|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upomoć-listovi cvijeća se suše
23.12.2008 22:16:47   
Aquarius
IZVORNA PORUKA: emy

neki dan sam cula da cvijece nekome ne ide od ruke
pa nisam valjda ta


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ma to nije tačno. Samo se moraš malo više informisati. Nije svako cvijeće isto. Neko voli da se puno zaljeva dok drugom previše vode smeta i počne da truli. Neko voli sunce, neko svjetlost ali ne direktno od sunca a neko voli sjenu. I da ti ne nabrajam, nađi na internetu te biljke koje imaš i pročitaj nešto o uslovima koje vole. Vidjet ćeš da to ide lako.
Puno sreće.

PS. Ti što im "ide od ruke" održavanje cvijeća nikad ne govore koliko su biljaka uništili dok nisu naučili.user posted image

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Upomoć-listovi cvijeća se suše
23.12.2008 22:41:11   
camm
ja samo kao dijete bila ljubitelj cvijeca
sadila sam ,presadjivala i stvarno mi je islo od ruke

od kad sam se udala odustala sam nemam veliki prostor u kuci za cvijece
zanimam se sa vanjskim cvjecem.
i jedva cekam proljece da vidim moje lale i narcise da li ce niciuser posted image




_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Upomoć-listovi cvijeća se suše
24.12.2008 21:14:33   
dana3
nabavila sm rasprsivac i prscem po cvijecu ai po sobi onako za bolje dianje ja sam prehladjena totalno,malog dojim ,kisem,kasljem i juce sam premazala listove eve sa bananom(korom),ostalo istisirala,skinula prasinu i ostavila da se dobor okapa lisce i da se zemlja isusi.pokidala sve suhe listove i one sto su
poceli da se suse malo civjece izgleda jadno ali ide nekako evo kako to
izgledaaaaaa
user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Upomoć-listovi cvijeća se suše
24.12.2008 21:15:59   
dana3
ova slika je uradjena od strane mog muza koji nije smanjio sliku.ja se izvinjavam na ovom puno pa ako smeta molim operatere da je skinu

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Upomoć-listovi cvijeća se suše
29.12.2008 20:20:32   
Anoniman
kod mene se svaki cvijet osuši, ili previše zaljevam ili ne zaljevam, ne znam granice. Pa et ako može jedan savjet kako i kada treba zaljevati cvijeće ostali su u životu palma i paprad koje sam dobila na poklon pa bi voljela to sačuvati.

(odgovor članu dana3)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE:Kako da spasim cvijeće?
31.12.2008 23:09:13   
dana3
paprat je vrlo lako za odrzavanje ali pazi sa vodom i dodaj malo kakve prehrane za cvijece ili promijeni zemlju.ja sam ljetos mijenjala zemlju ali nikad nisam potpuno otresala sa korjena staru zemlju.e sad ovaj problem sa listovima bio je suh zrak i zahvaljujuci savetima koje sam poslusala krenulo je na bolje.imam i ja paprat trazi puno vode ali ako se prezalije susi se.ja ga istusiram u kadi i cekam da se voda dooooooobro ookapa iz saksije.pokusaj tako,sretno

< Poruku je uredio acudesa RR -- 20.2.2010 22:36:40 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: RE:Kako da spasim cvijeće?
9.6.2010 14:35:12   
acudesa
Post sa: Požutjeli listovi
IZVORNA PORUKA: Virtualna

Dali se moze spasiti i kako spasiti cvijece na balkonu, koje je ocigledno previse zaljevano, jer su u svakoj saksiji, dvije trecine listova, pozutjeliuser posted image


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: RE:Kako da spasim cvijeće?
9.6.2010 14:37:56   
acudesa
ja ti jedino mogu dati savjet da pustiš da se zemlja isuši do normalnog i onda umjereno zaljevaš
Provjeriti da li je zemlja vlažna možete tako  da negdje na sredini između saksije i stabla cvijeta zabodete prst i osjetite da li je zamlja suha ili mokra ili umjereno vlažna

ja svo cvijeće zaljevam u onaj podmetač, ne odozgo i onda se isključi mogućnost prevelike količine vlage

< Poruku je uredio acudesa RR -- 9.6.2010 14:38:54 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 33
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *