Želiš da odustaneš od takmičenja? Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.
Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".
Saznajte više!
Cjepljenje beba protiv hepatitisa B 15.1.2009 22:04:37
mnn
Nisam našla tu temu na forumu ali ako je ima slobodno je premjestite.
Danas sam bila na trudničkom tečaju i rekli su nam da djete kad se rodi cjepe protiv tuberkuloze i hepatitsa b...malome to šokiralo i pitala sam zašto ako ga ja nemam i nisam u rizičnij skupini...kažu da je takav zakon u Rh i da to zadnjih 1,5 rade. zanima me dali zante nešto o o tome? kakve su posljedice za djete tako malo ako to primi...to me jako zanima jer ne bi htjela da mu to daju pa da bude nešto bebi zbog toga? njihovo je objašnjenj pa ako se djete u parku ubode na igli...ali kažem ja djete ne prohoda do prije 1,5 dana u prosjeku...zašto tada ne cjepiti kad je djetetu jači imunitet...
ako imate kakvo iskustvo ili ste čitale o tome napiši te mi!
Hvala puno, jako me zanima
< Poruku je uredio Dina RR -- 16.1.2009 10:24:51 >
_____________________________
alex ima 4 godine 2.5.2009 stize nam druga beba :)
RE: CCjepljenje beba protiv hepatitisa B 15.1.2009 22:37:46
tweety
Koliko znam to spada u kalendar vakcina.Moj sin je primio sve doze,sad su mu 3 ipo godine i hB sve je u redu a i cura je dobila prvu dozu,sad joj ubrzo slijedi druga doza.
< Poruku je uredio Dina RR -- 16.1.2009 10:26:44 >
_____________________________
Prince `05 Princess `08
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."
RE: Cjepljenje beba protiv hepatitisa B 15.1.2009 22:41:22
Ilhana RR
Ovde u Švedskoj ni BCG se nedobiva vakcina prije 6 mjeseca, osim ako trebate ići van Švedske sa djetetom. Hepatit B se dobiva isto u slučaju putovanja van Švedske. Moja mala je dobila BCG kad je imala mjesec dana jer mi nismo htijeli da idemo nigdje bez ikakve "sigurnosti", a za hepatis B je dobila skupa uz onu vakcinu sa 3 mjeseca...
A po mom mišljenju je bolje što prije da se dobije, jer kad su tako mali onda nebude puno "suza" ako se tako može reći mada ovo moje pilence nije puno/skoro nikako ni plakala kad je primala vakcine....
< Poruku je uredio Dina RR -- 16.1.2009 10:26:57 >
RE: Cjepljenje beba protiv hepatitisa B 15.1.2009 22:50:03
Ilhana RR
Ovde kažu da turbekoloza i Hepatitis ima u Hercegovini i da bih djeca koja idu dole trebali da imaju tu zaštitu... iako neće se ići u Hercegovinu može se doći u dodir sa nekim koje bio tamo... uglavnom meni je to bilo sasvim normalno da primi te vakcine... ;)
Ovde sada ima neka nova protiv moždanog udara i upalu ušiju...
< Poruku je uredio Dina RR -- 16.1.2009 10:27:23 >