|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klomifen/Clomid
4.11.2011 19:32:27   
vanchi88
nemoj prekidati......tablete koje ti Dr da nemoj na svoju ruku prekidati bez njgovog odobrenja, ovulacija treba doci posle zavrsetka tableta....zaboravila sam tacno kad...i ja sam ga pila pre pola godine... jel pijes od 50mg? hiperstimulacija se desi kad pijes vecu dozu, sto veca doza od 100 150, 200mg vece sanse za hiper stimulaciju....koji ti je mjesec na klomifenu?

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 1826
   RE: Klomifen/Clomid
4.11.2011 19:48:45   
pepika
Da Vanchi pijem od 50mg.Bila sam 6 i 7 mj.na klomifenu i sad opet.Ma joj covjek o svemu razmislja pa je i meni palo na pamet to da bi moglo doc do hiperstimulacije s obzirom da mi je folikul tako velik a tek 8 dc.

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 1827
   RE: Klomifen/Clomid
4.11.2011 20:24:04   
Leva
Savrseno normalno je da na Klomifenu imas ovulaciju malo ranije. Bojim se da ste malo pobrkale terminologiju sa hiperstimulacijom. Hiperstimulacija je pojava pri kojoj imate dosta veliki broj folikula. Obicno se javlja kod zena koje su u procesu pripreme za vantjelesnu. Tada mozete imati do 20 jajnih stanica, dobijete visoku temperaturu, groznicu, grceve i zaglavite u bolnici da vam povade visak tecnosti. Koliko vidim to kod tebe nije problem.
Kada imate folikulu koja je veca nego sto bi trebalo a to su folikule preko 25 mm to se zove folikularna cista.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 1828
   RE: Klomifen/Clomid
6.11.2011 22:05:09   
Buba87
Vanchiiiiiuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 1829
   RE: Klomifen/Clomid
14.11.2011 19:24:32   
dorina86
ciao drage moje, citam vas dugo, ali evo sad imam nesto i da vas pitam, naime pila sam Klomifen i 11 dan sam bila na folikulometriji gdje je sve bilo OK (utorak), onda sam morala ici na put u BL pa nisam mogla primiti Pregnyl, pa mi je doc rekla da dodjem danas (a da su mi plodni dani petak, sub i ned) da vidimo jesu li sve folikule popucale, kad mi danas kaze doktor da su mi 2 popucale i bila ovulacija, a ovih ostalih 6 user posted image  su tu negdje, pa me zanima je li neko imao slicno iskustvo, je li moguce da imam opet ovulaciju?? endometrijum super, kaze doktor da mi maternica zudi za trudnocom user posted image
Radimo na bebi godinu i pol, inace kod supruga je dijagnosticirana oligospermije i vec drugi mjesec pije Ortomol profertil pa vidjet cemo, puno pozdrava za sve trudilice user posted image

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 1830
   RE: Klomifen/Clomid
17.11.2011 20:27:34   
irisss
Zanima me je li nekoj od vas klomifenki ikad predlagana femara i jeste li je uspjele naći u Sa.? ja sam pitala u par apoteka, nemaju, u nekim su mi rekli da mogu nabaviti, ali bi morala kupiti cijelu kutiju, što je 300 KMuser posted image , 30 tableta, a meni treba samo 10user posted image ako neko ima iskustva s femarom, molila bih da napiše detalje

(odgovor članu dorina86)
Neposredna veza do poruke: 1831
   RE: Klomifen/Clomid
18.11.2011 8:43:34   
AAvalon
irisss, meni je doktorica nakon klomifena predlozila Femaru (zato jer mi je endometrij od klomida bio oko 4mm, znaci nimalo pogodan za trudnocu iako sam svaki put imala 4-5 finih folikula). ja sam Femaru uspjela nabaviti privatnim vezama besplatno, tako da nisam imala problem sa tim (dobila sam cijelu kutiju, i onda sam znala da sam mirna i da imam za 3 pokusaja), ali znam da apoteke mogu prodat samo cijelu kutiju. mozda da kupis kutiju, pa ako uspije iz prve, mozes onda prodat ostatak tabli drugim forumasicama, u zadnje vrijeme se sve vise cura odlucuje za Femaru i raspituje gdje i kako nabaviti. ili da se udruzite vas 3 pa kupite cijelu kutiju, a mozda ima i neka forumasica koja je kupila cijelu kutiju pa ti je voljna prodati tablu od 10 kom. 

i da ne zaboravim, ja sam iz prvog pokusaja IUI sa Femarom imala samo jednu vodecu folikulu, ali je endometrij bio dobar 9mm i taj pokusaj je hvala dragom Bogu bio uspjesan, sad sam u 8.mjesecu trudnoce, tako da je moje iskustvo sa Femarom pozitivno. u svakom slucaju, zelim ti srecu i neka i tebi bude Femara dobitna user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu irisss)
Neposredna veza do poruke: 1832
   RE: Klomifen/Clomid
18.11.2011 12:02:44   
irisss
Hvala draga AAvalon i čestitam na bebici! Da, super bi bilo kad bi mi neko kome je ostalo mogao porodati 10 kom.? ovim putem apelujemuser posted image i naravno ako ima zainteresovanih za podjelu kutije na 3, također neka se jave.

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 1833
   RE: Klomifen/Clomid
4.12.2011 23:18:48   
malenaa
drage moje evo da se javim na ovu temu, danas zvala masica koji mi je rekao da se javim kad dobijem ciklus..menga tu ja zvala i on rece da 5. dan pocnem piti klomifen ,pijem 5 dana po jednu tabletu dnevno...nakon toga 11.ti ili 12.ti dan da mu se javim i dodjem na ultrazvuuk... eeh sad me zanima o cemu se tu radi??? nesto znam ,jer ukratko za one koje ne znaju moj slucaj imam jednu bebaru od dvije i pol godine i snjim sam ostala trudna nakon bromergona i terapije (a nisam smjela :)) jer mi je dijagnosticiran adenom ili ti dobrociudni tumor hipofize jako visok prolaktin,5mjeseci bez ciklusa i ovulacija... :((( cudom ostanem trudna  i sve hvala bogu bude ok. ali sada zelim drugu bebu,ali i ne cuvam se trudnoce od rodjenja prvog djeteta tj dvije i pol godine i nista. sad vec sam krenula malo u akciju i preglede... i eto. dosao na red klomifen. zanima me postupak i znacaj klomifena i sve sto mi mozete reci. veliki pozzz i jos veci kiiiiiiissssssssss

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu irisss)
Neposredna veza do poruke: 1834
   RE: Klomifen/Clomid
4.12.2011 23:47:50   
vjestica
šta te konkretno zanima?
o klomifenu ima toliko toga napisano
ukratko - inducira ovulaciju, obavezne su folikulometrije, ne smije se kombinovati sa macinim travama i sličnim čajevima


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 1835
   RE: Klomifen/Clomid
4.12.2011 23:56:18   
malenaa
zanima me prvo banalno jel moram po recept? drugo... nije mi gotov papa test a moram klomifen poceti prije piti? ...kada ocekivati ovulaciju,(pitam jer je nemam ocigledno) ... i moze li nakon klomifena, taj pregled tj ultrazvuk pokazati jel bila ovulacija ili ne (11.ti ili 12 ti dan mi je rekao da dodjem) pozzzz i veliko hvala


_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 1836
   RE: Klomifen/Clomid
5.12.2011 0:01:58   
vjestica
ide na recept, inače košta oko 7 km
klomifen ide tek nakon svih obavljenih pretraga - papa, brisevi, uzv, prohodnost jajovoda, spermiogram (nije baš bezazlen lijek, da ga se tek tako uzima bez pretraga, mada ga obični ginekolozi olako prepisuju
folikulometrija tj uzv jest zato da se prati rast folikula tj dejstvo klomifena
malo mi čudno što tek  11 ili 12 dc ideš na uzv, obično se kreće od 8 dc, jer ako enma reakcije na klomife, ide jača stimulacija


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 1837
   RE: Klomifen/Clomid
5.12.2011 0:07:03   
malenaa
ma joj mila i meni je sve to cudno ali prosla sam prije 3 godine kroz grozote od pregleda mri, bocanja svakodnevna i sl... ovo mi djeluje suvise jednostavno. sad si me zabrinula kako ja idem tek 11 12 dan????? jel to brojim od prvog dana ciklusa ili prvog dana terapije klomifenom???? hmmmmmmmmmmmmm veze nemam ni sa cim :(((( ali jako vjerujem dr. masicu ... spasio je zivot mom djecaku i s tim i meni, ucinio me zaista majkom i sretnom zenom,a i privatno smo dobri.ne mogu reci da mi je tek tako dao lijek... ali eto tako ispade. ako mi ne bude papa do tada sta cu ja cu poceti piti pa sta bude. ....


_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 1838
   RE: Klomifen/Clomid
5.12.2011 0:10:33   
vjestica
brojiš dane od 1 dc
stručnjaci za sterilitet krenu sa folikulometrijama ranije, jer ako nema reakcije , daju jaču stimulaciju
nije kasno ni 11-12 dc otići na folikulometriju, samo ako nema reakcije, kasno je za jaču terapiju
u svakom slučaju tada ćeš vidjeti kako reaguješ na klomifen i kada možeš očekivati ovulaciju
sretno



_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 1839
   RE: Klomifen/Clomid
5.12.2011 0:13:39   
malenaa
hvala ti puno draga ...kissssss

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 1840
   RE: Klomifen/Clomid
5.12.2011 10:54:51   
choirgirl
ne smije se kombinovati sa macinim travama i sličnim čajevima


Ja sam upravo htjela da pitam vezano za ovo, kad ugledah odgovor:)
Na klomifenu sam od proslog mjeseca, i sve dotad sam pila macinu travu i vrkutu u ogromnim kolicinama.
Znaci nijedan caj, bas nijedan od ovih sto djeluju na hormoen ne smiej se piti uz klomifen?
Ima li jos nekih 'pravila' kojih s emoramo drzati prilikom uzimanaj klomifena?
Hvala na odgovorima uanprijed!

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 1841
   RE: Klomifen/Clomid
5.12.2011 14:12:03   
vjestica
nijedan čaj koji ima ikakvo dejstvo na hormone ne smije sa klomifenom (opasnodst od nastanka cisti, poremećaja hormona i sl -čajevi onima koji imaju normalni hormonalni status mogu poremetiti hormone, a kamoli sa klomifenom
dobro je kombinovati sa ananasom i cveklom, jer klomifen stanjuje endometrij, a ananas i cvekla ga podebljavaju


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu choirgirl)
Neposredna veza do poruke: 1842
   RE: Klomifen/Clomid
9.12.2011 12:31:04   
choirgirl
Hvala vjestice na odgovoru.
Zanima me jos nesto: ja inace imam jako bolne i obilne menstruacije, medjutim ova sad nista me ne boli prvi put za ovih 23 godine otkako mi dolazi:) Eto prvi put u zivotu da izdrzim na poslu bez tablete protiv bolova. Ovo je sad nakon prvog ciklusa sa klomifenom, pa moze li to biti od klomifena, il od mozda utrogestana, sta li je? Malo me i strah da se nisu hormoni bas poremetili od tretmana, jer bash mi je cudno ovo?

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 1843
   RE: Klomifen/Clomid
9.12.2011 14:39:56   
vjestica
nije to ništa čudno nakon klomifena
i meni su svaki put drugačije bile menstruacije nakon klomifena (on utiče ne endometrij, stanjuje ga, a samim tim i na menstruaciju)
to bude privremeno, pa se vrati u normalu
ako nemaš nekih većih tegoba ni promjena, nema razloga da se sekiraš


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu choirgirl)
Neposredna veza do poruke: 1844
   RE: Klomifen/Clomid
9.12.2011 22:28:37   
choirgirl
hvala jos jednom!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 1845
   RE: Klomifen/Clomid
20.12.2011 17:46:43   
Jelena86
veliki pozdrav za sve forumašice...
imam jedno pitanje. naime, od 5. DC sam počela koristiti klomifen, prvi put. 9.DC idem na folikulometriju, pa me zanima koliki folikuli trebaju biti da se može smatrati da je klomifen postigao efekat? i koliko često se u jednom ciklusu ide na folikulometriju, jel jednokratko ili više puta?

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 1846
   RE: Klomifen/Clomid
21.12.2011 6:57:45   
ena0002
Mostarka na folikulometriju bi trebala ici bar dva puta, a nekad i vise jer ako neces raditi IUI neki doktori provjeravaju i da li su folikuli popucali. A sto se tice velicine folikula sve je individualno i zavisi od doze. Ja sam pila 2x1 i na 8dc su mi znali biti oko 10-12 mm

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 1847
   RE: Klomifen/Clomid
21.12.2011 10:10:07   
Jelena86
ena0002, hvala ti puno na informacijama, znam da ima ponešto od toga u ovim ranijim postovima, ali kad je čovjek nervozan, preskače u čitanju puno stvari...
ja sam radila laparoskopiju jajnika, i ovo mi je prvi put poslije operacije da ćemo pokušavati zatrudniti, i uključen mi je klomifen, isto tako, 2×1...danas idem na folikulometriju, pa se opet javim, kad mi kaže kakva je situacija, da još nešto priupitam, jer će mi sigurno biti još stvari koje su mi nejasne....
jel' tebi klomifen pomogao?

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1848
   RE: Klomifen/Clomid
21.12.2011 23:57:26   
Jelena86
bila danas na folikulometriji...dva folikula od 13 mm, jedan manji...kaže dr. da su jajnici dobro reagovali na klomifen... molim vas za vaše mišljenje o ovome...danas mi je bio 8 DC, idem opet prekosutra, 10 DC...smijem li se nadati user posted image ????

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 1849
   RE: Klomifen/Clomid
22.12.2011 19:51:56   
mo girl
mostarka i ja sam trenutno na folikulometriji nakon klomifena i prekjuce mi je folikul bio 23 mm i rekao mi je doktor da ce mi ovulacija biti danas.trenutno me bas ziga ovaj desni jajnik gdje je taj folikul pa valjda je to to.ja sam iska 3 puta ovaj ciklus na folikulometriju eh sad meni je stigao na 23 mm tek 5 dan nakon klomifena tako da se i ja nadam da ce biti uspjesno.kod kojeg si doktora?

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 1850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *