|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kasalj kod djece
18.3.2014 16:48:39   
Malenaoduvijek
ja sam pravila sebi ali mi nije pomoglo ali mi je tada kasalj bio cudan.
A momcima pomogne karamel mlijeko

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 426
   RE: Kasalj kod djece
19.3.2014 13:50:46   
vila_7
a kako pravis karamel mlijeko?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 427
   RE: Kasalj kod djece
19.3.2014 19:29:58   
chantal
Ja pravim karamel tako što otopim 1-2 kašike šećera na laganoj vatri dok ne dobije lijepu karamel boju,dodam mlijeko,jednu punu šolju,pustim polahko da provre i to je to.Neko dodaje i puter,ne znam jel' na kraju ili kako,nama ovo uglavnom fino smiri kašalj naveče,i treba piti dok je toplo.

Isto nam se dobrim pokazalo držati preko noći crveni luk narezan pored glave,za suhi kašalj nam pomogne onaj sirup od lovora i smeđeg šećera.

A od kupovnih smo dosad isprobali samo Dr. Theiss-ov Trpučev sirup,nama je pomagao user posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 428
   RE: Kasalj kod djece
20.3.2014 10:17:44   
vila_7
Mi crveno luk drzimo kod uzglavlja ali pomogne obicno samo ako je nosic u pitanju ili pocetak prehlade.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 429
   RE: Kasalj kod djece
25.3.2014 8:00:01   
vila_7
bronhi bombone nam i nisu pomogle user posted image .
Po noci uopce ne kaslje....preko dana nije cesto,ali se zna zakasljati - jede normalno, spava normalno,...
Kupit cemo Prospan pa vidjet cemo.

E sad, istrazivajuci, saznam da zapravo bijeli sljez nije bas sjajno davati djeci-jer kao ostecuje srce - mora se bas dobro paziti na doziranje!? Da li ste vi naletile na takav podatak?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 430
   RE: Kasalj kod djece
25.3.2014 9:28:19   
Malenaoduvijek
Vilo ne vidjeh prije.uprzim secer,dodam puter i kad se istopi dodam toplo mlijeko.
A probaj uzeti rotkvu i skines joj poopac i ostavis ga i onda je izbusis.sipas onda med u nju da kao prodje
Ispod stavis soljicu malu i dajes im taj med.to je jako dobro naravno ako smiju med.

A sa sljezom nemam neko dobro iskustvo tako da ti ne znam

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 431
   RE: Kasalj kod djece
31.3.2014 12:19:23   
salmy
Vise nisam pametna sta ciniti.Ovo moje djete kaslje stalno...jedino nije u zimskom periodu ali evo od februara opet..ne vezano za vrtic..Vodila ga dr..cisto sve nije crveno jednostavno nije mu nista.
Dajem mu flonidan navecer i tada ne kaslje,spava u komadu,jel oci otvori ubi se od kaslja...
Trenutno pije sirup od jagalca(jagorcevina) i operil kapi za nos
Ja znam da je alergican i da je to problem,trazila sam od dr uputnicu za testiranje i dala je..Kaze da je njeno djete ne bih ga vodila jer ce dobiti singular koji je za teze oblike..jednostavno kaze da pustimo da samo prodje
On je ok,jede pije sve normala ali kasalj uzas..i nekad ima slajma..izbaci ali riejtko,ako se zakaslje pa mu izleti
Razmisljala ga voditi gdje privatno..ne znam ni kome ni kako?
Je li neko ima kakav pametan priejdlog? vise ludim

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 432
   RE: Kasalj kod djece
31.3.2014 12:58:15   
škorpija
možda kod dr. geže user posted image , kažu da je dobar otorinolaringolog, a i blizu vam je na otoci

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 433
   RE: Kasalj kod djece
31.3.2014 13:01:57   
vila_7

IZVORNA PORUKA: salmy

Vise nisam pametna sta ciniti.Ovo moje djete kaslje stalno...jedino nije u zimskom periodu ali evo od februara opet..ne vezano za vrtic..Vodila ga dr..cisto sve nije crveno jednostavno nije mu nista.
Dajem mu flonidan navecer i tada ne kaslje,spava u komadu,jel oci otvori ubi se od kaslja...
Trenutno pije sirup od jagalca(jagorcevina) i operil kapi za nos
Ja znam da je alergican i da je to problem,trazila sam od dr uputnicu za testiranje i dala je..Kaze da je njeno djete ne bih ga vodila jer ce dobiti singular koji je za teze oblike..jednostavno kaze da pustimo da samo prodje
On je ok,jede pije sve normala ali kasalj uzas..i nekad ima slajma..izbaci ali riejtko,ako se zakaslje pa mu izleti
Razmisljala ga voditi gdje privatno..ne znam ni kome ni kako?
Je li neko ima kakav pametan priejdlog? vise ludim


Doktorica Jasminka u Travniku - uvijek da ispravnu dijagnozu a i specijalista je za alergije

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 434
   RE: Kasalj kod djece
31.3.2014 21:43:31   
salmy
Hvala puno..isli smo opet dr..sve ok i idemo ovih dana na jezero da ga pogledaju...Kaze da ne smije toliko dugo piti flonidan..A prosli put druga dr rekla da smije
Elem zvanicno idrmo gore,pa bum videl kako dalje...O Gezi sam i ja razmisljala

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 435
   RE: Kasalj kod djece
31.3.2014 22:30:06   
Malenaoduvijek
salmy ordinacija suncokret,prof saracevic.a moj sin pije singular vec 2 godine s pauzama i puno mu je bolje

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 436
   RE: Kasalj kod djece
31.3.2014 22:34:35   
bebaa
IZVORNA PORUKA: salmy

Vise nisam pametna sta ciniti.Ovo moje djete kaslje stalno...jedino nije u zimskom periodu ali evo od februara opet..ne vezano za vrtic..Vodila ga dr..cisto sve nije crveno jednostavno nije mu nista.
Dajem mu flonidan navecer i tada ne kaslje,spava u komadu,jel oci otvori ubi se od kaslja...
Trenutno pije sirup od jagalca(jagorcevina) i operil kapi za nos
Ja znam da je alergican i da je to problem,trazila sam od dr uputnicu za testiranje i dala je..Kaze da je njeno djete ne bih ga vodila jer ce dobiti singular koji je za teze oblike..jednostavno kaze da pustimo da samo prodje
On je ok,jede pije sve normala ali kasalj uzas..i nekad ima slajma..izbaci ali riejtko,ako se zakaslje pa mu izleti
Razmisljala ga voditi gdje privatno..ne znam ni kome ni kako?
Je li neko ima kakav pametan priejdlog? vise ludim


isti slučaj...nama se kašalj javio s prvim jesenjim danima....konnstantno kašlje...skoro je bio na singularu ali samo 4 dana i dobio strašne prolive...
ali...kupila sam mu uče ponovo imunoglukan....jutros popio prvu dozu i kao i prošli put danas samo jedno kahnuo....user posted image ne znam da li je to pomoglo,možda je subkjektivno...ali danas i manje slini......user posted image

< Poruku je uredio bebaa -- 31.3.2014 22:35:24 >


_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 437
   RE: Kasalj kod djece
31.3.2014 22:35:59   
salmy
Zar je singular toliko jak' ? kako se pije jel uvecer

Nisam vise pametna..on kaslje li kaslje..danas mu dala kapi tobrex

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 438
   RE: Kasalj kod djece
31.3.2014 22:42:46   
bebaa
nisam ni ja znala dok sestri u DZ nije izletilo da je to klinički lijek i daje ga samo dr. sa klinike i ne može ga propisati dr. u ambul......jer me ubjeđivala da dijete pije nešto drugo kad sam se javila s djetetom zbog proliva.....ma rekoh joj ivdite u kartonu,nisam mahnita....ma mali je svako malo kakio ...a ionako slabo jede,......user posted image

ne znam šta da ti kažem...probaj sa imunoglukanom...jest poskup ali možda upali hebiga....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 439
   RE: Kasalj kod djece
31.3.2014 22:51:01   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: salmy

Zar je singular toliko jak' ? kako se pije jel uvecer

Nisam vise pametna..on kaslje li kaslje..danas mu dala kapi tobrex

singular se dozira po starosti i moj I.niti je dobio proljev niti je hiperaktivan.
Maleni od bebe jos nema ni dvije godine ipak je on mali jos

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 440
   RE: Kasalj kod djece
31.3.2014 22:51:49   
salmy
kakve veze ima imunoglukan sa kasljom'? on pije svasta nesto za imunitet i nemamo probelam sa hranom...Ma vidjecu sta ce reci na jezeru

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 441
   RE: Kasalj kod djece
31.3.2014 22:54:56   
Malenaoduvijek
a zasto tobrex?jeste probali inhalacije dexom

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 442
   RE: Kasalj kod djece
31.3.2014 22:56:30   
bebaa

IZVORNA PORUKA: salmy

kakve veze ima imunoglukan sa kasljom'? on pije svasta nesto za imunitet i nemamo probelam sa hranom...Ma vidjecu sta ce reci na jezeru

pojma nemam ali jesenas mu se kašalj skroz povukao nakon prve doze pa smo i sad odlučili da probamo.....možda uspije...
u svakom slučaju sretno i nadam se da će biti bolje.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 443
   RE: Kasalj kod djece
31.3.2014 22:57:37   
salmy

IZVORNA PORUKA: Malenaoduvijek

a zasto tobrex?jeste probali inhalacije dexom

zbog nosa,jer i slini...inhalacije smo probali kuci prije i dobro je bilo od njih..Ona danas rece da nije za inhalacija..joj majko draga najgore je sto svaki kaze drugacije

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 444
   RE: Kasalj kod djece
31.3.2014 22:58:50   
salmy

IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: salmy

kakve veze ima imunoglukan sa kasljom'? on pije svasta nesto za imunitet i nemamo probelam sa hranom...Ma vidjecu sta ce reci na jezeru

pojma nemam ali jesenas mu se kašalj skroz povukao nakon prve doze pa smo i sad odlučili da probamo.....možda uspije...
u svakom slučaju sretno i nadam se da će biti bolje.....user posted image

aha pa super ako je pomogao..Koliko kosta i koji je tacan naziv? kad odem u apoteku daju mi milion opcija za imunitet i ja se izgubim

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 445
   RE: Kasalj kod djece
31.3.2014 23:02:23   
bebaa
http://www.imunoglukan.ba/novosti/novost/imunoglukan-p4h-je-superbrand1/

evo ovaj sirup a košta kako gdje ...cca 38 km-čića.....user posted image
ma mi smo sve probali,inhalacije,kojekakvi čajevi,masti na prsa....jest nam pomogao i sirup od borovih iglica.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 446
   RE: Kasalj kod djece
31.3.2014 23:02:32   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Malenaoduvijek

a zasto tobrex?jeste probali inhalacije dexom

zbog nosa,jer i slini...inhalacije smo probali kuci prije i dobro je bilo od njih..Ona danas rece da nije za inhalacija..joj majko draga najgore je sto svaki kaze drugacije

kod nas je bio opstruktivni bronhitis u pitanju i otisli smo i pulmologa i ukljucila mu je singular.dvije god nije imao bronhitisa

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 447
   RE: Kasalj kod djece
31.3.2014 23:04:32   
salmy
Hvala vam zene na savjetima valjda nesto upaliuser posted image

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 448
   RE: Kasalj kod djece
1.4.2014 7:25:13   
vila_7
I moja i dalje kaslje user posted image ... nismo je vodili doktoru jos,ne znam ni da li bih!? Zakaslje se mozda dnevno 6-7 puta , noc prospava OK , eto jedino je nocas- malo pred jutro kasljala , al nista strasno . To traje vec nekih 20-tak dana - sve je krenulo od gripe - starijoj je sve na nos izaslo,a valjda mladja nije znala ispuhati kako treba.
Dajem joj Prospan,ali ne vidim nikakav napredak . KAkav savjet!?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 449
   RE: Kasalj kod djece
1.4.2014 9:09:56   
Malenaoduvijek
vila jesi probala onu rotkvu i med sto sam ti pisala.ne znam kakav joj je kasalj ali dosta zena hvale bronhostop sirup.ja nisam probala ali mozda vama pomogne.
Nama na zalost uvijek nakon ovih prirodnih preparata pomognu inhalacije,bez toga ne moze nikako da prodje.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *