|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: 37.1 C
26.3.2014 17:32:19   
Malenaoduvijek
vjerujem ti, u vrazovoj imas 2 dr koji za sve daju antibiotik i ja kod njih ne idem
a ja uvijek pitam dr ako ona ne kaze sama a sta mislite da uradimo to i to
ja sam dovoljno hrabra da nekada uradim na svoju ruku ako smatram da nije u redu to sto ljekar kaze ali naravno ako dijete ima 40 temp i dr kaze ima gnojne cepice naravno necu se praviti pametna i ne ukljuciti antibiotik
treba znati odvagati nekada


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: 37.1 C
27.3.2014 7:50:15   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: Malenaoduvijek

vjerujem ti, u vrazovoj imas 2 dr koji za sve daju antibiotik i ja kod njih ne idem
a ja uvijek pitam dr ako ona ne kaze sama a sta mislite da uradimo to i to
ja sam dovoljno hrabra da nekada uradim na svoju ruku ako smatram da nije u redu to sto ljekar kaze ali naravno ako dijete ima 40 temp i dr kaze ima gnojne cepice naravno necu se praviti pametna i ne ukljuciti antibiotik
treba znati odvagati nekada



ako mogu pitati, koja su to 2 dr.? ja znam za 1 user posted image

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: 37.1 C
27.3.2014 8:48:36   
vila_7
mozda malo nevezano, ali kako skontate da dijete ima tako nisku turu? Ja nekako kad imaju - bas su vrele i odmah skontam ali to je vec nekih 37,7 - 38 .
Pitam onako jer vidim da i te manje znaju biti pokazatelj upale.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: 37.1 C
27.3.2014 9:10:26   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: vila_7

mozda malo nevezano, ali kako skontate da dijete ima tako nisku turu? Ja nekako kad imaju - bas su vrele i odmah skontam ali to je vec nekih 37,7 - 38 .
Pitam onako jer vidim da i te manje znaju biti pokazatelj upale.

kod mog starijeg bude topla glava ti bi rekao ima visoku temp a ona 37,3 ili ako ne to onda se gnijezdi i nije raspolozen,curi mu nosic.to samo kod starijeg mladji ne zna dobiti temp ispod 39

poci dr aida,kod nje izbjegavam da idem i kad mi nema mujesire idem kod dr lejle ili perve

< Poruku je uredio Malenaoduvijek -- 27.3.2014 9:12:41 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: 37.1 C
27.3.2014 9:37:05   
Skvo RR
mene zabrinjava toliki otpor prema antibioticima...hB pa je otkriven pencilin...znam da ima doktora koji nemaju mjeru..nekako nadjemo doktora da nam legne u svemu..ja sam cak mjenjala i DZ. Ali kazete viroza ne treba antibiotik..da ukoliko je vece dijete u pitanju..ja sam morala malenom davati antibiotik i na ociglednu virozu..jer se njemu svaka viroza komplikovala u bronhitis i na pluca..
to je moje misljenje..i ja nikada nisam radila nalaze krvi da bi djetetu ili ne dala antibiotik....nekada dr kaze..operil, fizioloske i okej..nekada ne vodim..ali kada kaze antibiotik,,,ja to ne provjeravam...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: 37.1 C
27.3.2014 9:38:57   
chantal
Moja se ovaj put probudila rumenih obraza,kao da su na vjetru izgorili,nisam ni posumnjala na temp jer ima i inače osjetljivu kožu,ali joj je i glava bila topla,pa skontah
A kao što malena kaže nekad zna biti baš vruća kao da ima visoku temp,a bude tako ta neka blaga,ali dosad je to bilo par puta,i prođe bez dr,bez lijekova,obično jedan dan potraje.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: 37.1 C
27.3.2014 9:52:36   
chantal
Moja H je za ovih 6 i po god popila vjerovatno blizu,a možda i preko 20 antibiotika,kod 2 različita dr,u DZ (amoksicilin) i kod privatnika (cefalexin),više izbora u našem gradiću nemam.Zapravo je do 4-5 god popila tu količinu antb,onda smo se silom prilika počeli igrati dr,jačali imunitet i doma se liječili prirodno,jer nas ni jedan jedini put nisu vratili bez antb,ili makar poslali da radimo nalaze,jesu jednom zapravo,kad je vladala epidemija zaušnjaka.
I sad je vjerovatno ne bih ni vodila da nemamo već zakazanu OP,mada ćemo je evo opet morati odgoditi,otom potom.

Mlađa je hB bolje prošla...

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: 37.1 C
27.3.2014 10:06:34   
Malenaoduvijek
chantal kako je curica jutros

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: 37.1 C
27.3.2014 10:10:27   
chantal
Pa dobro je,ona je cijelo vrijeme dobro,ponaša se sasvim uobičajeno,uključila sam joj sinoć i zinnat,pa ćemo u utorak nalaze ponoviti,a jel' ne bi trebalo malo sačekati poslije antb ili to nema veze?

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: 37.1 C
27.3.2014 11:24:31   
vila_7

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

mene zabrinjava toliki otpor prema antibioticima...hB pa je otkriven pencilin...znam da ima doktora koji nemaju mjeru..nekako nadjemo doktora da nam legne u svemu..ja sam cak mjenjala i DZ. Ali kazete viroza ne treba antibiotik..da ukoliko je vece dijete u pitanju..ja sam morala malenom davati antibiotik i na ociglednu virozu..jer se njemu svaka viroza komplikovala u bronhitis i na pluca..
to je moje misljenje..i ja nikada nisam radila nalaze krvi da bi djetetu ili ne dala antibiotik....nekada dr kaze..operil, fizioloske i okej..nekada ne vodim..ali kada kaze antibiotik,,,ja to ne provjeravam...



Mene vise zabrinjava sto se dijele sakom i kapom . Moja pedijatrica je htjela kljuknuti na trodnevnu groznicu antibiotik , druga dr. na hitnoj je nedavno (iako tvrdeci da je temp.najvjerovatnije od zubica) propisala - koji nismo ni pokupili. A treci dr. je rekao da kod zelenih slina - to je znak bakterijske infekcije i tu uvijek ide antibiotik (sto se kod prosle nase prehlade ispostavilo netacno jer smo se izlijecili sami kod kuce) .
E sad- ja sam nasoj pedijatrici rekla NE ZELIMO antibiotik -ako ikako moze bez njega cemo , a ako bas mora-naravno da hocemo . I znajuci i imajuci to u vidu - mojoj starijoj (3,5g) je propisan samo jednom i da ga je zaista i koristila, a mladjoj nijednom .
Znaci , da ja nisam striktno navela - do sad bi bilje vec par puta nakljukane.
E sad , druga strana te price je - sto je nama pedijatrica rekla da nekad kad ne propise antibiotik a djetetu se bolest malo produzi, znaju je roditelji napadati zasto odmah nije antibiotik propisala nego pati dijete !?


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: 37.1 C
27.3.2014 14:45:31   
Malenaoduvijek
chantal kod brisa treba da bi se kao izbacio antibiotik a kod nalaza krvi ne,ako je dijete pod infektom svakako nema veze

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: 37.1 C
28.3.2014 13:07:02   
chantal
Aha,hvala na pojašnjenju :) Cura je jutros popila 4. dozu zinnata,a 'stanje s temp' isto,nikakve promjene,danju uglavnom 37°C ujutru i naveče ništa,jel' rano da počne djelovati (ako će uopšte djelovati) ?

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: 37.1 C
31.3.2014 9:28:00   
Malenaoduvijek
chantal moj djecak je u jan imao upalu uha i nakon druge doze je temp spala a kod trece bi vec trebala skroz da spadne.on nije vise imao ni bolove u uhu.
Zao mi je sto curi temp ne spada a da antibiotik djeluje trebala bi.ja se nadam da ce bris biti uredan i da ce se to smiriti konacno

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: 37.1 C
31.3.2014 20:20:31   
chantal
Hvala Bogu juče i danas joj je temp normalna,36.6 je najviše što smo izmijerili,nadam se da je to to,da se neće vraćati više,zinnat smo noćas ispili,sutra idemo na kontrolu,ponovićemo nalaze,pa ako budu ok,krećemo iznova sa preoperativnim pripremama,koje uključuju svakako i briseve.
19 dana je bila subfebrilna user posted image toplomjer mi na vrh glave!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: 37.1 C
1.4.2014 9:13:30   
Malenaoduvijek
chantal hB pa je dobro.sretno i da uspijete da se pripremite za op.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: 37.1 C
3.4.2014 15:07:57   
chantal
5 dana je bila dobra,jutros opet 37.2,juče ponavljali nalaze -urin OK,CRP 5,ali leukociti i dalje malo povišeni 11.4,do 10 je normalno...

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: 37.1 C
3.4.2014 15:16:02   
Malenaoduvijek
pa jeli to ne mozete na op?bas mi je zao.
A gdje ti njoj mjeris temp,sta kaze dr

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: 37.1 C
3.4.2014 15:43:16   
azra I ADI
Normalno je da su leukociti malo povišeni ako ima bilo kakve upalice ili infekcije, to nek te ne brine.Iz iskustva znam da je bolje što ih ima više nego manje. A za kakvu operaciju se pripremate? Kad su lani mom Adiju htjeli odstraniti pljuvačnu žlijezdu, imao je temp.isto tako do 37.2 i nama su rekli da je to normalno, da je to od infekta.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: 37.1 C
3.4.2014 15:48:34   
chantal
IZVORNA PORUKA: Malenaoduvijek

pa jeli to ne mozete na op?bas mi je zao.
A gdje ti njoj mjeris temp,sta kaze dr


Ispod pazuha mjerim.
Juče nije imala temp,to smo vadili kontrolne nalaze poslije antibiotika,pa je dr smatrala da smo možda poranili,pa se kao leukociti nisu još stigli vratiti u normalu,i da iduće sedmice ponovimo,kad ono danas opet povišena temp.
A operaciju sad svakako odgađamo malo,jer nam ti preoperativni nalazi ističu prekosutra,sad da nam je ovo prvo riješiti. user posted image

azra I ADI operaciju trećeg krajnika,a temp ima od 11 marta user posted image pa me ipak malo brine

< Poruku je uredio chantal -- 3.4.2014 15:49:08 >

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: 37.1 C
3.4.2014 16:39:14   
Mya_81 RR
Mi smo 7 dana nakon upale radili nalaze i svi parametri su bili poviseni, ali opet manji u odnosu na prijasnje nalaze. I receno nam je da sve to treba duze da dodje u normalnu.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: 37.1 C
3.4.2014 17:10:14   
AnLu
Citah malo na preskoke pa ako sam sta propustila ili pogresno skontala ne zamjerite...

Chantal mene najvise brine odakle toliki eritrociti kod djeteta u urinu, crp i do 15 se tolerise kod tako male djece, a leukociti kod odraslih se do 10 smatraju normalnim, a kod djece meni se cini 15,8.

Ja bih kad zavrsite antibiotik sacekala tri dana minimum pa onda ponovila nalaze sve, a pogotovo urin.

_____________________________

A. 10.02.2010.
L. 12.08.2011.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: 37.1 C
3.4.2014 17:13:06   
AnLu
A da skvo kazem zasto sam protiv antibiotika kad nema potrebe... antibiotik ubija lose bakterije i hvala Bogu pa postoji, ali zato antibiotik ubija i one dobre bakterije u nasem organizmu koje pospjesuju da se virus brze i lakse izbaci, shodno tome kad je virus u pitanju samo nam antibiotik moze produziti period bolovanja jer antibiotik usporava ozdravljenje.

_____________________________

A. 10.02.2010.
L. 12.08.2011.

(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: 37.1 C
3.4.2014 17:15:49   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: AnLu

Citah malo na preskoke pa ako sam sta propustila ili pogresno skontala ne zamjerite...

Chantal mene najvise brine odakle toliki eritrociti kod djeteta u urinu, crp i do 15 se tolerise kod tako male djece, a leukociti kod odraslih se do 10 smatraju normalnim, a kod djece meni se cini 15,8.

Ja bih kad zavrsite antibiotik sacekala tri dana minimum pa onda ponovila nalaze sve, a pogotovo urin.

i meni je to zapalo za oko u prošlim nalazima,s obzirom da se oni uopšte ne bi trebali nalaziti u urinu,eventualno do 5 se toleriše,a ovo je bilo 15-20

(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: 37.1 C
3.4.2014 17:28:17   
almondray

IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: AnLu

Citah malo na preskoke pa ako sam sta propustila ili pogresno skontala ne zamjerite...

Chantal mene najvise brine odakle toliki eritrociti kod djeteta u urinu, crp i do 15 se tolerise kod tako male djece, a leukociti kod odraslih se do 10 smatraju normalnim, a kod djece meni se cini 15,8.

Ja bih kad zavrsite antibiotik sacekala tri dana minimum pa onda ponovila nalaze sve, a pogotovo urin.

i meni je to zapalo za oko u prošlim nalazima,s obzirom da se oni uopšte ne bi trebali nalaziti u urinu,eventualno do 5 se toleriše,a ovo je bilo 15-20

i meni... posebno zato što je mom mlađem bilo nesto slično sa nalazima kad je imao 2 mjeseca.Temp.mu je išla do 37,8 i sama spadala, da bi se zadržala oko 37,2
Na oko je izgledao sasvim zdrav , dok mu nismo izvadili nalaze.Ne sjećam se tačnih brojki ali znam da je imao masu leukocita, eritrocita , proteina krvi u urinu a on super veseo.Dij. urinarna,ešerihija.
E skoro je opet u urinu bilo eritrocita prvo1-2 , pa 3-4 svježa, pitala sam dr. i ona kaže da je do 5 normalno.Ako su svježi znači da je u donjem urinarnom traktu , nesto , upala pijesak.Ako ima više onda su bubrežni kamenci ili pijesak koji ostećuje kanaliće koji krvare...

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: 37.1 C
3.4.2014 19:28:12   
chantal
IZVORNA PORUKA: AnLu

Citah malo na preskoke pa ako sam sta propustila ili pogresno skontala ne zamjerite...

Chantal mene najvise brine odakle toliki eritrociti kod djeteta u urinu, crp i do 15 se tolerise kod tako male djece, a leukociti kod odraslih se do 10 smatraju normalnim, a kod djece meni se cini 15,8.

Ja bih kad zavrsite antibiotik sacekala tri dana minimum pa onda ponovila nalaze sve, a pogotovo urin.


Tako smo i uradili,prošle sedmice je imala te povišene eritrocite u urinu i dobili zinnat 5 dana,ispili u nedjelju,u srijedu ponovili nalaze,sad je urin ok,eritrociti 3-4...e sad,naša dr reče da se leukociti vode kao povišeni (11.4) ne spominje razliku kad je dijete u pitanju

A druga stvar,to ona opet ima temperaturu,znači ni zinnat nije rijeio ta god već da je u pitanju... nakon 8. doze joj se prestala javljati temp,i trajalo je 5 dana...a kad je pila amoksicilin isto tako nakon 3-4 dana prestala temp ali samo na 2 dana i opet po starom

< Poruku je uredio chantal -- 3.4.2014 19:33:40 >

(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *