|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
12.11.2010 21:32:54   
Anoniman
hm Marina i ja nju stalno perem i vjerovatno sam napravila isto sto i ti al sta cu kad je ne smijem brisati maramicamauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ja sam joj na tu ranicu stavila bivacin prah nadam se da je to dobrouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 101
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
12.11.2010 21:41:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: noa

hm Marina i ja nju stalno perem i vjerovatno sam napravila isto sto i ti al sta cu kad je ne smijem brisati maramicamauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ja sam joj na tu ranicu stavila bivacin prah nadam se da je to dobrouser posted image


Ne znam pomaze li bivicin prah ali mi smo dobili kremicu protiv gljivica i vec se povlaci hb, inace je to bilo strasno za vidjeti

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 102
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
12.11.2010 21:44:09   
Anoniman
ma ja kontam ne moze bivacin skoditi on je za raneuser posted image sutra definitivno idem kod privatnika ne mogu se peglati s ovim u DZ...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 103
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
29.11.2010 19:35:48   
magnolija*
Nemam baš vremena za iščitavanje svih postova, pa možda ste već i spominjale, al ako nije možda nekom pomogne - mojoj se mrvici pojavilo sitno crvenilo oko anusa i malo prema koki, pa sam joj maza jekodermom i odmah je pomoglo. Inace on pomaze i ako se beba ogrebe nokticima, odmah šparica nestane.

_____________________________

E. vole te mama i tata !!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
11.10.2011 11:25:54   
Mya_81 RR
Prenos posta

IZVORNA PORUKA: mirnel85
Pozdrav mame,
moja dusica ima 4mj rodjena 02.06.2011, ima skroz cistu i finu kozu. medjutim prije dva dana joj se pojavio neki osip, sve je pocrvenilo u predjeluprepona i ima mali osip, mazem je kremom ali nista ne pomaze, presvlacim je i vise nego sto je potrebno, tako da zaista ne znam sta da radim! prva mi je beba mozda se brinem bez razloga, ali opet tko zna. 
unaprijed zahvalna



_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu magnolija*)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
11.10.2011 11:29:54   
hampsi
mirnel85 moguce da je pelenski osip, jaca mokraca ili reakcija na nesto novo od hrane ako si joj davala. Nama je jedino Mustela pomogla od svega moguceg a u pitanju je bio pelenski osip.

_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
27.10.2011 14:39:32   
mirnel85
hvala puno! nisam joj davala nista od hrane uvijek koristim iste pelene-pampers pa ni sama ne znam od cega jeli to krema neka???
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
27.10.2011 14:51:36   
Malenaoduvijek


IZVORNA PORUKA: mirnel85
Pozdrav mame,
moja dusica ima 4mj rodjena 02.06.2011, ima skroz cistu i finu kozu. medjutim prije dva dana joj se pojavio neki osip, sve je pocrvenilo u predjeluprepona i ima mali osip, mazem je kremom ali nista ne pomaze, presvlacim je i vise nego sto je potrebno, tako da zaista ne znam sta da radim! prva mi je beba mozda se brinem bez razloga, ali opet tko zna. 
unaprijed zahvalna


probaj da je operes hipermanganom, na vrh spendale stavis praha i razmutis u vodi i time je operes.
probaj kremu sa dosta cink oxida da isusi taj osip i drzi guzu sto duze mozes golu.

a ako je osip bas tvrdokoran ja bih je odvala pedijatru da to pogleda, jer bilo koju drugu kremu ti treba doktor prepisati, tipa nistatina i sl jer je to mala bebica.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
25.3.2012 21:56:43   
shejla
pozdrav :)
da li je neko vodio malu curicu kod ginekologa? Gdje se to ide...je li to bilo koji ginekolog ili ima posebno, djeciji?

Lamija ima neko crvenilo, isli smo u DZ i vadili nalaz urina, koji je OK. Pedijatrica nam je dala neku kremu, i rekla ako ne prodje da dodjemo na kontrolu, pa cemo vjerovatno kod ginekologa da uzme bris??? Mazemo se tom kremom, malo je kao bilo izblijedilo, ali evo sad opet, cini mi se, kao na pocetku-bas jarko crveno....

Elem, poslace nas, vjerovatno, kod ginekologa, pa ne mogu da zamislim kako izgleda ginekoloski pregled curice od 3 godine user posted image

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
25.3.2012 22:03:09   
Mya_81 RR
Jao, citam i bas sam u šoku user posted image
Doduše, ako zaista mora raditi briseve onda ni ne znam ko bi drugi osim ginekologa to i radio user posted image

A koju kremu koristi?

Jesu li u pitanju gljivice ili?

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
25.3.2012 22:09:02   
R&T@
UH. draga djevojcicauser posted image

Ali zar ne mozete sami uzeti bris, onim stapicem i u epruvetuuser posted image

Da pitate u nekoj laboratoriji? Mozda kod Vjecnice?

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
25.3.2012 22:10:38   
hatepsut
Nadam se da nije nista strasno..jednom kad sma bila na kontroli kod ginekologa,bila je jedan malena djevojcica oko 2-3g.nju je mama odvela u jednu ordinaciju gdje se inace uzimaju  brisevi.sad sve zavisi kako u kom gradu ide,a da ima djeciji ginekolg,na zalost mislim da nema ali sigurno ima doktorica.
Mislim da ce oni vjerovatno s tog crvenila uzimati bris.
Nadam se da necete morati gonekologu,jer vidim da si se prepala,mada mozda nebi bilo lose ako vec dugo traje to crvenilo da ginekolog pogleda !

ps. kod moje drugarice djevojcica cesto ima crvenila i ona joj maze jekodermom ima s mirisom vanile bas prijatnog mirisa i kaze da joj odmah prodje.samo prvo se konslutuj s pedijatricom.


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
25.3.2012 22:16:11   
zeze
Mojoj malenoj se isto pojavilo prije 5-6 dana, pokusavala sam sa bepanetenom , jestivim uljem, bademovom kremom , medjutim nije prolazilo. Otisli smo dr. uradili nalaz urina, sve ok. Dala nam kreme canesten i afloderm da mazemo pomjesano jednak omjer. Nakon 2 dana je nestalo. Njen osip je izgledao jako crven i kao "spaljen".
Nadam se da ce pomoci moje iskustvo. Sretno. user posted image

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
25.3.2012 22:39:33   
shejla
i kod Lamije je bas jarko crveno...i to samo "unutra", kad malo rasirim rukom onda se vidi. Kada je "sastavljeno" nista se ne vidi.... i nisu tackice, nego je sve kao jedna fleka....da bas bi se moglo opisati kao "spaljeno"

A i ja sam se pitala zasto mi ne mogu dati onaj stapic kao u "CSI" sa poklopcem pa da ja uzmem.... Ne znam, eto dr. rece, ako ne prodje da dodjemo pa cemo ici vaditi nalaz brisa.... I ja onda zagooglam i vidim da se to radi kod ginekologa - doduse vecinom su textovi iz Srbije i Hrvatske....Mozda kod nas to rade u DZ.

Ja sam htjela svakako uzeti jekoderm (meni ne treba uopce miris vanilije, ja pravo volim miris jekoderma user posted image ) ali eto dade nam tu kremu, pa reko da ne brkam sad sve.... a krema se zove Plimycol.

< Poruku je uredio shejla -- 25.3.2012 22:42:48 >


_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
25.3.2012 22:47:01   
R&T@
Kako si to primjetila? Da li se cese?user posted image

Otkako ne nose pelene, nisam pogledala moje djevojciceuser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
26.3.2012 12:44:11   
shejla
kad sam je brisala poslije kupanja...i to je bilo bas kad je prestala nositi pelene, dakle prvih par dana u gacicama. Pa sam pomislila da je od deterdzenta ili onog sava na gacicama...mazala kremom i proslo. A onda, poslije 10-tak dana ponovo izaslo i nije prolazilo od same kreme i kamilice, pa smo otisli dr.

Ona se pocese mozda jednom u toku dana....nije da je stalno svrbi i boli, ali zna se pocesat po koji put.... i kad je perem, nekad je malo boli, ono: "aj...aj..." Ali nije svaki put....user posted image

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
27.3.2012 23:45:00   
shejla
samo da vam javim, ako budete trebali kod ginekologa sa djetetom: mozete i sami uzeti bris, kupite u apoteci epruvetu za to i malo samo onim stapicem protrljate. Mi smo otisli kod ginekologa, kaze dr, a Boze sto li vas je poslala da se djete sada prepada, mogli ste i samo kuci...a mogla je i ona dole na pedijatriji.... Elem, bas neka fina dr. bila, nije se ni Lamija prepala, mislim sve ukupno traje 2 sekunde user posted image Ali eto, bilo bi ipak lakse da mi je pedijatrica rekla da mogu sama. user posted image

U petak su nam nalazi

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
27.3.2012 23:48:27   
Hanady RR
ja vjeruj nisma imala što reći na vašu priču...a sve čekam da javiš što je bilo...baš ginekologu da dijte ide...
al eto sreća dobro je prošlo...
nadam se nalazi će biti Ok...javiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
27.3.2012 23:58:13   
Adana
Shejla, bas mi je zao da ste morale ici kod ginekologa...

I ja sam Asju vodila nekad u ljeto 2010. i to dva puta. :P
I bas sam se bila naljutila sto dr nije htjela da uzme bris... nego smo morali ici kod Vijecnice u onu labaratoriju po stapic, pa kod ginekologa. Izvozali su nas pravo... Bas je bilo bezveze, njoj dvije godine, jos uvijek u pelenici, nece da legnem pa skidaj pelenu dok je drzim, tetu strah da se ne pomakne naglo dijete da je ne povrijedi... helem uzas... Sreca brzo je zavrsilo...

Hvala sto rece da se moze uzeti bris kod kuce... ako ikada opet zatreba... I njoj se ponekad pojavi to crvenilo, bas je osjetljiva... :( Do sada je uspjevalo da se ''regulise'' hipermanganom i bademovom ili Niveinom krenom za osip...

A kada je bio taj osip 2010. koji je nastao zbog prejakog antibiotika, i bile su gljivice na kraju, koristili smo isto Pilmycol kremu...

< Poruku je uredio Adana -- 28.3.2012 0:00:08 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
17.9.2013 21:48:40   
Apotekarka
Mojoj malenoj se prije 4 dana pojavio osim kao mali upaljeni plikovi jedan na kokici izvana on se malo i smirio a drigi ispod kokice,nije ni na guzi i svaki put kad se ukaki pogorsa se,recimo jutros je bilo bolje u toku dana 3 put kakila veceras uzasno,mazem bepanthenom,perem je kad kaki,posusim,posipala sam i dj.puderom i bivacinom,ne znam sta da radim,da kupim sutra hipermangan da je perem par dana u njemu i mazem jecodermom par dana...
Ocito je osjetljiva jer ojed koji je dobila na vratu od cilibarske ogrlice nikad nije prosao ,oziljak je tu ako ga ne mazem redovno upai se a ako mzem smiri se...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
17.9.2013 22:13:01   
Pingvina
Sorry sto ja upadam..
Apotekarko, jesi pokusala sa pravom ivinom kremom? (po nicku pretpostavljam da znas o cemu govorim) Ako imas osobu od povjerenja u apoteci neka ti napravi-pod uslovom da su promjene "suhog tipa". Ako kvase..puder i cinkova bi trebale pomoci. Nemoj je ni slucajno prati kamilicom-zna se prosiriti. Ne znam kolika je beba..ali ako si joj uvela neku novu vrstu hrane-zna i od tog doci osip. (Onda obrati paznju sta je to novo pojela, da mozete izbjegavati ubuduce).

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
18.9.2013 7:56:19   
M kao Mama
apotekarsko na temi pelenski osip ja sam pisala, mojoj se krv otvarala, do te jere je išlo, na kraju smo završili na Dermatologij, tamo nam dali eozin tečnost i travakort kremu, od ove kombinacije je prošlo, a do tada se vukolo okruglo mjesec dana i nema šta nismo probali, nije prolazilo, prođe malo, ali nikako skroz i onda se javi u još gorem obliku, i tada nekada je izbio i prvi zubić, svaki naredni zub isto stanje, s tim da joj dosta pomogne krema jonson jonson za pelenski osip, a baš kada dobro zagusti onda joj uključim eozin i travakort, njoj je ovo od zuba možda će i tvojoj zubići

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
18.9.2013 8:24:30   
ladyblue RR
Apotekarko, samo ako možeš nabavi Sudocrem. ima ga u Hrvatskoj u Konzumu i DM-u. ima ga i u Sarajevu, apoteka Lamela na Šipu.
Spomenut ćeš me!

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
18.9.2013 8:33:17   
bebacha

IZVORNA PORUKA: ladyblue

Apotekarko, samo ako možeš nabavi Sudocrem. ima ga u Hrvatskoj u Konzumu i DM-u. ima ga i u Sarajevu, apoteka Lamela na Šipu.
Spomenut ćeš me!


da te potpisem
meni taj Sudocrem dodje neka univerzalna krema,haman za sve

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: osip i crvenilo na genitalijama bebe
10.5.2015 13:53:10   
mimi_2in1
hej zene, davno tema bila aktivna..al hajd da pokusam. vidim par dana da mi A ne da da je fino operem, stiska se sve. kada krenem da je namazem skuplja none i place jedva je nekako namazemo. vidim pojavilo se par bubuljica, dakle nije crvenilo od projeda vec crvene bubuljicice, i pritisnem je hajde reko da pogledam...jedva sam je savladala da legne mirno..nakon paranja polegnem je i uzmem peskiric da fino pobrisem, razmaknem velike usnice kad ima sta vidjeti. unutrasnjost sva crvena i puna tih bubuljicicauser posted image nemam pojma sta i moglo da bude. dakle sve po malim usnama i okolo po velikim unutra. vani ima 2-3. da je danas ne vodim u vrazovu ili hitnu imate li kakvog iskustva. totalno sam user posted image perem je stalno, mazikam...ne znam.. jest promukla ali nikad joj jos od grla nije ovako izbacilouser posted image

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *