|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
11.8.2009 14:43:56   
dzeni_nl
IZVORNA PORUKA: Chuchi


IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

Mada po meni su najbolje Miele, ali ovdje su preskupe nijednu nisam nasla ispod 1000 eura tako da je nisam mogla kupiti.

I kada se sjetim Gorenje ima 600 obrtaja i mnogi u Bosni misle da je to najbolja masina, tako sam i ja mislila dok nisam dosla ovdje pa vidila sta su masine.



Kod mene je el. sporet Miele, i bolji nikad u zivotu nisam vidjela, a da mi je vala i tu masinu Miele, sigurna sam da je isto tako dobra!
Sad imam masinu Quelle, isto iz njemacke dosla kao i sporet, ali je mala i pere 3kg, 900ob/m , ali je jako ekonomicna i zacas zavrsi pranje.
Imam je vec 5g, i ne zalim se na nju sto se tice masine, ali sad mi treba i masina za susenje, pa cu vjerovatno uskoro biti opet na ovakvim temama, jer bih najradije kupila 2u1, za pranje i susenje, radi prostora!


Ma svi proizvodi od Miele su dobri i ja bih tako voljela sve imati od njega ali je stvarno preskupo bar ovdje, a polovno da uzimam nisam sigurna koliko je ocuvano.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
11.8.2009 23:00:20   
teacher75
bili smo kod stanica u technoshopu, imali su samo jednu masinu sa gornjim punjenjem, neka lijeva marka, sve se rasprodalo. nema ni na pofalicima, samo gorenje i blompberg al neka skupa sto ima i susilicu. izgleda da je trenutno prava kriza sa tim masinama sa gornjim punjenjem. najbolji izbor u technomarketu

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
11.8.2009 23:03:39   
dinciii
dzeni_nl moja gorenje masina ima 1400 obrtaja...user posted image

Ja imam miele usisivac i jest da je dobar al je bio i skup...jos kad bi uzimala i ostale stvari odmah recesija user posted image


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
11.8.2009 23:06:19   
veeseelaa
a niko ne napisa kako održava veš mašinuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
11.8.2009 23:09:51   
dinciii
veselaaaaaa napisala sam ja u prvom postu stavljam calgon za kamenac...A filter i ladicu cistim user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
11.8.2009 23:15:09   
palčica
imam mašinu,al ne znam koja je jer je ne znam upalituser posted image user posted image  moja mama ima svoj način vješanja veša tako da joj strašni ide na živce kad ja objesim veš "krivo"...i nikad me nije naučila palit mašinu... sad kad živim s dragim imamo dogovor:on pali ja vješam i skupljam.... pa dok ide ide... a onda ću morat naučit......user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
11.8.2009 23:24:52   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: dinciii

veselaaaaaa napisala sam ja u prvom postu stavljam calgon za kamenac...A filter i ladicu cistim user posted image


a to radim i ja, ja kontala ima nešto još da se čisti user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
11.8.2009 23:27:18   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: palčica

imam mašinu,al ne znam koja je jer je ne znam upalituser posted image user posted image  moja mama ima svoj način vješanja veša tako da joj strašni ide na živce kad ja objesim veš "krivo"...i nikad me nije naučila palit mašinu... sad kad živim s dragim imamo dogovor:on pali ja vješam i skupljam.... pa dok ide ide... a onda ću morat naučit......user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image  što se ismijah, isto je tako i kod mene bilo user posted image user posted image user posted image
al kad sam se udala, sve sam ja to isprobala, inače volim čačkat sve što ima dugmiće user posted image user posted image user posted image
ja kad sam se porodila pa nisam imala mlijeka, moja mama bebi pravila Aptamil i ja se ko malo oporavila i mama ode kući a ja sva u behutu, rekoh kako ću ja sad napraviti aptamil, mislim nemam pojma koja je procedurauser posted image

Mame su zakon!

< Poruku je uredio veeseelaa -- 11.8.2009 23:28:01 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu palčica)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
12.8.2009 11:57:47   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: palčica

imam mašinu,al ne znam koja je jer je ne znam upalituser posted image user posted image  moja mama ima svoj način vješanja veša tako da joj strašni ide na živce kad ja objesim veš "krivo"...i nikad me nije naučila palit mašinu... sad kad živim s dragim imamo dogovor:on pali ja vješam i skupljam.... pa dok ide ide... a onda ću morat naučit......user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image
Ovako je i kod mene bilo...mama kad vjesa ves to na kraju bude ko umjetnicka slika. Pa kad vidi kod mene,zena ne moze da se nagleda. user posted image user posted image
A upalila sam masinu prvi put kad sam se udala...sramota znam. user posted image
Ja samo cistim ladicu...a filter ne znam ni gdje je. I obavezno je nakon pranja ili susenja ostavim otvorenu neku vrijeme. user posted image

(odgovor članu palčica)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
12.8.2009 12:44:55   
sirnica
što se tiče čišćenja mašine, čistim ladicu, filter vadila dva puta u 4 godine, bez potrebe-bio čist. ono što obavezno radim je da obrišem, tj. posušim vodu koja ostane u onoj gumi oko otvora. to radim nakon svakog pranja.

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
12.8.2009 13:04:29   
dzeni_nl
IZVORNA PORUKA: dinciii

dzeni_nl moja gorenje masina ima 1400 obrtaja...user posted image

Ja imam miele usisivac i jest da je dobar al je bio i skup...jos kad bi uzimala i ostale stvari odmah recesija user posted image




hehe, u pravu si. I ja imam Miele usisiac i to mi sveki dala svoj stari, a mm njoj kupio nov i nije joj malo radio pokvario se, jos joj ga nikada nisu popravili, valjda sam ga ja uklela.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
12.8.2009 15:25:24   
mamabb
IZVORNA PORUKA: Nunichi

IZVORNA PORUKA: palčica

user posted image user posted image  moja mama ima svoj način vješanja veša tako da joj strašni ide na živce kad ja objesim veš "krivo"...i nikad me nije naučila palit mašinu...


user posted image user posted image user posted image
Ovako je i kod mene bilo...mama kad vjesa ves to na kraju bude ko umjetnicka slika. Pa kad vidi kod mene,zena ne moze da se nagleda. user posted image user posted image



Oko ovog vješanja,sad je ovo malo OT, al' da vam ispričam :)

Kad smo mi otišli kod muževih, nekako s prva kad smo se uzeli i ko ono ja se malo udomaćila pa da malo pripomognem hoću ja širiti veš. A meni svekrva veli ''sine, bogati i po boji povješaj'' srećom pa su same kuhinjske krpe bile pa je trajalo jeda sat a ne dva user posted image  Kad me vidjela zaova, cura se komirala, kaže, pa ti nju posluša. Rekoh, pa rekla mi je tako. veli neka ona sebi vješa kako joj volja a mi onako kako je nama.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
12.8.2009 16:11:07   
ANNIAN
Ovo sa rasporedom vješanja rublja imala je i moja mama. Ja kada to radim vješam ono što mi dođe prvo pod ruku ( najčešće ga sušim u sušilici).
Perilicu koju ja imam je Končar i nevalja ništa jedva čekam da crkne pa da kupim novu.
Sušilica mi je Gorenjeva i meni je super.
Ako ćeš kupovati preilicu i sušilicu rađe kupi odvojeno jer se manje kvare.
Neki dan sam na TV gledala Odred za čistoću i imale su savjet kako održavati perilicu:
- punu šolju sode bikarbone usuti gdje ide detržent, uključiti perilicu na najduži progam i na najveću temperaturu i pustiti da odradi (prazna naravno)
- 2 dl alhoholnog sirćeta usuti u bubanj i opet isto da odradi.
One su rekle da bi to trebalo uraditi svaka 3 mjeseca.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
8.9.2009 12:13:59   
ivanak
Ima marki što definitivno su skupe, ali jako kvalitetne. Kao npr. AEG, ARISTON, HAIER, MIELE...
Ja imam GORENJE perilicu rublja i dobra je. Inače, nije moj izbor, dobili smo je na poklon.
Ako imaš dosta obitelji ili imaš namjeru, kupi sa 6 kg pa nadalje. Ali za dvoje ljudi ti je to previše.
Ja se sjećam da sam za mene i muža, trebala čekati dva tjedna da bi napunila mašinu. Pa mi je to bila gnjavaža, pa sam ti sve prala na ruke.
Ja imam ARISTONOV hladnjak i nemam zamjerke nikakve. A npr. imam za suđe mašinu QUADRO i dobili smo je pokvarenu.
Na tebi je izbor.

(odgovor članu ANNIAN)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
21.2.2010 19:36:03   
misica
Drage moje meni su crkle dvije masine(bira) i to jedna moja, adrugu mi b svrekrva posudila dok nekupim.
Sad sam kupila samsung i sve je na dugmice i svi su mi svezali suhu da nevalja sto je sve na dugmice i da kada se pokvari moguuser posted image . Meni su se svidjele opcije i ne zam kupila je a sad mi frka.
Ima li neko da ima samsung i kakva su mu iskustva? Pozz!!

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
21.2.2010 20:32:52   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: misica

Drage moje meni su crkle dvije masine(bira) i to jedna moja, adrugu mi b svrekrva posudila dok nekupim.
Sad sam kupila samsung i sve je na dugmice i svi su mi svezali suhu da nevalja sto je sve na dugmice i da kada se pokvari moguuser posted image . Meni su se svidjele opcije i ne zam kupila je a sad mi frka.
Ima li neko da ima samsung i kakva su mu iskustva? Pozz!!


jesi uzela samsung u teno šopu...ja sa, prije tri godine kupila onu sa 1800 obratja zaovi kad se udala a ponukana savršenom mašinom koju ona ima sestri sam isto kupila 2008 godine u avgustu samo njena ima manje obrtaja 1400 i dimenzije su ona uža mašina jer takva joj mogla u toalet stati. mašina je super, moja zaova se nije žalila na nju...ima malo dijete i mašina radi punom parom...šta više zadovoljna je njom pravo...u zimskom periodu stavi na pranje od 1400 obrtaja /  ne ide na dalje obratje jer nema potrebe za tim/ i veš malte ne suh izađe...radi perfektno do dana današnjeg. Imaju i ovlašteni servis to znamo jer je jednom zaovi majica dobila rupice mislili smo da je od moljaca a onda je ona skontala da je bubanj gardarobu nacjepkao i nazove ona srvis ljudi dođu i zategnu bubanj bez naknade iako je ona bila kriva odmah su joj rekli da je bila pretpala mašinu a ona pametnica stavila duplu deku na pranje u mašinu. još ako si uzela onu novu silver nano tehologija sa kermačkim grijačima...super...moja kolegica ima nju...vjeruj da joj već tako divan iz mašine izađe da je to neviđeno...nekako taj program antibakteriski je baš osvježavajući. ja sebi planiram uzeti tu aBd sad imam Gorenje koja dobro fercera al ima da uzmem ovu samsung silver nano tehology 100% a ova gorenje u garažu za deke i veće stvari.


< Poruku je uredio Hanady -- 21.2.2010 20:36:04 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
21.2.2010 20:49:20   
de_de
IZVORNA PORUKA: misica

Drage moje meni su crkle dvije masine(bira) i to jedna moja, adrugu mi b svrekrva posudila dok nekupim.
Sad sam kupila samsung i sve je na dugmice i svi su mi svezali suhu da nevalja sto je sve na dugmice i da kada se pokvari moguuser posted image . Meni su se svidjele opcije i ne zam kupila je a sad mi frka.
Ima li neko da ima samsung i kakva su mu iskustva? Pozz!!


I kod nas je Samsung na dugmice i evo vec 1,5 godinu odlicno radi. maksimalna kolicina vesa je 6,2 kg, a ja u nju natrpam puno viseuser posted image user posted image user posted image , super opere, a sto Hanady kaze ves bude skoro suh.


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
21.2.2010 21:28:08   
misica
Ja sam svoju kupila u merkatoru ima 800+ obrtaja. 5 kg oznaka joj je WF 8508. ima opciju beby care,brzo pranje za 29 min i itd. Meni je dobra i kad stavim na 800+ izadje mi skoro suh ves. Ali nafurase me ruzno ove moje druge da nevalja.
Hvala vam usvakom slicaju!!!! Pozzz

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
21.2.2010 21:30:57   
de_de
Ma i kod mene je skoro ista, samo ima vise obrtaja i moze vise vesa u nju stati, a takodje ima sve te opcije koje si navela.
Ja puno vesa perem bas na brzom pranju.


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
21.2.2010 21:33:29   
misica
Izvini sto te peglam,ali kad peres na brzo kako podesavas tem. mislim koju najvise kod sarenog vesa znam da je zavisno od materijala ali na 30 mi bas puno i negrije ili sam se nafurala.

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
21.2.2010 21:35:49   
de_de
Ja uvijek perem na 30, osim pamucnog vesa koji perem na 95 i opciji za pamuk. 

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
21.2.2010 21:50:58   
misica
Ja sam je uzela nema dva dana tako da ne znam kako pere na tom brzom pranju. Ali je pravo ekonomicno i brzo opere pogotovo kad zuris. Samo jos me interesuje opcija za odlozeni kraj jesi li to koristila?
Kakva sam ja bi sve pocije isprobala. Cak sam uzela onaj sokovnik power juicer i sve smo moguce varijante izmiksali.

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
21.2.2010 21:55:41   
de_de
E tu opciju jos nisam koristila, al ako budes probala javi ishoduser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
21.2.2010 21:59:00   
Hanady RR
moja zaova koristi tu opciju za odloženo parnje veša...legne fino uspava malenog pa namjesti da ona pere kad oni utvrde jer joj je u stanu toalte pored sobe za spavanje a mali se boji mašine i svega što se čuje neće ni da kaki ni da poški dok mašina radi.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Koju veš mašinu imate i kako je održavate?
21.2.2010 22:07:08   
misica
Ih obavezno javljamuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *