|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.5.2011 10:16:49   
ziki
još da dodam da Nemirko sam sebi sipa vodu i baš treba da se uprati koliko je popio inače nema granicu, kao i ja.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.5.2011 10:17:12   
Selma.A.M
Vidim mnoga dječica idu na wc-šolju,moj malac piški u nju,ali kakiti ne želi jer se mora popeti na nju,a kaže poji se da će propasti user posted image ....Pokušavala sam i pokušajem i dalje ali dosad mi je to najteži period jer je sve ostalo prihvatio bez problema ( odvikavanje od pipe,pelena,dojenja) .........Kupila sam neki podmetač za wc šolju ali mi se nešto puno kliže jeli i kod vas tako ?

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.5.2011 10:20:32   
ziki
Ja sam uzela dasku u Bigu, naranžasta, neki turski proizvođač, plastična. Nikakvih zeza nema i ne kiže se. Viđala sam i one neke sunđeraste mekane, mislim da ih ima u Fisu, nekad davno je bilo i u TL u Tuzli(prije dvije godine) te nebi trebale da se kližu nikako.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.5.2011 10:21:51   
InLove

IZVORNA PORUKA: mišur

Ma ja bih njega dizala sto puta u noći, ali taj prvi put kad sam probala, vidjela sam da nema efekta, jer piški na tutu, a za pola sata opet u gaće. A kad si počela stavljati Esmu, je li pelena noćna bila suva?
I ja čekam iskusne mame....user posted image



Ja sam moju Dz. kojoj je juce bilo 4 pune godine prije godinu i jace dizala navece, nosim je ja na wc solju nekad piski nekad ne..al sam je posle pustila upiskila se 2-3 noci i 4 noc place pitamo je sta je ne zna da kaze meni naumpade reko hoces li da piskis, djete klima glavom, ne zna, iza sna je, nije navikla da se budi.. A dnevne pelene smo se lako rijesili :):) a i nocne.. STavi mu nesto ima ono kao musema, i ako se upiski neka se upiski al moras pricati da je on veliki da se ne treba piskiti, a nikako da kazes da "ne smije" .. da veliki idu u wc itd.. smisljaj price ;) moja Dz vec dugo vremena se ne budi navece da ide u wc nikako, jedino ako je pila soka, vode, onda da, al to je rijetkost..


_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.5.2011 10:25:19   
InLove

IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

Vidim mnoga dječica idu na wc-šolju,moj malac piški u nju,ali kakiti ne želi jer se mora popeti na nju,a kaže poji se da će propasti user posted image ....Pokušavala sam i pokušajem i dalje ali dosad mi je to najteži period jer je sve ostalo prihvatio bez problema ( odvikavanje od pipe,pelena,dojenja) .........Kupila sam neki podmetač za wc šolju ali mi se nešto puno kliže jeli i kod vas tako ?


Ja mislim da se sva djeca "boje" kakit na solju. Moja djevojcica to nije prihvacala i ja sam joj stavljala pelenu kad bi htjela kakit, al vise mi dotuzilo bilo, jedan dan sakrijem pelene i kazem da nema da joj je babo bacio :) ona jadnica trce kroz kucu , meni zao , ali mora se naviknut, odvedem je ja na solju, i ona ce ti meni "otici ce dole" kao kad kaki onda sam joj pricala da to i treba tako, neka ide, pustimo vodu i ode heheh.. Jer bas u pelenu nigdje ne ode tu je, al na solji ispadne, oni se boje. Mora se ipak polako s njima.


_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.5.2011 10:27:30   
mamina princeza
Hajde dobro kad ti kazes misur da napsiem i ja sta :)))) Fali nam malo manje od dva mjeseca al govorimo da imamo tri :)

E ovako dakle moja curica je velika pricalica - rano je propricala i sad prica kao ja nekad malo zapne na nekim rjecima ili izmisli neke nove. Posto je teta cuva od 9 mjeseca iako se druzila s djecom svaki dan ( izuzev kad je bas zima i hladno panije isla vani) ipak je vecinu vremena provodila s odraslim i nekako je pocela da "brine" o stvarim akoje nisu za nju . Zato sam ja smatrala d ajoj treba vrtic, kao i radi neke discioline koja se ipak tu usvoji.

Inaci mi nije bilo neophodno, svakako mi teta cuvalica ostaje za ostatak dana.
s vrticem smo poceli katsatsrofa kao sto sam pisala bio je haos vracala sam je kuci nakon pola sata plakanja bez prestanka. Al sad je evo za sedam dana super hvala Bogu:)

Malo place na rastanku al danas npr nije ni plaka. Od ujutro govori da nece ici al kad dodje bude joj lijepo.
ni ona nije odamh htjela da jede sad je pocela - nekad bas fino nekad samo supicu za rucak ako nesto bas ne voli ( npr juce grah )al sve u svemu ok je. Ja zadovoljna:) Kod nje je najveci probelm sto je stidna kad nekog ne poznaje pa samo suti a kad se opusti pravi lom :!

A Luka ako svakako malo gnjavi s jelom normalno da u vrticu jos malo vise dok se jos ne uhoda i on je ipak relativno nov. KAsnije ce mozda tamo boljle jesti nego kuci...mnohga djeca u vrticu bolje jedu s drugom djecom.

Sto s emoje curice tice mjerila sam je neki dan sto je meni bas nekkao tesko izvesti.... izmjerili smo 99 cm :) Ne znam jesmo li malo dodali nesto mi se cini puno :) Ima 15,5 - 16 kg onako nij edebela al je popunjena svuda posebno u pupi:)

Cipelice su nam oko br 26 ( zavisi od kalupa neke 26 su nam bas knap)

Sad nas po prvi put od njenog rodjenja muci problem tvrdje stolice i rjetko kaki kako je krenula u vrtic. Pripisujem to nervozi.:)





_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
11.5.2011 10:39:12   
Nedi
N sada ima 3 godine i skoro 5 mjeseci...odakle da počnemuser posted image
Uskoro krećemo u vrtić do sada ga je čuvala teta i vidjeti ćemo kako će priviknuti nadam se da period adaptacije neće biti previše bolan. Šta zna? Hahaha zna sve živo, nikada ne sjedi jer nema vremena, nije pretjerano glasan (ja bih voljela da je glasniji), nije svađalica i ne tuče se.  Jako je osjetljiv kao paučak  i stidljiv a sa druge strane divlji kad malo upozna teren. Tvrdoglav kao i jauser posted image , tjera svoje. Kada ga naružim on će i nakon sat-dva vremena doći i gurnuti me lagano iza leđa eto samo da mi vrati. 
Na tuti kaki a piški na šolji kad smo kuć,i a bez problema piški i kaki na šolji kad smo negdje drugo. Ne nosi pelenu nikako ali je noćnu dosta dugo vukao nakon što smo skinuli dnevnu. I svako jutro je bila prepuna, nikako mi nije jasno kako toliko napiški u toku noćiuser posted image . A skinuli smo je sasvim neobično iako sam mislila da će nositi do škole jer nikad nije bila suha više noći za redom. Imali smo goste i mama dječaka i ja smo pričale o pelenama, piškenju i kakanju a dječica su se igrala. Tu veče kad sam mu htjela staviti pelenu plakao je i rekao da neće pelenu jer nije beba i bebe nose pelenu i dino je beba. Rekao je  da neće sigurno upiškiti i da nas je čuo kad smo rekle da samo bebe piške. I nije, poslije je dobio nagradu i od tada nismo stavljali pelene nikako, mada mu se omakne po noći koji put, sad već rjeđe.
Broji do 20 a od 10 broji unazad to mu nesto fora, na engleskom do 10, pjesmica mnogo ali mu vise nisu zanimljive, slova skoro sva zna i svako slovo ima dodatak npr A kao auto, M kao mama, G kao govanceuser posted image . Lopta je zakon stalno bi šutao loptu čim pronađe žrtvu da se igra sa njim. Drug Ismail je zakletva na igralištu.
Od crtića gleda Nodija, majstora Boba, mačka u čizmama i lijeni grad i spartakusa na tv-u mada ga teško mjesto drži više od 10 minuta. Crtanje mu baš i ne ide samo šara bezveze slabo se šta da raspoznati.
Igračke su zanimljive samo po par minuta, nikada se jos sam nije zaigrao recimo sat-dva sa autićima iako ih voli i nosimo ih svugdje. I još uvijek imamo omiljenu igračku od rođenja UKI još ide sa nama.
Jede nekad bolje nekad slabije uvedemo malo API sirup pa je bolji apeit, uglavnom jede sve ali ne baš u pretjeranim količinama. Manire i ručak za stolom je izgubio sa tetom jer ga svugdje hrani i to traje i traje (nadam se da ga vrtić vratiti na ono što sam ga ranije naučila). Zna sam jesti npr namažem mu ABC na šnitu i sve pojede sam a onda dođe teta i daje mu samo sredinu i to u minijaturnim komadićima. (opet vrtić). Kašika i viljuška mu dobro idu npr kolač jede isključivo sam, ali riže neće moram mu davati.
Spava sa nama u krevetu i još uvijek se rano budi. Nikad nije ustao npr u 09. Spavanje po danu sa tetom nikako ali kad sam ja kod kuce ili mm obavezno po 2 sata i to bez problema. Ujutru bi se mazio a u toku dana neće ni da sjedne u krilo osim ako se udari ili ga mm naruži.
Kaže da nebi volio bracu ili seku i da ce ih baciti kroz prozoruser posted image
Eto dodam kasnije opet i onako sam odužilauser posted image

< Poruku je uredio Nedi -- 11.5.2011 10:47:46 >

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.5.2011 7:40:58   
esmina i bebina mam
Misure nisam joj to gledala odmah sam joj skinula pelenu imala je podlogu u kreveticu a ja sam 2-3 noci ustajala dezurala i tako smo to rijesili.
Nedi on bi kroz balkon bacio bracu ili seku.A ja kad sam trebala roditi Salku ona kaze hoce seku....pa nije bona Esma seka braco je e kaze ja cu njemu slomiti i ruke i noge i baciti ga u (kantenev)kontejner.Ona je mislila da je to neka igracka.A sada ga voli sve mu tepa duso moja ljubi ga moramo ga odmicati od nje zato pozuri i ti sa drugim ako imas namjeru user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.5.2011 7:55:54   
Lulu_08
Draga slatka dječica! Svi komentari su mi super i prepoznajemo se u svemu pomalo hehe.

Meni je trenutno pravo smiješno to što se L. pravo podjetinjila, postala je mala bebica kada je u pitanju mlijeko haha.

Odjednom hoće da "ćejfi" sa flašicom (što ranije nije radila) ali sreća pa bar pije iz flašica sa kljunastim nastavkom pa ne škodi zubićima. Kada joj na um padne mlijeko raspekmezi se sva, daj mi meeeeeeeeeko mekiiiico hahahaha. Izludi me ako nisam u prilici da joj odmah ponudim mlijeko jer onda baš počne plakati, suzice je obliju u trenu ma show živi.

Ona inače isto dosta pije tečnosti pa i mokri puno, ali juče je bio rekordni dan po tom pitanju, svakih 10 minuta je išla piškiti pa se bojim da se nije prehladila.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.5.2011 8:14:16   
esmina i bebina mam
user posted image user posted image user posted image a moja E neko vece uze bracinu novu cuclu i hoce da spava sa njom jos se budila u noci da pita gdje jkoj je i kaze mi da joj dedo i nana dadnu da pije iz flasice kad im trazi user posted image user posted image user posted image
I tvoja L kao da ima barata ili sestru user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.5.2011 8:21:22   
Lulu_08
Hehehe pa i ja sam čitala da djeca postanu takvi kada imaju bracu ili seku, ali eto ona je sama, možda je to više do te faze kada prestaju biti mali i postaju "veliki" ?

Meni je to baš smiješno, kako tragično doživljava to što ne može istog trena dobiti meeeeeeeeeeeeko hahahahahhahaa

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.5.2011 8:23:44   
Dida79
Aaaaaaaaa mamice drage pa ja sam mislila da na ovoj temi nece biti cuca i flasicauser posted image
bez uvrede znam da nisu sva djece ista ali moje ni jedno nije koristilo flasicu i cucu duze od godinu dana..jednostavno sami bi odustali od istih sto je meni narocito drago najvise radi zubicauser posted image

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.5.2011 8:28:12   
Lulu_08
L. je dojila godinu dana, pa je nakon toga pila iz flašice s' tim da je sokove pila iz bebi-čašice. Cuclu je koristila 2 godine i 3 mjeseca i tada sam kroz trik je odvikla, uživala je sa svojom dudicom hehe.

Flašicu sa cuclom ne koristi već dugo nego onu sa kljunom, ali u poslednje vrijeme baš legne kao bebica da pije mlijeko hahahah....

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.5.2011 8:32:24   
esmina i bebina mam
Esma je dojila 18 mjeseci i na kraju sam je po preporuci pedijatra prestala dojiti jer je pocela odbijati krutu hran,tad je pocela da pije iz one flasice sa kljunicem a cuclu nikada nije htejela........kao meni bilo drago e jesam bila i budala sa dojenom djecom je zeznuto kad nece dudu jer ona ih umiruje sad vidim po ovom djetetu.On i doji i ima dudu i sad mu dajem po malo dohranu i malo vodice nakon kasice u falsici.

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.5.2011 8:35:38   
Dida79
Kako je meni zao sto ni jedno djete nisam uspjela dojiti..starijeg sam dojila jedno desetak dana i takve rane na bradavicama mi je napravio da sam morala odustatiuser posted image A mladji nije nikada ni prisao dojci jer je rodjen kao sedmance tako da je dugo bio u bolnici dok se je on oporavio meni mlijeko otislouser posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.5.2011 9:07:48   
ziki
Moram pitat mame se iskustvom jesu li i ostala dječica pred treći rođendan postale prave bebe ili je kod Nemirka ovo posljedica približavanja termina.
Evo druga jutro moje dijete ne liči na sebe, neće u obdanište, ja ne mogu na posao on će ić da piški i umiva se tek kad babu ispratimo, nonstop mi se kači oko vrata. Jutros je sav histeričan uletio u kupatilo da vrisne kako neće babu_(mm osto da ga smiuje dok se ja umivam), juče popodne je histerično plakao preko pola sata....


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.5.2011 9:12:20   
Nedi
IZVORNA PORUKA: esmina i bebina mam

... zato pozuri i ti sa drugim ako imas namjeru user posted image user posted image user posted image  


Ma žurimo mi već duuuugo ali ne ideuser posted image

A što se tiče flašice N i dan danas pije mlijeko svako jutro iz flašice 250ml meni se neda da ga odvikavam jer samo tako pije mlijeko a tako mi je meden kad se ušuška i pije mlijeko iz flašice i to mami u krilu hehehe mama se mazi.
Ostalo pije uglavnom iz čaše ili šolje  sam je izbacio čašu sa kljunom prije nekog vremena. Mada bih voljela da u vrtiću pije iz čaše sa kljunom. A dudu odavno nemamo i on ne zna ni šta je to ne sjeća se.
Novost od jucer: Kupila sam mu 5 čokoladica životinjsko carstvo. Sreli smo bracu i ja sam mu dala čokoladicu a N je plakao jer neda svoju čokoladicu. A prije nego sam ja dala čokoladicu čučnula sam kraj njega i rekla da on da braci čokoladicu i da je lijepo podijeliti a za nagradu će njemu mama kupiti jos 5 dodatnih. Škrtica jedna jedva je prežalio čokoladu. Znam da je to normalno između 3-5 godine ali eto...

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.5.2011 9:16:04   
Nedi
IZVORNA PORUKA: ziki

Moram pitat mame se iskustvom jesu li i ostala dječica pred treći rođendan postale prave bebe ili je kod Nemirka ovo posljedica približavanja termina.
Evo druga jutro moje dijete ne liči na sebe, neće u obdanište, ja ne mogu na posao on će ić da piški i umiva se tek kad babu ispratimo, nonstop mi se kači oko vrata. Jutros je sav histeričan uletio u kupatilo da vrisne kako neće babu_(mm osto da ga smiuje dok se ja umivam), juče popodne je histerično plakao preko pola sata....



Imali smo i mi takvih trenutaka...i to obično ponedjeljkom. Neće da ostane sa tetom, plač vriska, uzme ključ iz ulaznih vrata i sjedne pored njih da ih ne mogu otvoriti. Mama nemoj ići na posao, nemoj ić zawadit lowe (zaraditi love) neću ja ni pingu(sok) ni sokoladu (čokoladu), mamili ja te volim nemoj ići.....i tako u nedogled. Proći će...

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.5.2011 9:16:20   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: ziki

Moram pitat mame se iskustvom jesu li i ostala dječica pred treći rođendan postale prave bebe ili je kod Nemirka ovo posljedica približavanja termina.
Evo druga jutro moje dijete ne liči na sebe, neće u obdanište, ja ne mogu na posao on će ić da piški i umiva se tek kad babu ispratimo, nonstop mi se kači oko vrata. Jutros je sav histeričan uletio u kupatilo da vrisne kako neće babu_(mm osto da ga smiuje dok se ja umivam), juče popodne je histerično plakao preko pola sata....



ziki ne znam jesi li pročitala moja 2 posta na ovoj temi jer baš i ja pišem kako je L. postala prava mala beba u poslednje vrijeme. Ako ne ide onda vrišti i plače mamiceeeeeeeeee hoću mamiciiiiiiiiiiii, i to baš iz sve snage.

Meni sve djeluje da to opet jedna od onih divnih faza hehehehe...

IZVORNA PORUKA: Nedi

IZVORNA PORUKA: esmina i bebina mam

... zato pozuri i ti sa drugim ako imas namjeru user posted image user posted image user posted image  


Ma žurimo mi već duuuugo ali ne ideuser posted image

A što se tiče flašice N i dan danas pije mlijeko svako jutro iz flašice 250ml meni se neda da ga odvikavam jer samo tako pije mlijeko a tako mi je meden kad se ušuška i pije mlijeko iz flašice i to mami u krilu hehehe mama se mazi.
Ostalo pije uglavnom iz čaše ili šolje  sam je izbacio čašu sa kljunom prije nekog vremena. Mada bih voljela da u vrtiću pije iz čaše sa kljunom. A dudu odavno nemamo i on ne zna ni šta je to ne sjeća se.
Novost od jucer: Kupila sam mu 5 čokoladica životinjsko carstvo. Sreli smo bracu i ja sam mu dala čokoladicu a N je plakao jer neda svoju čokoladicu. A prije nego sam ja dala čokoladicu čučnula sam kraj njega i rekla da on da braci čokoladicu i da je lijepo podijeliti a za nagradu će njemu mama kupiti jos 5 dodatnih. Škrtica jedna jedva je prežalio čokoladu. Znam da je to normalno između 3-5 godine ali eto...



Hoćemo i mi, vrijeme je nekako, taman kada bih sada bila trudna, a nisam, bilo bi joj 4 pune godine kada bi dobila bracu ili seku.

Ako nam se posreći na ljeto kada budemo na godišjem, onda bi se moglo desiti da dobije bracu ili seku baš kao rođendanski poklon hahahahaha...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.5.2011 13:03:32   
dinaa
Ma vidi ti njih sto su se raspisale,neka bas mi je merak citati o generacijiuser posted image .Moja A je flasicu ostavila sa godinu dana ustvari ja sam joj "ukinula"flasicu i presli smo na obicnu solju i slamcicuuser posted image ,nije nesto gotivila casu s kljunom nemam pojma zasto a cuclu nikad nije htjela iako sam ja pokusavala na sve nacine da je prihvati ona uvijek dobije nagon za povracanje i ja odustala hajd mozda je i boljeuser posted image .A inace ona je neumorna cesto se pitam odakle joj tolika energija i snaga pa ona ustane u 7 ujutru i ide na spavanje u 21 kako li samo izdrzi jos ne spava u danu pa mene obara gledajuci je a ona nistauser posted image .Ona je bila krenula u vrtic u septembru i super je bila prihvatila bilo je dva-tri dana placa i nikad vise,ali od januara ne ide,ja prestala radit a i dosta djevojcica je odustalo ostale samo dvije i nisam je vise htjela voditi vidjecemo kakva ce situacija biti na jesen pa mozda opet krene.Puna je pjesmica voli da joj se cita i obozava crtati,a tek sminkati se naravno svojom(igracke)sminkom ma sva je vaznauser posted image ,dosta je komunikativna i mogu slobodno reci preslobodna nekad bi voljela da je malo i stidna.Eto sad za sad kratki referat pisem opet.
A maloprije sam se bas prepala nekako je ruzno pala i zacenula se sto inace nikad nije uffff bas je bilo grozno usta joj plava ona bez daha ma grozno ali sreca proslo je.Pusa nasoj generaciji i pisiteeeeee.


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.5.2011 15:11:18   
mišur

Moj momak je flašicu  i dudu ostavio sa 1,5g., tj. ja mu izbacila oboje. Dudu, jer je već bio veliki, a flašicu jer je počeo piti iz slamčice mlijeko, tako da i danas pie Moju kravicu, jednu ujutro poslije doručka, a drugu nakon večere.

Ovo za bebasto ponašanje, mislim da je samo jedna u nizu faza. Luka ima te faze kad se mazi, tepa, a nisu iste faze koje ima kad je ljubomoran na Anu, pa traži da ga nosam, da ga ljuljam u krilu, da pogdrigne i bljucne(kad je seka bila manja).
Uglavnom ništa ne posluša iz prve, uvijek moram sto puta ponoviti da se treba obući, obuti, jesti...user posted image Odmah se iznerviram kad mu nešto ponavljam, a on ignoriše.

A šta od igračaka vole vaša dječica?

Moj je totalno zaluđen autićima i to og nekih 1,5g. Zna prepoznati sve aute i modele nekog tipa, a i ja sa njim naučila pa vrlo dobro razlikujem Toyotu Avensis, Auris...ili Chevrolet Spark, Cruise...čak i ta ne baš tako česta autauser posted image user posted image
I samo o tome priča!!!
Odnedavno je počeo izmišljati događaje, ljude, radnje...tačnije počeo je maštati! I uvijek me iznenadi i oduševi nekom pričom koju je smislio! Meni je to tako slatko...


(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.5.2011 15:14:57   
esmina i bebina mam
Moja Esma kad je u kuci najvis evoli igrice na racunaru sama zna upaliti ugasiti racunar,izaci na you tube par slova da zna sta ce pritisnuti ali joj ne damo da dugo provodi pola sta do sat dnevno pa sad hoce li crtani ili igrice nek sama odluci.
Ona se najvise voli igrati doktora,frizera i sad skace sa trosjeda na fotelju sa tobogana a ulicom samo sto po drvecu ne visi ne zna normalno hodati user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.5.2011 15:18:34   
Nedi
Lopta je No1, sad je zanimljivo i novo biciklo ali vjerovatno će i to brzo proći, laptop ne koristim u kući u ormaru je i ne dozvoljavam da mu se približi i tv/dvd mu je previše. Neka trči vaniuser posted image

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.5.2011 15:26:56   
esmina i bebina mam
Ja za svoju ne znam jeli 10koraka u zivotu napravila da hoda ona samo trci user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.5.2011 16:13:33   
Anoniman
  moj sin  ne sedne  se odmori veselik kad legne da spava user posted image user posted image drugo je samo neki trk uziva penjati se po drva i vani izaci pa sta god , vidi on od starijeg brata pa sve hoce i on a kad ne moze naljuti se al se muci , a u kucu samo da mu je usisavatuser posted image to mu je najomiljenija igrackauser posted image ima onaj igracka usisivac i ubi se pevajuci se i pustaju ci zvuke kao pravi  al on hoce onaj pravi usisivac , a kompjuter  i igrice je kod nas zabranjeno i sinu od 5 god a ne malome od skoro 3 sta ce im , je ne dam vala ni da se primaknu nema jos uvek potrebe vise smo u stosu citanje knjiga , bojenje pomaganje mami u kuhinjuuser posted image user posted image .
biciklo bas ne voli nesto ako hocemo da ga transformira onda moze a nesto mu nije zanimljiv kad ponesemo vani malo sedne i baca ga vise voli roler ili trotinet ne znam kako se to zove.

Danas smo bili u shoping bez kolica i da se pofalim super prosli  malo je trckaro , davo je ruku kad je trebalo iznenadila sam se al je zato dobio od mame puno poklona i demek kad uzme nesto za sebe uzima odma i za starijeg brata nece da ga odvoji user posted image user posted image user posted image user posted image   a bebi kaze ne  treba jois je mali  trebaju oni da budu cool a ne bebauser posted image user posted image


< Poruku je uredio triputmama -- 12.5.2011 16:26:19 >

(odgovor članu esmina i bebina mam)
  Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *