|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
12.5.2011 16:42:03   
Anoniman
a sto se jela tice ja tvrdim da on nikad jeo ne bi da ga ne opemenem , stvarno nece i nece pojede samo pod ucene smislu ako pojedes onda idemo ili dobices to i to inace nista i to moram ja tu biti prisutna vise me smori 

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 76
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
16.5.2011 13:32:01   
esmina i bebina mam
Eh evo nas vidim nigdje nikoga ovdje mi za vikend bili na vikendicama pa je Esma uspjela pokupiti krpelja sinoc smo je vodili da joj dr to skine da mi sta ne zeznemo.
Danas je isla u bolnicu da vidimo kad ce joj uraditi drugi dio pretraga za mali rast jer je do sada sve super,izgleda da ce u ponedeljak nakon magnetne morati leci u bolnicu na 2-3 dana.
Ma najgore mi je za ovo drugo dijete kad on doji a sto se tice nje ona super podnosi preglede narocito takve nema tu injekcija i ostalih dida,vecinom Uz i tako to.


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
22.5.2011 15:38:11   
esmina i bebina mam
Esma od juce vozi biciklo sa pomocnim .........bilo nam u podrumu pa mu popravili pomocne i prvi put je juce sjela a danas snjira sama user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
22.5.2011 15:55:07   
Lulu_08
Bravo za Esmu! user posted image

Lunci takodjer uveliko vozi sa pomocnim, uzivamo, ona vozi a ja hodam uz brzi tempo hehehehe, milina!

Kako je braco?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
22.5.2011 18:36:24   
Anoniman
mj je stariji sin od 2,6 godina vozio veliko ono biciklo sa pomocnim bas veliko za decu od 5 god.  a ovaj srednji ma ne zanima ga ako hoces da transformira biciklo moze , ovako ne jedino trotinet i to pomalo

P.S esmina i bebina mama  procitah na provale Esma pljevila ha ?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu esmina i bebina mam)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
22.5.2011 18:56:52   
Lulu_08
I Luna vec prije 3ceg rodjendana vozi veliko sa pomocnim, a od 2 godine vozi romobil i ono biciklo bez pedala, kao i tricikl. A inace je sva atletski nastrojena, sa 2 godine plivala sa misicima, penje se po spravama kao majmunce itd. Sega je sva.

Evo bojim se da ce se razboliti user posted image , povratila sinoc, kasljuca, imala malo temperature...uff

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
22.5.2011 21:44:53   
Esmica
Eh zenice,treba mi vas savjet.Imam sina uskoro ce mu pet punih godina.Imam jos dvoje djece pored njega,al savjet mi treba u vezi njega,pa ovo drugo dvoje necu spominjati.
Recite mi iskreno gdje grijesim,jer sam vise skroz isgubljena.
Ne znam kako da postupim,imam osjecaj da nisam dobra majka,i stalno razmisljam o tome.Gresku pravim i sto ga poredim s drugom djecom,znam,al sta cu kad bih zeljela kao i svaka majka da moje djete bude dobro i poslusno.
Prvo on je puno ljut deckic.Ne mogu mu reci da danas nije slusao,ljuti se zbog toga,baca naokolo igracke.Tuce mladje sestre,i nemaju mira od njega.Za jelom ih carka stalno,ma koliko puta mu rekli da ih pusti na miru,kako bi njemu bilo da ga stalno neko ezijeti.
Nekako razmisljam on je vec veliki,i treba to da shvati.Sestrama nista od igracaka neda,dok drugoj djeci daje sve,i uopste ne pazi na svoje igracke kad je vani.
Najvise od svega me nervira sto ne slusa sta govorim,gleda u mene,al je u mislima daleko.S ovim cu povezati primjer kad je vani s djecom,mi mu nedamo da jede po ulici,a posebno da jede kod nekoga nesto.Zna se kad je jelo,i samo se u kuci jede (djeca po ulici stalno piju coca cole,jedu cipsove,sladolede).Ako nesto zeli,vidio je na ulici,ako mozemo priusticemo mu to.Medjutim koliko god puta rekli,on prekrsi pravilo.Uvijek jede s drugom djecom,kad god mu neko nesto da,on jede.Mi se stvarno trudimo da uvijek imaju nesto zanimljivo,ja mnogo kuham kiflice,nekakve keksice koje oni jedu i vole,onda pravim bas cesto domaci sladoled,kupimo kornete,bas zbog njih,i bez obzira sto to sve pojede u kuci,kad je vani s djecom nema naseg pravila.Isto kad nam neko dodje,on prekrsi sva pravila.Ne smije paliti kompjuter,on odmah upali.Igracke razvaljuje.Jednostavno,gleda da sto vise gluposti napravi.
U obdanistu nista ne zeli da uci,samo trazi djecu koja skacu i prave gluposti,a izbjegava one koji pisu i rade neke kreativnije stvari.
Dok je bio manji,naucio je slova,na kompjuteru zna svasta da radi,super crta,boji,igra se s zivotinjama,pravo je kreativan,i svasta zna od kockica da napravi.Nikad nisam vidjela na njemu neke znakove ljubomore prema sestrama.Pitam se da ovo sad njegovo ponasanje nije ustvari ljubomora.Ili je mozda u pitanju drustvo,jer smo se tek doselili,i moram vam priznati da mi se ne svidja okolina,a posebno djeca ovdje.Kradu mu igracke,on opet iznosi druge.
Onda imamo i problem zbog mokrenja.Inace je rano naucio ici na wc.Super sve,medjutim sad ide uvijek u zadnjem trenutku,i mnogo puta i ne stigne do wc/a.I to nije ono klasizno trcanje na wc,vec on toliko place,vristi trceci,jer vidi da nece stici do wc/a.I koliko god puta ponavljala da ide na vrijeme u wc,on bez obzira na to opet po starom.
Jos gore to izgleda zato sto je on visok,i bas djeluje kad djecak koji ide u skolu.Svi ga pitaju koji je razred.Al njegovo ponasanje je kao kod djeteta od 2 godine.On jos uvijek zna kad nesto zeli,a ne moze to dobiti da se baca na pod,vristi i dere se da bi to dobio.
Sta kazete majke na ovo,kako trebam postupati?
Kad ga kaznim,recimo kad vani napravi neki prekrsaj,ulazi u kucu.Mora da sjedi sam u sobi.Ja udjem u dnevni boravak,cujem ga da lupa djeci kroz prozor.A ja se prije toga toliko izgalamila,na kraju sve dzaba pricala.On jednostavno kao da nista nije cuo,opet po starom.
Nisam vise pametna...

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
22.5.2011 21:50:19   
Esmica
Da,zaboravila sam napisati da mu je inace komunikacija ravna nuli.Slabo s kim razgovara,osim s djecom.Kad ga pitam sta je radio u obdanistu,kaze a nista..ili ne znam...ili igrao se..to je sve.Isto kad izadje vani,nikad ne prica sta su radili,ko je koga udario,sve to on kaze jednom kratkom recenicom,i to je sve.Kad ga neko pozdravi,on suti,obori glavu.Ne prica s odraslim.S nanama i dedom nema nikakvu komunikaciju.
Mozda sam ja prestroga,mozda je on stidan,ne znam.Kazem on prica s djecom,al s onom djecom sto samo prave belaje,i to vazda pricaju neke gluposti na koje moram da reagujem.

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
22.5.2011 21:55:28   
Lulu_08
Kao prvo da napomenem da ovo sto cu reci iskljucivo moje misljenje i da je jako moguce da ja grijesim...

Kao drugo ovo sto ti govoris meni zvuci jako jako opasno. Moja mama ima sestru bliznicu, a zajedno imaju 16mj starijeg brata. On se tako ponasao prema njima, da bi u kasnijoj dobi branio izlaske i zagorcavao im zivot. Ko je kriv? Njegovi roditelji. Majka je bila previse opterecena sa brigom oko 3 male djece, otac je radio, nisu imali vremena da posvete adekvatnu paznju svakom djetetu pojedinacno. I tako je on mogao raditi sta je htio. Meni iskreno zvuci da i tvoj djecak moze raditi sta on hoce. Cuj preksi sva moguca postavljena pravila i dalje sve super funkcionise? Ne zelim porediti djecu, niti reci da je moja trogodisnja djevojcica perfektna, jer nije cak je daleko od toga, ali u trenutku kada je ona isarala posteljinu flomasterom bila je upozorena, receno joj je da ukoliko ponovi tu radnju da ce flomasteri iti ukinuti mjesec dana, potom je drugi put opet to ponovila i flomasteri su uklonjeni na mjesec dana.

Zlatno pravilo:
 
1. Upozori dijete i navedi posljedice njegovog ponasanja (pohvala i nagrada u pozitivnom a grdnja i kazna u negativnom slucaju).
 
2. Budi konsekventan, ukoliko dijete ucini pozitivno pohvali i nagradi ga, ukoliko ucini negativno skreni mu paznju i kazni ga.
 
Ja smatram da je do definitivna vodilja u odgoju djece, konsekventost.

Nadam se da cete uskoro uspjeti uhvatiti kontrolu nad situacijom, u suprotnom se bojim da bi n jegovo ponasanje moglo u potpinosti izmaci kontroli.

Pored toga ako ima napade histerije i baca igracke kada dobija kritiku, postoji tzv time out. Odnosno dijete se postavlja u neutralnu prostoriju (hodnik i slicno, gdje nema nadrazaja, odnosno igracki i drugih cimbenika koji odvlace paznju) odredjuje mu se "hladjenje" na nekoliko minuta (pravilo je broj minuta po broju godina, 5 godina, 5 minuta) a u time out-u mora biti smiren, a poenta je da shvati zasto se mora "ohladiti", da se mora iskereno izviniti za ponasanje. Sve dok to istinski ne ucini vraca se u "time out" a vrijeme se vraca na pocetak. Kada iskreno izvrsi time out, moze izaci, roditelj mu treba skrenuti paznju da ga voli, i vratiti ga igri ili cim je vec bio zauzet ranije.

Sretno mila!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
22.5.2011 22:05:56   
Amrino
Esmice- samo da pitam- kakav vas dvoje odnos imate? Pisala si o ovome- (ne) slusanju i pravilima- ali mene zanima kakav je odnos izmedju vas roditelja i njega- djeteta tj. kakva vam je komunikacija, mazite li se, ljubite li se, grlite li se? Ne znam kako je kod vas ali ja sam primjetila da nakon dolaska drugog djeteta i moj H ima cudnih faza...ali da je u vecini slucajeva to neslusanje- privlacenje paznje i da svako problem rjesava ljubav i samo ljubav, mazenje i ostalo. Naravno da pravila i dosljednost moraju da budu ali nekada mi mislimo da su oni "veliki" a oni su su ustvari jos uvijek nase male bebe i samo im treba vise paznje i ljubavi. Djeca , narocito ona osjetljiva vrlo tesko artikulisu svoje osjecaje i najcesce neko nezadovoljstvo i frustraciju (nedostatak paznje, ne razumijevanje...) ispoljavaju kroz agresivnost, neposluh i povlacenje u sebe (kazes da je stidan). Probaj razgovarati s njim cesce i maziti se i probaj odgonetnuti sta mu se mota po glavici. Ipak je on bio centar svijeta a sada je na trecem mjestu (tako oni sebi stvore sliku). I pokusajte i vi nekada biti fleksibilni pa mu ponekad dopustiti da jede sa ostalom djecom (djeca sve vise vole raditi u drustvu) i cesto ga hvalite i isticite dobre stvari koje uradi nemojte ga samo kritikovati. Njega bas nesto muci jer je piskenje recimo najcesce povezano sa nekim emotivnim stanjima.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
22.5.2011 22:32:14   
Esmica
Prvo odmah hvala vam puno na odgovorima.
Amrino,on se ne piski u krevet,i on ima kontrolu nad mokrenjem,samo zbog igre ili zadnji put zbog stida da mi kaze da treba u wc jer je bilo nekih zena sa mnom,on se na rubu trpljenja i trcanja prema wc/u upiskio.Dakle uvijek trpi do zadnje,igra se,i na kraju trci placuci,pa se cesto i omakne do wc/a.
Ovako ja priznajem da sam stvarno njemu najmanje paznje posvetila.Odmah sam zanijela drugu djevojcicu i on je fakticki jos kao beba bio puno odrasliji i mnoge stvari radio sam.Meni je to tad super izgledalo,i bilo mi drago zbog njega,medjutim sad vidim na svojoj drugoj djeci da sam sa njim preskocila taj period vezanosti izmedju majke i djeteta.On nije imao ni punih godinu dana kad je ostajao kod nane bez problema.To kazem dok je bio manji.Sad su se odnosi prorijedili,i nema neku povezanost ni s kim.Onda sto se nas tice,i ja sam uvidjela tu svoju OGROMNU gresku za koju vam ne mogu opisati koliko mi je u dusi tesko,jer sam mlada ga rodila,i stvarno nisam imala isti osjecaj prema njemu kao prema svojoj drugoj djeci.Kao da ga nisam dozivljavala isto.Sad to pokusavam nadoknaditi naravno.Muz isto.Cesto muz odvede curice da bih ja provela vrijeme s njim,ili ja odvedem curice da bi muz s njim bio,jer ipak je bolji s ocem,bolje se puno slaze nego sa mnom.Mogu vam reci da stvarno s muzem ima mnogo bolju komunikaciju.
Puno me strah da sam zakasnila i da ne mogu povratiti taj period,a samim tim ne mogu niti rijesiti sadasnji problem.
Pravo je agresivan,cak zamahne i na mene,ali ipak ne smije da me udari.
Kaznjavamo ga mnogo,ali ipak koliko gresaka ima,onda bi cijeli dan bio u time outu.Stalno udara sestre,dok izadje iz coska napravi belaj.To je vise svakodnevno,i ja i muz smo na rubu s njim.Ja vam zene ne mogu opisati koliko se mi trudimo.Ima bicikl,vozi,muz s njim bude,ona ja mu pravim ono sto znam da voli...Nedavno je recimo bio vani,i poslusao me kad ce uci u kucu,prije aksama cim se upale ulicna svjetla.Trci i ispred vrata sve je pokupio sto su djeca razasula igracke,sve je fino pospremio.Ja ga zagrlila,poljubila,mnogo pohvalila,i sad kad mu kazem kako me danas recimo nije slusao,on place,kaze a sjecas se kad sam sve pospremio,i ti si me poljubila,i slusao sam te.Kazem pa jesi onda,i uvijek ce te mama tako ljubiti i nagraditi kad budes dobar,al danas puno tuces sestre,i ja se zbog toga ljutim.Onda on udara nogama,baci igracku.
Dok je bio manji nije to radio.Sad recimo krenemo negdje,u setnju,i prolazimo pored prodavnice,on stane ispred mene,drenke se,stisne zube,i kroz zube strogo vojnicki kaze,mama neces proci dok ne kupis sladoled.Rekao sam odmah.
Nikad mi takve stvari nije radio u javnosti.Ja i muz smo prije uvijek se zahvaljivali sto su nam djeca takva da mozemo otici s njima bilo gdje a nece se bacati hoce ovo ili ono...A sad kad je veci pravi mi taj problem.
Ja gledam njegove vrsnjake,stvarno nisu takvi...Zao mi pravo...Trudim se, i trudim,al ne znam sta dalje vise..
Kako ce tek u predskolsko,on nista ne zna ni sta su radili u obdanistu,nit ga to zanima,samo daj kakve gluposti tipa pljuvanje po cesti,ili glupiranje dok se jede...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
22.5.2011 22:34:37   
Esmica
I Amrino,ne znam kako cu skontati sta mu se mota po glavici,kad on ima skroz slabu komunikaciju.Ja postavim deset pitanja,on jedva,sebi u njedra nesto smrlja.
Ne znam kako da uspostavim normalnu komunikaciju s njim.

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
22.5.2011 22:44:46   
Lulu_08
Esmice, obzirom da si zaista detaljno opisala situaciju, i vjerovatno sama si navela moguci razlog tog desavanja, ja bih ti toplo preporucila da se obratite pedijatru i da trazite uputnicu djecijem psihologu, a na razgovor bi prvenstveno trebao otici on sa vama, a mozda i sestre da ukljucite, jer ne znam kako bi ste najbolje trebali postupiti obzirom da se bojim da stvar izmice kontroli, a zao bi mi bilo, jer smatram da sva djeca trebaju sansu za zdravo odrastanje, a njegov stav i nacin ophodjenja sa stvarima me djeluje zdravo, vec ljubomorno, zapostavljeno, povrijedjeno, izolovano i asocijalno user posted image , mila zaista se nadam da cete uspjeti u svojoj namjeri da promjenite situaciju.

felix, pa sinoc mi povratila, kaslje povremeno, oko desno joj je kao malo oteklo i ima sekreta zelenkastog u njemu, i nesto onako nije mi bas OK. user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
22.5.2011 22:49:11   
Visnja RR
molim vas da ovu temu ne pretavramo u riznicu savjeta koji treba da se nalaze na odredjenoj temi a ne ovdje....

"problem" koji je navela Esmica zahtjeva posebnu temu na Odgoju a ne da se zatrpa na ovoj trmi i kasnije nikom ne bude primjer ili savjet...jer ova tema postaje chaterska i niko je nece citati od pocetka do kraja...



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
22.5.2011 22:56:30   
esmina i bebina mam
Djana i moja je Esma par dana krmeljiva,a jedna mi je od majki iz  vrtica rekla da par djece u grupi ima konjuktivitis,odmah sam je pocela umivati mlakom kamilicom.
Da nije i Luna kakav virus pokupila,nisam bas upratila ide li u vrtic ?a izgleda da je i ona zivahna kao i moja Esma ta sta god joj naumpadne radi,visi,skace,trci,...user posted image a cini mi se da mi je sin susta suprotnost
Esmica ja mislim da se tvoje djete zbog nekog razloga povlaci u sebe i kao sto ti vec cini mi se Amrino predlaze ipak potrazi strucnu pomoc.


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
22.5.2011 22:57:20   
Esmica
Ok Visnja,i ja bih voljela da se otvori zasebna tema,jer ce mozda vise zena moci da mi pomogne savjetom,i to sam htjela,al sam pomislila da cu biti ukorena jer vec postoji tema ova,pa ako mozes molim te da mi prebacis postove na novu temu..

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
22.5.2011 23:06:44   
Lulu_08
Esmice mislim da ima tema kao sto Visnja rece Odgoj, pa provjeri ipak i tamo...?

esmina i bebina mama, jeste i ona je ziva kao zvrk mali i ide u vrtic vec 9 mjeseci hehehehehehe...Tako da je moguce bas to!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
23.5.2011 13:32:37   
esmina i bebina mam
Eh moja Esma je jutros bila na magnetnoj nije htjela svojom voljom tako da su je sedirali ali blago,nije primila kontrast tako da smo vec u podne bili kod kuce....... a sad je na biciklu user posted image


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
23.5.2011 22:29:51   
esmina i bebina mam
Djana kako je princeza danas i sta nam je sa Nedi i oni su cini mi se sa temperaturom bitku vodili.

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
25.5.2011 19:48:42   
esmina i bebina mam
Od ponedeljka smo svaki dan u Zenici na pretragama ,u stvari ostatku pretraga za rast tako da je Esmic bila na UZ abdomena,uz male zdjelice,uz stitne zlijezde, rengen sinusa i ostane nam jos malo krvnih pretraga za petak user posted image user posted image user posted image Mamino zlato slusauser posted image

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
26.5.2011 8:32:51   
esmina i bebina mam
Joj ovo moje dijete je kao pamuk od  4 sata jutros povraca sad je MM odveo kod pedijatra,sinoc je pala kad se igrala i malo udarila u glavu pa nas je strah potresa mozga,najgore sto se ona vodi na lezanju u bolnici pa mozda ce je morati voditi u Zenicu grrrrrrrrrrrrr 

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
26.5.2011 8:56:37   
HAHA
A joj esmina baš mi je žao ljepotice,možda nije ništa,sad ima virusa,možda je nešto pokupila.Ima li proljev?

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
26.5.2011 9:09:03   
esmina i bebina mam
Ma evo poslala je u Zenicu pedijatrica pa cekam da mi se MM javi 

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu HAHA)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
26.5.2011 9:14:22   
mišur

Joj esmina, baš mi je žao...Kud je sad i to sastavvi, miša mu!
Ne vjerujem da je od pada, jer bi onda odmah povratila, ne vjerujem da bi tek jutros imala reakciju.
Moj je dječak imao potres mogza od pada, i povratio je u roku od sat vremena i nakon toga je bio jako pospan i letargičan,
Ali, za svaki slučaj je odvedite dr...Jadniče malo, ako da joj nije dosta dr ovih dana....

Moj dječak je ovih dana nemoguć, za svaku sitnicu koja nije po njegovom plače, krevelji se, na sve odgovara sa neću, neće ništa da jede...je li opet u nekoj razvojnoj fazi ili se razmazio, ko će znati?
I on i seka su bili bolesni, tako da je on morao uzimati antibiotik. Za sada, do septembra je ispisan iz vrtića, prvenstveno iz razloga što je sve prenosio Ani, pa je to kod nje kulminiralo početkom upale plućai jakim bronhitisom.
Možda je zato i "poludio" ovih dana, jer nema gdje da isprazni svu energiju, a još nije dobro ozdravio.

(odgovor članu HAHA)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
26.5.2011 10:49:02   
dinaa
A joj Esmina bas mi je zao i tebe i ljepotice,znam da ludis od brige,bice ona dobro uvijek bude bolje nego sto mislimo.Ja sam jutros svoju narucila kod ocnog u Zenicu na pregled,jedno oko joj malo leti to je jedva primjetno ali dovoljno da ja primjetim i idemo iduce sedmice.Ona je sad u fazi sladoledauser posted image cim izadjemo napolje navije se "maaaaamaaaaaa molim teeeeeee kupi mi sladoled" i tako po sto puta,ali dobro bitno mi je da dobro jede i da nije izbirljiva pa sladoled dodje kao nagradauser posted image .
Da vas pitam koliko su teska vasa djeca,moja ce u julu imati 4 godine a ima 16 kg,raja me utusi da je sitna,dobro i jeste ali sta sad bitno mi je da je zdrava to mi je i ped.rekla.


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *