|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kasalj kod djece
13.2.2011 19:31:42   
Adana
I kod mene je isto, ostalo je skroz tecno i luk je ostao skoro citav u krugovima, a vise od pola sata sam ga kuhala.

Ja sam Asji dala da popije solju ovoga jutros, i opet maloprije. Nisam davala na kasiku. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Kasalj kod djece
13.2.2011 19:34:33   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Adana

I kod mene je isto, ostalo je skroz tecno i luk je ostao skoro citav u krugovima, a vise od pola sata sam ga kuhala.

Ja sam Asji dala da popije solju ovoga jutros, i opet maloprije. Nisam davala na kasiku. user posted image


ma nije problem da se da i kao čaj...
moja starija je kao čaj uzela...a mlađđoj sam davala na kašikuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Kasalj kod djece
13.2.2011 19:35:03   
mamabb
Adana neće njoj biti ništa što je popila po šolju u kratkom periodu, moja L. ovu dozu popije u danu, nešto joj se sviđa.

Ja kad podlijem šećer vodom i dodam luk ostavim na najjačoj temp.da provri pa kad provri smanjim na temp. na kojoj će lagano vriti i od tad računam pola sata.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Kasalj kod djece
13.2.2011 19:39:24   
Anoniman
user posted image   Drage žene,meni je ovog sirupa/čaja na kraju izišlo 160ml (ostalo je možda još 20ml u luku),nemamo mi šta piti 3 dana,očito sam ga predugo kuhala,sigurno 45 min.ako ne i više....nema veze,sutra kuhamo opet,samo da im ne bude sad jak,šta vi mislite?
Koliko si ti Adana dobila ovog čaja?

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Kasalj kod djece
13.2.2011 19:44:46   
Adana
I ja sam kuhala mozda i 45 minuta. user posted image
Ja skontah da se mora popiti u roku od 3 dana, da ne treba da stoji duze, a ne da ga mora biti dosta za 3 dana.
Mozda ako budes davala po kasiku na svako 6 sati i potraje toliko, ja sam dala u solji.
Jutros jednu solju, i oko pola 6 drugu solju, i moooozda mi je ostalo jos malo. Sveukupno oko 400ml, s tim da sam ja spinovala 4 kasike secera i 600ml vode...

< Poruku je uredio Adana -- 13.2.2011 19:45:59 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Kasalj kod djece
17.2.2011 13:33:35   
dinaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: dinaa

Hvala na odgovorima,on stvarno ima neki cudan kasalj nikako da sazrije stalno suho kaslje i to bas dugo a znam cim ga odvedem dr.da ce mu dati antibiotik,ja stvarno sve probam i cajevi i biljni sirupi i karamel i pekmeze,puter ali sve uzalud a on nema uopste temp.a briseve da uradi to se niko ne bi sjetio da kaze.


pa stavrno dva puta sumamed su dali bez brisa...i kašalj duže traje. ja bih na tvome mjestu briseve uradila...sama traži...sad to uradi nakon ove ture antibiotika...kada odete na kontrolu ti traži briseve.

Evo stigao nalaz brisa i uredu je.


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Kasalj kod djece
17.2.2011 13:36:29   
emma.L
krasno user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Kasalj kod djece
17.2.2011 13:38:05   
dinaa
Hvala ema samo meni i dalje upitnik iznas glave radi ovih antibiotika.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Kasalj kod djece
17.2.2011 13:49:43   
emma.L
Znam, meni je sad svaka odluka kao planina. user posted image
A da pokušaš sa prirodnim lijekovima?
Evo recimo, Ema je opet prehlađena, slini i kiše, ali kašalj (koji je prije uvijek bio prvi i zadnji i najgori znak da nešto ima) je skroz rijedak i slab. Ali je mjesec dana pila čajeve po preporuci travara kojem smo odnijeli nalaze, a sirupe koje su nam dali još uvijek pije (jedan za imunitet općenito, jedan za krvnu sliku, a jedan za bronhitis).
Ne smijem se hvaliti, ali mislim da je imalo efekta barem malo.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Kasalj kod djece
17.2.2011 13:56:56   
mama_debeljuca
dinaa, imamo sličan ako ne i isti problem, mom A. na litre antibiotika propisuju user posted image On ima problema sa laringitisom, od kako ide u obdanište stanje se još i pogoršalo, tako da smo i malo bronhitisa imali. Antibiotik, u našem slučaju ne igra nikakvu ulogu, ali opet propisuju... Nesigurna sam i uplašena skroz user posted image
Evo već desetak dana smo svi bolesni, viroza. Njemu je grlo bilo upalljeno dvije sedmice, pored ispijenog sirupa. A tek onda smo radili bris, pa se ustanovilo da ima stafilokoku u nosu, i onda mu propiše, pazi sad ovo:istovremeno da pije sumemed(2 flašice) i pancef user posted image E haj sad budi pametna!!!


_____________________________

:-)

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Kasalj kod djece
17.2.2011 13:58:33   
reallove
Emin je sinoc poceo kasljati...nismo spavali cijelu noc...zaspali jutros u pola 8..ne kaslje on neprekidno,neznam kako da objasnim kaslje,pa onda pola sata,pauza..i ako kaslje,samo 2-3 puta se kasljuca..dodje mu malo i onaj suhi kasalj...pravila sam mu mlijeko i secer,ono kao karamel,ali nece da popije...neznam sta bih vise...sta vi pravite,da je dobro za kasalj..imam sirup od bijelog sljeza,ali on nam ne pomaze..molim vas za savjetuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Kasalj kod djece
17.2.2011 14:04:13   
mama_debeljuca
reallove, probaj sa onim sirupom od Hanady, lovor i smeđi šećer, trebalo bi da će pomoć kod tog suhog kašlja. I čaj od sljeza, je jako dobar.

_____________________________

:-)

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Kasalj kod djece
17.2.2011 14:10:35   
reallove
joj gdje cu naci lovoruser posted image ....da mu napravim caj od sljeza?user posted image user posted image kako ga natjerati da popije,to je muka ziva

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Kasalj kod djece
17.2.2011 14:21:31   
mama_debeljuca
Ja kupujem suhi lovor. Da, napraviš čaj od sljeza, (u malku prokuhanu vodu, staviš kašičicu korijena, odstoji pola sata i procijedi se), ja mislim da bi ti najlakše bilo davat mu iz šprice. Više puta u toku dana po špricu čaja.

_____________________________

:-)

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Kasalj kod djece
17.2.2011 14:27:08   
reallove
hvala ti na odgovoru mila....meni je ovdje tesko naci lovorov list,kako cu ja njima objasnit sta je to..da sam ja u Bosni,lakse bi bilouser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Kasalj kod djece
17.2.2011 14:31:00   
emma.L
Emi sam pravila karamel sa mlijekom i maslacem i čini mi se da joj fino pomogne, zatim čaj od luka i jabuka, a u sklopu ovog što sam gore pisala, travarka nam je dala da dva puta dnevno pije po 50 ml čaja od bijelog sljeza ali ga pravim tako što kašičicu sljeza prelijem ključalom vodom i poklopim na pola sata. I mene je zbunila ta ključala voda, jer znam da se on potapa u mlaku, ali eto. I u to bih joj stavljala i kašičicu meda i davala toplo na špricu.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Kasalj kod djece
17.2.2011 14:34:37   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: reallove

hvala ti na odgovoru mila....meni je ovdje tesko naci lovorov list,kako cu ja njima objasnit sta je to..da sam ja u Bosni,lakse bi bilouser posted image


user posted image
Ma samo da je bubica mala dobro!
Ne znam kako se lovor na engl.kaže user posted image , možda bi to pomoglo u traženju.

_____________________________

:-)

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Kasalj kod djece
17.2.2011 14:37:30   
dinaa
IZVORNA PORUKA: mama_debeljuca

dinaa, imamo sličan ako ne i isti problem, mom A. na litre antibiotika propisuju user posted image On ima problema sa laringitisom, od kako ide u obdanište stanje se još i pogoršalo, tako da smo i malo bronhitisa imali. Antibiotik, u našem slučaju ne igra nikakvu ulogu, ali opet propisuju... Nesigurna sam i uplašena skroz user posted image
Evo već desetak dana smo svi bolesni, viroza. Njemu je grlo bilo upalljeno dvije sedmice, pored ispijenog sirupa. A tek onda smo radili bris, pa se ustanovilo da ima stafilokoku u nosu, i onda mu propiše, pazi sad ovo:istovremeno da pije sumemed(2 flašice) i pancef user posted image E haj sad budi pametna!!!


user posted image user posted image user posted image nekad kazem praksu rade na djeci i onda kazu kod djece slab imunitet pa kako nece biti slab unistise ih silni antibiotici ma joj uvijek poludim iznova.


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Kasalj kod djece
17.2.2011 14:37:57   
emma.L
laurel ili bay-leaf user posted image  možda pomogne

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Kasalj kod djece
17.2.2011 14:38:25   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: emma.L

Emi sam pravila karamel sa mlijekom i maslacem i čini mi se da joj fino pomogne, zatim čaj od luka i jabuka, a u sklopu ovog što sam gore pisala, travarka nam je dala da dva puta dnevno pije po 50 ml čaja od bijelog sljeza ali ga pravim tako što kašičicu sljeza prelijem ključalom vodom i poklopim na pola sata. I mene je zbunila ta ključala voda, jer znam da se on potapa u mlaku, ali eto. I u to bih joj stavljala i kašičicu meda i davala toplo na špricu.


Ja sam jednom, greškom user posted image , polila ključalom vodom i puno više sluzav čaj je bio. Možda je to i bolje user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Kasalj kod djece
17.2.2011 14:39:23   
dinaa
Ni moji nece caj od sljeza kazu kao sapun imuser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Kasalj kod djece
17.2.2011 14:40:12   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: dinaa

IZVORNA PORUKA: mama_debeljuca

dinaa, imamo sličan ako ne i isti problem, mom A. na litre antibiotika propisuju user posted image On ima problema sa laringitisom, od kako ide u obdanište stanje se još i pogoršalo, tako da smo i malo bronhitisa imali. Antibiotik, u našem slučaju ne igra nikakvu ulogu, ali opet propisuju... Nesigurna sam i uplašena skroz user posted image
Evo već desetak dana smo svi bolesni, viroza. Njemu je grlo bilo upalljeno dvije sedmice, pored ispijenog sirupa. A tek onda smo radili bris, pa se ustanovilo da ima stafilokoku u nosu, i onda mu propiše, pazi sad ovo:istovremeno da pije sumemed(2 flašice) i pancef user posted image E haj sad budi pametna!!!


user posted image user posted image user posted image nekad kazem praksu rade na djeci i onda kazu kod djece slab imunitet pa kako nece biti slab unistise ih silni antibiotici ma joj uvijek poludim iznova.



Kad čujem ono "da probamo", "da pokušamo" ludim user posted image user posted image user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Kasalj kod djece
17.2.2011 14:42:24   
dinaa
Aha "da probamo" je glavno,ja kad pitam pa zasto antib.ako nema i nije imao temp.kad mi kaze pa malo je grlo crveno pa da probamouser posted image pa sto ne probamo s necim blazim kontam.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Kasalj kod djece
17.2.2011 14:45:23   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: dinaa

Aha "da probamo" je glavno,ja kad pitam pa zasto antib.ako nema i nije imao temp.kad mi kaze pa malo je grlo crveno pa da probamouser posted image pa sto ne probamo s necim blazim kontam.


ili radi prevencije, da se ne bi spustilo, ne znam da li bi se smijala ili plakala user posted image
A kad stvarno bude bio potreban taj neki antibiotik, pa bude imuno dijete na njega...šta onda!!!???


_____________________________

:-)

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Kasalj kod djece
17.2.2011 14:52:49   
dinaa
Zbate sta meni nije jasno kako se moze spustiti na pluca ako nema temp i nije je ni bilo jos ako i nalazi pokazu da nema upale mada nalazi se rade vrlo rijetko,ja nekako mislim da svaku upalu prati temp.i tad je u redu i moze se spustiti ali ako nema upale kako ondauser posted image al hajde...

A kad nam djeca postanu imuna na antib.onda ce im dati jacu dozu da vide kako ce djeca reagovatiuser posted image


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *