|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folikumetrija
20.12.2008 12:29:58   
delfin
Lilly, kao što sam rekla nikad mi i nisu predlagali klomifen do nedavno, ali kad je gin. saznala da pijem bromergon, rekla je da mi nesmije dati zbog brpmergona :(: Ali skontaću ja već nešto......

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Folikumetrija
20.12.2008 17:17:00   
Lilly
Ma vec sam pocela sa klomifenom pa sta mi dragi Bog dauser posted image . Letrox cu i onako piti dozivotno pa nema sta da odgadam jer sve lijekove koje cu ubuduce uzimati, moraju biti u komb. sa letrox-om. Vec sam ga pila 7mj. kada nisam znala da imam problem sa stitnom a sada je stitna pod kontrolom. Vrijednosti su u okviru ref.vr. pa ne bi trebalo biti smetnji...

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Folikumetrija
22.12.2008 11:31:09   
ana08
Puslice, malo si mi ulila nadu kada je u pitanju dr.Pavlović jer sam stekla utisak da se vrtim u krug. Molim te da mi malo detaljnije opišeš "svoj slučaj". Koliko si pokušvala, kakve pretrage radila... Šta je sa hormonima?Koliko često si imala odnose i šta je sa ciljanim odnosima u vrijeme pregnila, "pozama" za zatrudnjivanje...Što više napišeš to bolje...Je li tebi dr. davao i utrogestan svaki put nakon ovulacije? Jesu li te bolile grudi za  vrijeme i poslije ovulacije....Koliko folikula si imala kada si uspjela?
Eto, puno pitanja, ali nadam se da ćeš odvojiti vremena za nas očajnice koje smo pri kraju snage. Grozno zvuči, ali je tako.... Tebi puno sreće sa tvojim blizancimauser posted image . Kako je to samo divno!!!

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Folikumetrija
22.12.2008 21:10:01   
Lilly
Trenutno uzimam klomifen i uskoro cu na folikumetriju. Sinoc sam sanjala da imam samo jedan veliki folikul, ali nije to bio obican folikul nego kako mi dr. saopsti u snu:" Jedan ali 3D-folikul "(trodimenzijonalni)user posted image user posted image user posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Folikumetrija
23.12.2008 8:40:50   
delfin
I ja znam imati SFI snove, sanjam takve gluposti .....user posted image user posted image user posted image
A kad se sve protumači, svodi se na trudnoću, vjerovatno podsvujest. Jesi li znala da kad sanjaš praviti kolače znači da si trudnauser posted image  ja sam ih pravila ali nisam bilauser posted image . Tako da su snovi ugkavnom dio naše podsvijesti, a nekad se i obestine, pa ti imadneš svoj 3D folikul

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Folikumetrija
23.12.2008 23:01:48   
Lilly
user posted image Cudni su snovi! Obicno prije nego sto cu dobiti, sanjam bebe i user posted image na testu. Odmah nakon toga stizeuser posted image i razocarenje. Vjerovatno je to iz razloga sto se pred kraj ciklusa ponadam da user posted image nece doci i pocnem zamisljati kako bi bilo kad bi bilauser posted image user posted image user posted image ....

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Folikumetrija
10.3.2009 20:21:24   
ledy blue
Ja sutra na folikumetriju....
pa javim se za par dana da vidim jel sve ok...
prosli put sam dva puta radila 8 i 12d.c. i onda insiminacija,a placala sam po 10km

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Folikumetrija
10.3.2009 20:49:27   
ena0002
Meni je juce bio 10 dc i na desnom jajniku imam folikul od 18 mm, a na lijevom vise njih, ali su mali, i endometrij je 6,6 mm. Interesuje me pri kojoj velicini folikul pukne, i ako je 10 dc bio 18 mm, koji dan bi otprilike trebao puci? Znam da je pitanje pomalo cudno i da zato sluzi uzv i folikulometrija, ali mi je skupo ici privatno i dati oko 200 ili 300 KM za jedan mj za folikulometriju user posted image , a da idem na Otoku ili u Skerlicevu kad radim ne mogu izaci s posla user posted image .

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Folikumetrija
10.3.2009 22:34:11   
ledy blue
Ja sam ti stvarno laik za to i nemam pojma,ne znam ni koje su velicine bili, to mi je doktor pratio,a evo i sutra cu bas uporediti sa prethodnim mjerenjem.
Zao mi je sto ti nista nisam mogla pomoci,a i nisam znala da su tolike cijene u privatnoj praksi.
to mi bas bezobrazno, toliki novac za 5/6 min,pregleda

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Folikumetrija
10.3.2009 22:34:15   
demented
Ena mislim da bi folikuli mogli pući otprilike kada su veličine 19-22. Mislim da je to neki prosjek pucanja. Iz mog iskustva (kada sam ostala trudna) folikul mi je bio 19 mm i doktor je rekao da treba svaki tren pući tj. da će doći do ovulacije u naredni dan-dva. Endometrij mi je bio 10 mm i doktor je rekao da bi trebao biti deblji da bi došlo do oplodnje. Ja sam zatrudnila sljedeći dan uz takav endometrij mada je možda i on i folikul još malo narastao. Eto to ti je moje iskustvo. Nadam se da sam bar malo pomogla

< Poruku je uredio demented -- 10.3.2009 22:41:13 >

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Folikumetrija
10.3.2009 22:36:48   
demented
Zaboravila sam napomenuti da mi je bio 15 dan ciklusa(imam duge cikluse 30-34 dana) tako da će se kod tebe vjerovatno endometrij još zadebljati i folikul još narasti jer znam slučajeva gdje su bili veliki i do25-26mm i još nisu pukli.

(odgovor članu demented)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Folikumetrija
10.3.2009 22:37:23   
ena0002
Hvala cure user posted image

(odgovor članu demented)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Folikumetrija
10.3.2009 22:38:36   
ena0002
IZVORNA PORUKA: demented

Zaboravila sam napomenuti da mi je bio 15 dan ciklusa(imam duge cikluse 30-34 dana) tako da će se kod tebe vjerovatno endometrij još zadebljati i folikul još narasti jer znam slučajeva gdje su bili veliki i do25-26mm i još nisu pukli.


I meni su ciklusi od 30-35 dana, ponekad su kraci, kao npr. prosli 29 dana, ali vrlo rijetko.

(odgovor članu demented)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Folikumetrija
11.3.2009 8:15:34   
Leva
Kod mog ljekara folikulometrija za cijeli mjesec kosta 50 KM i jos na kraju Pregnyl 30 KM i to je to.
Idealna velicina folikule za pucanje je 19- 21 mm a endometrij bi trebao biti 8 mm.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Folikumetrija
11.3.2009 8:19:33   
Zoe
Ja moram svog docu pohvalitiuser posted image user posted image , već sam 2x doživjela, da mi nije htjeo naplatiti pregled, a radilo se o uzv i običnom pregledu , inače plaćam 25 KM folikulometriju- a odradi 3 pregleda. 
Žene drage, blago vama na debljini vašeg endometrija, moj je vrhunac 5mm i ne miče se daljeuser posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Folikumetrija
11.3.2009 8:24:33   
vjestica
Leva imaš u apoteci Delfin kupiti Pregnyl za 17.50 km
ja sam tamo uzela i dali mi u mojoj ambulanti injekciju
Zoe negdje sam pročitala da je ananas dobra da podeblja endometrij
i ja ga sad jedem jer sam opet na klomifenu, a klomifen ga stanjuje
i još nešto je dobro, ali da me ubiješ ne mogu da se sjetim šta
znam da je nešto što ne volim pa sam zaboravila (ja mislim cvekla, ali nisam sigurna)


< Poruku je uredio vjestica -- 11.3.2009 8:26:13 >

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Folikumetrija
11.3.2009 8:30:17   
ena0002
Ja sam cula da je vrkuta dobra za endometrij user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Folikumetrija
11.3.2009 8:44:17   
Zoe
hvala ti vjestice, mislim da nam je emy rekla za ananas i cveklu, a vrkutu ena ne smijem piti, pošto se dopingujem Dabrostonom i Klomifenom..

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Folikumetrija
11.3.2009 10:02:46   
boje
drage zoe, reci mi posto i ja trebam od sledeceg meseca da pocnem sa terapijom klomifena od 50 mg,za sta je taj dobroston?user posted image


(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Folikumetrija
11.3.2009 12:55:27   
Zoe
boje, izvini što kasnim, ali tek sad vidjeh pitanje, evo ti link, pa sve pročitaj u vezi Dabrostona

http://www.belupo.hr/Default.aspx?sid=383&ShowNonOTC=true

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu boje)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Folikumetrija
11.3.2009 13:54:03   
meedic
Evo i ja sam nakon terapije sa klomifenom (2x1) bila na folikometriji 8DC, endometrij 4mm, a nema folikula :(, samo sitni. Propisao mi je Gonal F amp. 1x2, tri dana, pa cemo vidjeti sta ce biti. Mada se toliko nenadam, a terapija me izadje oko 500 KM, kontala sam da ovaj mjesec prekinem jer su male sanse obzirom da je trebalo biti bar jedan folikul, ali nisam jer sam ipak pila klomifen, bilo bi da sam se bezveze trovala. Ne znam zasto ovaj put nisam nikako reagovala na klomifen, kontam mozda zbog ovih cajeva sto sam pila pa sam sada prestala.

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Folikumetrija
11.3.2009 14:40:09   
palma
Pozdrav. Dobro ćeš ti proči ako te košta 500 km, ja sam bila na klomifenu, pa primala menopur 7 dana svaki dan po dva 700 km, samo mi produžavo jer je slaba reakcija, a plaćam i Uz punu cijenu, danas bila 15 dc, pa nije baš dobro ali mi je ovo do sada najveći folikul 14mm, a endometrij 8mm pa ću sutra primiti pregnil, ma to je skroz sitno ja mislim ali eto... a i ne znam kako se ponašati sa tim pregnilom mislim kad krenuti u akciju....user posted image  

(odgovor članu meedic)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Folikumetrija
11.3.2009 15:02:54   
ena0002
Pa zar to toliko kosta user posted image  Mozete li napisatai sta ste placale i koliko, za sve nas koje to ne znaju a mozda ce ubrzo morati to placati user posted image

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Folikumetrija
11.3.2009 15:08:40   
Zoe
Pa fakat, koliko košta taj Menopur, jer je meni doco spominjao, ako ne reagujem na K. u trećem ciklusu, da idemo na kombinaciju K.  i tih hormonalnih injekcija.

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Folikumetrija
11.3.2009 15:11:19   
ena0002
Meni je to strasno skupo user posted image  Je li to terapija za jedan mj kosta od 500-700 KM? Strasno.............
Pa nisu svi u mogucnosti da to plate, na zalost user posted image

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *