|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
23.8.2013 15:42:43   
Blue rose RR
Kolika je obaveza prodavača da izda račun, tolika je tvoja obaveza kao kupca da isti tražiš i imaš uza sebe.

Zakon o fiskalnim sistemima  sl. novine FBIH
"Član 36.
Klijent je dužan da odštampani ili pisani fiskalni račun uzme i čuva u krugu od 20 metara po napuštanju prodajnog mjesta i pokaže ga, na usmeni zahtjev, ovlaštenom licu inspekcije koje obavlja poslove kontrole."


Nego sreća pa kod nas bosanci rade ove inspekcijske poslove, pa bezbeli im mrsko hodati za nama i tražit račun.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
23.8.2013 15:46:01   
klemzi

IZVORNA PORUKA: klemzi

Obavezno tražim račun...a gledam neki dan na Dnevniku HRT da su, nakon uvodjenja fisklanih računa čak i na pijacama, od 1.7. budžet obogatili za 300 000 miliona kunauser posted image

PreĆera ga ja user posted image user posted image 300 miliona user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
23.8.2013 15:54:36   
amra_sa
Nije mi sad ništa mrsko, tražim račun za žvake. Neki dan baš kod onog Albanca u pekari, ja ušla tražim račun i to njemu (on radio i još jedna radnica) tražim račun, kaže on nešto nam ne radi kasa i vidim ja krivo mu a radnica me gleda i smješka se. Čuj reko, ne radi vam kasa. Sad njemu čudno otkud meni da ja koja tu dolazim često tražim račun. Još mu rekoh otkud ove pčele u izlogu, user posted image , a stvarno bilo i nekih 5-6 pčela na onim buhtlama od eurokrema i slatkišima a on se naljuti, i ode tamo u kuhinju onu njihovu. Radnica meni šapuće e nek si mu vala baš rekla. Pa hebote ima ljudi alergičnih na te pčele i ose, toliko alergičnih da ljudi umiru od tako banalne stvari.
Zamislite da je neko slučajno zagrizao buhtlu i sa njom i pčelu. Halllooooooooooo
Tačno mu treba inspekciju poslati. Prvo što ne da račune, a drugo što se ponaša tako bezobrazno i bahato.

< Poruku je uredio amra_sa -- 23.8.2013 15:55:54 >


_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
23.8.2013 15:56:27   
Nedi
trazim racun i isti uzimam na kasi u 99% slucajevauser posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
23.8.2013 16:00:19   
amra_sa
Taman da je 3 marke, ako će neki penzioner doručkovati od te tri marke, zašto ne tražiti račun. Zašto da nam bude mrsko da tražimo račun.
Nama se to čini bezveze, počinjem od sebe, prva ja sam bila glupa po tom pitanju. Tiha voda bregove valja.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
23.8.2013 16:08:01   
Visnja RR
Uvjek ga uzmem tamo gdje se izdaje... ako mi je bitan ostavim ga ako nije bacim u prvu kantu...
Npr kod frizera nikad ne izdaju racun ... i ne tražim ga...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
23.8.2013 16:09:04   
Alhemicarka
Lako je tražiti račun za tri marke user posted image
Ozbiljno - evo jedna moralna dilema. Ulazite u prodavnicu i svidi vam se određeni proizvod koji košta 585 KM. I pitate prodavca da vam pokaže i on vam kaže ako ćete platiti gotovinom taj proizvod košta 500 KM, a karticom 585. Odnosno, ako tražite fiskalni račun plaćate 585 KM, a sa običnim računom, pisan u wordu platite 500 KM (razlika taman 17%).
Šta ćete uraditi, hoćete reči daj ti meni fiskalni račun, daću 85 KM više.

Da napomenem, ovo nije šbbkbb, ima jedna prodavnica koja posluje baš na ovom principu.


_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
23.8.2013 16:09:19   
amra_sa

IZVORNA PORUKA: Nedi

trazim racun i isti uzimam na kasi u 99% slucajevauser posted image


Svaka čast.

Treba našoj državi više reda, rada i discipline. Skroz smo loše organizovani i nismo spremni pomoći jedni drugima. Samo daaaaaaaaaaaaj meni, a drugi nek se hebu, hebem ti gladne oči ... A isto tako mrzim i kuknjavu nema se posla, a bira se posao 10 godina. To je ono sve radim da ništa ne radim. Ili se čeka da drugi zarade za njih. Parazitski način života a zdravi ko dren. Dobro je rekao Alija Sirotanović ..." Ku... omladino, valja radit. " user posted image




_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
23.8.2013 19:29:41   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: Alhemicarka

Lako je tražiti račun za tri marke user posted image
Ozbiljno - evo jedna moralna dilema. Ulazite u prodavnicu i svidi vam se određeni proizvod koji košta 585 KM. I pitate prodavca da vam pokaže i on vam kaže ako ćete platiti gotovinom taj proizvod košta 500 KM, a karticom 585. Odnosno, ako tražite fiskalni račun plaćate 585 KM, a sa običnim računom, pisan u wordu platite 500 KM (razlika taman 17%).
Šta ćete uraditi, hoćete reči daj ti meni fiskalni račun, daću 85 KM više.

Da napomenem, ovo nije šbbkbb, ima jedna prodavnica koja posluje baš na ovom principu.



tu prodavnicu onda treba prijaviti, jer ona onda ne izdaje pravilno racune, a cijene su joj ogromne da utaji toliko poreza i ostalog

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
24.8.2013 13:20:32   
ninuska
Uglavnom uzimam racun pogotovo kad se radi o skupljim stvarima. Kad idemo u nabavku obaveezno pregledam sta je teta otkucala jer mi se znalo par puta desiti da je nesto skuplje nego sto je onzaceno na polici ili da 2X kuca isti artikal.

eh, u pekari ne izdaju racun, bar je ne znam ni za jednu. A, vidim niko ni ne trazi, pa ni ja, mada bi TREBALI.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
24.8.2013 13:52:28   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Nešto bi se sigurno uradilo po tom pitanju. Ja sam optimista po tom pitanju, samo treba stisnuti i raditi na tome.
Znaš kako kažu riba smrdi od glave al se čisti od repa.
Taj PDV, ti računi bi upravo pomogli tim penzionerima itd. koji kopaju po kontejnerima i sl. Da ne bih došla u tu situaciju, da i ja rovim, odlučila sam da tražim račun za sve.
Eto navela sam primjer, kad u pekari daju račun - slabo kad. U kafiću npr. ??? Popiješ kafu naplati ti i hajt. Nigdje računa.


Slazem se sa Amrom treba traziti racune da bi nam bilo bolje

Najvise utaje bude UPRAVO OD DOSLJA poput npr kineza...radila sam u racunovodstvenoj agenciji I znam ko najvise utaji poreza. Njihove kazne su u stotinama hiljada km. Pokupe lovu I pobjegnu iz drzaveuser posted image

Dosljama ne smatram ljude koji dodju iz susjednog grada ili sl trazeci svoju nafaku. Svako ima pravo da zapne I da POSTENO zaradi.

Eh sto jos neko napisa, alergicna sam na ljude koji "traze" a nijedan posao im nije dovoljno dobaruser posted image


A evo da napisem I par scena s trazenjem racunauser posted image Jednom u jednoj poznatoj cevabdzinici na pocetku fiskalizacije izdali su mi prijasnnji racun tj nisu fiskalni I ja sad ozbiljnim tonom potam radnicu sta je touser posted image trazim da mi izdaju fiskalni. One se uspanicile mislile da sam inspektoruser posted image zovu gazdu pitaju ugl pravu sam frku diglauser posted image
Drugi slucaj u granapu koji je bezobrazno skup ne izdaju racune I ja zatrazim racun. Prodavacica preblijedila zamuca da joj se to jutro pokvarila kasa. Rekoh "dajte mi onda pisani fiskalni racun" (koji je I predvidjen za te situacije) ona se isfurala opet sam djelovala kao inspektoruser posted image preblijedila zena zove nekog na tel lafo da odnese kasu....a ja njih prepadnem I onda upitno I hladno gledam njihove reakcije a oni misle ja "poslom" tuuser posted image . U kaficima redovno trazim racun...dozivjela sam I da mi psuje konobar za ledjima itd itd

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
24.8.2013 14:09:56   
Hannica

IZVORNA PORUKA: Alhemicarka

Lako je tražiti račun za tri marke user posted image
Ozbiljno - evo jedna moralna dilema. Ulazite u prodavnicu i svidi vam se određeni proizvod koji košta 585 KM. I pitate prodavca da vam pokaže i on vam kaže ako ćete platiti gotovinom taj proizvod košta 500 KM, a karticom 585. Odnosno, ako tražite fiskalni račun plaćate 585 KM, a sa običnim računom, pisan u wordu platite 500 KM (razlika taman 17%).
Šta ćete uraditi, hoćete reči daj ti meni fiskalni račun, daću 85 KM više.

Da napomenem, ovo nije šbbkbb, ima jedna prodavnica koja posluje baš na ovom principu.


Racun uzmem uvijek,na mjestima gdje ki kupujemo stvari,pijemo kafe,sisamo se,jedemo....ugkavnom izdaju rucune. Kada bih bila u situaciji is citiranog posta uzela bih robu bez fiskalnog racuna jer tih 85 KM bi dobro doslo i meni i mojoj djeci jer nazalost zivimo u drzavi od koje nikad marku nismo dobili ni za sto,ni trudnickog,ni pirodiljskog,ni djecijeg niti bilo kakvog drugog doplatka.

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
25.8.2013 8:35:54   
sajraa
Uvijek tražim račun koji mi često i zatreba, znalo mi se desiti (i to u većim tržnim centrima) da jedan proizvod provuče 2 puta ili mi otkuca kao da sam uzela 0,5kg mesa umjesto 300g itd..
Ako kupujete više stvari uvijek uzmite račun i provjerite ako je mguće odmah na licu mjesta, jer se meni to u konzumu često dešava! user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
30.8.2013 19:27:01   
dandi84
Trazim racun ako kupujem na veliko, to su one mjesecne nabavke..Onako za par stvari ne uzimam i ne trazim a i ne treba mi...user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
27.10.2013 10:30:37   
bebaa
od kako je krenula ova hampa od strane tržišne inspekcije,čujem mnoge pritužbe po gradu....između ostalog......
juče ujutro u jednoj pekari kod markala čovjek ušao i kupio dvije kifle....uposlenica mu uredno izdala račun.....nije ga htio uzeti kao ma šta će mu..račun ostao na plastici za novac.....posle par minuta isti čovjek se vrača sa 2 inspektora koji su ga zaustavili i taržili račun da bi im on rekao kako mu ona nije ni dala račun.........sva sreća pa žena nije sklonila račun i pokazala im vrijeme kucanja i objesnila da nije htio uzeti ali džaba...napravili zapisnik...ona tvrdi da je izdala ali kupac nije htio uzeti-on tvrdi da nije izdala......ali trebali su i njega odma kazniti kako je i predviđeno što nema računa sa sobom bez obzira da li mu je ona kucala ili ne.........nije pošteno......i ja X puta izađem bez računa koji svjesno ili nesvjesno ne uzmem......

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
27.10.2013 10:35:31   
canim
Zanimljivo, zar su poceli zaustavljati ljude i traziti im racune user posted image hoce me zaustaviti i ako nosim ceker user posted image

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
27.10.2013 10:53:12   
bebaa
ne znam tačno na koliko metara od objekta kad primjete da si izašla smiju tražiti račun...predpostavljam da prate sve...ma mafija...treba im para,eno po gradu redom lijepe čestitke na auta...na sve moguća načine pune budžet.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
27.10.2013 11:44:11   
amra_sa
Nek traže račun, i treba da traže - od svih. To će nas i osvijestititi i natjerati da tražimo račune. A budžđet pune preko sitotinje, i nazovimo niže srednje klase, kao što su uvijek radili. Bebo, potpuno si u pravu za to, mislim na budžet.
Još da hoće početi naplaćivati prljanje grada i bacanje smeća na sve strane - od pojedinih, to bi me posebno obradovalo.
I da hoće početi zaustavljati babine sinove, kao i kriminalce koji voze bijesna auta, zbog prebrze vožnje takođe. Bila bih sretna zbog toga ...

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
27.10.2013 11:47:47   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bebaa

ne znam tačno na koliko metara od objekta kad primjete da si izašla smiju tražiti račun...predpostavljam da prate sve...ma mafija...treba im para,eno po gradu redom lijepe čestitke na auta...na sve moguća načine pune budžet.....


dobro bebo a zašto su mafija....user posted image

kad ne rade po zakonu ove naše institucije mi kažemo mafija
kad stanu potšivati zakon i sankcionisati one koji ga krše mi opet kažemo mafijauser posted image

čuj treba im para...pa i nama treba para ako ne napune budežete nema ni plata, ni penzija ni subvencija za vrtiće ni subvencija za grijanje ni dječijih doplataka ni naknada za porodilje...nema ništa...

Mi smo stavrno čudan naroduser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
27.10.2013 11:56:45   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: canim

Zanimljivo, zar su poceli zaustavljati ljude i traziti im racune user posted image hoce me zaustaviti i ako nosim ceker user posted image

Zakon o fiskalnim sistemima sl. novine FBIH
"Član 36.
Klijent je dužan da odštampani ili pisani fiskalni račun uzme i čuva u krugu od 20 metara po napuštanju prodajnog mjesta i pokaže ga, na usmeni zahtjev, ovlaštenom licu inspekcije koje obavlja poslove kontrole."

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
27.10.2013 12:54:49   
canim
Ma ja sam uvijek za racune i uglavnom ih uzimam, sto zbog svoje evidencije, sto zbog navike ali da se vrsi kontrola gradjana na ulici dali su uzeli racun, malo mi cudno.

Sto se tice kazni za cistocu u gradu to bi trebala Eko policija da se angazuje, eh sad da li kazne ili ne, ne znam.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
27.10.2013 16:30:44   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: bebaa

ne znam tačno na koliko metara od objekta kad primjete da si izašla smiju tražiti račun...predpostavljam da prate sve...ma mafija...treba im para,eno po gradu redom lijepe čestitke na auta...na sve moguća načine pune budžet.....


dobro bebo a zašto su mafija....user posted image

kad ne rade po zakonu ove naše institucije mi kažemo mafija
kad stanu potšivati zakon i sankcionisati one koji ga krše mi opet kažemo mafijauser posted image

čuj treba im para...pa i nama treba para ako ne napune budežete nema ni plata, ni penzija ni subvencija za vrtiće ni subvencija za grijanje ni dječijih doplataka ni naknada za porodilje...nema ništa...

Mi smo stavrno čudan naroduser posted image

zato što u konkretnom slučaju nisu,po mom skromnom mišljenju postupili kako su trebali....ako su njega zatekli bez računa trebali su i njjega kazniti a ne samo maltretuirati jadnu radnicu.....
a i ja sam apsolutno za uzimanje...ma šta uzimanje za izdavanje računa...ne znam kad sebe dovedosmo u stanje da s epitamo trebamo li mi uzeti račun ili ga neko treba otkucati....
prvenstveno bi trebalo da je račun otkucan a moje je hoću li ga uzeti ili ne...ali ne ...došli smo na to da mi za svoje moramo tražiti račun a radnica nas gleda kao da bi nas najradije mlatnula čime.....
što reče amra i ja bi krenula sve kažnjavati ali ne samo one u npr. ulici Logavina nego i one koji su parkirali na sred titove a ne smi je im niko ni špriumirisat autu..pa gdje je tu zakon i savjesno obavljanje posla.........ne može se budžet puniti samo preko leđa jadne sirotinje nego i preko ovih što se pentraju autom i gdje je zabrana i gdje su čunjevi postavljeni......user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
27.10.2013 16:32:42   
leona81
uzimam racun svugdjeuser posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
27.10.2013 16:37:49   
bebaa
http://depo.ba/hronika/bahati-vlasnik-audija-sa-alipasinog-polja-ne-dozvoljava-vozilu-hitne-pomoci-da-pride-zgradi

ovo je OT ali samo da potkrijepim gore pisano....može im se........user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
27.10.2013 20:53:01   
mala86
uzimam racun i uvijek ga trazim,jer mi se par puta desilo da nesto vise preracunaju,ili otkucaju pogresne artikle,pa uvijek pregledavam...a bas ga u pekari mislim nikad nisam dobila

i uvijek ga spremim negdje u djep

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *