|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kasalj kod djece
1.4.2014 11:28:21   
vila_7
Nisam, nije jos probala med, pa mi mrsko sad isprobavati....
Ma ja vjerujem da jos uvijek samo iskasljava to sto je sislo niz grlo, ali me muz malo svojim zabrinutim pogledom nazivcira user posted image . A ona stvanro ne kaslje puno uopce,samo sto podugo traje

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Kasalj kod djece
1.4.2014 11:31:15   
vila_7
A evo citam bronhostop sirup ne smiju djeca mladja od 4 g user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Kasalj kod djece
1.4.2014 12:41:48   
salmy
Rotkvica i med je super stvar,samo moj momak to nece kaze smrdi na kupususer posted image
Bronhostop ni nama nije pomogao..sad pije sirup od jagalca za isksljavanje..dosta slica Nodiju kojeg vise nema
Znam kako se muciteuser posted image momak je bolji danas..samo slina ima ko u prici

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Kasalj kod djece
1.4.2014 14:32:44   
vila_7
ma joj salmy moje su bile prije 10-tak dana bas bolesne - zeleni tukci user posted image , tura ,... i sve je proslo za 3 dana , starijoj je ostao smrkav nos jos nekih 5-6 dana , a mladjoj kasalj,samo sto i dalje traje... Na prospanu pise da pomogne 7-10 dana, a to je do 4-og pa cu vidjeti hoce li biti poboljsanja...

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: Kasalj kod djece
1.4.2014 20:03:38   
Malenaoduvijek
za sazrijevanje kaslja je dobar bisolvon ali ne 2 sata prije spavanja
a za rotkvu si u pravu i mom se ne svidja
ima i sirup sa kaduljom i lovorom,sa uspinovanim secerom, a kod napada suhog kaslja posolis iscijedjen limun pomaze sigurno

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: Kasalj kod djece
4.4.2014 13:15:12   
salmy
Jutros smo isli na pedijatriju..pogledala ga i dala singular granule...Pa za mj..kontrola ako ne bude bolje da radimo test

ps: toliko sam vidjela djece gore..male velike...uzas jedan..Kako i zasto su nam djeca alergicnauser posted image

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Kasalj kod djece
4.4.2014 13:36:31   
Malenaoduvijek
salmy strasno,to nam je sve od ove zdrave hrane i okoline.nismo ni svjesni cime nas kljukaju na zalost

a nadam se da ce vam singular pomoci,samo je bitno redovno da ga pijete prije spavanja

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: Kasalj kod djece
16.4.2014 11:59:36   
kana
Pozdrav.
Mi smo se narucili prije 15 dana na djeciji odjel u KBZ na pulmologiju/odjelu za plucne bolesti djece i konacno kada smo naruceni u 11h i otisli imali smo sta vidjeti. Pun hodnik bolesne djece koji cekaju i svi su naruceni u 11!?!user posted image Znaci tu docekati doktoricu moze prouzrokovati i da ti dijete oboli od neke ozbiljne bolesti premda si dosao na savjetovanje.
T. je u doba kada trave bujaju jako sklon kaslju i slajmu tako da smo htjeli i tui provjeriti kakva je situacija-da li je stvarno alergija urok kaslju ili mozda bronhitis ili astma...Isli smo i u priv . polukliniku Prima kod dr pedijatrice Ljilje Šestić i ona misli da je alergija, isli smo i u Dispanzer kod Karmen i ona nije sigurna, pa kod Šefike nije ni ona-tako da smo na kraju odlucili otici privatno u Polukliniku Šabić /kod ulaza u hotel Internacional/ kod dr Vildane Arnautović Torlak-pulmologa. Ona je u bolnici do 15 h pa se poslije moze naruciti sto mi i odgovaera jer i ja radim.
JAvit cu vam dojmove. Taj pregled koliko sam dobila info(zvala sam) je 40 KM, ali nije mi zao...
Lp

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: Kasalj kod djece
16.4.2014 12:24:47   
salmy
Nama se smirio od kako pije singular..cak sam prestala davati par noci

mm je imao uzasnu alergiju danima kasalj promuklost ..i otisao na pregled..dobio 2 dana injekcija( i automatski se simptomi povukli)..pije i dalje flonidan po potrebi
Alergija je uzas..kako me krenulo na izlet ne smijemo otici..obojica odbolujuuser posted image

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Kasalj kod djece
16.4.2014 12:57:27   
aidana

IZVORNA PORUKA: salmy

Nama se smirio od kako pije singular..cak sam prestala davati par noci



Pa nisam sigurna da bi trebala tako rano prestati sa singularom i na svoju ruku, moj pije vec mjesecima user posted image sad smo na tome da izgura proljece zbog polena (i mm je alergicar) pa cemo vidjeti na ljeto da mu ukinemo.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: Kasalj kod djece
16.4.2014 13:49:47   
salmy

IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: salmy

Nama se smirio od kako pije singular..cak sam prestala davati par noci



Pa nisam sigurna da bi trebala tako rano prestati sa singularom i na svoju ruku, moj pije vec mjesecima user posted image sad smo na tome da izgura proljece zbog polena (i mm je alergicar) pa cemo vidjeti na ljeto da mu ukinemo.

Pa sta znam,nije kasljao i ja mu prestala davati..kontam ako pocne opet mu dati..Flonidan je neprestano pio 2 mj..pedijatar kaze da odmah prestanemo..pa kontam ako ne kaslje nema potrebe da mu ga dajemuser posted image

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Kasalj kod djece
17.4.2014 16:29:55   
Malenaoduvijek
salmy singular stiti dok ga pije a mi ljeti pauziramo a ne u proljece kad su sva ova cvjetanja

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Kasalj kod djece
8.5.2014 21:32:17   
salmy
Singular smo popili sinoc..znaci kutiju je popio..Pa neznam jel trebam otici opet po novi ili pauzu?
Decko je opet kasljao jutros u 4..onaj ruzni suhi koji nadrazuje..bas mi se ne vodi dr

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Kasalj kod djece
8.5.2014 21:40:51   
bebaa

IZVORNA PORUKA: salmy

Singular smo popili sinoc..znaci kutiju je popio..Pa neznam jel trebam otici opet po novi ili pauzu?
Decko je opet kasljao jutros u 4..onaj ruzni suhi koji nadrazuje..bas mi se ne vodi dr

kad je nama uključila rekla kad popijemo da odma dođemo po drugu kutiju...nažalost ni ovu nije popio jer je dobio strašnje prolive od istog...

a sinoć je prekašljao noć,danas je bolji...ako i večeras bude kašljao moramo dr....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Kasalj kod djece
8.5.2014 21:44:05   
salmy

IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: salmy

Singular smo popili sinoc..znaci kutiju je popio..Pa neznam jel trebam otici opet po novi ili pauzu?
Decko je opet kasljao jutros u 4..onaj ruzni suhi koji nadrazuje..bas mi se ne vodi dr

kad je nama uključila rekla kad popijemo da odma dođemo po drugu kutiju...nažalost ni ovu nije popio jer je dobio strašnje prolive od istog...

a sinoć je prekašljao noć,danas je bolji...ako i večeras bude kašljao moramo dr....user posted image

pa kako da dobije proliv od njih? jesul u kesicama..ja decku istresem u sokic i popije...Nama nije nista rekla osim ako ne bude efekta da se javimo...
Ali fkt nije kasljao dok opet nije sunce granulouser posted image majkemi cu se roknut ako me opet probudi u 4..najednom pocne kasljat..ubi se djete..otvorimo prozore dam meda caja..ma kakvi mora ustat da bi proslo

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Kasalj kod djece
8.5.2014 21:46:40   
bebaa
kaže dr. nikad nije čula da se jabvlja proliv mada ima navedeno u uputstvu...ma on je meni smršao pravo tada....ali i to dok je pilo bilo je super,nije kašljao...ali eto nažalost morali odustati......ja se nadam da će nam noć biti mirna......on se prebaci meni na krevet iz krevetca...pa ga ja lupkam kad kašlje,valjkda mu godi....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Kasalj kod djece
8.5.2014 21:51:18   
salmy

IZVORNA PORUKA: bebaa

kaže dr. nikad nije čula da se jabvlja proliv mada ima navedeno u uputstvu...ma on je meni smršao pravo tada....ali i to dok je pilo bilo je super,nije kašljao...ali eto nažalost morali odustati......ja se nadam da će nam noć biti mirna......on se prebaci meni na krevet iz krevetca...pa ga ja lupkam kad kašlje,valjkda mu godi....user posted image

dusa draga,odvedi ga neka mu daju zamjenu za singular..Ja sutra odoh sama po recept,vajda ce mi dati bez pregelda..,a mrsko mi ga vodati po ambulanti

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Kasalj kod djece
8.5.2014 22:41:34   
aidana
salmi dobices singular bez problema bez pregleda jer se on uzima na duge staze

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Kasalj kod djece
9.5.2014 2:18:41   
MajkaTereza
Malo me brine to sto svi dajete djeci (znam da ne dajete na svoju ruku, ali me jos vise brine sto doktori propisuju) ispod 6 god sirup za kasalj.. Djeca ispod 6 godina ne smiju piti sirup za kasalj, po SVIM propisima, i tako preporucuju svi evropsli i americki doktori.. Jedino nasi idioti propisuju sirupe.. Djeci mozete pomoci jedino prirodnim alternativama, otidjite kod homeopate, dajite med, sok od paradajza, crveni luk, bijeli luk.. Sto se alergija tice, izbacite citricnu kiselinu iz upotrebe. od sampona do hrane, i proci ce, plus dajote djecu vodu u koju cete staviti iglice bora i pustiti da stoje preko noci, simptomi ce potpuno nestati.. ne pumpajte djecu hemijom user posted image

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Kasalj kod djece
9.5.2014 2:19:07   
MajkaTereza
i p-s-SLJEZ

(odgovor članu MajkaTereza)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Kasalj kod djece
9.5.2014 7:44:11   
vila_7
MajkaTereza , ja dajem Prospan koji je na biljnoj bazi jer je neki dan toliko kasljala da joj nista od prirodnih stvari nije pomoglo.
A na kraju krajeva, evo ti pises sljez - a dosta knjiga o biljkama koje sam u zadnje vrijeme procitala-naglasavaju sljez nikako djeci - moze samo da ga izgrkljaju ali ne i da gutaju jer ostecuje srce.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu MajkaTereza)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Kasalj kod djece
9.5.2014 8:51:39   
Malenaoduvijek
salmy dobices bez problema singular kod pedijatra

majka tereza ja nikad nisam cula za ovo ne sirup ispod 6 godina,ali znam da se treba traziti uzrok kaslja da ga ne treba sputavati.
A nasa ped nam je samo jednom dala rcpt za sirup i nikada vise,svi gledaju da ublaze nadrazujuci kasalj

a vilo ja isto nisam za sljez samo ga kapam djeci u nos

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Kasalj kod djece
9.5.2014 8:56:07   
salmy
Majka tereza nikad cula da se ne smije djeci davati ispod 6 godina...Majka mu stara da ne smije bilo bi naznaceno na sirupu da ga manja djeca ne smiju konzumirat
A te folove paradajz,med i sl bla bla..ne pije to vode barem u nasem slucaju...a sljez nema sile..znaci nece ni da mu ukapam u nosic...Mah probala sam sve i svasta i nista ne pomaze


Sinoc je popio flonidan i spavao ko beba svu nocuser posted image

idem danas po singular.hvala zenice

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Kasalj kod djece
9.5.2014 8:57:41   
salmy
bebooo kako je momak spavao?

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Kasalj kod djece
9.5.2014 10:17:42   
bebaa

IZVORNA PORUKA: salmy

bebooo kako je momak spavao?

jooj evo sad pišem tamo....moram ga voditi kasnije dr...kašlje i jutros kjao da ga grlo boli,buni se kad guta pa se zaplače.....user posted image
a spavao je fino,nmije kašljao,možda što sam mu sinoć dala sirup od borovih iglica,domaći.....nadam se da pomaže...a kao što gledam da če ga odma na inhalacije...pa ja mislim da će mu to biti jedno 10-ti put od polaska u vrtić....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *