|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
27.5.2009 22:18:54   
neki
Jest vala pahuljica,svaki mjesec nesto "izleti"user posted image user posted image user posted image Ja samo kazem nek smo zdravi i mi i nasa djecauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
28.5.2009 0:07:03   
veeseelaa
moji mjesečni troškovi:

400 plin (zimi)
50 struja
30 voda
50 telefon fiksi
200 dva mobilna
200 gorivo za 2 auta
___________________
930 KM

a ništa od hrane nisam spomenula, bebica koristi aptamil svakih 5-6 dana kupujemo pakovanje

Mislim, užas
Bankrotiraću


(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
28.5.2009 0:16:10   
azraj
eh draga Idana i meni je isto tako samo sto mi imamo 1000mjesecno a rata kredita 200km,Hamza doduse sada vec uveliko ide na tutu i ne kupujemo pelene al bogami jedva se skupi da se neka krpica kupi,to ti je prezivljavanje a o godisnjem i ne razmisljamo
Hamza,lav 26.10.2006.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
28.5.2009 0:28:27   
Ilhana RR
Evo u zadnje vrijeme cesto na Oprah i na Rachel Ray bude o tome... i ovako rade amerikanci... naravno ne svi...

Platre racune i ono sto ostane rasporede razumno a da bih to bilo razumno oni naprave sedmicni meni.. ali taj meni se napravi kad u dnevnim novinama pogledaju ponude nedeljom, to je kod nas u avazu petkom ako se nevaram...

naprimer pogledaju kakve akcijske ponude imaju i prema tim akcijskim ponudama prave rucak, ako muz ili zena trebaju da nose hranu sa sobom ostatke ponesu naposao.

Naravno isto gledati neke stvari da se uzmu malo vise ako su na pravo dobroj akcijskoj snizenju kao meso ili konzerve...

Ja sam pokusala to jednom, dvije sedmice i mogu vam reci da sam ustedila 300 eura... tako da se isplati, ali fazon je u tome sto treba imati zivaca... mada ja nisam isla po akcijskim snizenjima nego prema tome sta imam u zamrzivacu i napravila meni po tome jer sam htijela da ga ispraznim. Tako radim i sada, svaki dan izmislim dva jela sta da napravim a u prodavnicu da neidem, naravno hljeb i mlijeko kupujem.

Kad se vratim iz Bosne ako Bog da hocu da se toga drzim strogo jer ja pocinjem raditi i nosit cu samnom tako da ce mi tako najbolje biti.
A kad se vratim imam jedan extra trosak od 150 eura za Lamijino obdaniste tako da cu morati malo bolje rasporedjivati novac...




_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu azraj)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
28.5.2009 22:12:02   
teta berta
Stvarno treba napraviti taj meni. Konzum me istroši, ispred zgrade mi a ja poguzija, nije mi mrsko sićiani radi pudingauser posted image  

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
28.5.2009 22:18:55   
manuela RR
Ja sam grozna sa novcem,trošim ko luda,da nije moj muž razumniji od mene mi bi davno bili u groznim minusimauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Najviše trošim na šminku i garderobu,a sad na Emira i igračke,ja ne znam stati,primjera radi juče sam mu uzela novi držač za cuce iako ima već 3 slična,a koliko sam mu tek cucli uzela ne stigne ih sve ni cuclatiuser posted image user posted image user posted image al to još nije ništa...
ma meni niko ne može pomoći jednostavno kod mene novac baš ne stoji dugo u novčanikuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio manuela -- 28.5.2009 22:32:56 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
28.5.2009 22:26:04   
Nunichi
Joj i ja sam grozna,a sto je jos i gore i mm je isti. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
28.5.2009 22:27:59   
Anoniman
Sa menijem je super. Cak ima stranica u kojoj imaju meniji i namirnice potrebne za taj meni.

www.domza5.hr

stranica je super i za organizaciju uopste

(odgovor članu Nunichi)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
28.5.2009 22:33:46   
manuela RR
IZVORNA PORUKA: Nunichi

Joj i ja sam grozna,a sto je jos i gore i mm je isti. user posted image user posted image user posted image

Hah, mogu misliti na šta to tek liči na kraju mjesecauser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
25.6.2013 21:16:24   
Precious
Trazim evo ovu stranicu domza5.hr ali je nedostupna, pristup mi odbijen, tako pise. Ima li neka zamjenska za tu? I ako ima kakvih novih trikova oko ustede i "pametne" potrosnje? Ja npr pazim kad ukljucujem vece potrosace tipa bojlera, ves masine, pratim akcije po marketima, vijesti pratim na netu a kozmetiku pretezno na snizenju. Jedino gdje ne pazim toliko je kad se radi o bebi, njemu ne smije da fali. Malo mi je tesko zbog mm koji nije bas neki stedisa u smislu da pazi poput mene, cesto kupi nesto sto je totalno nepotrebno i neekonomski totalno pa se onda prepiremo, ali valjda nauci user posted image

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
25.6.2013 21:30:31   
vila_7
Precious .... moram ti reci za bojler - ako se npr.2 osobe kupaju svaki dan jeftinije ti je drzati ga stalno ukljucenim jer mu treba mnogo energije da svu vodu ugrije ponovo kad ga iskljucis, nego kad je non stop ukljucen pa samo jos malo dodatno zagrijava.....Tata mi je elektricar pa mi je rekao (mada je on to ljepse objasnio user posted image )

I dajte i meni tih nekih stranica user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Precious)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
25.6.2013 21:41:52   
Precious
Sreca pa se ne kupamo svaki dan user posted image user posted image Evo ja bas pretrazujem net i naisla sam na sljedece zasad, ako naidjem na neke nove napisacu ovdje;

http://financialplan.about.com/cs/budgeting/a/Budgeting.htm

http://www.tportal.hr/lifestyle/hrana/249326/Kako-ustedjeti-kod-kuhanja-i-kupnje-hrane.html


(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
25.6.2013 21:50:43   
vila_7
ovaj prvi cu pregledati kad budem odmornija user posted image

A ovo oko stednje na hrani - malo mi je bezveze jer se kao ide pretpostavkom da se hrana baca, a ja stvarno skoro nista ne bacam jer otpilike znam koliko cemo pojesti i volimo puno pojesti,tako da i ako ostane od rucka-MM pojede za veceru.

Mislim da je kod nas najveci problem sto MM ne zna stediti,pa mi kad je ljeto raspojasamo se - a zimi ko misevi user posted image ( jer on najvise ljeti zaradjuje)

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Precious)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
25.6.2013 22:05:08   
Galicia
Ja na hrani ne mogu stediti, niti hocu.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
25.6.2013 22:07:59   
amela2208
Mi smo svakog mjeseca odredili od prilike 20-30% njegove zarade da ide direktno na banku svakog mjeseca. Na hranu nikad ne zalimo a i ne kupujemo bezpotrebne stvari. Sto se tice kozmetike ni tu ne trosim puno. Kad je garderoba u pitanju mm ne stedi i on bi stalno kupovao (sebi naravnouser posted image user posted image ). Sreca te nema puno vremena za kupovinuuser posted image a i ja sam ta koja ga bar malo koci u tome. Ja da radim a da nisam parazit kako se osjecam jos vise bi stetdjeli ali poslije tolikog njegovog rada kazem sam se muci pa neka i on trosi na sebe malo user posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
2.10.2013 17:51:39   
sara123
Na hranu ode najvise novca kao i na rezije.
Bebu jos nemamo (cekamo aBd user posted image ) pa na nju jos ne trosimo, ali kad dodje aBd bice veselo. user posted image
Kozmetiku slabo koristim, ne sminkam se nesto plaho, tako da je to super user posted image
Higijenski pribor(samponi, gelovi itd, kao i sredstva za ciscenje) uzimam u DM- u, povoljno je a i kvalitet nije los.

Pratim ovaj forum i pravim planove za dolazak bebe, pravim pomalo spisak da znam sta mi treba, da se ne iznenadim, a pogotovo muz, jer mislim da on jos nije svjestan da beba iziskuje troskova. Dok on ne vidi crno na bijelo, nece shvatiti user posted image

Da smo zdravi i zivi, bice nafake aBd

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
29.11.2014 11:15:36   
ellene
Pozdrav, evo ja švrljam po internetu i tražim neko riješenje za smanjenje troškova user posted image
Živimo u svojoj kući, ja mm i curica od godinu dana, radimo oboje, ukupna primanja su nam oko 1300 km. Imamo rokovnik gdje zapisujemo svaki trošak, svaku popijenu kavu.
Trenutno nam je osim hrane veliki trošak benzin, tu mjesečno ode oko 300 km, onda i izlasci, kad imamo slobodan dan odemo na kavu, ne potrošimo nešto puno ali eto, mm puši i to malboro kutija je 4,20 nekad na dan puši kutiju ipol. Režije oko 200 -300 zimi, imamo i ratu kredita od 130 km, (mi smo 5000 km tog kredita potrošili ''ni na što'' tj za živiti.)
Nemogu sad reći mm ti smanji svoje troškove, on kaže još i ovo da ukinem sebi mogu se onda i ubiti. Neznam evo sam van pameti.
Hoću reći primanja nam nisu loša, živimo u svojoj kući, ali uvijek para fali user posted image user posted image

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
14.11.2017 18:55:38   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: zutaiskra

Ja sam puno iscitavala forume o vodjenju kucnog budzeta. Nekako me to jednostavno zanima. Zanimljivo mi je saznanje do kog sam dosla da forumasi iz susjednih drzava racjonalnije zive nego mi Bosanci. U nas je sve nekako naPuhano I s ciljem hvala. Icu na more na kredit pa nek cu ispastati cijelu god bitno je da ne oduderam of drustva. Ili ima neku minimalnu platu a hoce nabrijano auto.
Cesto savjetuju da se bus set rasporedjuje po kovertama.
Mn kazu da zbog razradjenog sistema da bi bila dobar finansijski savjetnik onima koji "ne znaju" s novcem




_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
15.11.2017 0:04:43   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moji mjesečni troškovi:

400 plin (zimi)
50 struja
30 voda
50 telefon fiksi
200 dva mobilna
200 gorivo za 2 auta
___________________
930 KM

a ništa od hrane nisam spomenula, bebica koristi aptamil svakih 5-6 dana kupujemo pakovanje

Mislim, užas
Bankrotiraću




E nuto mene😁
Cuj 200 KM za gorivo, ma bome bude i do 350 😳
Smanjili smo troskove telefona fixnog i mobilnih tel, ima sad ovaj viber, ostalo ostalo isto al se gorivo povecalo


< Poruku je uredio veeseelaa -- 15.11.2017 0:06:24 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
15.11.2017 0:07:54   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: ellene

Pozdrav, evo ja švrljam po internetu i tražim neko riješenje za smanjenje troškova user posted image
Živimo u svojoj kući, ja mm i curica od godinu dana, radimo oboje, ukupna primanja su nam oko 1300 km. Imamo rokovnik gdje zapisujemo svaki trošak, svaku popijenu kavu.
Trenutno nam je osim hrane veliki trošak benzin, tu mjesečno ode oko 300 km, onda i izlasci, kad imamo slobodan dan odemo na kavu, ne potrošimo nešto puno ali eto, mm puši i to malboro kutija je 4,20 nekad na dan puši kutiju ipol. Režije oko 200 -300 zimi, imamo i ratu kredita od 130 km, (mi smo 5000 km tog kredita potrošili ''ni na što'' tj za živiti.)
Nemogu sad reći mm ti smanji svoje troškove, on kaže još i ovo da ukinem sebi mogu se onda i ubiti. Neznam evo sam van pameti.
Hoću reći primanja nam nisu loša, živimo u svojoj kući, ali uvijek para fali user posted image user posted image


E nuto ove raspikuce 😂😂


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
15.11.2017 5:49:40   
zutaiskra
Poprilicno stara tema. Bila akturlna kad sam bila skolarka. A Bgm I sad kad sam uveliko u braku I univerzitetskom diplomom. Dobro dodje eto forum da se vidi i kako se nekad a kako sad zivi
Vesela u tebe djece masallah pa su odmah I troskovi veliki

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
15.11.2017 15:19:11   
salmy
Nikakouser posted image

(odgovor članu zutaiskra)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
17.12.2017 15:22:02   
veeseelaa
Pricala mi jedna zenica da u brojleru ima kupiti ledja od pileta za 1.25 KM, kaze bude malo mesa a i smek da supi iliti corbici pa eto zene ako imate brojler u blizini kupiti

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
17.12.2017 17:24:22   
salmy
Ja jednom usla u brojler i nikad vise...smrdi im piletina ko kiseli kupus
Inace piletinu je tesko nac normalnu....ja uzmem u vindiji kad imam priliku
A ono bingo konzum uzas...bataci kad se skuhaju ko golubijiuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
17.12.2017 18:11:38   
zutaiskra
Na nasoj regiji imaju u Robotu Madijeva ledja I bude cijena oko 1. 8 I nije bas da je malo meso

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *