|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 12:17:54   
Ella_H
Mene jos uvijek neki zovu mlaaaada.
Svekar i svekrva vecinom imenom.
A meni bas cool da budem mlada
uvijekuser posted image .

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 12:48:26   
M kao Mama
To oslovljavanje po mužu opet ponavljam možda je nekada i imalo smils,a kada je žena sjedila kući, nije radila i slično, danas meni je to malo davno prošlo vrijeme, iz razloga ako sam se udala nisam izgubila svoj identitet i integritet. Znači imam svoje ime, a ako je i to komplikovano, pa bolje i snaha, mlada, nevsjeta, to su nekako uopštee titule, nego Harisovica ili Haretovca, aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 12:51:52   
veeseelaa
da naravno, slažem se, i meni se ne dopada
Uz put moja mama nije sjedila kući, radila je od svoje dvadesete godine kao trgovac, što i jeste po struci
mislim da to nije imalo opet veze sa tim jel žena domaćica ili ne user posted image user posted image  mislim da to ima veze sa porijekom.... uglavnom se snahe na taj način osolovljavaju na  području C.Gore i Srbije....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 12:54:12   
veeseelaa
a to gubljenje identiteta je malo diskutabilno, čemu onda promjena prezimena??? to je meni veća nepravda, da se tako izrazim user posted image  al na ovim prostorima to je normala a čudak je onaj ko zadrži svoje djevojačko prezime, zar ne?
Mislim znači mi i ime al prezime malo više

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 13:04:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedi

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Hannan

Vesela, kod vas je barem nastavak "ovica" kod nas je vecinom "ovca" pa kad cujem A...ovca, ja odmah kazem e bas ti hvala, zar moj muz lici na ovcu, svi se pocrvene i vise nikad im ne padne na pamet upotrijebiti to.


pa kako ovca user posted image user posted image

Nedimovca??? ma neeee


I ja sam čula ovo "ovca" Hašimovca, Ibrahimovca


user posted image user posted image user posted image
hoće da kažu-što si se ženio ovco jednauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nedi)
  Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 13:13:14   
animagical
ugl. me zovu Minela, Mino, a svekar nekad sineuser posted image hehe pravi fini dedo to beuser posted image   kaze moja sveki da bi joj blo smijesno da me zove snaho, jer joj dodjem kao curicauser posted image   a ne smeta mi kako god da me zovnu,samo neka je toplo i iz srca...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 13:14:42   
veeseelaa
najgore što se tako obraćaju ženiuser posted image
ne mora da bude to ovica na kraju
Znam čovjeka koji se zove Šefkija a ženu mu zovu Šefkinica
to ovisi od imena mladoženjeuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 13:17:55   
Nedi
Kod mene bi bilo E-ovcauser posted image user posted image

A taman se riješila nadimka ovca zbog prirodno kovrdžave kose i sad da mi se opet vrati ma nema šanseuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 13:18:37   
Anoniman
području C.Gore i Srbije....


za sandzacki deo je  -ovica user posted image    recimo hashim-ovica kod albanaca -ovajca user posted image hashim-ovajca , meni je bas simpaticno kad me daidze moga muza zovnu m......ovice user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 13:19:11   
M kao Mama
Kada sam napisala davno prošlo vrijeme tako sam zaista i mislila, na period prije 50 i više godina,

prezime, hmmmmm, pa ako ostaviš svoje prezime onda ti prišiju da živiš u vanbračnoj vezi pa se još i dijete nađe eto ga kopile, mada hvala Bogu i to vrijeme postaje polako davno prošlo, pa sve više žena ostavlja i svoje sprezime ili uopšte ne uzima svoje, u islamu i piše da bi trebalo zadržati svoje prezime, ako se ne varam

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 13:33:30   
sarisari
Mene zovu imenom kao i ja njih

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 13:38:10   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: sarisari

Mene zovu imenom kao i ja njih



ako vec nisam napisala da potpisem... s tim sto imam samo sveki... uvjek smo se zvale samo imenom....



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 13:38:56   
reallove
svekar me zove kceri,svekrva ljubavi,Selma,kako kad:)

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 13:48:22   
HAHA
Mene zovu imenom,a ja njih dedo i nana,a prije sam imenima.A,ovo ovca i inica,zavisno od imena muškarca, je slučaj u mome rodnom kraju,mm je to tako smješno pa se stalno zeza s tim.

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 13:54:00   
Apotekarka
Zovemo se imnom niti se lizemo niti se tucemouser posted image user posted image user posted image ,moja svekrva je hladna osoba a tako sam se nadala da ce mi svekrva uvjek biti zena kao majka koje nemam ali nije
A vala sta imam od toga da mi tepa sunce,duso a ovamo misli u ko te sisa

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 13:57:56   
Anoniman
Sad ste me bas zadeverali user posted image ... znam da svekar kad pita za mene npr mm ili sveki uvijek kaze kako je nevjesta, kad se meni obraca onda je to sine... a kako me svekrva zove ja nemam pojma user posted image . Meni se cini da me ne zove nikakouser posted image i ako smo u super odnosima, ali fakat ne znam kako me zove, sad cu morati da upratim user posted image . Zaova me zove imenom i ja nju naravno, a isto nam je i ime.

Sto se tice prezimena ja sam zadrzala svoje prezime i da ja znam niko nije komentarisao na neki "negativan" nacin, a i da jeste zaboli me bas.

(odgovor članu Apotekarka)
  Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 15:38:48   
jasmin
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a to gubljenje identiteta je malo diskutabilno, čemu onda promjena prezimena??? to je meni veća nepravda, da se tako izrazim user posted image  al na ovim prostorima to je normala a čudak je onaj ko zadrži svoje djevojačko prezime, zar ne?
Mislim znači mi i ime al prezime malo više


Onda sam ja posebna vrsta cudaka,zadrzala svoje,muzevo nisam uzela.A djeca nose muzevo,naravno.Vanbracna nisu,imamo vjencani list  :D:D:D.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 15:45:02   
palachinken
U zadnje vrijeme žene uglavnom ostavljaju svoje prezime, odnosno sve nas je više sa dva prezimena. Starija generacija žena to možda smatra nekim pomodarstvom, ali meni nije bilo druge opcije - pa ja sam prvo bila svog oca šćera i dosta toga s tim prezimenom postigla, pa tek naknadno postala nečija žena. Naravno, kod nas je i religijski aspekat imao svoje.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 15:55:05   
canim
IZVORNA PORUKA: jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a to gubljenje identiteta je malo diskutabilno, čemu onda promjena prezimena??? to je meni veća nepravda, da se tako izrazim user posted image  al na ovim prostorima to je normala a čudak je onaj ko zadrži svoje djevojačko prezime, zar ne?
Mislim znači mi i ime al prezime malo više


Onda sam ja posebna vrsta cudaka,zadrzala svoje,muzevo nisam uzela.A djeca nose muzevo,naravno.Vanbracna nisu,imamo vjencani list  :D:D:D.


Jasmin, jesi se vjencala u Medini ? Jeli i tamo bitnije ime oca od prezimena ? Koliko znam iza npr tvog imena uvijek ide ime oca, dede itd ? prezime ne igra toliku ulogu koliko ime oca, doduse ne znam jeli u S.Arabiji tako ali u nekim drzavama jeste.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 16:36:36   
jasmin
IZVORNA PORUKA: canim

IZVORNA PORUKA: jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a to gubljenje identiteta je malo diskutabilno, čemu onda promjena prezimena??? to je meni veća nepravda, da se tako izrazim user posted image  al na ovim prostorima to je normala a čudak je onaj ko zadrži svoje djevojačko prezime, zar ne?
Mislim znači mi i ime al prezime malo više


Onda sam ja posebna vrsta cudaka,zadrzala svoje,muzevo nisam uzela.A djeca nose muzevo,naravno.Vanbracna nisu,imamo vjencani list  :D:D:D.


Jasmin, jesi se vjencala u Medini ? Jeli i tamo bitnije ime oca od prezimena ? Koliko znam iza npr tvog imena uvijek ide ime oca, dede itd ? prezime ne igra toliku ulogu koliko ime oca, doduse ne znam jeli u S.Arabiji tako ali u nekim drzavama jeste.



Nisam,vjencala sam se u Opcini Novi Grad Sarajevo :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 16:37:41   
canim
IZVORNA PORUKA: jasmin

IZVORNA PORUKA: canim

IZVORNA PORUKA: jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a to gubljenje identiteta je malo diskutabilno, čemu onda promjena prezimena??? to je meni veća nepravda, da se tako izrazim user posted image  al na ovim prostorima to je normala a čudak je onaj ko zadrži svoje djevojačko prezime, zar ne?
Mislim znači mi i ime al prezime malo više


Onda sam ja posebna vrsta cudaka,zadrzala svoje,muzevo nisam uzela.A djeca nose muzevo,naravno.Vanbracna nisu,imamo vjencani list  :D:D:D.


Jasmin, jesi se vjencala u Medini ? Jeli i tamo bitnije ime oca od prezimena ? Koliko znam iza npr tvog imena uvijek ide ime oca, dede itd ? prezime ne igra toliku ulogu koliko ime oca, doduse ne znam jeli u S.Arabiji tako ali u nekim drzavama jeste.



Nisam,vjencala sam se u Opcini Novi Grad Sarajevo :).

aha a jeli ti muz iz Bosne user posted image

< Poruku je uredio canim -- 31.5.2011 16:38:14 >

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 16:40:44   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: sarisari

Mene zovu imenom kao i ja njih



ako vec nisam napisala da potpisem... s tim sto imam samo sveki... uvjek smo se zvale samo imenom....




Isto kao kod Visnje, imam samo svekrvu i zove me imenomuser posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 18:49:07   
jasmin
IZVORNA PORUKA: canim

IZVORNA PORUKA: jasmin

IZVORNA PORUKA: canim

IZVORNA PORUKA: jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a to gubljenje identiteta je malo diskutabilno, čemu onda promjena prezimena??? to je meni veća nepravda, da se tako izrazim user posted image  al na ovim prostorima to je normala a čudak je onaj ko zadrži svoje djevojačko prezime, zar ne?
Mislim znači mi i ime al prezime malo više


Onda sam ja posebna vrsta cudaka,zadrzala svoje,muzevo nisam uzela.A djeca nose muzevo,naravno.Vanbracna nisu,imamo vjencani list  :D:D:D.


Jasmin, jesi se vjencala u Medini ? Jeli i tamo bitnije ime oca od prezimena ? Koliko znam iza npr tvog imena uvijek ide ime oca, dede itd ? prezime ne igra toliku ulogu koliko ime oca, doduse ne znam jeli u S.Arabiji tako ali u nekim drzavama jeste.



Nisam,vjencala sam se u Opcini Novi Grad Sarajevo :).

aha a jeli ti muz iz Bosne user posted image

Naravno,rodjen u Foci,ali cijeli zivot je proveo u Sarajevu.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 18:55:07   
prskalica
svekra nemam a svekrva me zove ona mala sto mi je sinu unistila zivot ona kurva itd.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Kako VAS zove svekar i svekrva?
31.5.2011 19:34:18   
klemzi
Zovu me imenom, a svekrva, kad je jako raspoložena, zove me ljube user posted image



_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu prskalica)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *