|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zapasivanje maternice
13.3.2009 20:34:05   
nisvy
Eh ovako, drage moje, zivim u Americi, a nena Emina je iz Kladuse(zena koja je namjestala) .Nista me nije bolilo dok je namjestala, obicno masiranje stomaka, poslije toga mi je oko struka stavila tanaku plahtu , ispod pupka stavila uvrnuti peskir i stegnula,ali dva dana vec imam kao neke grceve(ne stalno) ,kaze nena da je to normalno jer se maternica smjesta, jako se bojim  da se ne vrati na staro mjestouser posted image .Pa me zanima jel jos neko ovako radio i kakav je bio oporavak ?

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Zapasivanje maternice
15.3.2009 21:23:09   
schmeteling
Drage moje!!!!
E ovako:Ja sam radila potpasivanje, dva puta i nista,nikakvog uspjeha.user posted image .Mislim nema jos bebe.user posted image .
To mi je radila neka stara nana prije godinu dana.I rekla mi da donesem gaze i zavoja.I da dodem odmah poslije menzesa.
Nije uopste bolno,normalno masiranje stomaka sa uljem tj.namjesta maternicu i kad je namjesti stavi uvrnutu gazu ispod pupka bolje reci na mjesto
maternice i onda mota zavoj oko tebe i malo ga stegne da to nebi spalo,
jer treba to nositi 4-5dana i naravno trebas imati odnos poslije toga i
nesmijes nista tesko raditi,dizati da se nebi maternica opet vratila na staro mijesto.
Meni je to bilo malo neugodno,nisam se osjecala slobodno i najgore mi je bilo poslije odnosa se kupati s tim,bas bilo zeznuto.
Ali sta ces vrijedi pokusati.Nekom uspije!
Zelim vam puno sreceee!!!!!SRETNO!!!!

(odgovor članu nisvy)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Zapasivanje maternice
27.3.2009 0:45:46   
edijevamama
Evo i mene da se malo nadovezem. RAdila sam i ja to nije bolno nije nist astrasno a jeli pomoglo????? Mislim da jeste. Radila sam to 4 dc, kaze nena kad se isprazni maternica i bude lagana da moze letati tamo amo treba doci a tj. poslije ili pred kraj ciklusa, masiranje i peskir rolala i podvezala gazom oko stomaka. Drzala sam to 4 dana i poslije toga normalno sve radila i isla na posao. Odmah sam poslije tog namjestanja maternice isla na ultrazvuk i pitala doktora dali je zavaljena na sto je on odgovorio nije zavaljena, ispricala sam gdje sam bila samo se nasmijao i nije nista rekao, a prije toga je uvijek jako jako zavaljena na nalazima uvije pisalo uterus u RVF semifixiran. Ja sam treci mjesec od ovog potpasivanja zatrudnila i postala edijeva mama. 

(odgovor članu schmeteling)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Zapasivanje maternice
27.3.2009 11:48:45   
ana08
Možeš li nam reći kod koje nene si to radila i dati kontakte?

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Zapasivanje maternice
27.3.2009 13:05:09   
edijevamama
mogu nije problem, ali nije u BiH, vec u Srbiji tacnije Sandzak, pa ako vam nije daleko recite, meni nije bilo daleko jer imam kolegicu tamo koja je ovdje studirala i otisla njoj a i sve je islo preko nje!

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Zapasivanje maternice
4.9.2011 22:47:55   
Ahmedova mama1
edijevamama jel mozes da mi kazes gde si radila potpasivanje u Sandzaku..u kojem gradu?

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Zapasivanje maternice
16.9.2011 19:54:13   
mila132
edijevamama i mene interesuje gde si radila potpasivanje posto je meni materica zavaljena i previjena,posto ja zivim u sandzaku.molim te da mi posaljes broj i mesto te zene na pp.hvala ti unapreduser posted image user posted image

(odgovor članu Ahmedova mama1)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Zapasivanje maternice
20.9.2011 16:40:36   
nella28
Ja sam radila u Sarajevu,na Vratniku prije 5 dana i čekam da vidim ishd,nadam se da će biti uspješno i da ću uskro biti user posted image

(odgovor članu mila132)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Zapasivanje maternice
20.9.2011 17:56:14   
ajla86
kod koga si radila ako nije problem br da mi das i ja bih to trebala raditi

(odgovor članu nella28)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Zapasivanje maternice
20.9.2011 23:09:57   
nella28
u četvrtak ću ići kod nane pa cu joj traziti br.ja sam isla s drugaricom tako da ne znam br.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Zapasivanje maternice
24.9.2011 10:15:12   
ajla86
javi molim te

(odgovor članu nella28)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Zapasivanje maternice
24.9.2011 11:35:59   
nella28
Došla user posted image tako da nisam išla user posted image .Javiću ti kad dobijem broj!

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Zapasivanje maternice
24.9.2011 17:09:54   
ajla86
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image jednog dana ce ipak izostati....nadam nam preostaje...
javi mila

(odgovor članu nella28)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Zapasivanje maternice
8.11.2011 12:33:47   
prva
da li neko ima kontakt zenske osobe u sarajevu koja se bavi potpasivanje? 

(odgovor članu nisvy)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Zapasivanje maternice
23.12.2011 23:30:48   
ajla86
ja sam danas radila...cim prestane ciklus...
carsaf,elasticni zavoj,2 krpe i fildzan....kaze materica mi visoko bila
da nespavam potrbuske...a ja samo tako spavam...cec na ledzima i na ljevom boku....
radila sam u Miljevicima cini mi se...kod saminog gaja u rakovici...kod tete Karanfile....
sandzaklijka...fina zenica....nakon 3 dana kod nje da skine...vidjet cemo sta ce biti poslije....

(odgovor članu prva)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Zapasivanje maternice
24.1.2012 13:50:37   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: regi

kratko cu:zna li neko neku nanu koja "namjesta" maternicu? treba mi taj podatak,nije vazno u kojem je kantonu ...
pozz



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Zapasivanje maternice
25.1.2012 21:17:06   
ennii
IZVORNA PORUKA: malena27 RR
IZVORNA PORUKA: regi

kratko cu:zna li neko neku nanu koja "namjesta" maternicu? treba mi taj podatak,nije vazno u kojem je kantonu ...
pozz



regi imaš pp

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Zapasivanje maternice
23.3.2012 14:26:03   
ajla86

IZVORNA PORUKA: ajla86

ja sam danas radila...cim prestane ciklus...
carsaf,elasticni zavoj,2 krpe i fildzan....kaze materica mi visoko bila
da nespavam potrbuske...a ja samo tako spavam...cec na ledzima i na ljevom boku....
radila sam u Miljevicima cini mi se...kod saminog gaja u rakovici...kod tete Karanfile....
sandzaklijka...fina zenica....nakon 3 dana kod nje da skine...vidjet cemo sta ce biti poslije....





evo citiram sama sebe...mahnito zar ne user posted image user posted image user posted image
user posted image
poenta je..evo vam datuma kad sam radila ovo najmestanje materice a danas sam u 13 sedmici trudnoce....nakon 4 godine....
i ja sam bila skepticna,otisla sam jer mi je samo to jos bilo ostalo..obisla i hodze i travare i sve doktore u sarajevu koji su u mene gurali najsavremenije ultrazvuke da vide moju faliku a ja odem kod Karanfile, Allah dz.s joj dao sve sto pozelila i ona i njeni najmiliji,i zena namjestila i ja sam odmah iza ove "terapije" zatrudnila....
ako kome treba br ili nesto...ja sam tu
probajte nemate sta izgubiti...
nadam se da ce svakoj zeni uspjeti sta god pokusavala...

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Zapasivanje maternice
3.4.2012 19:59:36   
ljiljo
zdravo ajla86, čestitke na trudnoći i da se svim trudilicama isplati trud user posted image , možeš li mi dati broj telefona i adresu te tete molim te ako nije problem?


_____________________________

20.01.2009 ispunile sve naše želje

02.11.2013 - 8 sedmica - vanmatericna

(odgovor članu jelenab)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Zapasivanje maternice
4.4.2012 12:48:27   
ajla86
hvala ljiljo....ako Bog da da docekas i ti i sve zene na svijetu sto prije....
hocu duso dat cu ti broj sto da ne,zato sam i pisala ovdje da zene znaju ko to radi pa da mogu i one jer sam i ja sama trazila jedno pola godine ko to radi....
sad cu ti poslati pp

(odgovor članu ljiljo)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Zapasivanje maternice
23.9.2012 17:08:35   
pipunko
Drage moje,
ja sam nova na forumu. Vec cetiri godine pokusavamo user posted image ali na zalost jos nista user posted image .
Prosla sve testove i suprug sve je ok ali nam se ne da. Razmisljam jos i ovo da pokusam.
Molbica za broj tel od babe Ljube ili tete Karanfile. Sretno nam svima i u skorije vrijeme user posted image


veliki pozzzz

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Zapasivanje maternice
7.11.2012 13:35:23   
flafy
pozdrav svima! i ja bih htjela broj ako neko moze da mi posalje, od neke od ovih teta;) hvala unaprijed!

(odgovor članu pipunko)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Zapasivanje maternice
8.11.2012 8:39:36   
mia 74
Broj mobitela tete Karanfile je 061 276 448. Sretno user posted image

(odgovor članu flafy)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Zapasivanje maternice
27.12.2012 15:31:04   
uplasena22
Pozdrav svima! Doktorica mi je rekla da imam matericu srcolikog oblika, i da to može pretstavljati problem kod začeća, pretpostavljam da zbog takvog oblika ni položaj nije dobar.
Može li mi neko proslijediti pp-om kontakte bakica koje rade namiještanje materice.

(odgovor članu hanumA)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Zapasivanje maternice
30.5.2013 10:37:37   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: Nikolina88

Cao svima,ja sam novi clan ovog foruma i htela bih da podelim moja iskustva sa vama. E ovako da pocnem,ja i moj muz zivimo vec 4god u braku,prvo nismo planirali odmah bebu,jer smo se prvo verili a posle godinu ipo dana pravili svadbu,e onda nakon svadbe smo pokusavali ali nisam toliko razmisljala o tome,mislila sam kad bude tad.Prodje god ipo nista dobila sam zystu na jajniku i nisam imala 3 meseci M ,dok mi se sve to stabilizovalo proslo je godinu dana.Bila sam kod ginekologa sve u redu kaze s mojim muzem isto super,bila isto kod neke babe da mi namesta matericu jer kaze da mi je bila zavaljena..itd..izvinite na malo duzim tekstom.Jel ima neko ko se nalazi u istom situacijom?user posted image




IZVORNA PORUKA: LELANI

nikolina, dosta zena je imalo taj problem koji si rijesili bez velikih problema,samo moras nekoga naci ko stvarno se razumije u namjestanje materice. ja licno, sam u braku 3 godine , ali tek unazad 7 mjeseci , pokusavam ostati trudna. pocela sam prije dvije sedmice piti macinu travu u kombinaciji sa vrkutom...nadam se aBd pozitivnom rezultatu!!!!


IZVORNA PORUKA: ajla86

poslje silne medicine-savremene- kojom su me ljecili 4,5 godine i bezuspjesne inseminacije dobih uputu da je jedino ljek za mene IVF.
odlucih poslje livada i livada raznih ljekovitih biljaka koje sam popila,sake tableta i silnih injekcija da probam i namjestanje materice.
iduci mjesec ttrudna...bez folikumetrija,klamifena,pregnila,ciljanjih odnosa u minutu......
cak se i Godinjak cudio kojom forom ostadoh trudna.....bebi je sutra aBd 8 mj....



IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i meni ej maternica zavaljena al sam bez problema ostajala trudna
čula sam i ja za ovo "namještanje" maternice ručno od strane neke osobe koja devera s tim

kako znam to se narodski naziva potpasivanje maternice
al ko radi isto zaista ne znam....


IZVORNA PORUKA: Leptiri

Ja sam zaista cula od par zenica da su odmah ostale trudne nakon tog tretmana. I da se cetiri dana nosi pojas od zavoja. E sad. I ja bih volje znati ko to radi.


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moja mama je isto radila, pet god nije mogla ostati u drugom stanju nakn udaje i da nosila je taj neki zavo ispod maternice i ostala je u drugom stanju
izgleda ko bapska priča al tako je kod nje bilo




IZVORNA PORUKA: Leva

Prica o namjestanju maternice mi je bila i ostala bizarna i uopce je ne podrzavam jer se ne radi o kontrolisanim uslovima niti to radi strucna skolovana osoba. Da postoji nekakvo namjestanje maternice to bi vam radio svaki ginekolog u Domu zdravlja !!!
Ajla86 necu ulaziti u to pod kojim uslovima si zatrudnila, mozda si mjesec ili tri ranije pila Klomifen i sl. Ako ti je lakse da vjerujes da ti je pomoglo nesto sto zovete namjestanje maternice to je divno jer se ipak na kraju samo rezultat gleda user posted image
Nikolina nadji dobrog strucnog ginekologa za pocetak i mani se travulja dok ne otkrijes u cemu je problem. U suprotnom ti se moze desiti da pet godina kasnije iz iste pozicije i bez ikakvog napretka tipkas na ovoj istoj ili slicnoj temi. To vrijeme ti vise niko nece moci nadoknaditi i za neke zene cesto bude kasno dok dobiju adekvatnu pomoc. Sretno!! Od srca ti zelim da se radi o nekom malom glupom problemu a ne o klasicnom sterilitetu user posted image




IZVORNA PORUKA: ena0002


IZVORNA PORUKA: Nikolina88

Cao svima,ja sam novi clan ovog foruma i htela bih da podelim moja iskustva sa vama. E ovako da pocnem,ja i moj muz zivimo vec 4god u braku,prvo nismo planirali odmah bebu,jer smo se prvo verili a posle godinu ipo dana pravili svadbu,e onda nakon svadbe smo pokusavali ali nisam toliko razmisljala o tome,mislila sam kad bude tad.Prodje god ipo nista dobila sam zystu na jajniku i nisam imala 3 meseci M ,dok mi se sve to stabilizovalo proslo je godinu dana.Bila sam kod ginekologa sve u redu kaze s mojim muzem isto super,bila isto kod neke babe da mi namesta matericu jer kaze da mi je bila zavaljena..itd..izvinite na malo duzim tekstom.Jel ima neko ko se nalazi u istom situacijom?user posted image

Ne bi bilo lose da krenes lagano sa vadjenjem onih osnovnih nalaza...hormoni, vaginalni i brisevi cerviksa, tm spermiogram itd....ali svakako da odes kod MPO doktora a ne kod obicnog ginekologa....nevjerovatno je kako se vrijeme brzo izvuce i koliko zena luta dok ne krene sa pravim pretragama.....a ko zna mozda u medjuvremenu i ostanes user posted image user posted image




IZVORNA PORUKA: Leva

Lelani pisanje velikim slovoma na ovom forumu se smatra vikanjem. Nema potrebe da se deres na mene ako ne dijelis misljenje! Na zalost radeci ovo sto radim sam vidjela jako puno parova koji su si svaku sansu upropastili vjerujuci iskljucivo alternativnoj medicini. Ne kazem da ne treba kombinovati i postoje stvari tipa meda i proizvoda od meda koji su jako ljekoviti ali namjestanje maternice halo nije ovo srednji vijek i btw medicina tu metodu niti poznaje niti priznaje za razliku od dodataka i izmjene rezima prehrane.
Opet kazem slobodna drzava, vjeruj u sto god te volja, mozda ti je psihicki trebalo nesto za sto ces se uhvatiti kako bi se rasteretila. Nisam psiholog niti psihijatar po vokaciji da bih ulazila u raspravu na tu temu.






_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu uplasena22)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *