|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako uzeti urin bebi i malom djetetu?
24.12.2008 9:39:45   
andji
EH OTRAČILA SAM I OVO,ali sam se napatila oko uzimanja piše,nikad teži zadatak nisam imala,a tako lagan u suštini....jutros ja poranim,i stavim Sergiši onu vrećicu na pišu dok je još spavao,i razgolitim ga,kad ne bi malo on se probudi...i nije htio spavat više,još sve rukama pa čapa ono sa piše,valjda mu smeta....onda ustanemo pa mi pili kavu u a on onako gologuz,igra se po kući,a ja pripremila onu sterilnu čašu pa kad vidim da piški,u nju ću....čekala čekala pola sata,i krene piša,ja samo prinesem čašu,on prestane(a u medjuvremenu mu davala vode da pije),i ne uhvatim...pa odem u kupatilo i pustim mlaz vode,pa kontam da će ga to pokrenuti,ništa....i na kraju dam mu mlijeko da pije,i navučem onu vrećicu na pišu,i samo što je popio mlijeko popiški se u nju....a već je htio da je skine,unervozio se bio....jest da nije puno piškio,ali valjda će i ono poslužit.....i odnesemo pišu,uzeli su mu krv,danas rezultati u pola 3
........a ja bitke sa uzimanjem piše,da mi je neko rekao....ne bih mu povjerovala

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 18.1.2011 23:33:18 >


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
24.12.2008 10:25:49   
makana
mali savjet mamama koje moraju uzeti urin od user posted image  pomoću onih vrećica iz apoteke (em ti mozak onog ko to izmisli)
poslije puno bezuspješnih pokušaja dobila sam savjet od iskusnije mame i uspjela iz prve
ujutro kada se tek bebača probudi skidam pelenu, operem pišu i guzu, dobro posušim i osušim, razmaknem pišu koliko mogu i zalijepim ono nesretno čudo od kesice, sa malo vode poprskam none bebače i najviše za deset minuta kesica je puna
sretno user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 27
   Kako uzeti urin bebi i malom djetetu?
28.12.2008 17:09:43   
teta berta
joj makana ćudo si, kolko sam se ja namučila sa tim vrećicama...... zaljepim, pa cura skine nogicama, pa se otkrije, prehladi........ na kraju sam skontala da je najbolje da probudim oko 8h i onda je fino operem i zaljepim vrećicu. Ja držim vrećicu da je ne skine, a mm joj daje bočicu i onda se popiški za 10 min. Dobar savjet svaka čast, a mamama kojima to ne uspije bih toplo preporučila da ukoliko beba skine vrećicu ili ukoliko niste sigurne da je posve čista bolje otiđite na pedijatriju tamo će uzeti urin pomoću katetera za sekund(moja beba nije uopće plakala), a jedino je taj nalaz bio dobar, ostali svi pokazali neku drugu bakteriju.

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 18.1.2011 23:34:37 >

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 28
   Kako uzeti urin bebi i malom djetetu?
10.1.2011 15:58:17   
sporty mamaa
Kako uzeti urin dvogodisnjem djetetu??? Ja kupila one kutijice, ali kako njoj objasnit da piski u kutijicu. Kesice vise ne mozemo to bi odmah letilo na sve strane.... 

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 18.1.2011 23:35:40 >

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 29
   Kako uzeti urin bebi i malom djetetu?
10.1.2011 16:50:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Kako uzeti urin dvogodisnjem djetetu??? Ja kupila one kutijice, ali kako njoj objasnit da piski u kutijicu. Kesice vise ne mozemo to bi odmah letilo na sve strane.... 
stavi je u kadu i pusti vodu...moj automatski piski cim vodu cuje...a onda hvataj kako znas i umijesuser posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 18.1.2011 23:32:43 >

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 30
   Kako uzeti urin bebi i malom djetetu?
10.1.2011 17:42:47   
princeza
Ja sam prosle sedmice svojoj user posted image nosila urin tako sto sam u apoteci kupila casicu i ujutro kad trazi tutu ja je odvedem u kupatilo naspem malo tople vode u kadu operem je dole sapunom i kazem joj da pisa u kadu a ja uhvatim ne prvi nego srenji mlaz

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 18.1.2011 23:32:19 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   Kako uzeti urin bebi i malom djetetu?
10.1.2011 19:46:10   
Adana
Ja Asji nikada nisam uspjela uhvatiti urin u one kesice, ona nece da piski u to i sve trpi. user posted image
Na kraju bih je odvela u WC, stavila u kadu, oprala i pustila joj vodu toplu po nogicama. Spremna bi mi bila ona sterilna bocica, i cim pocne da piski hvatala urin, sto dadada kaze kako sam znala i umjela. user posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 18.1.2011 23:31:55 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu princeza)
Neposredna veza do poruke: 32
   Kako uzeti urin bebi i malom djetetu?
11.1.2011 15:09:33   
sporty mamaa
I mi smo jutros tako u kadi, ali ona cim je vidila kutijicu prestala piskit i pocela plakat. Ne znam zasto boji se kutijice, a ne mogu je sakrit... Sutra moramo dvije kutijice, ne znam kako ce to moci... Jel vi perete samo obicnom vodom ili jos necim... Koji sapun mi je najbolji za pranje???Ja jutros samo vodom oprala mozda je zato i los nalaz...

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 18.1.2011 23:29:32 >

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 33
   Kako uzeti urin bebi i malom djetetu?
11.1.2011 18:19:26   
Adana
Ja sam koristila obicni, djeciji sapun. :) I onda malo posusila koku. I dok sam je tusirala po nonama, pazila sma da je ne kvasim previsoko...
I da, davala sam joj da pije vode, kontam da ima potrebu da piski, mada mozda ni to ne valja...
I bitno je da se uzme prvi urin jutarnji, po mogucnosti...

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 18.1.2011 23:29:01 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   Kako uzeti urin bebi i malom djetetu?
15.1.2011 17:22:25   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Adana

Ja sam koristila obicni, djeciji sapun. :) I onda malo posusila koku. I dok sam je tusirala po nonama, pazila sma da je ne kvasim previsoko...
I da, davala sam joj da pije vode, kontam da ima potrebu da piski, mada mozda ni to ne valja...
I bitno je da se uzme prvi urin jutarnji, po mogucnosti...


Ma mene ponekad sve ovo buni, googlam i nadem negdje da se prije piskenja opere sapunom i vodom, a negdje ni slucajno... E sad kome vjerovati... Kazu ako se koristi sapun, urin ne moze biti valjan, jer sapun kao djeluje baktericidno, al to podrucje oko i treba biti ocisceno... Ta nemoze joj sapun uci u u pisu, samo malo ga stavim... Ili moze, tko znauser posted image user posted image Ja nisam uspjela uzeti jucer urin, nece pa nece, hoce na solju i gotovo... Ja je stavila na solju i ispod stavila kutijicu, ali daba samo par kapi uhvatila, tocnije mrvicu jednu... Sljedeci tjedan moram ponovo, ona je nervozna kenjkava ujutro i vristi kad je stavim da piski u kadu, ne znam je li ovo valjano ali prosli put sam joj stavila dvije kutijice u tutu i molila je doslovno da piski(ona obozava piskit u solju ko velikauser posted image user posted image ),ali kako je piskila kutijice se prevrnule. Ja uzela fino urin iz tute i rekla sam to doktorici, naravno oprala tutu par puta vrelom vodom i prije toga prebrisala alkoholom medicinskim i dobro posusila cistim peskirom.... Nemam pojma kako joj uzeti, za urinokulturu znam da mora bit u sterilnu posudicu, al za kemijsko moze samo u cistu...user posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 18.1.2011 23:28:42 >

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 35
   Kako uzeti urin bebi i malom djetetu?
16.1.2011 17:30:34   
Maida1
Obavezno se kod djecaka mora prevuci kozica nazad i ocistiti ispod prije uzimanja urina. Ako se to ne uradi urin nece biti valjan. 

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 18.1.2011 23:28:17 >


_____________________________

Mama predivnog sina! :-)

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   Kako uzeti urin bebi i malom djetetu?
16.1.2011 18:01:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: Adana

Ja sam koristila obicni, djeciji sapun. :) I onda malo posusila koku. I dok sam je tusirala po nonama, pazila sma da je ne kvasim previsoko...
I da, davala sam joj da pije vode, kontam da ima potrebu da piski, mada mozda ni to ne valja...
I bitno je da se uzme prvi urin jutarnji, po mogucnosti...


Ma mene ponekad sve ovo buni, googlam i nadem negdje da se prije piskenja opere sapunom i vodom, a negdje ni slucajno... E sad kome vjerovati... Kazu ako se koristi sapun, urin ne moze biti valjan, jer sapun kao djeluje baktericidno, al to podrucje oko i treba biti ocisceno... Ta nemoze joj sapun uci u u pisu, samo malo ga stavim... Ili moze, tko znauser posted image user posted image Ja nisam uspjela uzeti jucer urin, nece pa nece, hoce na solju i gotovo... Ja je stavila na solju i ispod stavila kutijicu, ali daba samo par kapi uhvatila, tocnije mrvicu jednu... Sljedeci tjedan moram ponovo, ona je nervozna kenjkava ujutro i vristi kad je stavim da piski u kadu, ne znam je li ovo valjano ali prosli put sam joj stavila dvije kutijice u tutu i molila je doslovno da piski(ona obozava piskit u solju ko velikauser posted image user posted image ),ali kako je piskila kutijice se prevrnule. Ja uzela fino urin iz tute i rekla sam to doktorici, naravno oprala tutu par puta vrelom vodom i prije toga prebrisala alkoholom medicinskim i dobro posusila cistim peskirom.... Nemam pojma kako joj uzeti, za urinokulturu znam da mora bit u sterilnu posudicu, al za kemijsko moze samo u cistu...user posted image
mozes li je "potkupiti"...ono...tri dana se popiskis u kutijicu dobijes igracku po zelji

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 18.1.2011 23:27:52 >

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kako uzeti urin bebi i malom djetetu?
15.2.2011 9:16:52   
esmina i bebina mam
ja uhvatila urin ali vrlo malu kolicinu d ali je bitno?


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kako uzeti urin bebi i malom djetetu?
15.2.2011 9:26:52   
Adana
sporty mamaa ako si kako kazes dobro oprala tutu i dezinfikovala je mislim da nije nikakav problem da takav urin das na analizu. Meni je to bila prvobitna zamisao, ali nije upalilo. :) Ako voli da piski u tutu onda tako i probaj.

A za pranje, pa ja bih oprala bar malo, jer je djeciji sapun u pitanju i bitno je da urin nista "ne pokupi" usput. :) Ako nisi sigurna a ti je onda operi noc ranije, i ujutru samo vodom. Na kraju krajeva koliko moze biti "prljava"? :)

A za trodnevno uzimanje bitno je, kao i za samo obicnu analizu naravno, da je prvi jutarnji urin i da sto prije odneses na analizu.
I kod nas je bilo moljakanja i tusiranja nogica cini mi se satima. user posted image  Ali na kraju popusti i uspijevala sam uhvatiti urin. Doduse dam joj dosta tecnosti noc prije, pa joj dajem da pije i dok cekamo da se pomokri. user posted image
Da li si probala one kesice? Kod nas nisu uspijevale jer se ona nikako nije zeljela pomokriti u njih. user posted image  Bukvalno je znala po 2-3 sata trpiti i cim je ja skinem ona se umokri... user posted image

SRETNO!!!

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kako uzeti urin bebi i malom djetetu?
15.2.2011 9:27:43   
Adana
A sto se kolicine tice, mislim da nije puno bitno, vazno je da ima. user posted image  I mi smo prvi put kada smo nosili odnijeli maaaaalcice, ali su uspjeli uraditi analizu.

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kako uzeti urin bebi i malom djetetu?
15.2.2011 9:34:02   
henna ze
moja je velika cura..nedavno trebali raditi nalaz urina..nije mogla ni u poliklinici..dovela je kući stavila u kadi da piški .ma kakvi..jedva sam uhvatila 3-4 kapi...i uspjelo je...uradili su analizu...
sretno

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kako uzeti urin bebi i malom djetetu?
15.2.2011 9:41:00   
henna ze
još jedan fazon..probala sam nije uspjelo..ali možda nekome pomogne..
ja sam nju stavila na šolju..a ispod u jednoj posudi široj . kao lavor..stavila tri kutije jednu do druge..onda spustila poklopac i nju stavila da piški nomalno..ali sam je  mal "centrirala" da potrefi kutijce..ali kakvi..ona sebi sama govori hajde Henna možeš ti to..možeš ti to..al kaže piša neće da izadje.stisla se...
i tako ja odnesoh 3 kapljice..nakon dva sata trošenja živaca...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kako uzeti urin bebi i malom djetetu?
15.2.2011 10:38:43   
dinaa
Ja sam nedavno malenu vodila dr zbog proljeva i povracanja i trebala je raditi nalaze krvi i urina i na moje iznenadjenje ona je piskila u bolnici dala nam dr.kljuc od njihovog wc i curica piskila u teglicu user posted image user posted image ja sam mislila da to nece ici bas tako lako ali eto uspjela je.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kako uzeti urin bebi i malom djetetu?
15.2.2011 11:21:10   
mamana
Ne znam koliko je djete. Mi smo prošle sedmice nosili urin na alaizu i radili urino kulturu. Svako jutro sam joj rerka da kad piški u bočici doktorica će joj poslati nagradu koju izabere i kad se vratim kući kupim joj to što je htjela. Sad pita kad će opet piškiti u bočicu da dobije nagradu.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kako uzeti urin bebi i malom djetetu?
22.5.2012 11:04:23   
selebriti
Koliko su sterilne čašice sterilne? Odnosno, da li mogu koristiti opranu čašicu za "fatanje" urina ili to mora biti samo onda kada se tek otvoriuser posted image

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 45
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *