...
mi imamo i na vodu onja al on je za druge stavri...

i sama sam sipuhivala sebi i mm sebi, nas nije bolilo...
sad malo je neugd+odan taj osjćeja kad izvlači slinice...ono hoda kroz nosić pa nije baš ugodno...al nije nas glava bolila...ni stariju...user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Babyvac
27.2.2011 0:05:40   
N_N
I mi smo (S, B i ja) probali BV sa usisivačem na vodu koji se ne može smanjiti i nismo imali glavobolju.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Babyvac
27.2.2011 0:05:49   
taurus
ovaj moj je jačine 2000w i ne može se smanjiti
ma mislim da je on htio malo da skrene pažnju na sebe, još smo i goste imali večeras pa mu je i to
čim nikoga od vas nije zabolila glava, ne vjerujem da je i njega
a sutra ću i ja na sebi da probamuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Babyvac
27.2.2011 0:09:56   
N_N
Ma i S je često bolio stomak kad je dobila brata user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Babyvac
27.2.2011 0:11:29   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: N_N

Ma i S je često bolio stomak kad je dobila brata user posted image


a Hanadi ruka...
što je nju ruka znala bolit...uzme toalet papir cijeli i zamota fol ruku i ležiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Babyvac
27.2.2011 0:12:10   
taurus
IZVORNA PORUKA: N_N

Ma i S je često bolio stomak kad je dobila brata user posted image


user posted image user posted image user posted image  moguće da i mog boli iz istog razloga

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Babyvac
27.2.2011 0:14:13   
N_N
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: N_N

Ma i S je često bolio stomak kad je dobila brata user posted image


a Hanadi ruka...
što je nju ruka znala bolit...uzme toalet papir cijeli i zamota fol ruku i ležiuser posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

taurus isprobaj ti i na sebi sutra user posted image  

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Babyvac
27.3.2011 17:54:52   
anidla
noniju je danas krenula krv iz nosa u toku usisavanja nosica user posted image

plakaala sam skupa s njimuser posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Babyvac
27.3.2011 17:58:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anidla

noniju je danas krenula krv iz nosa u toku usisavanja nosica user posted image

plakaala sam skupa s njimuser posted image

vjerovatno ima osjetljive kapilare...nemoj se brinut...meni je vazda ko maloj isla krv iz nosa i bez babyvaca...A. zna sukrvice biti...kad je duze prehladjen..pa kad mu usisavam...

user posted image user posted image user posted image Ninija i mama

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Babyvac
27.3.2011 23:51:17   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: taurus

večeras sam probala babyvac na starijem djetetu i super mu je očistio nos
poslije mi se žalio da ga boli glavauser posted image
ne znam je li moguće da ga je od toga zabolila ili me folira
koristila sam ovaj jači usisivačuser posted image


Ja sam prvo probala na sebi i osjećaj nije bio neprijatan. Ja do duše nemam nekih problema sa tim sistemom (sinusi+nos). Međutim kad je muž probao (a on ima hronične probleme) rekao je da je osjećaj jako neprijatan, i da mu je jasno zašto (moja) djeca ne vole i negoduju kod čišćenja.

Ja sam se malo raspitivala okolo, nakon što su mi svezali šuhvu za babyvac da ipak malo previše vuče i zna oštetiti sluznicu sinusa, a ako se često koristi to postaje trajno oštećenje.
Moram reči da sam se nadala da će me ljudi koji duže koriste babyvac razuvjeriti, međutim nisu. Ne postoje nigdje neki podatci koji bi rekli da je on potpuno siguran (kao ni da je nesiguran) i da je zapravo na roditeljima da odluče jer je u upotrebi relativno kratko da bi se mogli dobiti neki dugoročniji rezultati. Ja sam upotrebu svela na minimum, usisavam samo kad je neophodno, i napravim čišćenje skupa sa fiziološkom otopinom kako su mi opisali da se radi u Zagrebačkoj klinici na Srebrnjaku.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Babyvac
31.3.2011 12:47:13   
Malenaoduvijek
Ja sam upotrebu svela na minimum, usisavam samo kad je neophodno, i napravim čišćenje skupa sa fiziološkom otopinom kako su mi opisali da se radi u Zagrebačkoj klinici na Srebrnjaku.


lejla Ka kako su ti rekli na klinici da cistis molim te ?


i gdje ima baby nas u sa, vidim da je na internetu 13 eura a koliko je kod nas jeli skuplji ?


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Babyvac
31.3.2011 12:52:02   
Lejla Ka
Postupak je takav da se dijete položi na leđa, ali tako da mu je glava lagano zabačena u nazad (ja sina stavim tijelom na jedan dugi jastuk, a pod glavu mu podmetnem nešto niže od tog jastuka, tako da je glava niže od tijela), onda se u jednu nosnicu polako  (ja iz šprice) sipa fiziološka tekućina, a na drugu nosnicu se izvlači babyvac-om. Na ovaj način fiziološka ispere puteve. Nije da je dijete baš oduševljeno, ali izvuće se više, manja je šansa da se ošteti sluznica. I napominjem, ja i ovo radim samo povremeno. Najlakše mi je poslije kupanja, kad se sin već sav "raspario". Tad usisam na "suho".

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Babyvac
31.3.2011 12:52:36   
Lady26
Kod nas je preko 40-50KM....
Nekad to ima mama2009, mogu je pitati ako hoces ili ti joj posalji pp za manje love..


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Babyvac
31.3.2011 12:59:39   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Postupak je takav da se dijete položi na leđa, ali tako da mu je glava lagano zabačena u nazad (ja sina stavim tijelom na jedan dugi jastuk, a pod glavu mu podmetnem nešto niže od tog jastuka, tako da je glava niže od tijela), onda se u jednu nosnicu polako  (ja iz šprice) sipa fiziološka tekućina, a na drugu nosnicu se izvlači babyvac-om. Na ovaj način fiziološka ispere puteve. Nije da je dijete baš oduševljeno, ali izvuće se više, manja je šansa da se ošteti sluznica. I napominjem, ja i ovo radim samo povremeno. Najlakše mi je poslije kupanja, kad se sin već sav "raspario". Tad usisam na "suho".


e hvala ti puno, a ima jelda efekta i sa obicnom pumpicom ili sa baby fridom


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Babyvac
31.3.2011 13:00:56   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Lady26

Kod nas je preko 40-50KM....
Nekad to ima mama2009, mogu je pitati ako hoces ili ti joj posalji pp za manje love..



i ja sam cula, a bas mi glupo da je toliko skuplje, u sustini to su samo plasticna crijeva.
hajde pitaj je molim te koliko je kod nej pa ako nista narucicu preko interneta


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Babyvac
31.3.2011 13:04:03   
Lejla Ka
Kod mog sina je veći problem, pa je meni i to malo što koristim neophodno. Ako je nosić samo šmrkljav, ako količine sekreta nisu obilne dovoljna je fiziološka, i povremeno pumpicom običnom da se to povuće. Zapravo bi trebalo što manje čačkati i koristiti ove invazivne metode.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Babyvac
31.3.2011 13:49:20   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Kod mog sina je veći problem, pa je meni i to malo što koristim neophodno. Ako je nosić samo šmrkljav, ako količine sekreta nisu obilne dovoljna je fiziološka, i povremeno pumpicom običnom da se to povuće. Zapravo bi trebalo što manje čačkati i koristiti ove invazivne metode.


ma znas sta i ovaj moj mali je prilicno problematican, imao je dva puta bronhitis u jednom mjesecu.i boce je primao radi opstrukcije tako da se ne smijem zezati.
pije i singular jer imamo i alergicara vise u porodici tako da iako ja bjezim od toga moram i ja izvlaciti.
hvala ti u svakom slucaju


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Babyvac
13.9.2011 16:57:05   
anidla
hitno mi trebaju 2 babyvac-a !!!!

pls supernova javi se ili neko ko radi s tobom.....ili dajte mi kontakt supernove

hvalaaaaaa


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Babyvac
15.9.2011 22:41:17   
viola
ja bih rado prodala nas , dva puta upotrebljen, babyvac. mi smo se ustelili sa pumpicom, pa nam je ovo malo komplikovano, jupiiiiii.
p.s u pola cijene, koliko god to bilo

(odgovor članu mamity)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *