|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jevmu - Ašure
5.1.2009 16:34:33   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Aminad

user posted image To bi bila moderna ašura dinouser posted image user posted image user posted image user posted image


joj sto me nasmija user posted image user posted image
pa sta ja znam... reko ako moze tako sve u jednom, sto da ne user posted image user posted image
a guava... ruzno voce, al bas (mislim na ukus).. izgleda ko kruska user posted image

(odgovor članu Aminad)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Jevmu - Ašure
5.1.2009 17:01:21   
bezelye
Moderne moje asura kuharice user posted image Moze musli, zasto da ne? Hej ovdje se cak ima kupiti instant asura Dr. Öetker. Pa kome je mrsko za cas bude gotovo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Jevmu - Ašure
5.1.2009 17:41:59   
Anoniman
super ideja za musli dino.:)
Ma i ja sam odlucila da pravim sutra abd... temelj ce mi biti ovaj aidin recept samo sto cu staviti manje graha i ovih sirovih leblebija jer mi se ne svidja kad naidjem na koju:) a nadopunicu uglavnom vocem, svjezim, suhim, kuhanim, i planiram da to bude vise neka jaca verzija kompota, manje zasladjeno, jer mi se od one klasicne zamanta u glavi, jos kad neko napravi maltene slatki grah...user posted image

(odgovor članu bezelye)
  Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Jevmu - Ašure
6.1.2009 2:30:25   
stella
Imam namjeru sledece godine da probam.Ove nemam vremena.Nisam nikada pravila al sam cula za to.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Jevmu - Ašure
6.1.2009 2:32:06   
stella
IZVORNA PORUKA: bezelye

Moderne moje asura kuharice user posted image Moze musli, zasto da ne? Hej ovdje se cak ima kupiti instant asura Dr. Öetker. Pa kome je mrsko za cas bude gotovo user posted image

Opet ja,ima li u Sa i gdje?Onda bi stigla i ove godine napravitiuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Jevmu - Ašure
6.1.2009 2:41:13   
stella
Sada procitah predhodne postove,i mozda u badem butiku imaju neku mjesavinu spremnu???

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Jevmu - Ašure
6.1.2009 2:42:37   
triplemama
Ja ću praviti sa svekrvom. Ona se sturila što ću ići da joj to nabavim da ima što više sastojaka user posted image   user posted image   user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Jevmu - Ašure
6.1.2009 6:54:09   
Anoniman
 
Evo malo ukratko šta je to Jevmul ašure i zašto je značajan datum za nas Muslimane:

Jevmul-ašure 20. januar 2009.g. / 10.muharrem 143.hidžretske godine.

Ovaj mubarek dan je značajan zbog događaja koji su presudno utjecali na tok ljudske povijesti. Muhammed, a.s., postio je ovoga dana i preporučio i drugim muslimanima da to čine. Post na ovaj dan vezan je i za tradicije sljedbenika drugih vjeroispovijesti.
Između značajnih događaja izdvajamo:
1. Musa, a.s., s Izraelićanima prešao preko Crvenog mora,
2. Nuh, a.s., sa svojim sljedbenicima se iskrcao iz lađe na brdu Džudijj nakon potopa,
3. Junusa, a.s., izbacio kit iz svojih čeljusti na obalu mora,
4. Allah, dž. š., oprostio Ademu, a.s., prekršaj u Džennetu,
5. Trgovačka karavana, koja je putovala prema Egiptu, izvadila je Jusufa, a.s., iz bunara u kojeg su ga bacila njegova braća,
6. Rođen je Isa, a.s., a na isti dan i uklonjen sa ovoga svijeta,
7. Rođen je Ibrahim, a.s.,
8. Jakubu, a.s., vraćen vid (izgubljen od plača za sinom Jusufom),
9. Ejjubu, a.s., vraćeno zdravlje poslije bolesti od koje mu se raspadalo tijelo,
10. Sulejman, a.s., preuzeo vladarsku upravu nad Izraelcima.

Tradicija naših muslimana je post na Dan Ašure i pripremanje posebnog jela koje se zove ašura, a spravlja se od raznih žitarica, plodova i začina koji se koriste u svakodnevnoj ishrani.
p.s. ja sam došla do broja 21 a mislim još danas potražiti, dobra ideja za musli,thanksuser posted image

(odgovor članu triplemama)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Jevmu - Ašure
6.1.2009 7:54:31   
Anoniman
Moze li mljevena kafa, umjesto zrna kafe?

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Jevmu - Ašure
6.1.2009 8:30:43   
medica
Tema je za 10 user posted image user posted image user posted image   svaka vam cast cure ko god je postaviouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Jevmu - Ašure
6.1.2009 8:33:07   
bezelye
Moze mljevena, isto ti je. Ako moze cimet u prahu za dekoraciju, moze i mljevena kafa.

Sto se tice posta, nije dobro da se posti samo na dan Asure. Treba jos 1 dan, ili dan prije ili dan poslije. Muhamed a.s. je preporucio da se posti pored dana Asure jos jedan dan. Razlog: Jevreji poste samo na dan Asure.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Jevmu - Ašure
6.1.2009 8:36:33   
Aminad
IZVORNA PORUKA: Maida28

Moze li mljevena kafa, umjesto zrna kafe?
user posted image  I ja sam ovo htjela pitati ali mislim da može jer i ostalo isijeckamo, skuhamo pa dodamo samo što je kahva već pržena i mljevena a ne kuhana. Ja ću staviti a i kakao.

Čula sam da neke žene stavljaju i puding. Šta vi mislite o tome?

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Jevmu - Ašure
6.1.2009 8:38:31   
Aminad
Za post se slažem sa bezeyle, mi ćemo postiti aBd srijedu i četvrtak.user posted image

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Jevmu - Ašure
6.1.2009 8:43:11   
Anoniman
Ja puding necu jer je preradjevina i ima jos sastojaka u njemeu

(odgovor članu Aminad)
  Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Jevmu - Ašure
6.1.2009 8:45:12   
bezelye
Ma kakav puding, jos vise da zgusne user posted image A sta je u pudingu? Skrob (najcesce od psenice ili kukuruza), malo umjetne arome i umjetne boje. To slobodno prekrizi!

E i nase zene svasta izmisljaju cccc, samo da imaju vise sastojaka nego kona. Onda ispadne "buckuris" Hoce na silu da dodaju jos koji sastojak. Jos kad nabroje i psenicu i brasno i griz. Jedno te isto. Fali im jos nisesta user posted image

Ja aBd fino napravim ovu tursku sto je jednostavna pa se sa merakom i pojede. Ha ja...


< Poruku je uredio bezelye -- 6.1.2009 8:49:20 >

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Jevmu - Ašure
6.1.2009 8:51:39   
Aminad
Ma to sam i ja rekla.
Ok super, slažu mi se kockice samo još samo ne znam jednu cifru koja mi je bitna, nikako da saznamuser posted image
Maidaaa user posted image

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Jevmu - Ašure
6.1.2009 9:04:57   
Aminad
Ma ja ne mislim da naše žene tu griješe ali mi ne odgovara puding jer će ionako biti gusto.
S druge strane poenta i jese u tome da ima što više sastojaka i naše se hanume baš potrude oko toga pa makar i duplirale. Ipak se pravi jednom u godini pa se vala mogu zasukati rukavi makar taj dan.

"Hašure je jelo od raznih vrsta voća i zrnastog povrća koje se pravi samo jedanput godišnje, desetog dana mjeseca muharrema, i dijeli se rodbini, prijateljima, komšijama.
Deseti dan muharrema, Allahov poslanik Nuh a.s. i njemu odani sastavljaju sve što je ostalo od artikala i prave jedno jelo, koje će postati simbolom zajedništva male grupe vjernih i odanih, simbolom jela koje će im Allahovom voljom omogućiti da prežive i na taj dan ugledaju kopno..."

 
Nešto kontam da je Nuh imao puding sigurno bi ga stavio a opet što prirodnije mi je nekako ljepše.user posted image

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Jevmu - Ašure
6.1.2009 9:18:56   
Aminad
IZVORNA PORUKA: Mersy

 

Jevmul-ašure 20. januar 2009.g. / 10.muharrem 143.hidžretske godine.



Ove godine je 10. muharrem 1430. hidžretske godine
 
u
 
 srijedu 7. januara 2009. godine!


_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Jevmu - Ašure
6.1.2009 9:22:27   
Anoniman
Amina, ne brini, saznaces cifru cim ja stavim tacku, sutra oko aksama. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Aminad)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Jevmu - Ašure
6.1.2009 9:25:47   
Anoniman
hvala za musli...
ja sam prosle godine svaku ovu zitaricu posebno nasla, psenicu, jecam i zob... al u musliju ih ima jos vise koliko znam :)

a i ja sad htjedoh upitati Mersy otkud joj da je 20.01. user posted image

hajmo drage moje...broj namirnica na vidjelo, da vas cujem user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Jevmu - Ašure
6.1.2009 9:26:43   
bezelye
Ma ne znam Amina sta bih ti rekla za to dupliranje. Meni je to nekako laganje prvo same sebe pa onda i ostalih. Po toj logici se komotno moze staviti i komad hljeba (nema veze sto se pravi od brasna) i malo makarona, a makarona koliko vrsta ima ihiiiii... user posted image

Hašure je jelo od raznih vrsta voća i zrnastog povrća


Eto ovdje si fino citirala sta je asure. Ja mislim da ne treba pretjerivati. Bitan je nijjet da se to napravi, da se podijeli, da sto vise ljudi okusi i da se fino pojede a ne baca.
Uhh jedva cekam da kusnem user posted image

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Jevmu - Ašure
6.1.2009 9:37:50   
Aminad
IZVORNA PORUKA: bezelye

Po toj logici se komotno moze staviti i komad hljeba (nema veze sto se pravi od brasna) i malo makarona, a makarona koliko vrsta ima ihiiiii... user posted image  




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Baš!


_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Jevmu - Ašure
6.1.2009 12:34:52   
merima_s
A je li se mora do aksama zavrsiti, ja u tom slucaju ne bih stigla napraviti. user posted image



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Jevmu - Ašure
6.1.2009 12:44:32   
bezelye
Cijeli mjesec Muharrem je poseban pa tako da mozes napraviti asure bilo koji dan. Naravno da je najbolje 10-ti dan kada je bas dan Asure.
Ma mozes ga praviti cijelu godinu. Meni se prosle godine bas "uredilo" ovo koje sam ja pravila i tako sam za lako napravila da sam rekla: "cim se ovo pojede ja pravim novo" user posted image poguzija pa eto user posted image
Sad uvijek imam bijele psenice u kuci, pa se moze napraviti makar pola mjere user posted image
Doduse ima ga u skoro svim slasticarnama, bas kao lijep vocni puding, tako da nema krize user posted image

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Jevmu - Ašure
6.1.2009 16:14:03   
Anoniman
zene drage, treba mi jedan odgovor ali malo brze.... Ovaj nohut, kad je gotov, skuhan, kako da znam? Sad je otprilike kao slabije skuhan grah, a grah se pravo raskuha, pa je mekan.Pa da li i ovo ide jos ili treba ovako. Ja bih mogla ovako jesti.
A divno mi mirise kuca, njam njam!

(odgovor članu bezelye)
  Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *