|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 15:46:29   
veeseelaa
Najgore je kad ti dijete odgajas da je fino i pazljivo prema drugoj djeci, ali vidis da drugi roditelji postupaju suprotno...


da, ja stalno Ajšu upozoravam i pričam s njom .... i onda vidim da se roditelji ponose jer je njegovo dijete kao "jače".... to im je fazon neki.... šta li? i čujem često za neko učtivo dijete pa što se ne bori, pa nije korida hebem mu mater, divlji zapad il šta li već?

i kako u ovom svietu biti normalan? normalno odrasti? trebamo li od malena da se mlatimo s ljudima

a da vam ne pričam kako me je mama od jednog dječaka izbjegavala nakon što je njen dječak izgrebao Ajšu po licu? ni izvini nisam dobila, ni ništa

šta sam trebala??


a je neko dijete udarilo njihovo mislim da bi itekakva frka bila, ima roditelja koji misle da su njihova djeca "iznad" ostale djece, kao sto i oni misle da su iznad ostalih. Pa da se njihovoj djeci moze "progledati kroz prste" kad povrijede drugu, a njihovoj niko nista ne smije.


nadam se da ne misle tako user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 15:48:05   
snijeg
Kad roditelj udara dijete, onda je to odgojna metoda....
kad nam dijete udari drugo dijete onda je to (najčešće) u odbrani....
kad neko dijete udari naše dijete onda je to neodgoj...
Ima li vas još zbunjenih??????

E sad zamislite kako ovo percipiraju dvogodišnjaci, trogodišnjaci i malo veće bebe :)

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 15:49:25   
Skvo RR
Ja ne ucim dijete (starije, malo je jos malo da mu prikazem takve stvari) da se tuce, da vraca i slicno...istina na volju, nju nikada niko nije ni pokusao udariti i slicno..pa ne znam kakva bi njena reakcija bila..ja to ovako gledam..da sam je tako ucila..sada bi emir sa felgama hodao kroz kucuuser posted image ..i kakva "tuca i udaranje i vracanje" djece od 2,3,4,5, 6 godina...

Po meni su to divljaci bez kucnog odgoja (i takav trend je generalan u društvu cijelomuser posted image )...takve stvari ne tolerisem kod svoje djece, a kamoli kod tudje.

Ako dijete je zapalo u takvu situaciju, u nekoj "odgojnoj" ustanovi, onda su krivi vaspitaci i ostalo drustvo koje se mota oko djece.

Ja neopravdavam nasilje po sistemu vraticu ti..jer na vracanje, uvijek ima vracanje...i imamo tucu malih delikvenata. FUJ!

< Poruku je uredio Skvo RR -- 5.6.2013 15:50:14 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 15:53:56   
muaaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

vesela, ona je curica...i ne treba da je agresivna...


pa ova što je oborila moju curicu pa mi dijete povrijedilo vrat je upravo curica
vjeruj mi ima i njih takvih.... i zaista ne kontam u čemu je kvaka
ja mislim da roditelji nekako brate mogu uticati na ponašanje djece, ne znam
al da je nisu pustili doma da je takva ne bi došlo do ovoga tek tako.....

i onda ti kažu izvini a od sekiracije sam mogla izgubiti ovo dijete koje nosim....

ništa mi to ne znači i stvarno en znaš kako bi se postavio u toj situaciji, bil šutio il bi napravio haos

razumijem da se djeca pokoškaju al ovakve stvari su meni užasne i nema opravdanja

ja bi svim silama nastojala da moje dijete ne bude takvo! zamislite nekoga povrijedi, izbiti oko i sl??

pa ne znate šta sve takva djeca mogu da naprave, njima treba trodupli nadzor





Slazem se s tobom Vesela....

Nema veze curica,djecak...ja imam oba spola i isti su oboje...

Nikada ali nikada nisu ni pogurali drugo djete a kamoli udarili.
Bili su i gurani i udarani od strane druge djece,vise puta..pogotovo maleni.Nisu uzvracakli.Jednostavno od pocetka sam ih ucila da to nevalja,da nesmiju to raditi i gotovo.

Mi u razredu s malenim imamo djecaka s kojim imamo od pocetka proble.Vec 7 godina.Udara,gura,sto je najgore on povrijedi djete.Namjerno...
Roditelji nece nikako na roditeljski da dodju,ako dodju pa im sugerisemo nece da cuju.Njihovo djeyte je najbolje,najkulturnije...katastrofa...a mama mu je doktorica,user posted image na diplomu...Odgoj 0 bodova,,,nazalost

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 15:54:57   
muaaa

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja ne ucim dijete (starije, malo je jos malo da mu prikazem takve stvari) da se tuce, da vraca i slicno...istina na volju, nju nikada niko nije ni pokusao udariti i slicno..pa ne znam kakva bi njena reakcija bila..ja to ovako gledam..da sam je tako ucila..sada bi emir sa felgama hodao kroz kucuuser posted image ..i kakva "tuca i udaranje i vracanje" djece od 2,3,4,5, 6 godina...

Po meni su to divljaci bez kucnog odgoja (i takav trend je generalan u društvu cijelomuser posted image )...takve stvari ne tolerisem kod svoje djece, a kamoli kod tudje.

Ako dijete je zapalo u takvu situaciju, u nekoj "odgojnoj" ustanovi, onda su krivi vaspitaci i ostalo drustvo koje se mota oko djece.

Ja neopravdavam nasilje po sistemu vraticu ti..jer na vracanje, uvijek ima vracanje...i imamo tucu malih delikvenata. FUJ!

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 15:55:34   
Nedi

IZVORNA PORUKA: Skvo RR


Ako dijete je zapalo u takvu situaciju, u nekoj "odgojnoj" ustanovi, onda su krivi vaspitaci i ostalo drustvo koje se mota oko djece.

Ja neopravdavam nasilje po sistemu vraticu ti..jer na vracanje, uvijek ima vracanje...i imamo tucu malih delikvenata. FUJ!


Ali dok se utvrdi ko je kriv i konstatuje vec poznata cinjenica da nam je cijelo drustvo otislo u beeeeeep dijete ce mi vec biti trumirano i ubijeno u pojam zbog terorisanja druge djece. To nikako necu dozvoliti. probala sam taj tvoj sistem i mogu ti reci da sam pogrijesila. Mozda sto je N djecak a kod njih je vise izrazeno to cuskanje, udaranje itd. Moja greska je bila sto sam ucila dijete manirima, pristojnosti i finom ponašanju (ovo govorim u skladu sa temom a ne o ponasanju za stolom npr). sreca pa smo uspjeli to popraviti bar djelomicno.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 15:56:39   
ena23
Ja ne znam sta je gore, imatiagresivno ili povuceno dijete... moj emir je agresivan, itoveoma, da ga nismo dobro "stegli" kaznama za udaranje, guranje I ujedanje, ne znam na sta bi licio... ali opet, I pored znaka u kuci na kojem pise "ne udarati", I pored tuznog smajlija koji okacimo na zid kada udari ili gurne (a to znaci da je taj dan izgubio sve svoje privilwgije), ipored toga sto se smorismo pricajuci I ukazujuci, I pored toga sto ni mine koristimo silu kao odgojnu metodu, opet, kad je s drugom djecom ja moram jako dobro pazitista ce uraditi. On nece nikad namjerno udariti, sam od sebe, ali recimo ako neko djete hoce da mu uzme igracku,ako mu smeta, ma nekada I ako ga samo nesto pita, on postaje terminator. Odguruje, ako to ne pali, udara... I dzaba sva prica. I sta cu ja sad? Jednostavno je takav, ne voli drugu djecu, hoce da ga se pusti na miru

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 15:58:09   
muaaa

IZVORNA PORUKA: snijeg

Kad roditelj udara dijete, onda je to odgojna metoda....
kad nam dijete udari drugo dijete onda je to (najčešće) u odbrani....
kad neko dijete udari naše dijete onda je to neodgoj...
Ima li vas još zbunjenih??????

E sad zamislite kako ovo percipiraju dvogodišnjaci, trogodišnjaci i malo veće bebe :)

A sto bi neko bio zbunjen...ne kontam

Roditelj netreba udarati dijete
Djete netreba uzvracati udarac...vec se obratiti nekom starijem u blizini da rijesi problem
Neodgojen,nego sta?

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 15:58:13   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Nedi


IZVORNA PORUKA: Skvo RR


Ako dijete je zapalo u takvu situaciju, u nekoj "odgojnoj" ustanovi, onda su krivi vaspitaci i ostalo drustvo koje se mota oko djece.

Ja neopravdavam nasilje po sistemu vraticu ti..jer na vracanje, uvijek ima vracanje...i imamo tucu malih delikvenata. FUJ!


Ali dok se utvrdi ko je kriv i konstatuje vec poznata cinjenica da nam je cijelo drustvo otislo u beeeeeep dijete ce mi vec biti trumirano i ubijeno u pojam zbog terorisanja druge djece. To nikako necu dozvoliti. probala sam taj tvoj sistem i mogu ti reci da sam pogrijesila. Mozda sto je N djecak a kod njih je vise izrazeno to cuskanje, udaranje itd. Moja greska je bila sto sam ucila dijete manirima, pristojnosti i finom ponašanju (ovo govorim u skladu sa temom a ne o ponasanju za stolom npr). sreca pa smo uspjeli to popraviti bar djelomicno.

Izvini ti imas problem sa vrticem...i gdje je on..nemas ti problem sa djetetom i drugom djecom..tako ja na to gledam....
A kako mislis napraviti distinkciju tog vracanja, kada mala beba dodje u kucu...pa kada prohoda, pa ti cusne starije, a starije vrati,....to su naucena ponasanja..isto kao sto je nauceno..da se ne smije vratiti... Moje dijete od 23 kg, bi malo od 12 kg...moglo sa fatalnim posljedicama "nagrditi"....djeca ne znaju te distinkcije...user posted image

< Poruku je uredio Skvo RR -- 5.6.2013 16:05:59 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 15:59:11   
aazra
Meni je tesko poci od pretpostavke sta bi bilo da moje dijete udari drugo i nanese mu ozbiljnu povredu najvise iz tog razloga jer je on takvo dijete da stalno grli drugu djecu i streca od ove koja su agresivna..ali eto ako ipak zamislim, onda znam da mu ne bi progledala kroz prste, a najmanje sto bi mogla uciniti za dijete koje je povrijeđeno od strane mog bilo bi da ga redovno zovem na telefonom, ako treba i obilazim, roditeljima tog djeteta bi na sve moguce pokusala dati do zanja da mi je krivo zbog toga.

E, sad nisu svi roditelji takvi, meni je nezamislivo ako sam dobro shvatila da za povredu vrata drugom djetetu roditelji upute samo reda - radi izvinjenje user posted image

_____________________________








(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 16:03:48   
aazra

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a da vam ne pričam kako me je mama od jednog dječaka izbjegavala nakon što je njen dječak izgrebao Ajšu po licu? ni izvini nisam dobila, ni ništa




Mislim da je upravo ono sto roditelju najteze pada...ta ravnodusnost od strane roditelja takve djece. I nisam pametna kako uciti djecu, govoriti im da su druga djeca neodgojena, ljudi pa i roditelji iskvareni ili cekati da to sami osjete na svojoj kozi user posted image

_____________________________








(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 16:07:58   
bebacha

IZVORNA PORUKA: aazra

Meni je tesko poci od pretpostavke sta bi bilo da moje dijete udari drugo i nanese mu ozbiljnu povredu najvise iz tog razloga jer je on takvo dijete da stalno grli drugu djecu i streca od ove koja su agresivna..ali eto ako ipak zamislim, onda znam da mu ne bi progledala kroz prste, a najmanje sto bi mogla uciniti za dijete koje je povrijeđeno od strane mog bilo bi da ga redovno zovem na telefonom, ako treba i obilazim, roditeljima tog djeteta bi na sve moguce pokusala dati do zanja da mi je krivo zbog toga.

E, sad nisu svi roditelji takvi, meni je nezamislivo ako sam dobro shvatila da za povredu vrata drugom djetetu roditelji upute samo reda - radi izvinjenje user posted image


a sta su tebali uradit roditelji po tvom misljenju

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 16:09:09   
ena23
Evo napisah sada kakav je emir djete. Prosle sedmice je udario curicu u parku, curica otisla placuci do mame. Ja fino emira za ruku, otisli zajedno do niih, natjerala ga da se izvine, I ja se izvinula, objasnila curici da ce on dobiti kaznu kad dodje kuci, objasnila njemu zasto smo iste sekunde dosli kyci iz parka I zasto je dobio kaznu... ja mislim da puno vise ne mofu uraditi.
Prosle sedmice je jedanmali bebac, mozda godinu I po star, girao o udarao emira. Emir stoji li stoji, nije mu uzvratio. Bila sam pravo ponosna na njega. Pasmo otisli zajedno do bebacove mame I reklijojda joj se djete ruzno ponasa. Emir je sav sjajio od radosti jer ce bebac dobiri kazni sto ga ke udario :) I kad smo dosli kuci upravo sam razmisljala o ovom vracanju udarca... I rekla mu sljedeci put kadte neko bude udario samo ga odgurni I dodji kazi mami. Ne zelim da bude on taj koji udara. Aline zelim ni da mirno stoji dok ga neko drugi lema...

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 16:10:09   
bebacha

IZVORNA PORUKA: aazra


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a da vam ne pričam kako me je mama od jednog dječaka izbjegavala nakon što je njen dječak izgrebao Ajšu po licu? ni izvini nisam dobila, ni ništa




Mislim da je upravo ono sto roditelju najteze pada...ta ravnodusnost od strane roditelja takve djece. I nisam pametna kako uciti djecu, govoriti im da su druga djeca neodgojena, ljudi pa i roditelji iskvareni ili cekati da to sami osjete na svojoj kozi user posted image



kakve djece
o kojoj to djeci ustvari govorimo
jeli u istu grupu spadaju djeca koja redovno udaranje druge i ono dijete koje recimo to uradi ponekad
jeli se to moze svrstati u istu grupu

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 16:22:21   
aazra
IZVORNA PORUKA: ena23

Evo napisah sada kakav je emir djete. Prosle sedmice je udario curicu u parku, curica otisla placuci do mame. Ja fino emira za ruku, otisli zajedno do niih, natjerala ga da se izvine, I ja se izvinula, objasnila curici da ce on dobiti kaznu kad dodje kuci, objasnila njemu zasto smo iste sekunde dosli kyci iz parka I zasto je dobio kaznu... ja mislim da puno vise ne mofu uraditi.
Prosle sedmice je jedanmali bebac, mozda godinu I po star, girao o udarao emira. Emir stoji li stoji, nije mu uzvratio. Bila sam pravo ponosna na njega. Pasmo otisli zajedno do bebacove mame I reklijojda joj se djete ruzno ponasa. Emir je sav sjajio od radosti jer ce bebac dobiri kazni sto ga ke udario :) I kad smo dosli kuci upravo sam razmisljala o ovom vracanju udarca... I rekla mu sljedeci put kadte neko bude udario samo ga odgurni I dodji kazi mami. Ne zelim da bude on taj koji udara. Aline zelim ni da mirno stoji dok ga neko drugi lema...


I ja bi otprilike ovako uradila mada kao sto rekoh do sad nisam bila u toj situaciji...samo sto je u ovom slucaju bio laksi udarac a kod veeseeline curice ipak ozbiljnija povreda...ne znam, mislim da bi ako nista bio red od strane tih roditelja da iskazu ono bar malu zabrinutost za njen oporavak, ne znam mislim da bi ja u toj situaciji kupila neki poklon i obisla dijete ako nista i naravno dala do znanja roditeljima tog djeteta da mi je zao.

Ja sam bila u situaciji da drugo dijete povrijedi moje i to dok je bio beba, nisam reagovala, nije bila ozbiljnija povreda, ali sad kad bi opet bila u toj situaciji mislim da bih. Kao sto ne bi tolerisala da moje dijete povrijedi drugo (mada do sada nikada nije) isto tako ne bih ni obrnuto, posebno ne u ovom uzrastu do polaska u skolu, pa i jedno vrijeme poslije...


< Poruku je uredio aazra -- 5.6.2013 16:23:05 >


_____________________________








(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 16:23:51   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: bebacha

IZVORNA PORUKA: aazra

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a da vam ne pričam kako me je mama od jednog dječaka izbjegavala nakon što je njen dječak izgrebao Ajšu po licu? ni izvini nisam dobila, ni ništa




Mislim da je upravo ono sto roditelju najteze pada...ta ravnodusnost od strane roditelja takve djece. I nisam pametna kako uciti djecu, govoriti im da su druga djeca neodgojena, ljudi pa i roditelji iskvareni ili cekati da to sami osjete na svojoj kozi user posted image



kakve djece
o kojoj to djeci ustvari govorimo
jeli u istu grupu spadaju djeca koja redovno udaranje druge i ono dijete koje recimo to uradi ponekad
jeli se to moze svrstati u istu grupu


Zasto bi se svrstavali u istu grupu?!
Ja svjesno svoju učim da vrati kad je neko udari. Nije zasad bilo takvih situacija, ali treba da vrati i da se nauci braniti!


< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 5.6.2013 16:24:22 >


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 16:25:48   
aazra
Veeseelaa, kako su tacno reagovali roditelji od te curice...jesu li osim "izvini" jos nekom gestom pokazali da im je krivo sto zbog njihovog djeteta tvoja Ajsa nosi gips na vratu?

Jesu li nazvali, pitali kako je..bilo sta...?

_____________________________








(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 16:28:09   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: aazra


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a da vam ne pričam kako me je mama od jednog dječaka izbjegavala nakon što je njen dječak izgrebao Ajšu po licu? ni izvini nisam dobila, ni ništa




Mislim da je upravo ono sto roditelju najteze pada...ta ravnodusnost od strane roditelja takve djece. I nisam pametna kako uciti djecu, govoriti im da su druga djeca neodgojena, ljudi pa i roditelji iskvareni ili cekati da to sami osjete na svojoj kozi user posted image



kakve djece
o kojoj to djeci ustvari govorimo
jeli u istu grupu spadaju djeca koja redovno udaranje druge i ono dijete koje recimo to uradi ponekad
jeli se to moze svrstati u istu grupu



a jel ta djeca udaraju vasu djecu iz cista mira , ono prilete ogrebaju, udare , vrat uvrnu , mislim kako dodje do toga ??????

Moj je jos mali a drugi beba , normalno je da se djeca pogurkaju za igracku (u tom uzrastu) malo da dodje do svadjice nisam sada ni pomislila da je moj sin ne normalan ili agresivan i sta ja znam sto nekada u igri izazvan necim al nekada zna gurnut ili malo udariti nekoga , mislim to je rjetko i zavisi od situacije. Inace je jako mio drag , i cim vidi da je losa situacija on ode ali nekada se i desi , mislim to su djeca i covjek se mora od malena uciti kako da se brani . A bas mi cudno ipak su to starija djeca , o kojima vi pricate da ona kao stoje i dodju druga tucu njih a ovi nista , nekako mi ta slika sada pred ocima ovo djete kao divlje iz nekog ludila trci i skace po ovom sada mirnom i tako t , dodje mi kao da su djeca u ludnici a ne u obdanistu .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 16:29:37   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: aazra

Veeseelaa, kako su tacno reagovali roditelji od te curice...jesu li osim "izvini" jos nekom gestom pokazali da im je krivo sto zbog njihovog djeteta tvoja Ajsa nosi gips na vratu?

Jesu li nazvali, pitali kako je..bilo sta...?


ovo je previse samo me zanima GDJE SU BILE TETE CUVALICE


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 16:29:59   
Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja sam primjetila da ima jako agresivne djece, pri tom mislim i na male i velike
jako su grubi i slično
obzirom da moja kći nije takva ja i ne nalazim razumjevanje za takvu djecu, valjda je to razlog user posted image
jedna tako gruba djevojčica je gurnula moju Ajšu u vrtiću pa je nosila okovratnik jer je istegnula mišić
znam da ono kad gledaš curica nije kriva, trebali su paziti na njih oni koji su zaduženi al ne kužim od kud joj potreba za takvo ponašanje???
zašto su neka djeca takva??

Veselaaa ta djeca se rode takva, moje je od rođenja grub dječak, ne voli se maziti, i kad se igra grubo se igra volim samo neke igre guranja, trčanja, boksanja, ja to mrzom i pokušavam da ga privolim da čitamo, plešemo, crtamo, ali to može tek kad se fizički izmori. U igraonici stalno neki belaj, neki dan skočio dječaku na glavu u bazen s lopticama, zamalo sebi jezik pregrizao, krv iz usta, a dječak srećom nije imao povreda ali se jako uplašio, izvinjavala sam se roditeljima sto puta, držim ga na oku ali nikako da skonta da nisu sva djeca kao on i da ne vole guranje i bacanje po podu

s druge stran anidlin noa je divan dječak, mio razuman, sva djeca i roditelji ga vole, ja sam nudil da se mijenjamo ali neće onauser posted image


E, bas si me nasmijala!!! user posted image
Ipak, moje misljenje je da kod djece koji imaju takve roditelje kao sto ste vi stvari na kraju ipak dodju u svoj red, onako kako treba!!!


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 16:39:33   
Skvo RR
Ispade da se djeca ovde samo "brane"...zar je moguce da nema ovde djece napadacauser posted image ....koji prvi pocnu, i slicno...user posted image ..sve fina, kulturna samoodbrana....user posted image
I gdje se to vasa djeca mogu nagurivati i tuci...
lokacija odgojna ustanova, krivac zna se (osoblje)....ja kao mama imam agresivnost u tom segmentu sasvim dovoljnu...
lokacija park, tu sam..dijete je pod nadzorom..ako se nesto "desava"...ima i mama kontrastrane...i naravno jauser posted image  (ne prejudiciram da bi se ja tukla, ali zna se)
lokacija moja kuca (mama i dijete neotesanac se momentalno kupe iz moje kuce)
lokacija tudja kuca (ja i moje dijete se momentalno kupimo iz te kuce)



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 16:42:04   
Skvo RR
I ja nikada nisam bila udarana, niti sam se tukla.....poprilicno sam komunikativna, jezikara, svjesna prvo sebe, pa drugih..ne vidim da me je to iskustvo nesto traumatiziralo...uvijek sam takva bila.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 16:49:05   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ispade da se djeca ovde samo "brane"...zar je moguce da nema ovde djece napadacauser posted image ....koji prvi pocnu, i slicno...user posted image ..sve fina, kulturna samoodbrana....user posted image
I gdje se to vasa djeca mogu nagurivati i tuci...
lokacija odgojna ustanova, krivac zna se (osoblje)....ja kao mama imam agresivnost u tom segmentu sasvim dovoljnu...
lokacija park, tu sam..dijete je pod nadzorom..ako se nesto "desava"...ima i mama kontrastrane...i naravno jauser posted image  (ne prejudiciram da bi se ja tukla, ali zna se)
lokacija moja kuca (mama i dijete neotesanac se momentalno kupe iz moje kuce)
lokacija tudja kuca (ja i moje dijete se momentalno kupimo iz te kuce)




ima joj Alen
mislim sam da nije strasno sto et ponekad nekog ujede,udari,ja mislila to ide s djecom takpo al et ocito je neodgojen

a kako mislis ovo predzadnje,da mama i dijete i neotesanac idu iz kuce
i sta znaci neotesanac


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 16:49:11   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

I ja nikada nisam bila udarana, niti sam se tukla.....poprilicno sam komunikativna, jezikara, svjesna prvo sebe, pa drugih..ne vidim da me je to iskustvo nesto traumatiziralo...uvijek sam takva bila.


hoces ti meni reci da se tvoaj curica niakda nije posvadjala s drugaricom pa mozda malo pogurkala , zna se sta su agresivna djeca imala sma priliku da ih vidim , a tu ne bih stavila djete od 2 godine koje se svadja za igracku s istim djetetom itd.itd

Mislim vi piste ovdje kao da se djeca ubijaju , oci vade , ne znam kad moj krene u obdaniste vidjecu sta ce biti , a bogami ne bih voljea da ga iko tuce , naravno niti da tuce djecu al neka se uci braniti.
Sve su to djeca i sve je to do neke granice normalnoooo do neke granice , moja prijateljica se zalila pedijatru od curice svoje da je druga jeca tuku otimaju joj igracek itd, i pedijatar je rekao istim rjecima "uci je da se brani" .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Udaranje druge djece
5.6.2013 16:50:18   
bebacha
Ja sam stvarno mislila da je normalno da se djeca pogaraju zbog igracka,i slicne situacije


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *