|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 11:46:22   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: minja_

IZVORNA PORUKA: pocahontas

neću uvijek ja/tete biti s djetetom u parku/vrticu...sada mogu reagovati dok je mali, ali necu..i koju mu poruku šaljem? da ću ja uvijek biti tu kada dodje do konflikta sa vrsnjakom i da cu ja sve rješavati umjesto njega?



moja mora je da ce moje dijete, znajuci njen temperament, prije nauditi nekom djetetu nego da ce nju neko povrijediti. Da mi je da zarana ovu njenu energiju amortiziram i usmjerim u nekom pozitivnom smjeru. Naravno da necu rjesavati njene konflikte, ali kad vec znam da imam dijete koje lako moze preci u bullying obrazac, moje je da dam sve od sebe da to na vakat rješavamo.

Isto tako, naravno da ne mislim da su djeca sad neke psihopate u nastanku, vec da neka sporije socijalno sazrijevaju, pa ne shvataju grubost kao nešto neprimjereno. Ali roditelji to trebaju prepoznati i visak fizicke energije transformisati u neke druge aktivnosti.



moj ima visak energije ali ne udara drugu djecu..od svih cuda u luna parku on odabere ona čuda gdje se skače...to je on...živahan, pun energije, jak (to osjeti mm kada imaju redovne seanse hrvanja i gombanja, sportskog naravno i ja navijam, naravno za sina user posted image )

međutim, sa vršnjacima je jako društven, sa svima bi se igrao ali kada vidim nekog klipana koji ide u skolu i kaze mu bjezi ti mali odavde (a na javnom su dobru, ne na njegovoj babovini), e onda se ja ukljucim..jer je u pitanju dijete duplo starije...pa mu očitam bukvicu..
kada ga gurka dijete koje je kao on, moj sin prvo traži moj pogled da mu dam znak odobrenja moze li mu vratiti...i opet mu ne vrati vec samo tom djetetu kaže: heeeeej, sta se udaJaš..user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 11:52:12   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

kakvo izvinjenje..izvinuti se može samo noga user posted image


znači ti misliš da se roditelji zločestog djeteta trebaju naklofati ?user posted image


ja bih s tim djetetom onako malo nasamo popricala...dok roditelji ne slusaju..ako s roditeljima naravno prije ne bih nista postigla...

ne bi taj vise ni na 5 m prisao mom djetetu...


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 11:54:23   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: aazra

Veeseelaa, hajde ti reci mami od te dvije harambasice da navrati ''vamo na RR, a isto vrijedi i za mamu onog djecaka s razbijenim naocalama, pa da mi to rijesimo i sa mamom ovog djecaka sto mu ih lomi user posted image



ja mislim da mama ove curice ima prijateljice na RR
joj kad joj jave hahaha
a nisam ništa loše rekla samo ono što je zaista bilo

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 11:55:50   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: aazra

Veeseelaa, hajde ti reci mami od te dvije harambasice da navrati ''vamo na RR, a isto vrijedi i za mamu onog djecaka s razbijenim naocalama, pa da mi to rijesimo i sa mamom ovog djecaka sto mu ih lomi user posted image



ja mislim da mama ove curice ima prijateljice na RR
joj kad joj jave hahaha
a nisam ništa loše rekla samo ono što je zaista bilo


vesela, kako je tm reagovao na taj dogadjaj?

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 11:56:03   
škorpija

IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: minja_

IZVORNA PORUKA: pocahontas

neću uvijek ja/tete biti s djetetom u parku/vrticu...sada mogu reagovati dok je mali, ali necu..i koju mu poruku šaljem? da ću ja uvijek biti tu kada dodje do konflikta sa vrsnjakom i da cu ja sve rješavati umjesto njega?



moja mora je da ce moje dijete, znajuci njen temperament, prije nauditi nekom djetetu nego da ce nju neko povrijediti. Da mi je da zarana ovu njenu energiju amortiziram i usmjerim u nekom pozitivnom smjeru. Naravno da necu rjesavati njene konflikte, ali kad vec znam da imam dijete koje lako moze preci u bullying obrazac, moje je da dam sve od sebe da to na vakat rješavamo.

Isto tako, naravno da ne mislim da su djeca sad neke psihopate u nastanku, vec da neka sporije socijalno sazrijevaju, pa ne shvataju grubost kao nešto neprimjereno. Ali roditelji to trebaju prepoznati i visak fizicke energije transformisati u neke druge aktivnosti.



moj ima visak energije ali ne udara drugu djecu..od svih cuda u luna parku on odabere ona čuda gdje se skače...to je on...živahan, pun energije, jak (to osjeti mm kada imaju redovne seanse hrvanja i gombanja, sportskog naravno i ja navijam, naravno za sina user posted image )

međutim, sa vršnjacima je jako društven, sa svima bi se igrao ali kada vidim nekog klipana koji ide u skolu i kaze mu bjezi ti mali odavde (a na javnom su dobru, ne na njegovoj babovini), e onda se ja ukljucim..jer je u pitanju dijete duplo starije...pa mu očitam bukvicu..
kada ga gurka dijete koje je kao on, moj sin prvo traži moj pogled da mu dam znak odobrenja moze li mu vratiti...i opet mu ne vrati vec samo tom djetetu kaže: heeeeej, sta se udaJaš..user posted image

i moj se svaki dan hrve s mužem, ganjanju se i bacaju po podu, mislim da je i ta igra dio našeg problema jer malac misli da akos e s tatom tako igra da može i sa vršnjacima, ali kad ga ružim zbog agresivnog ponašanja on me pita mama kad si ti bila mala jesi li se ti tukla, i grozno se osjećam kad djetetu u oči lažem, tako da mu kažem da jesam , ali samo kad mene neko prvi udari, ja sam jednom nalemala dječaka koji je mene i moje prijateljice danima malteritari pri povratku iz škole (bili smo suptotne smjene) i izvukla sam deblji kraj, ali nikad nas više nije ni pipnuo, a šta da sam pustila da to traje, nekad dijete mora donijeti tešku odluku i stati u svoju zaštitu. ali naši četverogodišnjaci su još mali i tek će naučiti lekcije u životu, sad su najveći problem jedinci koji misle da se svijet okreće oko njih, a aiskreno moj malacje agresivniji od kad ide u vrtić

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 11:58:18   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: minja_

IZVORNA PORUKA: pocahontas

neću uvijek ja/tete biti s djetetom u parku/vrticu...sada mogu reagovati dok je mali, ali necu..i koju mu poruku šaljem? da ću ja uvijek biti tu kada dodje do konflikta sa vrsnjakom i da cu ja sve rješavati umjesto njega?



moja mora je da ce moje dijete, znajuci njen temperament, prije nauditi nekom djetetu nego da ce nju neko povrijediti. Da mi je da zarana ovu njenu energiju amortiziram i usmjerim u nekom pozitivnom smjeru. Naravno da necu rjesavati njene konflikte, ali kad vec znam da imam dijete koje lako moze preci u bullying obrazac, moje je da dam sve od sebe da to na vakat rješavamo.

Isto tako, naravno da ne mislim da su djeca sad neke psihopate u nastanku, vec da neka sporije socijalno sazrijevaju, pa ne shvataju grubost kao nešto neprimjereno. Ali roditelji to trebaju prepoznati i visak fizicke energije transformisati u neke druge aktivnosti.



moj ima visak energije ali ne udara drugu djecu..od svih cuda u luna parku on odabere ona čuda gdje se skače...to je on...živahan, pun energije, jak (to osjeti mm kada imaju redovne seanse hrvanja i gombanja, sportskog naravno i ja navijam, naravno za sina user posted image )

međutim, sa vršnjacima je jako društven, sa svima bi se igrao ali kada vidim nekog klipana koji ide u skolu i kaze mu bjezi ti mali odavde (a na javnom su dobru, ne na njegovoj babovini), e onda se ja ukljucim..jer je u pitanju dijete duplo starije...pa mu očitam bukvicu..
kada ga gurka dijete koje je kao on, moj sin prvo traži moj pogled da mu dam znak odobrenja moze li mu vratiti...i opet mu ne vrati vec samo tom djetetu kaže: heeeeej, sta se udaJaš..user posted image

i moj se svaki dan hrve s mužem, ganjanju se i bacaju po podu, mislim da je i ta igra dio našeg problema jer malac misli da akos e s tatom tako igra da može i sa vršnjacima, ali kad ga ružim zbog agresivnog ponašanja on me pita mama kad si ti bila mala jesi li se ti tukla, i grozno se osjećam kad djetetu u oči lažem, tako da mu kažem da jesam , ali samo kad mene neko prvi udari, ja sam jednom nalemala dječaka koji je mene i moje prijateljice danima malteritari pri povratku iz škole (bili smo suptotne smjene) i izvukla sam deblji kraj, ali nikad nas više nije ni pipnuo, a šta da sam pustila da to traje, nekad dijete mora donijeti tešku odluku i stati u svoju zaštitu. ali naši četverogodišnjaci su još mali i tek će naučiti lekcije u životu, sad su najveći problem jedinci koji misle da se svijet okreće oko njih, a aiskreno moj malacje agresivniji od kad ide u vrtić


da znas da ga hajcam kada ga Jadinko ogrebe/udari da mu vrati...ali nece user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 12:00:05   
aazra
Kod mene je dijete slicno ovako kao kod Pocahontas, jedno je zivahno drugo je agresivno i moj se penje gdje stigne, skace, prevrce...ali, nije agresivan nikad bio. Ne moze se za agresivno dijete reci "neka ga, zivahan je". Pa onda u desetoj dobijes monstruma, ili isto u zenskom rodu user posted image



_____________________________








(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 12:03:20   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: aazra

Veeseelaa, hajde ti reci mami od te dvije harambasice da navrati ''vamo na RR, a isto vrijedi i za mamu onog djecaka s razbijenim naocalama, pa da mi to rijesimo i sa mamom ovog djecaka sto mu ih lomi user posted image



ja mislim da mama ove curice ima prijateljice na RR
joj kad joj jave hahaha
a nisam ništa loše rekla samo ono što je zaista bilo


vesela, kako je tm reagovao na taj dogadjaj?



burno
rekao je da će zapaliti vrtić user posted image

otrasti joj oca od pod user posted image da će on njemu da pokaže kako se vrat povrijedjuje user posted image
ma nema šta nije rekao, srećom dr su nas na Kumu smirili, kao sve je u redu, nije ništa slomljeno

poslije je zadirkivao Ajšu hoćel ići babo da istuče drugaricu P a ona kaže neće, ja je volim user posted image pa smo se zajedno smijali

ma vjerujte u tim momentima čovjek poludi, mislili smo ostade nam dijete invalid.....
ne razumije to onaj kom se nije desilo...... ona se od bola upiškila u gaćice user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 12:03:41   
aazra

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja mislim da mama ove curice ima prijateljice na RR
joj kad joj jave hahaha
a nisam ništa loše rekla samo ono što je zaista bilo


Pa sta nas briga, moja veeseelaa treba se samo Boga bojati, meni je Ajsa stvarno draga mada je znam samo sa slikama, inace da ti "sapnem" meni kao ni ljudi ne prirastu sva djeca za srce, niti su mi sva mila i draga user posted image

E, sad kad sam vidjela slike na fb mislila sam sta ja znam, da je trcala, pala, razbila se..ovako kad znam da je ta druga gurnula, bas sam ljuta user posted image

_____________________________








(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 12:05:49   
aazra

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

burno
rekao je da će zapaliti vrtić user posted image

otrasti joj oca od pod user posted image da će on njemu da pokaže kako se vrat povrijedjuje user posted image
ma nema šta nije rekao, srećom dr su nas na Kumu smirili, kao sve je u redu, nije ništa slomljeno

ma vjerujte u tim momentima čovjek poludi, mislili smo ostade nam dijete invalid.....
ne razumije to onaj kom se nije desilo...... ona se od bola upiškila u gaćice user posted image




Dusa draga user posted image Nema racionalne reakcije u tim situacijama i ne vjerujem da bi tm to ucinio ali morao je nekako to izbaciti iz sebe. Ne pomaze uvijek diplomatija user posted image

_____________________________








(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 12:07:02   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: aazra

Veeseelaa, hajde ti reci mami od te dvije harambasice da navrati ''vamo na RR, a isto vrijedi i za mamu onog djecaka s razbijenim naocalama, pa da mi to rijesimo i sa mamom ovog djecaka sto mu ih lomi user posted image



ja mislim da mama ove curice ima prijateljice na RR
joj kad joj jave hahaha
a nisam ništa loše rekla samo ono što je zaista bilo


vesela, kako je tm reagovao na taj dogadjaj?



burno
rekao je da će zapaliti vrtić user posted image

otrasti joj oca od pod user posted image da će on njemu da pokaže kako se vrat povrijedjuje user posted image
ma nema šta nije rekao, srećom dr su nas na Kumu smirili, kao sve je u redu, nije ništa slomljeno

poslije je zadirkivao Ajšu hoćel ići babo da istuče drugaricu P a ona kaže neće, ja je volim user posted image pa smo se zajedno smijali

ma vjerujte u tim momentima čovjek poludi, mislili smo ostade nam dijete invalid.....
ne razumije to onaj kom se nije desilo...... ona se od bola upiškila u gaćice user posted image



to je normalna reakcija,,ova tvoja reakcja peace brother mi je čudna user posted image user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 12:07:19   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: aazra


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja mislim da mama ove curice ima prijateljice na RR
joj kad joj jave hahaha
a nisam ništa loše rekla samo ono što je zaista bilo


Pa sta nas briga, moja veeseelaa treba se samo Boga bojati, meni je Ajsa stvarno draga mada je znam samo sa slikama, inace da ti "sapnem" meni kao ni ljudi ne prirastu sva djeca za srce, niti su mi sva mila i draga user posted image

E, sad kad sam vidjela slike na fb mislila sam sta ja znam, da je trcala, pala, razbila se..ovako kad znam da je ta druga gurnula, bas sam ljuta user posted image



da je ona sekunde belajsuz ja bi rekla, kriva si, izazvala si, kreveljila si se i sl al ona je zaista mrina i jako učtiva, poštuje autoritet u po pravilima koje kažu tete u vrtiću se ponaša

čuvala ju je dvije sedmice forumašice mamine oči i ona kaže da ju je sve slušala...

a tebi hvala na razumjevanju user posted image

bilo prošlo sad je sve iza nas

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 12:12:14   
škorpija
pa ima djece koja nisu agresivna prema drugoj djeci, ali jesu prema roditeljima, meni je to također neprihvatljivo i jako mi je ružno vidjeti djecu kad tuku ili šamaraju roditelje, user posted image

pocy, jadinko je pun ratnih rana, modrica, ugriza, tako da ako dobije od rafe zasluženo neću ni skontatiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 12:13:13   
Medić*
IZVORNA PORUKA: teacher75

moja je oduvijek bila mirnica ali sada kako ide u vrtic zna se i naljutiti, gurnuti nekad neko dijete kad hoce prva recimo na tobogan ili tako nesto i ja je uvijek zaruzim i kazem da to ne valja. ipak, nije agresivna i voljela bih da se zna malo vise boriti za sebe. prije nije znala nikako, pa bi uvijek od mene trazila pomoc kada joj npr. neko dijete uzme ugracku a sad vec i ona pokaze zube- pozitivan uticaj vrtica u svakom slucaju. a bullying je najgore, nedaj mi boze da neko uzme moje dijete na zubuser posted image


Ovako je i kod nas. Aktivan je i zivahan ali ne voli nasilje, nije nasilan, ne voli deranje, ne grize, ne udara, ne ujeda. Od kako je krenuo u vrtic naucio se odbraniti na neki nacin, zna pokazati zube...i drago mi je jer je u pocetku trazio da ja rjesavam to izmedju njega i nekog djetata u parku, kuci i sl.

Uprav zbog toga sto se nije znao odbraniti, brinula sam kako ce u vrticu biti. U pocetku je bilo svasta. Ucila sam ga da se od takve djecice skloni, da kaze teti, da kaze odredjenom djetetu da ne zeli takve grube igre...medjutim u vrticu imaju dva djecaka ( tako i tete kazu, da su malo agresivniji ). Zele se boriti medjusobno, gurati i sl. Obratila sam paznju tetama da mi dijete prica o tome i da obrate paznju jer ne zelim da mi dijete neko povredi u igri jer znam da on prvi nece ( i tete odlicno znaju)
I jednostavno sam rekla tetetama da necu da cujem da se ta dva djecaka na takav nacin odnose prema mom, jer cu u protivnom ja doci i resiti na svoj nacin i ozbiljno razgovarati sa roditeljima te djece. Sada je sve u savrsenom redu.





< Poruku je uredio medic slatki -- 6.6.2013 12:16:15 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 12:13:16   
Galicia
Samo da upadnem.

Eto sad me ovo bas naljutilo zbog Ajsice. Jos se upiskila od soka, zbog drugog djeteta, zbog nemarenja roditelja i teta u zabavistu, zbog roditeljskog neshvatanja djeteta, itd itd.

Il dijete kod djecijeg psihologa ili roditelje kod psihologa, nesto se mora rijesiti.

Zamisli da neko udara trudnicu po stomaku i gura je? Nista to nije ni gore ni bolje od ovog sto druga djeca vasu djecu udaraju/guraju.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 12:14:43   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: škorpija

pa ima djece koja nisu agresivna prema drugoj djeci, ali jesu prema roditeljima, meni je to također neprihvatljivo i jako mi je ružno vidjeti djecu kad tuku ili šamaraju roditelje, user posted image

pocy, jadinko je pun ratnih rana, modrica, ugriza, tako da ako dobije od rafe zasluženo neću ni skontatiuser posted image


uh, obicno ova djeca koja samaraju i cupaju roditelje su i prema vrsnjacima takva...jer za njih je samo nebo onda granica...

a salim se ja bolan za ovo..ipak su oni drugari..user posted image i ne brini, nece R. nikoga doFatiti...
ko dira Jadinka? ko ga grebe, grize i cupa?

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 12:15:09   
škorpija
nevezano za temu skozro ali ipak: mene kao roditelja jako pogodio post jedne forumašice (skvo ili snijeg ne sjećam se tačno) na jednoj drugoj temi da je apsurdno što kad muž tuče ženu to je neprihvatljivo, a kad roditelj tuče dijete da to u našem društvu nije toliko osuđeno, shvatila sam koliko sam u zabludi i zarekla sam se da dijete više neću tući, nije lako, tražim druga rješenja, ali želim prekinuti niz fizičkog kažnjavanja koji se prenosi s roditelja na djecu i tako generacijama

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 12:15:13   
veeseelaa
Eto sad me ovo bas naljutilo zbog Ajsice. Jos se upiskila od soka


da tako je bilo, nemate pojma kako je teško kad vidite da se vaše dijete od šoka, bola, straha upiškilo user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 12:16:14   
škorpija
pocy sve je zaradio u igraonici, niša nije iz vrtića ipak tete pazeuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 12:19:54   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Eto sad me ovo bas naljutilo zbog Ajsice. Jos se upiskila od soka


da tako je bilo, nemate pojma kako je teško kad vidite da se vaše dijete od šoka, bola, straha upiškilo user posted image


user posted image user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 12:26:43   
Emica_sa
moji znaju udariti,nikada iz cista mira,nego ako se svadaju oko neke igracke,neko ime neda nesto i slicno,nikada se nece povuci i plakati kao sto ima djece,nego odmah tuca,oni su tako navikli izmedu sebe,redovno se svadaju i biju oko stvari kuci,ja kazem kako to ne valja i kako je ruzno,ali ne pomaze puno koliko primjetim samo sebi kidam zivceuser posted image



_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 12:27:08   
Nedi
Napisala sam kilometarski post jutros i umjesto objavi kliknem poništiuser posted image

Sad mi mrsko ponovo a Skvo titami sam ti htjela odgovoriti.

No dobro...Svoje dijete mogu svugdje odvesti bez da se postidim. Nikada nece praviti belaj, udarati, dirati stvari tuđe stvari bez pitanja. Nikad nije slomio nekome igračku. U nasem prisustvu se incidenti ne desavaju jer smo mi tu da kontrolisemo. U vrticu da, i rijesili smo to tako da se naucio braniti.
Ne svrstavam djecu ni u kakve kategorije samo ucim svoje da ne smije dopustiti da ga drugi bilo kako povrede a da on stoji u ćošku i plače. N je sa oba polaska u vrtić počeo gristi nokte. Gle čuda cim se naucio braniti odmah je i grickanje noktica prestalo. (nije da se pravim pametna razgovara sam sa prijateljicom koja je psihologuser posted image )
A ne znam gdje zive ljudi cija djeca nikad nisu dosla u konflikt sa vrsnjacima.

Dijete mora ici u vrtic, igraonicu, skolu, park i treba da zna da se brani. N je sad veci i konta kad ga neko najmerno gurne ili udari i treba to sam da rijesi tj. vrati. Pa necu valjda ja za njim hodati narednih 15-20 godina i rjesavati njegove nesporazume sa vrsnjacima? Ili mijenjati svako malo skolu, vrtic, igraonicu jer u svakoj ustaovi uvijek ima neko ko tuče svu djecu redom. E pa N nek preskoči

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 12:28:23   
Nedi

IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Eto sad me ovo bas naljutilo zbog Ajsice. Jos se upiskila od soka


da tako je bilo, nemate pojma kako je teško kad vidite da se vaše dijete od šoka, bola, straha upiškilo user posted image


user posted image user posted image


Ovo je strasno za roditelje...

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 12:40:22   
aazra
Ja sam imala problema s tim da me dijete tuce do neke trece godine user posted image , ne znam kako ali toga vise nema. No opet nikad nije bio agresivan prema vrsnjacima.

Ima raznoraznih kazni, nije samo sibanje. Na primjer, nema izlaska, nema kupovine, nema crtica user posted image

Ajsa je bas predivno dijete, i povrh svega ona voli tu curicu i jos vas smiruje, kao da pred vama nije htjela pokazati strah user posted image Nadam se da nece to ostaviti neke posljedice po nju da ne pocne izbjegavati drugu djecu, posebno ovu koja ju je gurnula user posted image .

_____________________________








(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Udaranje druge djece
6.6.2013 12:42:19   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: Nedi

Napisala sam kilometarski post jutros i umjesto objavi kliknem poništiuser posted image

Sad mi mrsko ponovo a Skvo titami sam ti htjela odgovoriti.

No dobro...Svoje dijete mogu svugdje odvesti bez da se postidim. Nikada nece praviti belaj, udarati, dirati stvari tuđe stvari bez pitanja. Nikad nije slomio nekome igračku. U nasem prisustvu se incidenti ne desavaju jer smo mi tu da kontrolisemo. U vrticu da, i rijesili smo to tako da se naucio braniti.
Ne svrstavam djecu ni u kakve kategorije samo ucim svoje da ne smije dopustiti da ga drugi bilo kako povrede a da on stoji u ćošku i plače. N je sa oba polaska u vrtić počeo gristi nokte. Gle čuda cim se naucio braniti odmah je i grickanje noktica prestalo. (nije da se pravim pametna razgovara sam sa prijateljicom koja je psihologuser posted image )
A ne znam gdje zive ljudi cija djeca nikad nisu dosla u konflikt sa vrsnjacima.

Dijete mora ici u vrtic, igraonicu, skolu, park i treba da zna da se brani. N je sad veci i konta kad ga neko najmerno gurne ili udari i treba to sam da rijesi tj. vrati. Pa necu valjda ja za njim hodati narednih 15-20 godina i rjesavati njegove nesporazume sa vrsnjacima? Ili mijenjati svako malo skolu, vrtic, igraonicu jer u svakoj ustaovi uvijek ima neko ko tuče svu djecu redom. E pa N nek preskoči


daj mi ovo malo pojasni..zanima me..
jer moj R. ne gricka nokte ali ih je odnedavno počeo čopkati prstima, neke navodno njemu vidljive zanoktice..bas me to nervira..počesto ga uhvatim kako prstićima jedne ruke čaprka drugu tj. zanoktice

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *