|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zima i izlasci
30.11.2011 15:11:27   
teacher75
IZVORNA PORUKA: ada033

Joj mene ova zima, sivilo i magla ubise u pojam! Ima li ista u ovom nasem gradu gdje se moze otici sa dvogodisnjim djetetom a da nije igraonica, trzni centar ili torte i to? Sve ovo vise znamo napamet, a i nas svi tamo znaju! Ajd dobro, ima bazen i planina, barem tu i tamo, ali ima li nesto sto nisam spomenula?? Sta vi radite sa djecom ovih dana? :)

mi smo odluccili da izbjegavamo trzne centre i igraone dok je ova sezona virusa, uglavnom smo kuci, neko nam dodje ili mi odemo kod nekog od male rajeuser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ada033)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Zima i izlasci
30.11.2011 15:16:57   
Medić*
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: ada033

Joj mene ova zima, sivilo i magla ubise u pojam! Ima li ista u ovom nasem gradu gdje se moze otici sa dvogodisnjim djetetom a da nije igraonica, trzni centar ili torte i to? Sve ovo vise znamo napamet, a i nas svi tamo znaju! Ajd dobro, ima bazen i planina, barem tu i tamo, ali ima li nesto sto nisam spomenula?? Sta vi radite sa djecom ovih dana? :)

mi smo odluccili da izbjegavamo trzne centre i igraone dok je ova sezona virusa, uglavnom smo kuci, neko nam dodje ili mi odemo kod nekog od male rajeuser posted image



I mi tako zimi, izbjegavamo zagusljiva mjesta prepuna ljudi bas zbog ovih virusa. Tako da rijetko se zadrzavamo osim kupovine,  Vise odemo nekome ili nam se dodje.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Zima i izlasci
30.11.2011 15:22:52   
palachinken
Mi se utoplimo, uwbacim ga u wrap i idemo u šetnju. Dobro, nije naš zenički zrak nešto, ali opet bolje nego da ga vucaram po kaficima i TC.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Zima i izlasci
30.11.2011 15:29:24   
snijeg
Pionirska, Vilsonovo, pozorište, planine, posjeta prijateljima, doček istih i jedva čekamo snješka, grudvanje i sankanje - zima bez snijega je baš za djecu dosadna. Nismo ljubitelji zatvorenih prostora, zagušljivih igraonica i virusa. Ako nemam gdje, radije u park pola sata nego u trgovački centar, a vikendima obavezno planina jer je smoga i previše radnim danima user posted image  

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Zima i izlasci
30.11.2011 15:38:20   
Blue rose RR
Kikica ima majku koja je van grada, tako da nemamo problema u toku dana da ona bude van kuće i mimo smoga. A pošto je ona i čuva dok su roditelji na poslu, ima sreću.
Vikendom je odvedemo (obično) nedjeljom u igraonicu u mom mjestu stanovanja, koja je prostrana, i koja se nalazi van dometa cigareta :), i obično je tamo ostavljamo u produženom boravku (4 h).
Kada smo kući vikendom obično idemo u šetnju pa bilo gdje, bio to park, ulica, planina (koju ne volim zimi), kino, posjete rodbini, prijateljima ili jednostavno idemo u kupovinu :)


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Zima i izlasci
30.11.2011 15:48:24   
sheri
a sto meni niko nece da odogovoriuser posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Zima i izlasci
30.11.2011 17:04:54   
tekja
Sheri, zaista ne znam, pitam se koliko male klizaljke mogu da se nadjuuser posted image

Znate li da ce ispred BBI-a, na platou, biti postavljeno klizaliste?user posted image Jedva cekam...a jedva cekam i snijeg, planinu, sankanje...

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Zima i izlasci
30.11.2011 17:12:10   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: sheri

koja je donja granica godina za klizanje? hvala!


mislim da toga nema, ako ti je dijete dovoljno stabilno na nogama da sama mislis da ti moze na slicuge stati onda mislim da je okej...

ovdje kazu da je najbolje poceti sa tim "sportom" kad dijete ima 4 godine... onda je dovoljno odrastlo da skonta kako i sta...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Zima i izlasci
30.11.2011 17:22:00   
sheri
tekja i Ilhana, hvala vam mucho! user posted image
mislim da smo jos mali za to, a najvise me interesovalo zato sto ja volim klizati, i ne znam kako cu organizovati da mm i ja odemo, bez njeuser posted image . mm je skijas, i on ju vec planira na skije staviti, mada ja nisam za to, ali eto valjda on bolje znauser posted image .
a mi skoro nikada ne idemo u centre, izadjemo vanka, ako bas ne mozemo setati onda ostajemo kod kuce, ili idemo nekome, ili nama neko dolazi. nije nam dosadno, u svakom slucaju


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Zima i izlasci
22.11.2012 9:52:55   
Derya
Zdravo mame :) nadam se da sam na pravom postu. Ovako zanima me koliko cesto izvodite svoju djecu vani u setnju, i koliko vremenski? Moja curica ima 3 god. ceste bronhitise, pa me zanima da joj nece naskoditi ako je izvedem u setnju svaki dan na 1h? Vecina ih savjetuje da je ne izvodim kad je hladno jer ce se prehladiti jer je osjetljivija user posted image ? Meni je gore izvoditi dijete po trgovackim centrima, igraonicama bas zbog tih virusa, nekako mi je bolje izvoditi u setnju, da malo ojaca imunitet.. ?

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Zima i izlasci
22.11.2012 9:57:02   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Derya

Zdravo mame :) nadam se da sam na pravom postu. Ovako zanima me koliko cesto izvodite svoju djecu vani u setnju, i koliko vremenski? Moja curica ima 3 god. ceste bronhitise, pa me zanima da joj nece naskoditi ako je izvedem u setnju svaki dan na 1h? Vecina ih savjetuje da je ne izvodim kad je hladno jer ce se prehladiti jer je osjetljivija user posted image ? Meni je gore izvoditi dijete po trgovackim centrima, igraonicama bas zbog tih virusa, nekako mi je bolje izvoditi u setnju, da malo ojaca imunitet.. ?


djetu je bolje na zraku nego u kući i zatvorenom prosoru...svakako ne na velikim minusima jer ni meni tada vani nije ugodno...al kada je zimski dan lijep i pogodan za igraije i petnje svakako dijete izvedi...
kad je već brohitis u pitanju svakkao iskoristite dan eu kojima možete i uhavtite se većih nadmorskih visina...to djetetu godi svakako bolje od igraonica čiji ljubitaelj ni sama nisam

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Zima i izlasci
22.11.2012 10:13:58   
damma
moj dz je juce izlazio u setnju sa tetom svojom..par dana je bio u kuci i juce kad smo dosli kuci ne moze stic da mi sve isprica, da sredi utiske..bas se preporodio..
u subotu sam im obecala dnevni izlazak, nas troje, i ako bude mogla od brata cura s nama..ta kombinacija nam godi i bas nam bude lijepo..

zima nam jos nije ni dosla a vec smo zakrzljali u kuci..

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Zima i izlasci
22.11.2012 10:22:49   
Medić*
Slazem se s Hanady. Mnogo im je gore u zatvorenom. U zimsim mjesecima u zatvorenim prostorijama djeca češće i lakše obolijevaju od bolesti disajnog sistema, ali i drugih bolesti zbog suhog zraka, smanjene vlaznosti. Zbog toga ih treba svakodnevno i redovno izvoditi. Mi smo svaki dan vani, (doziramo vrijeme prema vremenskim uvjetima i obavezama koje imamo ) osim bas jakih minusa, magle, jakog vjetra, i sl. Ne idemo vani ako smo bas, bas prehladjeni i pod turom. Boravak na visokim nadmorskim visinama je nesto najbolje.

< Poruku je uredio medic slatki -- 22.11.2012 10:23:39 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Zima i izlasci
23.11.2012 9:59:15   
Derya
Bila je prehlađena prije 10-tak dana, ponovo taj dosadni bronhitis! Primila je 2 injekcije i 6 dana je primala inhalacije + sirup za iskasljavanje jer je kasalj bio grozan! Uglavnom ozdravila je brzo, ali ipak nismo izlazili vani tih par dana ( osim kod doktora), i zbog toga sam pitala... I jucer smo bile u set__nji, bas je bilo ugodno, bez magle i vjetra..ali evo je jutros se probudila i smrca, kaslje ponovoooo...nisam vise pametna!

< Poruku je uredio Derya -- 23.11.2012 10:11:55 >

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Zima i izlasci
23.11.2012 10:15:09   
ajla86
kako izlaske zimi organizovati sa 2-mjesecnom bebom???
koliko dugo smije biti vani....

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Zima i izlasci
23.11.2012 10:17:46   
idana1812
Mi smo izlazili od prvog mjeseca, rodjeni u zimu minimalno sat vremena dnevno s tim da nam je granica bila -10 stepeni. S tim da ako je bilo od -7 do -10 smo maksimalno bili sat vremena vani. Obucemo se dobro, imali smo i onu ko vrecu za kolica, moze proci i dekicasto ne propusta zrak...Super bilo njoj, a i meni. Toplo preporucujem.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Zima i izlasci
23.11.2012 15:58:30   
Derya

IZVORNA PORUKA: idana1812

Mi smo izlazili od prvog mjeseca, rodjeni u zimu minimalno sat vremena dnevno s tim da nam je granica bila -10 stepeni. S tim da ako je bilo od -7 do -10 smo maksimalno bili sat vremena vani. Obucemo se dobro, imali smo i onu ko vrecu za kolica, moze proci i dekicasto ne propusta zrak...Super bilo njoj, a i meni. Toplo preporucujem.

Tako i treba!! Ja sam napravila veliku gresku sto je nisam izvodila vani cesto, isto je rođena u zimu pa sam strahovala da ce joj biti hladno, bila budala user posted image i slusala starije i ''iskusnije''!

(odgovor članu idana1812)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Zima i izlasci
23.11.2012 16:37:49   
hurmica
Moja beba ima 4 i po mjeseca, a evo ovdje kod nas je poprilicno hladno, sjever Njemacke, mada i kod nas u Sarajevu je prilicno hladno. Ja izvedem moju bebu svaki dan makar po pola sata, ako ne mogu vise. Sad kad su krenuli zubici vidim bas mu godi.
Primjetila sam isto da mojoj bebi godi kad je grijanje ne tako jako, vec da je malo hladnjikavo u stanu. Od toplog zraka podje kaslati i zaceppi mu se nos, tako da smo svi u dzemperima i bebi i mi.

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Zima i izlasci
23.11.2012 17:15:54   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Derya

Bila je prehlađena prije 10-tak dana, ponovo taj dosadni bronhitis! Primila je 2 injekcije i 6 dana je primala inhalacije + sirup za iskasljavanje jer je kasalj bio grozan! Uglavnom ozdravila je brzo, ali ipak nismo izlazili vani tih par dana ( osim kod doktora), i zbog toga sam pitala... I jucer smo bile u set__nji, bas je bilo ugodno, bez magle i vjetra..ali evo je jutros se probudila i smrca, kaslje ponovoooo...nisam vise pametna!


bakterija ili virus uzročnik su bolesti pa tako i brohitisa...oslabljen imunitete jdtetea koje jeste nedavno bilo bolesno svakako jeste podložno virusima koji jesu vani...al iste te dobilo bi i u kući..
imunitete trebate ojačati, naći uročnika brohitisa...dal je baketrija ili virus, alergija...i ponašati se sasvim noramlno prema izlascima vani...
zablude su da propuh dodvodi to toga da šmrcamo...smao vjetar koji u njemu puše donio nam je virus u letu...
zato draga, šetanjam,s vejžim zrakom, nadmorskim visnama pored ostaloga ojačajte oragnizam i steknite imunitet

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Zima i izlasci
23.11.2012 21:42:43   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: ajla86

kako izlaske zimi organizovati sa 2-mjesecnom bebom???
koliko dugo smije biti vani....


Po. Meni je bitno da ne puse jak vjetar i da nije prehladno,iznad -10.
I naravno ako si u sa nema bas magle i smoga,inace mozes normalno upakovati bebu i u setnju

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Zima i izlasci
23.11.2012 23:00:16   
Derya

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Derya

Bila je prehlađena prije 10-tak dana, ponovo taj dosadni bronhitis! Primila je 2 injekcije i 6 dana je primala inhalacije + sirup za iskasljavanje jer je kasalj bio grozan! Uglavnom ozdravila je brzo, ali ipak nismo izlazili vani tih par dana ( osim kod doktora), i zbog toga sam pitala... I jucer smo bile u set__nji, bas je bilo ugodno, bez magle i vjetra..ali evo je jutros se probudila i smrca, kaslje ponovoooo...nisam vise pametna!


bakterija ili virus uzročnik su bolesti pa tako i brohitisa...oslabljen imunitete jdtetea koje jeste nedavno bilo bolesno svakako jeste podložno virusima koji jesu vani...al iste te dobilo bi i u kući..
imunitete trebate ojačati, naći uročnika brohitisa...dal je baketrija ili virus, alergija...i ponašati se sasvim noramlno prema izlascima vani...
zablude su da propuh dodvodi to toga da šmrcamo...smao vjetar koji u njemu puše donio nam je virus u letu...
zato draga, šetanjam,s vejžim zrakom, nadmorskim visnama pored ostaloga ojačajte oragnizam i steknite imunitet
[/quo

U martu je bila na lezanju u bolnici zbog bronhitisa, svi nalazi su bili uglavnom ok, osim IgE koji je bio dosta povisen. Dijagnoza alergijski opstruktivni bronhitis koji moze preci u astmu i tad su joj ukljucili Flixotide na babyhaler. Neko vrijeme smo bili mirni, i evo sve do proslog mjeseca, prva promjena vremena uhvati je prehlada i pređe u bronhitis. Ovaj put je virusni..radili smo nalaze...ali mi je cudno, u 10-tak dana da je 2x uhvati.. ;(( toliko se zakaslje, da joj dođe nagon na povracanje! user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Zima i izlasci
23.11.2012 23:19:55   
Hanady RR
nažalost brohitis jeste takav...posbeno alergijski...
niste jedini iako znam to vam utjeha nije...
i sama imam iskustav s aistim sa svojom mlađom kćerkom al eto odavno je dobro, ojačala je :)
nisma sigurna dlai si pisla ne tim brohitis kod beba...tamo ima dosta savjeta koje uglavnom sve smo primjenile ...nekome pomogne nešto od toga...
a svakako pošto je u pitanju alergiski dom ćeš morati prilagoditi djetetu...
zavjese, jastuci, deke, plišane igračke, etisoni-ćilimi...sve ono što skuplja grinje, prašinu brzo i efikasno vama ne godi...
pročitaj malo te teme...
pa na njima možemo i dodatno olakšati stanje trenutno...
dijagnozu imate možeš pomoći i prirodno ...samo polako. sretnouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Zima i izlasci
24.11.2012 0:13:59   
Derya

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

nažalost brohitis jeste takav...posbeno alergijski...
niste jedini iako znam to vam utjeha nije...
i sama imam iskustav s aistim sa svojom mlađom kćerkom al eto odavno je dobro, ojačala je :)
nisma sigurna dlai si pisla ne tim brohitis kod beba...tamo ima dosta savjeta koje uglavnom sve smo primjenile ...nekome pomogne nešto od toga...
a svakako pošto je u pitanju alergiski dom ćeš morati prilagoditi djetetu...
zavjese, jastuci, deke, plišane igračke, etisoni-ćilimi...sve ono što skuplja grinje, prašinu brzo i efikasno vama ne godi...
pročitaj malo te teme...
pa na njima možemo i dodatno olakšati stanje trenutno...
dijagnozu imate možeš pomoći i prirodno ...samo polako. sretnouser posted image



Hvala puno na savjetima, potrazicu teme..valjda mi nesto pomogne. A sutra kod doktora ponovo, da vidimo kakvo je stanje na plucima, i zbog Flixotide..sve mi se cini da ne pomaze nista. LP user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 73
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *