|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 9:55:40   
Lejla Ka
Evo nas, već 6 dana zvanično tu pripadamo :) Tačno osjetim da smo izašli iz onog terible two perioda. Može mu se objasniti, možemo se dogovoriti, super se zabavljamo.

Nas kao da je uhvatila neka zakašnjela kriza prilagođavanja vrtiću. Ove sedmice svako jutro plače da neće u vrtić. I de od septembra, s tim da je imao pauzu od prije 15 dana kad je dvije sedmice bio kući bolestan. Večeras je roditeljski pa ćemo se malo raspitati ima li kakvih drugih problema.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 10:03:57   
Leena
Ja sam htjela pitati na kritikama, ali ne mogu da ih nađem, pa sorry na OT. Cisto radoznalosti radi: da li je ovo chat tema? Ako jeste, zasto nije tako oznacena... I zasto ne promijenite sebi naslov u dijete 3-5 ili tako nesto, ovaj je bas tuzan, kao "nas su zaboravili, ali tu smo, pa eto.". Jos jednom, sorry na OT, cisto sam radoznala.
user posted image trogodisnjacima i cetverogodisnjacima user posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 10:15:08   
Majčica
IZVORNA PORUKA: mamana

Ima svoju sobu, ali neće da se igra u njoj. Ona je uvijek u prostoriji, gdje smo mi sa svom svojom opremom (igračke) i ona mora biti centar svijeta. Ja je stvarno poželim dok sam na poslu i nastojim da kvalitetno iskoristimo vjeme koje provedemo skupa, ali bi nekad i za sebe malo vremena. Nastojim da joj ugodim u svemu i ako sekundu odstupim od njenog, počinje plač i histerija.


I kod nas je ovako, s tim da njegova soba još nije njegova soba ali je u toku adaptacija i sve igračke su tamo. Uvijek neko mora biti s njim, u zadnje vrijeme mene odvede tamo, nekad se isparim, nekad ne, ali generalno se jako slabo igra sam i općenito, kuci se slabo ista igrauser posted image . U vrtiću tete kazu da je dobar, da se igra, ali kući nas stalno za nesto pegla. I ja ga se poželim i zaista ništa drugo ne radim otkako dodjem s posla dok ne ode na spavanje nego se njemu posvetim, ali taj tempo me baš umori, pogotovo zato što histeriše za sve što nije po njegovom. A kad dodjem s posla i poželim ga se a on samo vrišti za sve živo, onda u momentu požalim što sam ikako kuci došla i bude mi krivo na sebeuser posted image


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 10:17:34   
Majčica
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Tačno osjetim da smo izašli iz onog terible two perioda. Može mu se objasniti, možemo se dogovoriti, super se zabavljamo.



Ja se ovom iskreno nadam, kod nas se ovo samo nazire povremeno, ali ni sad se ne mozemo dogovoriti skoro ni za sta, bas rijetko... Bas sam se jutros zalila kako Paracetamol nece da popije jer ima turu, cak pravi problem cesto i kod pranja ruku i tako nekih rutina koje jednostavno MORAMO.




_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 10:31:02   
mamana
I ja ga se poželim i zaista ništa drugo ne radim otkako dodjem s posla dok ne ode na spavanje nego se njemu posvetim, ali taj tempo me baš umori, pogotovo zato što histeriše za sve što nije po njegovom. A kad dodjem s posla i poželim ga se a on samo vrišti za sve živo, onda u momentu požalim što sam ikako kuci došla i bude mi krivo na sebeuser posted image
Upravo tako. Nisam za kažnjavenje (npr. da je pošaljem u sobu) jer se ja osjećam loše zbog toga, jer jedva čekam da dođem kući da budemo skupa.
Volila bi kad bi našli neko kompromis, ali to je teško sa njom.  ta vi mislite koliko vremena je "dovoljno" posvetiti djetetu kad dođete s posla?

< Poruku je uredio mamana -- 19.10.2011 10:39:41 >

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 10:35:49   
ametist
Evo i mi da se prijavimo user posted image
Moja cura ima 3,5 godine i usla je u fazu kad testira moj autoritet, kao sto i ostale mame rekose, ocito je ovo faza koju moramo proci.
Otkrila je cari rijeci "necu" i koristi je maksimalno user posted image . Nekad me bas izbaci iz takta....pogotovo otkako je saznala da stize beba. I ja i MM razgovaramo, pripremamo je, al cini mi se bezuspjesno.
Sinoc me pita: jel'de mama, Nejla ima samo mamu i babu i nikog vise zauvijek. I onda ja opet objasnjavam, pricam kako beba stize, kako je ona mamina nezamjenjiva, moja desna ruka, al kao da pricam zidu, cini mi se da me uopste ne slusa...
Sama se apsolutno ne zna igrati, odnosno nece. Isto k'o sto su mamana i majčica rekle, uvijek je je sa nama, u centru paznje i razgovora, jedno od nas dvoje se uvijek mora igrati sa njom, MM se zali da nije posteno progovorio sa mnom dvije godine user posted image
Ne znam, moja mama kaze da smo je previse razmazili, mozda i jesmo, al se oboje osjecamo krivim sto ne mozemo biti uz nju citav dan, pa onda kad dodjemo kuci trudimo se da provedemo sto vise vremena sa njom
Mozda grijesimouser posted image al ne znam kako bi drugacije


(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 10:40:23   
Majčica
I mene zanima ovo koliko mislite vi da je dovoljno posvetiti se djetetu kad dodjete s posla...
Isto tako i ja osjecam grizu savjesti sto nisam cijel idan tu i nastojim da mu to popodne uljepsam, ali zaista je poceo testirati svo moje strpljenje i zivce, o autoritetu necu ni da govorim jer nisam sigurna da ga uopste imamuser posted image I MM se zali kako kod nas nista ne postoji osim djeteta i misli da ja grijesim sto mu se toliko posvecujem i da se on upravo zato tako ponasa.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu ametist)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 10:44:06   
mamana
Moja djevojčica ima skoro 4,5 godine i ja sam mislila da će u tom priodu biti puno više samostalna. Kad ti snjom razgovaš, ona učetvuje u tom razgovoru i slaži se sa samon ta to ponašanje nije uredu i obeča da se više neće tako ponašati, ali to ne ispoštuje.

(odgovor članu ametist)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 10:52:19   
mamana
MM se zali kako kod nas nista ne postoji osim djeteta i misli da ja grijesim sto mu se toliko posvecujem i da se on upravo zato tako ponasa.

MM kaže ti si samo u njenoj sužbi, što nije daleko od istine, ali kako to promjenuti.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 10:58:06   
Rabi
I mi se prijavljujemouser posted image
Evo odmah mi je lakse kad vidim da nisam sama , sto se tice ovh mnogobrojnih faza i fazica!
Mi kad idemo s posla idemo po A. u obdaniste i obavezno po dolasku kuci pocinje njegovih 5 min... Stalno nesto nece, pa hoce, pa stalno nesto histerise i vristi.... Trenutno je u fazi zapitkivanja, i to jednog te istog pitanjauser posted image Bukvalno u nekoliko minuta pita po 3-4 puta a i vise....
Kaze sad cu te udariti, ja kazem hajde...udari me! Kaze necu.......i onda me zagrli i poljubiuser posted image
A kad dodjemo kuci, neko rece da se samo njemu posveti...Mi dodjemo kuci, onda nastane haos...Hocemo da se raspremimo, hocemo da napravmo da jedemo ako vec nismo, pa hocemo da jedemo, da raspremimo, operemo sudje....i sve ostale poslove! Uglavnom jedno je tu da ih zabavljauser posted image user posted image user posted image   Nekad izadjemo malo u setanjas, sada sve manje jer je zahladnilo, pa ne mozemo zbog Ajsice bas puno kasno, ali eto nekad je ostavimo pa idemo s njim....
U nedjelji posli kod neke rodbine u Go.... On je hiljadu puta, dok smo se vozili, rek'o i pit'o....A hocu li ja ici kod daidzeuser posted image ....a posli smo kod njega!!! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 11:01:54   
Rabi
IZVORNA PORUKA: mamana

MM se zali kako kod nas nista ne postoji osim djeteta i misli da ja grijesim sto mu se toliko posvecujem i da se on upravo zato tako ponasa.

MM kaže ti si samo u njenoj sužbi, što nije daleko od istine, ali kako to promjenuti.

I mod mene je ista situacija, i meni mm isto kaze!
Kaze da bismo mi trebali vise djecu ostavljati, a mi sami izlazitiuser posted image a ja se i ne sjecam kad smo to uradiliuser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 11:05:50   
mamana
Kaze da bismo mi trebali vise djecu ostavljati, a mi sami izlaziti a ja se i ne sjecam kad smo to uradili

Ista stvar, a tako sam poželida da samo prošetamo bez trzanja okolo.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 11:35:34   
Majčica
IZVORNA PORUKA: mamana

Kaze da bismo mi trebali vise djecu ostavljati, a mi sami izlaziti a ja se i ne sjecam kad smo to uradili

Ista stvar, a tako sam poželida da samo prošetamo bez trzanja okolo.


Iskreno, malo mi je lakse kad vidim da nisam ja jedina ovakva. I ja sam zeljna tog nekog vremena s MM, ali ja sve kontam da je to tako dok su djeca mala, s druge strane kako ovako citam svoje i vase postove, mislim da uopste nije lakse nego da je sad to jos gore. Cini mi se, vise sam mogla od njega prije nesto drugo raditi dok je bio manji, nego sad.
I uopste ne znam sta znaci naci sredinu u svemu tome, sad neovisno o tome koliko ja i MM imamo vremena za sebe, nego koliko je to dobro za dijete, da se izrazim ovako - blehnuti u njega toliko... I sto mu vise paznje pridajem, ja vidim da je sve zahtjevniji i tu mene MM kritikuje i ja negdje u dubini znam da je upravu, ali ne znam drugacije...
Ja sam sad opet trudna i uopste ne znam kako ce to biti kad druga beba aBd dodje, sad uopste o toj bebi puno ne kontam, toliko sam okupirana Senioromuser posted image


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 11:53:28   
ametist
Majčica u pravu, stvarno covjeku pruzi utjehu saznanje da nije jedini sa nemogucim trogodisnjakom user posted image


(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 12:56:29   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Majčica

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Tačno osjetim da smo izašli iz onog terible two perioda. Može mu se objasniti, možemo se dogovoriti, super se zabavljamo.



Ja se ovom iskreno nadam, kod nas se ovo samo nazire povremeno, ali ni sad se ne mozemo dogovoriti skoro ni za sta, bas rijetko... Bas sam se jutros zalila kako Paracetamol nece da popije jer ima turu, cak pravi problem cesto i kod pranja ruku i tako nekih rutina koje jednostavno MORAMO.





Pa i kod mene je sve isto ovako. Bolesni smo bili i na kraju sam čepić morala staviti jer sirup od huje povrati. Kad smo antibiotik dobili da pijemo upisala sam sebi beneficirani maminski staž tih 7 dana. Ruke prat hoće samo kad ucjenim (ili motivišem, kako ja volim reči user posted image ) nečim, zube isto. Ali opet se na kraju dogovorimo, nije da baš moram na silu. Nađemo se na sredini.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 13:01:16   
Lejla Ka
Kako provedete to vrijeme koje posvetite djetetu?
Jer mislim da nije u količini vremena već u kvaliteti i onom u čemu se to vrijeme provede. Ja imam stariju djevojčicu, ona je sad prvačić. Tačno osjetim kad je vrijeme koje provedem sa djecom njima godilo, njih zadovoljilo, a kad je to bilo vrijeme koje smo proveli jedni pored drugih.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 14:03:32   
Majčica
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Majčica

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Tačno osjetim da smo izašli iz onog terible two perioda. Može mu se objasniti, možemo se dogovoriti, super se zabavljamo.



Ja se ovom iskreno nadam, kod nas se ovo samo nazire povremeno, ali ni sad se ne mozemo dogovoriti skoro ni za sta, bas rijetko... Bas sam se jutros zalila kako Paracetamol nece da popije jer ima turu, cak pravi problem cesto i kod pranja ruku i tako nekih rutina koje jednostavno MORAMO.





Pa i kod mene je sve isto ovako. Bolesni smo bili i na kraju sam čepić morala staviti jer sirup od huje povrati. Kad smo antibiotik dobili da pijemo upisala sam sebi beneficirani maminski staž tih 7 dana. Ruke prat hoće samo kad ucjenim (ili motivišem, kako ja volim reči user posted image ) nečim, zube isto. Ali opet se na kraju dogovorimo, nije da baš moram na silu. Nađemo se na sredini.



I ja ucjenjivam ili motivišem čak i za pranje rukauser posted image Nekad se nađemo na sredini a nekad to radimo silom, doduše nekad obavi bez ikakvih motivacija ali to je rijetko. Ja sam upravo kupila čepiće, jer me izludio sinoć i noćas time što nije htio popiti, sad je MM s njim i kaže da je popio bez problema iz čaše paracetamoluser posted image

što se tiče vremena provedenog s njim, ono bude ili u nekoj šetnji ako je lijepo vrijeme ili u igri kući, a nekad je ono tek neka priča i jednostavno boravak. Možda oni razlikuju kad je to kvalitetno a kad ne, to je moguće...


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 14:16:56   
mamana
Ja ucjenjivanje postignem samo kontra efekat, tj. izazovem još veči revolt kod nje, tako sam odustala od toga. Majčice jese li radili nalaz urina? Vidim da dječak ima turu.

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 14:22:37   
Medić*
Da Lejla, nije bitno koliko provodimo vec kao sto rece kako provodimo vrijeme sa djetetom. Ja trenutno ne radim i llako mi je sve organizirati. Mnogo je teze onima koji rade ali i tada se moze uz dobru organizaciju kvalitetno raditi, uzivati sa svojom djeccom. Mi smo skoro po cijeli dan sami bez muza, uglavnom svaki dan setamo, idemo nekome, dolazi nam se. Kuhamo zajedno, steremo ves, slazemo ormare, punimo masinu, postavljamo rucak i sl stvari. Naravno da ti poslovi trebaju biti u skladu sa uzrastom djeteta. Uklopili smo se, nas dvoje funkcionisemo bez premca. Dakle ukljucen je u one nase svakodnevne radnje po kuci i van nje. Puno razgovaramo, diskutujemo o svemu onome sto pricamo, citamo, pisemo, bojimo. Polemisemo o onome procitanom. Ima svoj izbor, samostalno donosi neke male odlukice vezano za garderobu koju ce obuci, sa bi volio jesti za veceru, sam odabira slikovnice uz obrazlozenje zasto, ne uvijek ali ipak postujemo njegov izbor. Igra se i sam. Umije. Ali primjetimo da bas drugacije i vise uziva kada smo svi ukljuceni. Muz se jos sa posla nije odmorio kao covjek, odmah su sve igracke na podu i krece se sa raznim aktivnostima, gdje ja sve prekidam sa obrazlozenjem da se poslije rucka i kafe svi igramo. U pocetku j e negodovao ali se vremenom ustali plan i program. Bitna je organizacija i onad svima bude lakse i zabavnije. Medjuti, moram reci, ima dana, sto je i normalno da ne funkcionisemo user posted image , ne slusamo se user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 14:30:22   
Majčica
Pa eto, ucjenjivanje nekad pali, a ja ga koristim i kad treba i kad ne treba, nije mi ni to način, to znam.
medic slatki, djeci se trebaju pravila postaviti, ja to znam, ali ja se nekako sva izgubim onog momenta kad dodjem kuci i kad skontam da ga cijeli dan nisam vidjela, to mi baš grize savjest.
Urin je uredu, bakterija uopšte nema a leukocita 4, što je normalno. Piškenje je sad normalno i doktorica mi je rekla da je to od prehlade, jer je slinio, ali je dobio temperaturu juče, slini i sada i meni liči na prehladu klasičnu. Tura se kreće od 37.5 do 38.5. Ja morala na posao danas iz nekih "bezveze" razloga,  pa je MM ostao s njim (ovo mi je prvi put da nisam prisutna kod neke njegove ture). Još dan pa ga vodim doktoru, probaću ako mognem bez antibiotika, kod nas čim se zacrveni (a uvijek se nešto crveni) oni ga propisuju.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 14:32:03   
mamana
Što se tiče kućanskih poslova, ja to ne radim. Našla sam ženu koja mi održava kuću, baš iz razloga da se mogu njoj posvetiti, da ne moram stalno govoriti, igračemo se dok završim ono ili ovo. Dakle ona nije ni sekunde zapostavljena, ali čim nije sve kako je ona zamislila, frka je. Strašno mi smeta što ja nastojim u svemu da joj ugodim od pažnje do kupovine i onda ona zbog neke gluposti iskaže toliko  ne zadovoljstvo, da se ja pitam radim li ja išta ispravno. Možda i ja griješim sa tolikim ugađanje, ali ja ne znam drugačije.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 14:36:27   
mamana
Tura se kreće od 37.5 do 38.5.

To je vjerovatno virus, trebala si još bris napraviti da budeš na čisto.
Meni je antibiotik krajnja varjanta.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 15:21:50   
ametist
IZVORNA PORUKA: Majčica

djeci se trebaju pravila postaviti, ja to znam, ali ja se nekako sva izgubim onog momenta kad dodjem kuci i kad skontam da ga cijeli dan nisam vidjela, to mi baš grize savjest.

Ovo je i kod nas osnovni razlog, taj osjecaj krivice je jaci od svega, i ja i MM popustamo i tolerisemo i kad treba i kad ne treba...
A kvalitetno provedeno vrijeme, paa mojoj curici je to vrijeme provedeno u skakanju, trcanju, ganjanju, dakle neke fizicki zahtijevne i iscrpljujuce igre user posted image a meni bi bilo ono vrijeme kad citamo, crtamo, ucimo slova i tako...
hocu reci, ne poimamo stvari na isti nacin. Meni su naravno drazi ovi trenutci kad mirujemo i ucimo user posted image
PS Majcice, zelim brzo ozdravljenje djecaku

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
19.10.2011 15:21:55   
Majčica
IZVORNA PORUKA: mamana

Tura se kreće od 37.5 do 38.5.

To je vjerovatno virus, trebala si još bris napraviti da budeš na čisto.
Meni je antibiotik krajnja varjanta.

Ja se iskreno nadam da je virus, do sad kad su bakterijske bile tura je išla baš visoko i stalno se vraćala, ovaj put nije tako. Nisam ga uopšte vodila ni za urin, nego ja išla kod pedijatra po uputnicu, ali eto čekaću još do sutra barem. Hvalauser posted image

Što se tiče tog stava prema djeci, to jednostavno pokazuje koliko smo mi sve kao majke različite, svima je dijete na prvom mjestu ali znaju razlikovati bitno od nebitnog. Ja se nekako postavljam kao da je sve prebitno, a vjerovatno je to jedna od grešaka, neko misli da djetetu uskraćuje za 5 min ako mu se ne posveti, a neko zna da ni 3h ništa ne znače ( u suštini i ne znače, ali ja se stalno ufuravam kako sam mu nešto uskratila, jer sam, zaboga, uradila nešto za sebe). Tako da ja mislim da je to jednostavno do nas, ni ja ne znam drugačije i iskreno zavidim mamama koje se drugačije ponašaju. Zato je moj neki dan u haustoru vriskao kao da ga koljem zato jer ga nisam podigla da pritisne broj 4 u liftu, mislim eto oko kakvih stvari bauk pravi, ali to je zato jer mu se sve želje ispunjavaju. I džaba, ja opet istouser posted image


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: "A nasi trogodisnjaci i cetverogodis...
21.10.2011 15:05:23   
leka
Pozz svima, evo da se i ja javim kao majka koja teško izlazi na kraj sa svojim četverogodišnjakom. Također osjećam krivnju što radim i nisam s njim, a nakon posla sam umorna i rado bih spavala, posebno sad kad sam opet trudna pa mi samo jastuk pred očima.  R nije uopće samostalan i neće ništa da radi sam, još se nikad nije sam obukao. Uh nadam se da će se to uskoro promijeniti.
Ipak nastojim da izbjegavam bilo kakve ucjene, jer sam shvatila da me kopira pa mi je jednom rekao "Ako mi ne kupiš igračku ja neću pojesti bananu", baš sam se iznenadila.
Al neka nama naše dječice, oni to kompenziraju samo jednim zagrljajem koji nema cijenu.

_____________________________

Najbolja veza je ona kad je ljubav jednog prema drugom veća od same potrebe da budete zajedno!

Rijad - uljepšao mami život 13.10.2007.

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *